Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF
02.01.2020, 22:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.01.2020, 23:35 przez Dominik M..)
#1
Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF
Czy to normalne? Dlaczego tak jest? W Modx też tak jest?

W trybie Voice, jak gra sam fortepian Full Concert Grand, to porównując z tym samym fortepianem, grającym też tylko samemu w SEQ w trybie Song, te same nuty na tych samych głośnościach, co w trybie Voice, to Full Concert Grand w SEQ ma nałożone jakieś dłuższe echo niż w trybie Voice i nie jest już tak selektywny... Z Concert Grand Piano różnica też jest, ale mniejsza, też gorzej brzmi w SEQ, mniej ciut szczegółowo i mnie selektywnie, mniej rozdzielczo.

Full Concert Grand w SEQ gra na 100 dużo ciszej niż na 100 w Voice. Ale nie w tym rzecz, bo różnice w echu, pogłosie, słychać zdecydowanie na każdej głośności... A Porównywałem na tych samych głośnościach, bo w Mixerze SEQ robiłem Output na 127, na suwaku mixera nie, tylko output, ale jak mówie, defultowo, bez ruszania niczego, jak jest ciszej, to też roznica w echu, pogłosie jest zasadnicza...

Nie zapisywałem nic w ustawieniach Voice fortepianów, wszystko jest fabryczne po wgraniu Inspiration In a Flash.

Też tak macie? Jest mniej rozdzielczo w SEQ trybu Song niż w trybie Voice, przy fortepianach solo? I to echo, pogłos na Full Concert Grand?

W Modx też jest taka różnica, Full Concert Grand jest z echem, pogłosem w SEQ a w Voice nie?

Nie ma też to nic wspólnego z pedałem sustain... Porównywałem bez wciskania...

Przyciski Effect: Insertion, System, Master tak samo w obu przypadkach...

Odpowiedz
03.01.2020, 02:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2020, 03:00 przez Dominik M..)
#2
RE: Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF
Zauważyłem teraz, że Rev-X Hall podmienia się u mnie z R3 Hall... Też tak macie?

Odpowiedz
03.01.2020, 07:17,
#3
RE: Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF
Znajomy mający Motifa ES mówił, że w trybie song właśnie inaczej efekty działają, tak jakby to było zubożone. Instrukcja nic nie mówi o dostępności efektów w zależności od trybu?

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
03.01.2020, 10:35,
#4
RE: Inne brzmienie tego samego fortepianu w trybie Voice, a inne w SEQ MOXF
W MODX nie ma najmniejszej różnicy między trybami

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Moxf 6 Połączenie Szymek 1 2,822 10.02.2020, 19:14
Ostatni post: bestspec
  MOXF SEQ - Czy można nagrać Part Mute podczas nagrywania Performance w trybie Song? Dominik M. 15 15,391 02.01.2020, 22:47
Ostatni post: bestspec
  MOXF - zapisywanie edytowanych voice i własnych performance Dominik M. 0 1,713 08.12.2019, 00:59
Ostatni post: Dominik M.
  No to mam MOXF 8 : ) RafałSC 5 9,458 22.07.2018, 05:28
Ostatni post: RafałSC
Music MOXF6 i kiepskie brzmienie piana slaswi3933 3 6,572 11.11.2014, 10:40
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS