Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
28.12.2019, 18:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2019, 18:56 przez Dominik M..)
#1
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
Kiedy nagrywam Performance, dajmy na to "Synth Power" w trybie Song, naciskam Rec na Moxf SEQ i nagrywa się, ale jak chcę przez chwilę nagrać bez leadu i wciskam przycisk Part Mute, odpowiedzialny za lead, podczas grania leadu nie słychać, ale jak skoncze nagrywać i wciskam Play, ten lead, co zrobiłem mute i nie słyszałem go podczas nagrywania, się nagrał i jest podczas odsłuchiwania...

Czy to normalne, czy mam uszkodzonego Moxf?

Bo nie mogę nagrywać Performance w trybie Song z możliwością Part Mute, w czasie nagrywania, tylko nagrywa wszystko, jakbym nie robił w ogóle part mute, mimo iż słyszę to wyciszenie, podczas nagrywania, na nagraniu wyciszenia danego partu nie ma...

Czyli nie mogę nagrać nic zróżnicowanego w ten sposób na takim nagraniu dajmy na to 3 min, bo zawsze nagrywają się wszyskie Party, czyli prosto mówiąc nie mogę nagrać tego, co słysze robiąc Part Mute, bo nagrywa się całość Partów, jakbym tego wyciszenia nie robił.

"Synth Power" podałem przykładowo, bo chodzi mi o moje performance, gdzie raz gram partie solowe jedym layerem, a raz dwoma na raz w refrenie, żeby zrożnicować i uzyskać inny dźwięk, a gdy taki layer jeden chce wyciszyć, to i tak się nagrywa...

Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedz
31.12.2019, 11:37,
#2
RE:MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song
(28.12.2019, 18:49)Dominik M. napisał(a): Czy to normalne, czy mam uszkodzonego Moxf?

To normalne. Moja odpowiedź może nie będzie precyzyjna bo nie mam MOXF ale to co robisz to tylko wyciszenie ścieżki. Mute odłącza moduł dźwiękowy na danej ścieżce od komunikatów midi na tej ścieżce czyli to tylko odłączenie audio a ty potrzebujesz wyłączyć nagrywanie na danej ścieżce lub wyłączyć transmisję danych midi na danej ścieżce aby seq nie nagrywał. Generalnie powinieneś mieć możliwość zaznaczenia (aktywowania) ścieżek które chcesz w danej chwili nagrywać ale nie wiem jak to jest w MOXF.
Na szybko przejrzałem instrukcję do MOXF i myślę że musisz przetestować działanie OUT SW, IN SW i może OUT CH w sekcji Track trybu Song.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.01.2020, 21:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2020, 21:25 przez Dominik M..)
#3
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
Dziękuję serdecznie. Przejrzałem. Da się wyłączyć po nagraniu na seq moxf już każdy z 4 partów (voiców) performance, żeby on nie grał.

Ale takiego czegoś, co ja potrzebuję nie mogę zrobić, czyli nagrywam kawałek za jednym podejściem, w czasie rzeczywistym (na setkę) i w momentach, które potrzebuję wyciszam jeden part (voice) z performance i on się nie nagrywa... W takim nagrywaniu na setkę na seq moxf, nagrywają się wszystkie składowe performance, nawet jak wyciszę na chwilę.

Jak bedę nagrywał w ten sposób na setkę w Cubase na komputerze, mam nadzieję, że bez problemu mi nagra wyciszenie danego partu (voicu)?

Ciekawe czy w Modx można tak na setkę nagrać na seq wbudowany, po aktualizacji do najnowszej wersji...

Odpowiedz
01.01.2020, 21:38,
#4
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie ...
Cały czas odłączasz tylko moduł dźwiękowy na danym kanale a nie wyłączasz nadawania komunikatów midi na tym kanale więc klawiatura generuje cały czas Note On/off i cały czas ci się to będzie nagrywać mimo wyłączena danego partu (bo wyłączasz tylko sam dźwięk).
W Cubase będziesz miał podobny efekt jesli nie rozwiążesz tego w MOXF tyle że jeśli w Cubase będziesz nagrywał w trybie że każdy kanał midi(part) będzie się nagrywał na osobnej ścieżce to potem łatwo to zedytować i usunąć niepotrzebnie nagrane fragmenty na danej ścieżce.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.01.2020, 22:05,
#5
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie...
Ewentualnie można na szybko na danych ścieżkach dopisać komunikat CC07 (Volume) = 0 w odpowiednich miejscach, tak samo jak komunikaty "powrotne" do odpowiedniej głośności jaką ma mieć partia. Zależy ile jest takich momentów wyciszenia, czy na jednej czy na wielu ścieżkach i czy to wtedy będzie "szybko" czy nie. Nie bawiłem się MOXF, ale sekwencer tam jest, więc chyba musi się dać. Ostatnio zacząłem używać sekwencera w FA więc dotknąłem tematu.
Chyba, że w utworze są już podobne komunikaty i głośność ścieżek zmienna, zmienne barwy (program change...) to wtedy to nie wypali.
Ewentualnie CC11 (expression) = 0 , ale jeśli są ściszenia i zgłośnienia w ścieżce to chyba prędzej będą zrealizowane poprzez zmianę expression przy stałym volume, nie odwrotnie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
02.01.2020, 09:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 10:21 przez Dominik M..)
#6
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
U mnie to wygląda tak, że cały utwór gram i nagrywam na setkę trzema partami (voicami), 2 nałożone perkusje na siebie i lead syntezatorowy... 4 part (voice) mam wyciszony cały czas i włączam go tylko w refrenach i są to brassy nałożone na lead syntezatorowy, w celu podbicia dźwięku, zmiany brzmienia i nadania mięsistości, ale tylko w refrenie tego mojego performance, bo w refrenie jest inna partia muzyczna.

Odpowiedz
02.01.2020, 12:25,
#7
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Son
Więc skoro nie wiesz jak wyłączyć nagrywanie wyciszonego traku to pozostaje ci tylko edytować (generalnie powinna być taka możliwość). Nam nie posiadając MOXF będzie trudno ci pomóc.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.01.2020, 13:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 14:02 przez Dominik M..)
#8
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
Chyba nie ma takiej możliwości podczas nagrywania, tylko po... przeglądałem chyba wszystko... może zapytam na forum Yamahy.

Jak będę musiał edytować, to bedę musiał doklejać refren w odpowiednich miejscach, innego wyjścia nie wymyśliłem...

Dziekuję.

Odpowiedz
02.01.2020, 14:33,
#9
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Son
(02.01.2020, 13:59)Dominik M. napisał(a): Jak będę musiał edytować, to bedę musiał doklejać refren w odpowiednich miejscach, innego wyjścia nie wymyśliłem...

NIc podobnego. Prościej będzie usunąć niepotrzebne nagrane nuty na kanale midi 4 (zakładam że każdy part/voice w tym performance jest na osobnym kanalale midi od 1 do 4 (skoro są 4 voice w tym perf) i brass nest na kanale 4 - strzelam) albo tak jak pisał @pawelsz wstawić komunikaty wyciszające dany part w odpowiednim miejscu i kanale. Generalnie na pewno będzie to prościej i szybiej zrobić w cubase niż w MOXF

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.01.2020, 14:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 14:57 przez Dominik M..)
#10
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
Brass na drugim part, poza tym wszystko się zgadza.

Jedyny problem, że nie mogę nagrać z brass całego utworu, bo nie mam tego feelingu leada syntezatorowego podczas grania, którego używam przez cały utwór w zwrotkach. Brass nakładam (właczam przycisk partu 2 wyciszonego wcześniej) na pozostałe 3 party tylko w refrenie.

Grając z brass cały utwór a potem usuwając w zwrotkach, nie pozwala się wczuć w zwrotki, bo to pasuje tylko w refrenie...

Odpowiedz
02.01.2020, 14:58,
#11
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie ...
(02.01.2020, 14:49)Dominik M. napisał(a): Brass na drugim part, poza tym wszystko się zgadza.

Jedyny problem, że nie mogę nagrać z brass całego utworu, bo nie mam tego feelingu leada syntezatorowego podczas grania, którego używam przez cały utwór w zwrotkach. Brass nakładam (właczam przycisk partu 2 wyciszonego wcześniej) tylko w refrenie.

Grając z brass cały utwór a potem usuwając w zwrotkach, nie pozwala się wczuć w zwrotki, bo to pasuje tylko w refrenie...

Jeśli nie zależy Ci na kopii zapasowej brassu w zwrotkach to usunąłbym komunikaty o nutach w zwrotkach. Zawsze możesz zrobić kopię całego utworu, jeden z brassem, drugi bez.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
02.01.2020, 17:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 17:42 przez Dominik M..)
#12
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
Dziękuję.

Czyli grając z wyciszonym przyciskiem, niesłyszanym podczas gry i nagrywania brass, który i tak się nagra, ale go potem usunę ze zwrotek, zostawiając tylko w refrenie, w którym go włączę przyciskiem podczas gry ... Już mi się rozjaśnia...

Jak usunąć te komunikaty o nutach brass ze zwrotek?

Odpowiedz
02.01.2020, 21:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 21:54 przez pawelsz.)
#13
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performan
Wymazać ścieżki w odpowiednich taktach. Ale te takty muszą zostać tylko będą puste. Czyli raczej funkcja "wymaż" a nie "usuń".
Tylko jedna rzecz mnie interesuje jeszcze, chcesz nagrać w Cubase dźwięk czy dane MIDI? Bo jak dźwięk to trzeba to usunąć już w instrumencie, cięcia i klejenia plików audio nie polecam. Ewentualnie nagrać midi tak jak jest, zedytować w Cubase, potem nagrać audio barwami instrumentu ale z użyciem wyedytowanego midi z Cubase'a.

Aha, zrób kopię stanu obecnego na wszelki wypadek Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
02.01.2020, 22:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 22:13 przez Dominik M..)
#14
MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song?
Dziękuję. Będę próbował jak kupię kompa i zainstaluje Cubase. Na razie robie w seq moxf, ciekawe czy tam można wymazać, nie udało mi się znaleźć takiej opcji, jeszcze jutro zobaczę w mixerze, może będzie. Na pewno można wyłączyć cały part, zrobić off, ale to chyba na całości... ciekawe czy w wybranych miejscach się tak da...

Lepiej jest nagrywać w Cubase Midi czy Audio? Chodzi mi o jakość dźwięku najbardziej... ale jeszcze nie czytałem z czym się wiąże jedna metoda albo druga i ktora lepsza...

Ps myslalem, że jak w Cubase nagram dzwiek a nie midi, to mi się nagra wszystko co autentycznie gra moxf, czyli wyciszona partia zostanie wyciszona i sie nie nagra... Myslalem ze wtedy będzie sie po prostu nagrywac to co slyszę...

Odpowiedz
02.01.2020, 22:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 22:29 przez pawelsz.)
#15
RE: MOXF SEQ - Czy można na
To co było pisane już w innym wątku, MIDI to tylko "zapis nutowy" to nie jest dźwięk. Zaleta MIDI jest taka, że możesz sobie dowolnie przesuwać nuty, zmieniać głośności, tempo, cokolwiek. Audio to dźwięk, lecz tutaj już nie zmienisz sobie np brzmienia zestawu perkusyjnego żeby zagrał to samo z inna barwą, albo nie dodasz sobie pogłosu do samego werbla, bo "już się nagrało wszystko razem". Mając MIDI gotowe, taką "matrycę" i tak musisz użyć modułu brzmieniowego aby uzyskać i nagrać dźwięk. Jakość będzie taka sama, bo i tak dźwięk musi opuścić instrument przez te same wyjścia instrumentu.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
02.01.2020, 22:47,
#16
RE: MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Son
(02.01.2020, 22:08)Dominik M. napisał(a): Lepiej jest nagrywać w Cubase Midi czy Audio?

Zależy co potrzebujesz. Midi zajmuje bardzo mało pamięci a audio wieeeelokrotnie więcej.
Midi łatwo zmieniać i edytować, zmieniać wersje itp a audio już gorzej - np jak nagrasz audio razem z efektem to już tego efektu nie zmienisz tylko musisz nagrać jeszcze raz itp.

Najczęściej chyba pracuje się w ten sposób (przynajmniej ja) że na początku pracuję na MIDI a jak już to dopieszczę to dodaję ścieżki audio i zgrywam midi na audio pozostawiając ścieżki midi tyle że wyłączone (zawsze się mogą przydać aby wprowadzić poprawki i coś przearanżować itp)

(02.01.2020, 22:08)Dominik M. napisał(a): Chodzi mi o jakość dźwięku najbardziej... ale jeszcze nie czytałem z czym się wiąże jedna metoda albo druga i ktora lepsza...
W uproszczeniu można powiedzieć że nie ma różnicy w jakości a która metoda lepsza zależy od tego co robisz i czego potrzebujesz więc nie ma jednej dobrej odpowiedzi moim zdaniem.

(02.01.2020, 22:08)Dominik M. napisał(a): Ps myslalem, że jak w Cubase nagram dzwiek a nie midi, to mi się nagra wszystko co autentycznie gra moxf, czyli wyciszona partia zostanie wyciszona i sie nie nagra... Myslalem ze wtedy będzie sie po prostu nagrywac to co slyszę...

Jak będziesz nagrywał audio na żywo to co grasz to właśnie tak będzie czyli włączenia brassu się nagrają - to tak jak byś nagrywał na magnetofon na setkę.
Inną metodą jest nagranie audio z odtwarzanego zapisu midi.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Moxf 6 Połączenie Szymek 1 2,821 10.02.2020, 19:14
Ostatni post: bestspec
  Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF Dominik M. 3 4,099 03.01.2020, 10:35
Ostatni post: bestspec
  MOXF - zapisywanie edytowanych voice i własnych performance Dominik M. 0 1,713 08.12.2019, 00:59
Ostatni post: Dominik M.
  No to mam MOXF 8 : ) RafałSC 5 9,457 22.07.2018, 05:28
Ostatni post: RafałSC
Sad Ctrl Change performance mode yeti 0 2,714 06.12.2014, 02:04
Ostatni post: yeti

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS