Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
23.04.2013, 09:16,
#1
MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Witam, posiedziałem troche nad moja klapą i dla zainteresowanych zrobiłem demo padów błękitnego Motifa - cz. 1 to pady analogowoe (wg klasyfikacji z DataList):
http://www.youtube.com/watch?v=aXkVbRGz9NQ

Odpowiedz
30.04.2013, 07:30,
#2
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Fajne zaprezentowanie brzmień.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.05.2013, 09:33,
#3
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
DziękiSmile
Udało mi się zrobić drugą część - tym razem brzmienia "warm pads":

http://www.youtube.com/watch?v=u7G6hyA-9nE

Odpowiedz
31.05.2013, 07:52,
#4
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Część trzecia mojego testu - LIGHT PADS:
http://www.youtube.com/watch?v=GNRUltZXn...e=youtu.be

Odpowiedz
01.02.2020, 22:05,
#5
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Witam

Prośba o pomoc. Ymaha motif xs , jak zapisac barwę ? Po wgraniu barwy z zewnętrznego nośnika ( rozszeżenie WAV) , zapisuje się na instrumencie. Po ponownym uruchomieniu muszę wgrywać ponownie, co jest nie tak?

Odpowiedz
01.02.2020, 23:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2020, 23:36 przez pawelsz.)
#6
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Nie wiem jak w XS ale w ES trzeba było za każdym razem wgrywać tak jak piszesz. Choć to raczej nie był plik wav tylko jakieś w2v, w7v albo coś takiego. W każdym razie allvoice czy all takie różne pliki można z karty wgrać. W ES to była karta Smart media w XS pewnie już SD?

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
02.02.2020, 18:18,
#7
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
(01.02.2020, 22:05)skormi napisał(a): Witam

Prośba o pomoc. Ymaha motif xs , jak zapisac barwę ? Po wgraniu barwy z zewnętrznego nośnika ( rozszeżenie WAV) , zapisuje się na instrumencie. Po ponownym uruchomieniu muszę wgrywać ponownie, co jest nie tak?

Wszystko masz w instrukcji do Motif XS. Możesz ją pobrać ze strony yamahy jak nie masz. Na stronie 97 jest "Storing the created Voice" i tam masz całą procedurę. W skrócie to jak wgrasz sobie sampla i chcesz zapisać to jako barwę Voice to wciskasz przycisk Store i powinno być widoczne Voice Store i w tym oknie wybierasz lokalizację w której chcesz aby się ta barwa zapisała w jednym z banków USR więc jeśli ma to być barwa. Pamiętaj że to spowoduje że barwa która była w tym banku w tej pozycji do tej pory zostanie zastąpiona nową. Nie wiem czy wszystkie 3 banki USR masz zapisane barwami. Jeśli tak to którąś musisz poświęcić a jeśli nie to zapisuj w pierwszej wolnej pozycji.

Tu masz link do wszystkich instrukcji
a tu do tej konkretnej gdzie na stronie 97 masz opis.

Nie jestem tylko pewien (bo nigdy nie miałem MOtif) czy wgrany sampel Wav zapisze automatycznie w pamięci razem z barwą Voice

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.02.2020, 20:40,
#8
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Dziękuje za odpowiedź. Tak właśnie robię jak kolega piszę. wgrywam próbkę wav do yamahy xs7, edytuję ją itd, wciskam STORE i zapisuje do banku USER. plus oczywiście nadaję tej barwie nową nazwę. Tyle że po wyłączeniu zasilania i włączeniu Yamaha nie widzi tej barwy. Wszystkie ustawienia , nazwa barwy są , tyle że próbki nie ma... i muszę wav wgrać na nowo. Mam rozszerzenie 2 x DIM 250mb.
Ściągnę instrukcję i poczytam bo coś jest nie tak.

Odpowiedz
02.02.2020, 21:36,
#9
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
A ty masz w ogóle zainstalowaną pamięć na sample (Flash)? Kojarzę że to trzeba sobie dokupić aby się dało na stałe instalować sample inaczej możesz zapisać to na USB i za każdym razem wczytywać wav. Są sposoby aby po włączeniu automatycznie się coś z USB wczytywało (taki autoload) o czym piszą np TU

TU masz pokazane te rozszerzenia na sample. Jest też pokazane jak to uruchomić itp.

A tu masz pokazane jak korzystać z USB jak nie masz tej dodatkowej pamięci Flash.
Ważne aby przy zapisie zaznaczyć że ALL aby sie zapisały też sample i tak samo trzeba wczytywać All

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.02.2020, 22:29,
#10
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
Pamięć ram Flash to wiem że ma motif XF, a w motif XS mam pamięć ram 2x DDR DIMM.

Odpowiedz
02.02.2020, 23:50,
#11
RE: MOTIF XS/MOX/MX - przegląd brzmień typu PAD
To ram ci się zawsze będzie kasował przy restarcie więc musisz iść drogą aby ci się automatycznie wgrywało co potrzeba z USB co we wcześniejszym linku było opisane chyba że będziesz z USB wgrywał ręcznie.
Bez Flash to męczarnia. Myślałem że xs tez można rozbudować o moduł flash.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wgrywanie nowych brzmień dawilk 1 5,216 28.08.2017, 23:13
Ostatni post: Fantasmagorian
  Yamaha motif XF + Korg X50 via MIDI puncho 1 5,612 06.09.2016, 11:13
Ostatni post: Valtari
  Połączenie MIDI: Motif XF7 + reszta parapetów puncho 0 2,989 01.03.2016, 11:55
Ostatni post: puncho
  voice i performance do XS'a Mike 5 11,395 29.01.2015, 17:07
Ostatni post: Vanderson
  Karma w XS/XF Tomek74 15 27,158 26.12.2014, 09:36
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS