Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alesis io-dock
16.04.2013, 15:39,
#1
Alesis io-dock
Jak ocenianie te sprzęt? Warto? Szczególnie względem behringer istudio?

Korg M3, Roland C-200, Kurzweil SP2XS,
Propellerhead Reason, Fostex PM2 mk2,
Apple iPad 3 - iGrandPiano, Sampletank, iPolysix, Sunrizer, Animoog, bs-16i, Amplitube, Vocalive, iMPC, GarageBand, Impaktor, Notion, Progression, Markus Sigg organ
Zawsze chętny do pomocySmile
Odpowiedz
18.04.2013, 19:33,
#2
RE: Alesis io-dock
Osobiście nie miałem okazji na nim pracować. Alesis wygląda na solidniejszy, ale wcale tak nie musi być.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.05.2013, 11:47,
#3
RE: Alesis io-dock
Odświeżam temat bo szukam właśnie cennych informacji Wink
Po wielu latach muzykowania wyłącznie z użyciem hardware, stałem się wczoraj posiadaczem iPada 3 generacji. Żeby w pełni używać to ustrojstwo w studio, zastanawiam się nad zakupem takiej właśnie stacji dokującej. Możecie coś pomóc koledzy ? Jestem raczej zielony w tej kwestii. Jak narazie napociłem się trochę, żeby skonfigurować konto i mieć możliwość zakupu czegokolwiek na Appstore Big Grin
Myślałem o Alesis'ie ale tam ponoć jest potrzebna jakaś dodatkowa wkładka do iPada 3 ? No i trafiłem dziś właśnie na tego Behringera...
Jest tańszy, tylko czy dobry ? Alesis jest dłużej na rynku, a Behringer to ponoć nowość. Zależy mi najbardziej na gniazdach MIDI, i synchronizacji z pozostałymi klamotami. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.

Odpowiedz
28.05.2013, 05:25,
#4
RE: Alesis io-dock
Myślę że jeden i drugi będzie dobrze działał. Ja używam Apple Camera Kit jeśli muszę instrument pod USB podpiąć, a jeśli Midi to iRIG. Sprawdza się super. Jedyny minus, że gniazdo jest zajęte, a chciałbym pod monitor zewnętrzny podłączyć iPada. No, ale kto tak będzie kombinował? Podłączasz i grasz :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.05.2013, 18:25,
#5
RE: Alesis io-dock
Niestety obawiam się, że warunkach scenicznych i studyjnych taki kabelek może u mnie nie wytrzymać zbyt długo. Boje się trochę o uszkodzenia tego jedynego gniazda którym iPad komunikuje się ze światem zewnętrznym, dlatego myślę o tej stacji dokującej. Niestety okazuje się że Behringer nie jest jeszcze dostępny w Polsce (przynajmniej takie informacje dziś otrzymałem) Dystrybutor nie zna ceny ani tego kiedy się pojawi... masakra. Z tego co widzę to jedynie Thomann na stronie ma cenę i kilkudniowy termin realizacji. Sam już nie wiem...

Odpowiedz
31.05.2013, 09:25,
#6
RE: Alesis io-dock
(28.05.2013, 18:25)Vanderson napisał(a): Niestety obawiam się, że warunkach scenicznych i studyjnych taki kabelek może u mnie nie wytrzymać zbyt długo. Boje się trochę o uszkodzenia tego jedynego gniazda którym iPad komunikuje się ze światem zewnętrznym, dlatego myślę o tej stacji dokującej.

Dokładnie tak jak pisałem. Na scenie nie ma miejsca na przejściówki, małe jack'i itp. Im ich więcej tym większa szansa, że coś padnie :/.



(28.05.2013, 18:25)Vanderson napisał(a): Niestety okazuje się że Behringer nie jest jeszcze dostępny w Polsce (przynajmniej takie informacje dziś otrzymałem) Dystrybutor nie zna ceny ani tego kiedy się pojawi... masakra. Z tego co widzę to jedynie Thomann na stronie ma cenę i kilkudniowy termin realizacji. Sam już nie wiem...

Thomanna nie masz co się obawiać. Wysyłają wszystko szybko i sprawnie. Ja nigdy nie narzekałem. Znajomi zamawiający z Polski też nie.

Ja sobie w tej chwili dock odpuściłem bo dziecko w drodze i mam inne wydatki niż jakieś tam zachcianki Wink.

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
03.06.2013, 10:33,
#7
RE: Alesis io-dock
(31.05.2013, 09:25)kermadec napisał(a): Ja sobie w tej chwili dock odpuściłem bo dziecko w drodze i mam inne wydatki niż jakieś tam zachcianki Wink.


no ja już przerabiałem kiedyś ten temat Wink mój syn ma już 8 lat, więc spoko, hehe...

Zamówiłem tego Behringera przez Polski sklep skylark.com.pl w Łodzi , ma być ponoć w tym tygodniu. Napiszę coś później, czy warto było w to się pakować Big Grin

Odpowiedz
04.06.2013, 07:18,
#8
RE: Alesis io-dock
(31.05.2013, 09:25)kermadec napisał(a): Ja sobie w tej chwili dock odpuściłem bo dziecko w drodze i mam inne wydatki niż jakieś tam zachcianki Wink.

Gratulacje!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.06.2013, 20:37,
#9
RE: Alesis io-dock
Skylark niestety nawalił, ale udało mi się szybko załatwić z DJ Shop.pl i dziś Behringer dotarł. Na pierwszy rzut oka dock wygląda nieźle, trochę plastikowy taki, ale złącza audio/midi z tyłu urządzenia trzymają się pewnie. Jedynie wtyczka i kabelek zasilający są cieniutkie i budzą pewne obawy przed dłuższym majtaniem tym w prawo i w lewo. Sam iPad włazi dosyć luźno, myślałem że to będzie troszkę bardziej dopasowane, ale mam nadzieję że go nie zgubię Wink Midi działa, audio też, to tyle co narazie sprawdziłem. Co do samych parametrów i jakości się nie wypowiem bo za mało przy tym siedziałem... może niedługo jakieś demko wrzucę.

Odpowiedz
08.06.2013, 21:22,
#10
RE: Alesis io-dock
Poprosimy koniecznieSmile

Korg M3, Roland C-200, Kurzweil SP2XS,
Propellerhead Reason, Fostex PM2 mk2,
Apple iPad 3 - iGrandPiano, Sampletank, iPolysix, Sunrizer, Animoog, bs-16i, Amplitube, Vocalive, iMPC, GarageBand, Impaktor, Notion, Progression, Markus Sigg organ
Zawsze chętny do pomocySmile
Odpowiedz
09.06.2013, 09:21,
#11
RE: Alesis io-dock
Też jestem właśnie ciekaw strasznie co to warte Smile

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
09.06.2013, 17:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.06.2013, 17:42 przez kermadec.)
#12
RE: Alesis io-dock
(04.06.2013, 07:18)hammond napisał(a): Gratulacje!

Dzięki Smile.


Vanderson - pisz cokolwiek byle szybko Big Grin.

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
09.06.2013, 22:10,
#13
RE: Alesis io-dock
(09.06.2013, 17:41)kermadec napisał(a): Vanderson - pisz cokolwiek byle szybko Big Grin.

No narazie niewiele napiszę...Od kilku dni bawiłem się w wolnych chwilach iSequence i Sunrize'rem. Niedawno wrzuciłem demko kilku patternów które zrobiłem w iSequence :

http://youtu.be/uHyczpXHNeA

Jakość dźwięku jest niezła. Nie podoba mi się jedynie niewielki "trzask" podczas przełączania pomiędzy aplikacjami oraz to że czasem Sunrizer po przełączeniu z innej aplikacji nie ma dźwięku. Ale to chyba nie jest wina Behringera bo przedtem, np na samych słuchawkach miałem też taki przypadek.

Jako że lubię klasyczną el-muzę moją uwagę przyciągnęła Phaedra - 4 ścieżkowy step sequencer, wzorowany na starych analogach. Działa wyśmienicie, kurcze Doepfer MAQ-16 może iść w odstawkę Wink Testowałem Phaedrę przez midi z Virusem i Radiasem, wszystko śmiga aż miło Wink

Nie próbowałem jeszcze nagrywać nic przez wejścia audio ani przez mikrofon, więc narazie tego tematu nie poruszę. Ogólnie uważam że wybór
Behringera nie był złą decyzją... a do tego prawie 200 złociszy zostało w kieszeni w porównaniu do Alesisa.

Odpowiedz
29.06.2013, 09:15,
#14
RE: Alesis io-dock
Niedługo pojawi sie alesis io mix. Widzieliście?

Korg M3, Roland C-200, Kurzweil SP2XS,
Propellerhead Reason, Fostex PM2 mk2,
Apple iPad 3 - iGrandPiano, Sampletank, iPolysix, Sunrizer, Animoog, bs-16i, Amplitube, Vocalive, iMPC, GarageBand, Impaktor, Notion, Progression, Markus Sigg organ
Zawsze chętny do pomocySmile
Odpowiedz
29.06.2013, 13:10,
#15
RE: Alesis io-dock
Fajne, tylko brak midi u mnie skreśla to urządzenie.

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
30.06.2013, 12:50,
#16
RE: Alesis io-dock
Faktycznie.nie zauwazylem a to dosyc wazna sprawa.chociaz wyjscie wideo wrzucil.to czego brakowalo we wszelkich dotychczasowych tego typu urzadzeniach

Korg M3, Roland C-200, Kurzweil SP2XS,
Propellerhead Reason, Fostex PM2 mk2,
Apple iPad 3 - iGrandPiano, Sampletank, iPolysix, Sunrizer, Animoog, bs-16i, Amplitube, Vocalive, iMPC, GarageBand, Impaktor, Notion, Progression, Markus Sigg organ
Zawsze chętny do pomocySmile
Odpowiedz
09.02.2018, 23:24,
#17
RE: Alesis io-dock
Mam pytanie. Czy ktoś z was testował działanie stacji Alesis lub Bheringer z nowymi iPadami ? Myślę o modelach nowszych niż Ipad 4 lub z tym który wyszedł w 2017r.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS