Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
26.12.2019, 23:49,
#1
Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Co mi poradzicie, chcę kupić pianino z funkcją keyboard. Większość radzi kupić albo pianino albo keyboard lub i to i to oddzielnie. Ja jednak muszę mieć jeden sprzęt bo mam małe mieszkanko. Na czym mi zależy: Bardzo dobre pianino super dźwięk i super klawiatura imitujące prawdziwe pianina. Dodatkowe brzmienia, gitara, organy, chór, itp dobrej lub bardzo dobrej jakości. Akompaniamęty przynajmniej jak że średnozaawansowanego keyboardu za 3000zł. Ale bez fajerwerków. Nie potrzebuje sam tworzyć nowych barw, nie potrzebuje zapisywać muzyki nie potrzebuje sam modyfikować nic. Wynalazki typu korg havian 30, yamaha dgx 660, casio px-560. Nie spełniły moich oczekiwań. Akompaniamenty jak z keyboardu za 1000zł pianina dźwięk i jakość klawiatury jak z pianina 1500zł. Czy coś jesteście lepszego w stanie doradzić? Nie przekraczamy budżet to 7000zł.

Odpowiedz
27.12.2019, 11:47,
#2
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Radzimy najpierw przywitać się. Taki drobiazg, a świadczy o czyjejś kulturze.

Odpowiedz
27.12.2019, 13:36,
#3
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Nikt nic nie poleci?

Odpowiedz
28.12.2019, 11:57,
#4
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Witaj,

Z takim budżetem jest naprawdę sporo modeli, dla przykładu Clavinova CLP 635, ostatnio widziałem na stronie Elpiano SLP 360, dla przykładu. W tej cenie to są już dobre klawiatury i dobre instrumenty (oczywiście, że to jest pojęcie względne, tak jak we wszystkim).

Odpowiedz
28.12.2019, 12:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2019, 12:08 przez pawelsz.)
#5
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Na tę chwilę nie ma takich instrumentów. Są instrumenty typu Yamaha DGX, Korg Havian, potem długo długo długo nic, i .....
Yamaha CVP. Kosztuje około siedem tysięcy .... funtów Smile
https://www.youtube.com/watch?v=efuohjTaqwg

Z tego co widzę to ten Havian ma bardzo rozbudowane funkcje jak na pianino cyfrowe, jeśli chodzi o sterowanie akompaniamantem bo mamy trzy rodzaje intro, 4 wariacje rytmu, przejście i trzy zakończenia zupełnie jak w Yamaha PSR-SX czy PSR-S.
Raczej nic innego nie znajdziesz. Kawai ES8 ma też względnie ciekawe możliwości jeśli chodzi o podkłady jak na piano cyfrowe, ale obawiam się, że również nie spełni oczekiwań. Możliwości automatycznego wstawiania przejścia na przykład. Na pewno względem Korga będzie miał lepszą klawiaturę.

Clavinova CLP chyba nie mają podkładów. Za to P-515 ma tylko jedną wariację rytmu z samym basem, bez przejść. Jako aranżer - słabo, jako przenośne pianino cyfrowe bardzo dobrze.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
03.01.2020, 21:20,
#6
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Dziękuję za odpowiedzi

Na razie waham się miedzy tym Korgiem Havianem - no tak nie do końca mnie ten wynalazek przekonuje.
Pod uwagę biorę również Yamahę P-515 - nie słyszałem jeszcze na żywo, i o ile te rytmy z samym basem są ok to chyba skłaniał bym się ku niej.
Niestety nie znalazłem w necie jeszcze żadnego filmiku z rytmami + bas, a tylko same rytmy jako podkład perkusyjny, a to dla mnie za mało.
Podeślecie jakieś przykłady z basem jeśli takowe są?
Co do P-515 podoba mi się mnogość różnych ładnych barw 40 podstawowych i prawie 500 innych (przynajmniej jak z neta słucham), i wydaje się że super klawiatura, ale po za tym to ubogi instrument
pod względem funkcji keyboard.
Zawsze mi się podobały brzmienia Yamahy (nie lubię Rolandowskich)
Dziwi mnie podejście producentów. Przecież elektronika daje super możliwości żeby zrobić fajne hybrydy pianino + keyboard, a jednak takich jak na lekarstwo, albo kosztują koszmarne pieniądze.
Może jeszcze jakieś pomysły podsuniecie???

Ps. Co do przywitania to uwaga słuszna mogłem się lepiej przywitać bo uprzejmości nigdy za wiele. :)

Odpowiedz
03.01.2020, 23:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2020, 23:11 przez Rychubil.)
#7
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(28.12.2019, 11:57)rafal.znamirowski napisał(a): ... ostatnio widziałem na stronie Elpiano SLP 360, dla przykładu.

O ho! Pojawił się znowu na forum Pan przedstawiciel, naganiacz z Elpiano. Tongue

(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Co do P-515 ... wydaje się że super klawiatura, ale po za tym to ubogi instrument pod względem funkcji keyboard.

Co do klawiatury, to sprawa bardzo dyskusyjna, bo jest ona dość specyficzna. Ja np. absolutnie jej nie lubię ale np. kolega Pawelsz ją ma i bardzo chwali. Trzeba ograć osobiście Wink
Myślę, że dla twoich potrzeb wiele lepsza byłaby Yamaha DGX 660.

(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Może jeszcze jakieś pomysły podsuniecie???

Może coś zupełnie z innej beczki, czyli klawiatura sterująca i wtyczki w komplecie od Native Instruments:
https://www.thomann.de/pl/native_instrum...InBsIn0%3D
lista pakietu:
https://www.native-instruments.com/en/pr...-software/

(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Ps. Co do przywitania to uwaga słuszna mogłem się lepiej przywitać bo uprzejmości nigdy za wiele. Smile

Miło, że zwróciłeś na to uwagę Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.01.2020, 10:47,
#8
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Dziękuję za odpowiedzi

Na razie waham się miedzy tym Korgiem Havianem - no tak nie do końca mnie ten wynalazek przekonuje.
Pod uwagę biorę również Yamahę P-515 - nie słyszałem jeszcze na żywo, i o ile te rytmy z samym basem są ok to chyba skłaniał bym się ku niej.
Niestety nie znalazłem w necie jeszcze żadnego filmiku z rytmami + bas, a tylko same rytmy jako podkład perkusyjny, a to dla mnie za mało.
Podeślecie jakieś przykłady z basem jeśli takowe są?
Co do P-515 podoba mi się mnogość różnych ładnych barw 40 podstawowych i prawie 500 innych (przynajmniej jak z neta słucham), i wydaje się że super klawiatura, ale po za tym to ubogi instrument
pod względem funkcji keyboard.
Zawsze mi się podobały brzmienia Yamahy (nie lubię Rolandowskich)
Dziwi mnie podejście producentów. Przecież elektronika daje super możliwości żeby zrobić fajne hybrydy pianino + keyboard, a jednak takich jak na lekarstwo, albo kosztują koszmarne pieniądze.
Może jeszcze jakieś pomysły podsuniecie???

Ps. Co do przywitania to uwaga słuszna mogłem się lepiej przywitać bo uprzejmości nigdy za wiele. Smile

Tylko że 515-tka te funkcje keyboardu ma naprawdę szczątkowe, żebyś był tego świadomy. Nie ma przejść, bo według mnie wyklucza ten instrument.

Producenci robią takie instrumenty nieliczne, i tylko tzw. edukacyjne, np. dla dzieci, np. taką Yamahę DGX, takie instrumenty nie mogą być zbyt drogie, co za tym idzie nie mają najlepszych klawiatur. Ludzie, którzy poważnie zajmują się grą pianistyczną i potrzebują super klawiaturę nie są specjalnie zainteresowani podkładami ani setkami barw. Ludzie, którzy znowu grają z podkładami i songami to zwykle keyboardowcy, weselnicy itd i daleko im do wymagających względem klawiatury w szczególności klasycznych pianistów. A instrumenty typu CVP są pewnie dla ludzi z bardzo grubym portfelem którzy chcą mieć w swojej willi całą jednoosobową orkiestrę.

Co do 515 jeszcze, to te 480 pozostałych barw XG-lite w porównaniu z tymi 40-ma nie brzmi dobrze. Nie wiem czy już w mojej starej DGX-305 nie były lepsze, a tam też taki bank był. Tylko tam brzmienia podstawowe nie były z pewnością tej jakości co w 515, ale nie było takiej przepaści jakościowej między bankami. Jeśli idzie o brzmienia z XGlite, to czasem używam tylko czegoś z kategorii synth pad żeby podłożyć pod piano, to wszystko, dostęp też nie jest zbyt wygodny z poziomu samego instrumentu.
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia po cholerę Yamaha dała do tego instrumentu 16-ścieżkowy sekwencer. Ktoś z tego będzie korzystał w ogóle?
Za to nie ma pitch bendera i modulacji również.

Jakieś przykłady rytmów jak nie znajdziesz to mogę Ci coś nagrać w wolnej chwili na USB. Zajrzyj może do instrukcji na spis i napisz mi priva co Cię interesuje.

Uwaga teraz będzie świętokradztwo. A gdyby tak połączyć VPC1 + np. PSR-S775? Big Grin Nie mam tylko pojęcia jak w VPC1 ustawić kanały MIDI na poszczególne warstwy, split pointy itd. i czy się w ogóle da Smile poza tym budżet przekracza.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.01.2020, 11:42,
#9
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Jak połączysz VPC1 z keyboardem to brzmienie fortepianu będzie tylko te z keyboardu.

Kawai MP7se + Yamaha PSR E463 i mamy wszystko. Porządna klawiatura, dobre brzmienie fortepianu (takiego w keyboardach nie znajdziesz) i mnogość rytmów z keyboardu.
To zestaw który powinien zmieścić się w 7 tys, jednak jeżeli jest możliwość przekroczenia tego budżetu, to jako keyboard wybrałbym PSR S670. To już znacznie poważniejszy keyboard.

W takim zestawieniu nie potrzeba łączyć instrumentów przez MIDI, ustawiać kanałów itp. W keyboardzie możemy po wybraniu odpowiedniego stylu nagrać przebieg akordów w wbudowanym sekwencerze a następnie grać na MP7se do tego podkładu.

Odpowiedz
04.01.2020, 12:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2020, 12:32 przez pawelsz.)
#10
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
No właśnie chyba musiałoby to być jakieś stage piano które obsługuje różne strefy zewnętrzne MIDI, bo prawa ręka to będzie CH1, warstwa dual pewnie CH2 a żeby móc sterować akordami w podkładzie w PSR to trzeba ustawić split do tego i CH3 na lewą rękę. To takie minimum. Skoro już mamy aranżer to warto, żeby można to było wszystko sterować z klawiatury młoteczkowej. Jak nie zrobimy tych stref i "dolna" klawiatura młoteczkowa będzie grała na jednym kanale to nawet jesli w keyboardzie włączymy podziały i podkład do sterowania na lewo od split point to grając na młoteczkowej będziemy grali na całej klawiaturze partią MAIN.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.01.2020, 12:52,
#11
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
" Może coś zupełnie z innej beczki, czyli klawiatura sterująca i wtyczki w komplecie od Native Instruments:
https://www.thomann.de/pl/native_instrum...InBsIn0%3D
lista pakietu:
https://www.native-instruments.com/en/pr...-software/ "

Taki zestaw co prawda niestety trochę poza moim budżetem, ale wygląda bardzo fajnie. A jak się to je? Trzeba podpinać pod komputer, trzeba mieć jakąś specjalną kartę muzyczną? Rozumiem, że dodatkowo nagłośnienie? W elektronice muzycznej nie jestem zbyt lotny. Smile
Ile łącznie to by kosztowało, tylko te dwa elementy czyli klawiatura sterująca + oprogramowanie?

Jeszcze określę swoje umiejętności, więc gram tak sobie, znaczy się jestem po szkole muzycznej 1 stopnia po fortepianie ale sporo już nie grałem. Chciałbym wrócić do grania tylko dla siebie i dla rodziny, lubię proste granie muzyki rozrywkowej z podkładami, nie interesują mnie za bardzo już sonatiny, etiudy, gamy, chociaż raz na jakiś czas klasyka nie zaszkodzi. Przyzwyczajenia po szkole muzycznej zostają i jeśli klawiatura nie jest ważona typu młoteczkowego to wydaje mi się, że gram na jakiejś zabawce nawet jeśli sprzęt jest za 10k. Lubię też dobrą jakość dźwieku. Po prostu chcę się pobawić muzyką typowo rozrywkowo dla swoich potrzeb, a i może trochę syna pouczyć.
2 sprzęty nie wchodzą w grę z racji małego mieszkania.

Odpowiedz
04.01.2020, 12:59,
#12
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
"2 sprzęty nie wchodzą w grę z racji małego mieszkania"

Kupujesz stojak z dostawką i stawiasz jeden nad drugim.

Klawiaturę sterującą musisz mieć podpiętą pod komputer, bo w nim będą biblioteki brzmień. Dodatkowa karta muzyczna - interfejs audio będzie potrzebna

Odpowiedz
04.01.2020, 13:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2020, 13:13 przez pawelsz.)
#13
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Biorąc pod uwagę to wszystko i ograniczenia lokalowe proponuję podejść nieco łagodniejszym okiem i uchem do Dgx660. I pomyśleć o dobrych słuchawkach do niej. Przydadzą się nie tylko do pianina. Pomyśleć ponadto o pełnym zestawie ze statywem i trzema pedalami a jak nie to FC4A.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.01.2020, 21:27,
#14
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Ok w takim razie pójdę posłuchać jeszcze raz tę yamaha dgx 660 tym razem ze słuchawkami, a jeszcze pytanko to może jednak korg havian 30 lepszy?

Odpowiedz
04.01.2020, 22:29,
#15
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(04.01.2020, 21:27)joops1982 napisał(a): Ok w takim razie pójdę posłuchać jeszcze raz tę yamaha dgx 660 tym razem ze słuchawkami, a jeszcze pytanko to może jednak korg havian 30 lepszy?

Może Haviana też gdzieś spotkasz w sklepie, choć to raczej będzie trudniejsze. Jest test na portalu http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,553.html , filmiki na YouTube. Osobiście nie miałem do czynienia nigdy z nim i nawet demówek nie słuchałem do tej pory.

Rzuciłem okiem na specyfikacje Korga i DGXa i wygląda na to, że Korg potrafi sporo więcej. Mocniejsze nagłośnienie, edycja brzmień, zmiana tempa i transpozycja MP3 (rzadkość), 3 partie upper zamiast dwóch, joystick pitchbend/modulation zamiast kółka pitchbend. Sporo przycisków na panelu, powinien być wygodniejszy w obsłudze. Do tego wyświetlacz dotykowy. Klawiatury nie znam. Cena też jest sporo większa, ale jak widać to zupełnie uzasadnione. Nawet sekwencer jest.
DGX za to ma klawiaturę numeryczną można bardzo szybko wybrać brzmienie znając numer, nie wiem jak w Korgu.

https://www.korg.com/us/products/digital...page_1.php

https://pl.yamaha.com/pl/products/musica...oduct-tabs

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.01.2020, 23:26,
#16
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(04.01.2020, 12:52)joops1982 napisał(a): Ile łącznie to by kosztowało, tylko te dwa elementy czyli klawiatura sterująca + oprogramowanie?

Do tej klawiatury (Native Instruments) dostajesz już pakiet oprogramowania za free, musiałbyś jednak jeszcze dokupić kartę muzyczną i monitory, no i pogimnastykować się z komputerem ale zapomnij o tym. Myślę i już widzę, że ta moja propozycja jednak była nie trafiona. Klawiatura sterująca i wtyczki najlepiej sprawdzą się w domowym studio, do tworzenia i produkcji muzyki.

(04.01.2020, 12:52)joops1982 napisał(a): Chciałbym wrócić do grania tylko dla siebie i dla rodziny, lubię proste granie muzyki rozrywkowej z podkładami,

Po prostu chcę się pobawić muzyką typowo rozrywkowo dla swoich potrzeb, a i może trochę syna pouczyć.

Do takiego rodzaju muzykowania jak opisujesz, to te pianino-keyboardy moim zdaniem najlepiej spełnią twoje oczekiwania. Nie ma niestety wielkiego wyboru ale na szczęście jest DGX i Havaian.
Masz 88 klawiszy (DGX - klawiatura GHS a Havaian - klawiatura Fatar TP100), całkiem sporo brzmień i dość sporo możliwości jeśli chodzi o automatyczne akompaniamenty. Wszystko w jednym, bez dodatkowych komplikacji. Jakość dźwięku wtyczek owszem jest niebo lepsza ale do codziennego pogrywania z akompaniamentem, na zasadzie "włącz instrument i graj", to nie ma o czym gadać.
Moim zdaniem Havaian tu wygrywa ale ograj na spokojnie oba te pianka, najlepiej z kilka razy i wybierz, ten który najbardziej wpadnie Ci w ucho. Nie zapomnij zabrać ze sobą własnych słuchawek.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.01.2020, 23:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2020, 23:34 przez Valtari.)
#17
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
W Havianie trzeba koniecznie ograć klawiaturę. Tej klawiatury chyba nie ma w żadnym innym Korgu. Możliwości, brzmienia i style to po prostu Pa600 z dodaną lepszą próbką fortepianu.

Odpowiedz
05.01.2020, 00:30,
#18
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Serio Fatar TP100? Bleeeee. Ale sprawdź sam bo dużo osób gra i żyją Smile będzie twardo pod paluchami, będzie twardo Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.01.2020, 00:53,
#19
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(05.01.2020, 00:30)pawelsz napisał(a): Serio Fatar TP100?

Serio, serio Wink
https://tastierearranger.com/2015/04/26/...havian-30/
http://forums.musicplayer.com/ubbthreads...bed_action

(05.01.2020, 00:30)pawelsz napisał(a): Bleeeee. Ale sprawdź sam bo dużo osób gra i żyją Smile będzie twardo pod paluchami, będzie twardo Smile

No weź nie strasz człowieka, bo być może akurat ta klawiatura mu podejdzie i będzie całkiem zadowolony. Z drugiej strony czy GHS w DGX jest czymś lepszym? Undecided

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.01.2020, 01:01,
#20
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Nie, lepszym na pewno nie. Niech spróbuje. A swoją drogą ten Havian ma ładne barwy. Pianino wolę z Yamahy ale Rhodes, wurli o organach nie wspominając - Korg. Smyczki także Korg.

https://youtu.be/y84JxJki8oI
https://youtu.be/hIlSb9Koqa4
https://youtu.be/ZXEIxCnc3nc

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
06.01.2020, 10:48,
#21
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Tak, rzeczywiście mam pianino Elpiano, kupiłem 6 lat temu, więc mam pewien sentyment do tej marki, aczkolwiek z tego co widzę człowiek poszukuje więcej funkcji keyboardowych, więc się nie znam i dalej nie wypowiadam się.

(03.01.2020, 23:02)Rychubil napisał(a):
(28.12.2019, 11:57)rafal.znamirowski napisał(a): ... ostatnio widziałem na stronie Elpiano SLP 360, dla przykładu.

O ho! Pojawił się znowu na forum Pan przedstawiciel, naganiacz z Elpiano. Tongue

(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Co do P-515 ... wydaje się że super klawiatura, ale po za tym to ubogi instrument pod względem funkcji keyboard.

Co do klawiatury, to sprawa bardzo dyskusyjna, bo jest ona dość specyficzna. Ja np. absolutnie jej nie lubię ale np. kolega Pawelsz ją ma i bardzo chwali. Trzeba ograć osobiście Wink
Myślę, że dla twoich potrzeb wiele lepsza byłaby Yamaha DGX 660.

(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Może jeszcze jakieś pomysły podsuniecie???

Może coś zupełnie z innej beczki, czyli klawiatura sterująca i wtyczki w komplecie od Native Instruments:
https://www.thomann.de/pl/native_instrum...InBsIn0%3D
lista pakietu:
https://www.native-instruments.com/en/pr...-software/

(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Ps. Co do przywitania to uwaga słuszna mogłem się lepiej przywitać bo uprzejmości nigdy za wiele. Smile

Miło, że zwróciłeś na to uwagę Smile

Odpowiedz
12.01.2020, 12:38,
#22
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
A więc tak, jednak po swojej analizie i będąc w sklepie i odsłuchując tego całą masę zrobię to na dwa sprzęty:
Na początku kupuję syntezator (pianino) kurzweil SP6 - 3500zł - klawiatura taka sobie ale ważona i mnie wystarczy barwy tego sprzętu mnie urzekły.
Podłączam to do domowego sprzętu audio.
Potem zamierzam dokupić keyboard YAMAHA PSR-S670.

Powiedzcie tylko czy waszym zdaniem nie popełniam jakiejś strasznej gafy i zamawiam sprzęt.

Odpowiedz
12.01.2020, 14:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2020, 14:01 przez Valtari.)
#23
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Kurzweil SP6 to dobry pomysł, miałem Forte SE który ma ten sam zestaw brzmień i byłem zadowolony zarówno z barw fortepianu jak i pozostałych. Fajne barwy orkiestrowe.

Dokupisz PSR S670 i będzie komplet, w PSR dużo barw typu dance, elektro dance oraz podkłady do każdego rodzaju muzyki.

Potrzebny jeszcze porządny statyw żeby się nie bujało, myślę że wystarczy podwójny krzyżak lub typu ława.

Na przykład takie
https://guitarcenter.pl/catalog/klawisze...on-kb4000k
https://sklep-muzyczny.com.pl/PROEL-EL260

Do tego pierwszego również można dokupić piętro

Odpowiedz
12.01.2020, 14:34,
#24
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(12.01.2020, 12:38)joops1982 napisał(a): A więc tak, jednak po swojej analizie i będąc w sklepie i odsłuchując tego całą masę zrobię to na dwa sprzęty:
Na początku kupuję syntezator (pianino) kurzweil SP6 - 3500zł - klawiatura taka sobie ale ważona i mnie wystarczy barwy tego sprzętu mnie urzekły.
Podłączam to do domowego sprzętu audio.
Potem zamierzam dokupić keyboard YAMAHA PSR-S670.

Powiedzcie tylko czy waszym zdaniem nie popełniam jakiejś strasznej gafy i zamawiam sprzęt.

Kurzweil SP6 to dość intrygujący sprzęt i bardzo ciekawy w tym budżecie. Kurzweil brzmi dość specyficznie, nieco oldschoolowo, jedni go uwielbiają inni wręcz przeciwnie. Nadaje się na scenę ze względu na fajny panel z kontrolerami od stref i efektów, szybki dostęp do brzmień (klawiatura numeryczna), szybkie splity i layery. Dostaniesz z nim w komplecie kable symetryczne, pedał sustain i kabel USB. Brzmieniowo nieco odstaje od flagowych Kurzweili serii Forte, ale jakiegoś wstydu absolutnie nie ma. Masz nawet silnik KB3 do organów elektromechanicznych. Do tego jest bardzo lekki, a jednocześnie to 88 klawiszy.
Co do keyboardu to ta PSR-ka jest całkiem sensowna, ma dość fajną klawiaturę jak na keyboard (wg mnie lepsza niż w 770/775), aczkolwiek interfejs będzie pewnie wygodniejszy w PSR-770/775 ze względu na duży ekran i przyciski wokół niego. Ale cena jest też sporo wyższa.

Jak dla mnie to bardzo rozsądne wybory oferujące sporo w niewygórowanym budżecie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
12.01.2020, 17:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2020, 21:58 przez Rychubil.)
#25
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Moim skromnym zdaniem, połączenie ciepłych brzmień Kurzweila z ostrzejszymi brzmieniami Yamahy, będzie ciekawym zestawem.
Proponowałbym jednak solidny statyw, najlepiej stołowy (ten protel jak najbardziej tak) lub typu Z ale nie krzyżak, na którym każda klawiatura 88 zawsze będzie się bujać, nie mówiąc już o dodatkowym dociążeniem nadstawką.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.01.2020, 07:18,
#26
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Proszę o pomoc. Mam nowe pianino Sp6 Kurzweil. Podłączyłem je 5m kablem do domowego amlitunera wyjściem audio 2 x Jack L i R, a w amlitunerze 2x Czincz na CD. Niestety dźwięk jest niezadowalający. Trzeszczenie i jakby takie małe sprzężenia szczególnie na tonach wysokich. Zmieniłem kabel, to samo. W amlitunerze spróbowałem zmienić na Tape, to samo. Zamiast wyjścia audio wyszedłem z insrumentu jackem stereo z wyjścia słuchawkowego, to samo. Zmieniałem poziomy głośności na amlitunerze i instrumencie nadal to samo??? Co jest, sprzęt jest nowy nie powinno być problemu. Kolega radzi aby puścić przez mały mikser, ale nie wiem czy pchać się w kolejne koszty czy może odesłać sprzęt??? Poradzicie? Huh Huh Huh

Odpowiedz
24.01.2020, 07:55,
#27
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Jakie kolumny masz przy tym amplitunerze ? Stawiam na to że to one nie dają rady.
Podłączałem kiedyś klawisze pod wzmacniacz hi-fi i kolumny to trzepało membramami tak, że myślałem że mi je wyrwie z koszy. Nawet przy niskich poziomach głośności. Spróbowałbym pożyczyć skądś monitory aktywne i sprawdzić czy też tak się dzieje. Jak nikt ze znajomych nie ma to wziąć instrument do sklepu który ma jakiekolwiek na stanie.

Odpowiedz
24.01.2020, 08:28,
#28
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Amplituner Panasonic. Kolumny duże podłogowe na zamówienie. Z innym sprzętem nigdy nie było problemu. Mam podłączony telewizor, DVD, komputer, gramofon i z każdym sprzętem jest ok tylko z z Tym pianem nie.

Odpowiedz
24.01.2020, 10:30,
#29
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Podłącz słuchawki pod wyjscie słuchawkowe i posłuchaj czy też coś jest nie tak.

Odpowiedz
24.01.2020, 11:39,
#30
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
Ok tak zamierzam. ewentualnie dokupię jakieś małe monitory np. Mackie CR4. Czy są jakieś nadstawki na kolumienki do statywu? Wcześniej kumpel pożyczy mi mikser i też przetestuje jeszcze raz z amplitunerem..

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 440 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS