Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki wybrać Ipad ?
11.06.2014, 20:47,
#1
Jaki wybrać Ipad ?
Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem Ipada, ma on być modułem brzmieniowym dla klawiatury sterującej.
- Zastanawiam się którą wersję IPada wybrać (wer. 3 lub 4) a może mini ?
- Jaką proponujecie minimalną pojemność 32, 64 Gbit ?
- Na co zwrócić (zwracaliście) uwagę przy zakupie / doborze dla siebie Ipada ?

Odpowiedz
12.06.2014, 17:35,
#2
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Miałem 32 GB i często padało że brak pamięci. 64 rozwiązuje temat, ale to nie znaczy że na zawsze Smile
Ja mam dużego iPada, ale teraz rozglądałbym się za maluchem. Jest poręczniejszy. I tak gałami kręcić w syntezatorach nie będziesz na iPadzie tylko przyporządkujesz je do klawiatury sterującej.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.06.2014, 16:22,
#3
RE: Jaki wybrać Ipad ?
A którą wersję Ipada proponujesz aby zakupić 2,3,4,5 ?

Odpowiedz
20.06.2014, 05:14,
#4
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Najlepiej najnowszego, ale 4 też wystarczy. Chociaż ja bym poczekał, bo w tym roku mają się pokazać chyba nowe modele, to chociaż aktualne taniej kupisz.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
20.06.2014, 18:00,
#5
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Oczywiście że najlepiej kupować sprzęt najnowszy.
Z drugiej jednak strony jeżeli ktoś chciał by wydać na najnowszy tablet ok. 3000 zł - to wtedy wolał bym kupić używany laptop appla.

Ipad mini - to kusząca propozycja i cenowo rozsądna (wersja z modemem i 64GB) - to wydatek w granicach 1600 zł.
Pytanie cz procesor A5 i 512MB ramu - zapewnią odpowiednie wsparcie sprzętowe dla programów muzycznych.

Kuszącą propozycją jest Ipad ver.3 - złącze 30 - pinowe, dużo różnego rodzaju przejściówek dostępnych na rynku i współpraca z irig (mic i midi), oraz slot na karty sim - ponoć bez problemu współpracuje z darmowym AERO. Co ważne - bo kto nie chce mieć dzisiaj internetu w urządzeniu typu tablet.

Odpowiedz
24.06.2014, 09:06,
#6
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Ja kupiłem przejściówkę z nowego złącza na USB oraz mam też przejściówkę na stary port i wszystko śmiga.
PS A5 wystarczy Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.07.2014, 13:03,
#7
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Brnąc dalej. Jeżeli tak pozytywnie powiadasz że procesor A5 wystarczy...
Hmmm patrząc na porównanie zgodnie z linkiem http://www.komputerswiat.pl/media/2013/2...nianie.jpg
cofamy się do czasów ipada2 - jedynie wersja mini z retiną (ma procesor A7, taki sam posiada Air).
Z filmiku który udało mi się znaleźć na sieci Ipad ger. 3 jest dwukrotnie wolniejszy od ver.4.
Więc chyba dobrze przemyśleć zakup wersjii mini...

Takie moje teoretyczne spostrzeżenia.

Odpowiedz
04.07.2014, 21:17,
#8
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Masz rację Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.07.2016, 15:29,
#9
RE: Jaki wybrać Ipad ?
MOIM ZDANIEM 4 SIĘ DOBRZE SPRAWDZISmile

Odpowiedz
07.03.2017, 12:02,
#10
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Wątek zgasł, ale bardzo mnie zainteresował Tongue
Ostatnio rozmyślam nad uzupełnieniem swojego "dorobku" o klawiaturę sterującą z czymś, co będzie wydawało dźwięki Big Grin
Zauważyłem, że co raz większa ilość artystów korzysta z takiego rozwiązania, a w moim wypadku ciąganie Artisa na "przeglądy" gdzie gramy raptem 3-4 kawałki bywa trochę uciążliwe Tongue Co innego całonocna chałtura Wink ale do rzeczy...

Czy któryś z Was korzysta z takiego rozwiązania? - klawiatura sterująca + moduł/tablet/laptop
Czy wspomniany wcześniej iPad 4 Mini (mogłem źle wydedukować Tongue ) wystarczy do ogarnięcia około 10 barw ze splitami i layerami?
Jakiego oprogramowania używacie? - czytałem o MainStage

Z góry dziękuję za odpowiedź Smile

Kurzweil Artis, Roland Prelude
Odpowiedz
07.03.2017, 13:00,
#11
RE: Jaki wybrać Ipad ?
Moim skromnym zdaniem iPad i jego aplikacje nie wydadzą żadnego porządnego brzmienia w sensie profesjonalnego grania a wtyczki nie pociągną, pomimo fantastycznych dziś specyfikacji. Dla siebie w domu tablet, to czemu nie ale do poważniejszego muzykowania, to raczej laptop z wtyczką lub moduł.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nuty i iPad? kermadec 5 18,655 12.04.2013, 11:03
Ostatni post: mr-rhodes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS