Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Triton - reaktywacja ;)
30.12.2019, 10:20,
#1
Korg Triton - reaktywacja ;)
Korg wydał Tritona w wersji VSTi. Na pokładzie zaimplementowano całą serię kart rozszerzeń (EXB-PCM cards) jakie były dostępne dla Tritona więc mamy ponad 4000 barw pod ręką. Można kupić Tritona osobno lub z całym pakietem ich wirtualnych instrumentów.

https://www.korg.com/us/products/softwar...triton.php

https://www.gearnews.com/korg-triton-joi...struments/

Ceny:https://korg.shop/software/korg-collecti...re=english

Najciekawsze że Korg zapowiada nowy syntezator po nowym roku. Pewnie wypłynie na styczniowym Namm (coś ma się wyjaśnić już 07.01.2020):https://www.gearnews.com/korg-teases-a-n...-new-year/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.12.2019, 14:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2019, 14:36 przez Rychubil.)
#2
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Cześć
Co polecasz bestspec z kolekcji VSTi Korga, szczególnie mając na uwadze mięsiste, głębokie pady i arpeggiator? Wykluczam raczej te najdroższe kombajny jak Triton.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.12.2019, 17:35,
#3
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Kiedyś miałem styczność z całą kolekcją i podobał mi się Mono/Poly właśnie pod względem mięska, padów itp. więc jeśli chcesz kupić pojedynczy vsti to pod tym względem go polecam z tym że wtedy jeszcze nie był dostępny Arp Odyssey więc nie mogę się do niego odnieść.
Oczywiście najwięcej padów znajdziesz w Wavestation który jest zapakowany wszystkimi rozszerzeniami jakie do niego były od Korga. Obecnie jest promocja i są za połowę pierwotnej ceny to może kup oba? Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.12.2019, 17:37,
#4
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(30.12.2019, 14:23)Rychubil napisał(a): Cześć
Co polecasz bestspec z kolekcji VSTi Korga, szczególnie mając na uwadze mięsiste, głębokie pady i arpeggiator? Wykluczam raczej te najdroższe kombajny jak Triton.

Do arpeggiatora pady średnio mogą pasować, więc trzeba coś oprócz nich Wink
Trudno wymieniać, ale jest masa VSTi spełniająca Twoje zapotrzebowanie. Osobiście nie koniecznie szedłbym w stronę Korg VSTi.

Odpowiedz
30.12.2019, 20:12,
#5
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(30.12.2019, 17:35)bestspec napisał(a): ... podobał mi się Mono/Poly właśnie pod względem mięska, padów itp. więc jeśli chcesz kupić pojedynczy vsti to pod tym względem go polecam

Oczywiście najwięcej padów znajdziesz w Wavestation który jest zapakowany wszystkimi rozszerzeniami jakie do niego były od Korga.

Dzięki bestspec. Patrząc na okazyjne ceny, to z typowanych przez Ciebie wybrałbym Wavestation lub Mono/Poly albo nawet i oba, jeśli dość różnią się od siebie.
Arp Oddysey jednak wychodzi dość drogo, choć i może jest warty swej ceny ale wątpię czy w moich rękach zostanie doceniony.

W cenie 25€ jest jeszcze Polysix i M1. Jak one mają się do Wavestation i Mono/Poly? Wybaczcie pytanie ale nie siedzę w syntezatorach.

(30.12.2019, 17:37)konwalia5 napisał(a): Do arpeggiatora pady średnio mogą pasować, więc trzeba coś oprócz nich Wink

Oczywiście. Pady padami a arpeggiator ma mi grać pod inne brzmienia.

(30.12.2019, 17:37)konwalia5 napisał(a): ... jest masa VSTi spełniająca Twoje zapotrzebowanie. Osobiście nie koniecznie szedłbym w stronę Korg VSTi.

Co zatem byś mógł zaproponować innego? Coś z Arturii?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.12.2019, 00:16,
#6
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Skoro rozważasz również inne vsti nie tylko od Korga to radykalnie zmienia sprawę.
Arturia robi świetne wirtualne wersje starych syntezatorów ale są drogie więc zależy ile chcesz wydać.
Mają też w ofercie rodzynek jak Pigments 2 (chyba jedyny syntezator nie naśladujący jakiegoś konkretnego hardwerowego syntezatora w ich ofercie) który ma świetne brzmienie i obecnie można Pigments 2 kupić za pół ceny jeszcze przez kilka dni na pluginboutique.com Sam z tej promocji skożystałęm i jestem zadowolony.

Możesz się też zainteresować Vengeance Sound VPS Avenger - mega rozbudowany kombajn o ogromnych możliwościach (zobacz filmy na YT) i również jeszcze kilka dni za pół ceny na pluginboutique.com
To bardzo rozbudowany syntezator o dobrym brzmieniu z mega rozbudowaną sekcją "samogrającą" ;-) i dużo barw na pokładzie.

Dużo fajnych padów ma też AiR Xpand!2 który jest obecnie mocno przeceniony i nie kosztuje nawet 5 EUR na pluginboutique.com (swoją drogą kiedyś był w promocji za 1 EUR i wtedy go kupiłem i nie żałuję).

Na pluginboutique.com możesz sobie pobrać wersje Trial praktycznie każdego instrumentu z ich oferty i wypróbować za nim wydasz pieniądze.

Jako ciekawostka:
Jeśli słyszałeś o zaletach instrumentów (hardware) Access Virus Ti2 to możesz się zainteresować instrumentem wirtualnym Viper od Adama Szabo
https://www.adamszabo.com/viper/
Głośno się o tym nie mówi (pewnie przez licencje) ale to prawie 1:1 skopiowany Virus Ti2 (tyle że brzmień z oryginału nie czyta jak by się chciało wgrać dodatkowe banki - przynajmniej nie było tej możliwości jak sprawdzałem a było to dość dawno). Nawet sam autor pisze że to wierna kopia pewnego znanego syntezatora (nie pisząc o jaki chodzi ale wszyscy wiedzą).
Mam Virusa Ti2 i powim szczerze że to mega wierna kopia i gdybym nie miał oryginału to na pewno bym kupił Viper-a. Nawet trochę mnie dziwi że nie jest zbyt popularny bo to na prawdę świetne brzmienia w atrakcyjnej cenie jak na możliwości. Można też pobrać wersję demo. Jest też kilka prezentacji na YT.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.12.2019, 03:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2019, 05:04 przez Rychubil.)
#7
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(31.12.2019, 00:16)bestspec napisał(a): Arturia robi świetne wirtualne wersje starych syntezatorów ale są drogie więc zależy ile chcesz wydać.

Zajrzałem na ich ofertę ale za drogo jak dla mnie. Chciałbym raczej zamknąć się w budżecie około -/+50€, dlatego też pomyślałem o tych wtyczkach Korga.

(31.12.2019, 00:16)bestspec napisał(a): Dużo fajnych padów ma też AiR Xpand!2 który jest obecnie mocno przeceniony i nie kosztuje nawet 5 EUR

No i cóż za ironia! Śmiesznie tania wtyczka ale jeszcze nie ma wsparcia na mój obecny system: Mac OS X Catalina. W każdym razie dałem kredyt zaufania temu produktowi i go kupiłem, gdyby tak wnet się wsparcie ukazało - majątku nie utopię w razie czego.

(31.12.2019, 00:16)bestspec napisał(a): Jeśli słyszałeś o zaletach instrumentów (hardware) Access Virus Ti2 to możesz się zainteresować instrumentem wirtualnym Viper od Adama Szabo

Owszem sporo słyszałem o Virusie ale ten Viper niestety nie chodzi na Macu.

Dostałem jeszcze wskazanie z innego źródła na wtyczki UVI ale też są dla mnie zbyt drogie więc również porzuciłem tę propozycję. Z tegoż samego polecania również wskazano mi Korga Mono/Poly więc po tych dwóch wskazaniach (twoim m.in.) zdecydowałem się na jego zakup. Po przesłuchaniu wielu dem, również zdecydowałem się na zakup wtyczki Wavestation. Razem wyszło niecałe 50€ więc zmieściłem się w wyznaczonym budżecie.
Z braku czasu, instalacją i ograniem tych Korgów zajmę się dopiero po "Nowym roku" ale z pewnością podzielę się wrażeniami. Trzeba będzie jeszcze kupić jaką klawiaturę sterującą, no i znowu wydatek Confused

Dzięki raz jeszcze za pomoc bestspec Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.12.2019, 18:40,
#8
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(31.12.2019, 03:37)Rychubil napisał(a): No i cóż za ironia! Śmiesznie tania wtyczka ale jeszcze nie ma wsparcia na mój obecny system: Mac OS X Catalina. ........

Niestety odwieczna bolączka użytkowników Apple. Co nowy system to problem z kompatybilnością wsteczną.
Znam to z mojego Ipada. Strach aktualizować system bo co jakiś czas coś przestaje działać (z zewnętrznych urządzeń) a cofnąć systemu nie mam jak.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.12.2019, 19:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.12.2019, 19:48 przez Rychubil.)
#9
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(31.12.2019, 18:40)bestspec napisał(a):
(31.12.2019, 03:37)Rychubil napisał(a): No i cóż za ironia! Śmiesznie tania wtyczka ale jeszcze nie ma wsparcia na mój obecny system: Mac OS X Catalina. ........

Niestety odwieczna bolączka użytkowników Apple. Co nowy system to problem z kompatybilnością wsteczną.

Synthogy Ivory II również milczy mi na jabłku z tego samego powodu Dodgy a nie chce mi się co chwilę przepinać karty dźwiękowej na Windowsa i z powrotem na jabłko.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.01.2020, 14:35,
#10
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Odnośnie nowego syntezatora od Korga, to mówi się o Monologue xd, lecz jak dotąd to tylko domysły snute na różnych forach. Natomiast znalazłem info o SV2

https://www.gearnews.com/korg-sv-2-stage...ed-online/

Odpowiedz
06.01.2020, 15:38,
#11
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(06.01.2020, 14:35)Valtari napisał(a): Natomiast znalazłem info o SV2

https://www.gearnews.com/korg-sv-2-stage...ed-online/

https://www.nstuffmusic.com/p-118098-kor...piano.aspx

https://shop.korg.co.uk/index.php/sv2-73...ifications

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.01.2020, 18:22,
#12
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Możliwe że nowy syntezator Korga to Wavestate

https://www.gearslutz.com/board/electron...state.html

Wizualnie przypomina mi ASM Hydrasynth.

Odpowiedz
07.01.2020, 08:44,
#13
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
No i Valtari wywróżył Wink
Dziś już wszystko jasne i jest to Wavestate

Są już prezentacje: https://ask.audio/articles/korg-wavestat...next-level

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.01.2020, 09:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2020, 10:09 przez Valtari.)
#14
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Klawisze pełnowymiarowe, ale trzy oktawy to troszkę mało. Posłuchałem pierwszych prezentacji i podoba mi się. Ciekawe jaka cena w Polsce, widziałem 699 Funtów czyli około 3.5 tys, pod jedną prezentacją była cena 799 USD co z kolei daje ok 3 tys zł.

Znalazłem gdzieś fajny komentarz - mamy już Korga Prologue i Wavestate, następca będzie łączył oba i nazywał się Prostate Big Grin

Co do wróżenia, to na japońskiej stronie ze znakami towarowymi można znaleźć informację, że Korg zgłosił nazwę "Nautilus"

https://chizai-watch.com/t/2019155084?q=...lCFtsebtps

Po przetrawieniu przez translator przeczytamy że wnioskodawcą jest KORG, zgłoszono 11 grudnia a kategoria to instrumenty muzyczne

Odpowiedz
07.01.2020, 17:47,
#15
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(07.01.2020, 09:49)Valtari napisał(a): ..... pod jedną prezentacją była cena 799 USD co z kolei daje ok 3 tys zł.

Tyle że jak kupujesz w $ z poza EU to trzeba doliczyć cło i Vat i wychodzi to samo albo drożej jak z UE

(07.01.2020, 09:49)Valtari napisał(a): Co do wróżenia, to na japońskiej stronie ze znakami towarowymi można znaleźć informację, że Korg zgłosił nazwę "Nautilus"

No i to już po powadze nazwy widać że to będzie następca KronosaWink
Nautilus - okręt podwodny wyprzedzający rozwiązaniami swoją epokę - pasuje do flagowców Korga Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.01.2020, 19:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.01.2020, 19:14 przez Rychubil.)
#16
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
Nie cierpię tego pajaca ale pewnie będzie sporo powiedziane i pokazane o Wavestate:
https://youtu.be/AjjpMCjhwmM

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
17.01.2020, 09:27,
#17
RE: Korg Triton - reaktywacja ;)
(31.12.2019, 19:44)Rychubil napisał(a):
(31.12.2019, 18:40)bestspec napisał(a):
(31.12.2019, 03:37)Rychubil napisał(a): No i cóż za ironia! Śmiesznie tania wtyczka ale jeszcze nie ma wsparcia na mój obecny system: Mac OS X Catalina. ........

Niestety odwieczna bolączka użytkowników Apple. Co nowy system to problem z kompatybilnością wsteczną.

Synthogy Ivory II również milczy mi na jabłku z tego samego powodu Dodgy a nie chce mi się co chwilę przepinać karty dźwiękowej na Windowsa i z powrotem na jabłko.

Wreszcie jest wsparcie dla Synthogy Ivory dla Cataliny, tylko nie wiem czy dlatego, że akurat je zribili, czy dlatego że ich ostatnio męczyłem o to Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG Grandstage X - Odświeżone flagowe stage piano od Korga bestspec 1 271 20.01.2024, 18:40
Ostatni post: pawelsz
  Korg Opsix MKII oraz Opsix, Modwave i Waveste w module bestspec 0 159 19.01.2024, 20:58
Ostatni post: bestspec
  Korg MicroKorg2 - nowa wersna znanego witualnego analoga bestspec 0 123 19.01.2024, 20:50
Ostatni post: bestspec
  Korg KingKong Neo - nowy mniejszy brat Korg KingKong bestspec 0 127 19.01.2024, 20:46
Ostatni post: bestspec
  Korg Pa5X - nowy topowy keyboard od Korga bestspec 10 4,298 03.10.2023, 06:05
Ostatni post: GoOrange

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS