Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z podłączeniem nagłośnienia
10.01.2020, 16:39,
#1
Problem z podłączeniem nagłośnienia
Witam.
Mam zamiar zakupić kolumnę czy 2 (pasywne) i powermixer. Czy ktoś mógłby mi opisać jak to wszytsko ze sobą złączyć żeby jeszcze włączyć w to wszytsko Keyboard? Na YT nie ma takich filmów z tego co widziałem... Będę wdzięczny. Wiem że instrument podłączam do mixéra wejściem Line ale jak połączyć z mixerem kolumne? Czy coś więcej potrzeba?
Z góry dziękuję....

Odpowiedz
10.01.2020, 18:47,
#2
RE: Problem z podłączeniem nagłośnienia
Zasadniczo potrzeba Ci tylko przewodów, którymi połączysz wyjścia powermiksera z wejściami w kolumnach pasywnych. Obecnie takie przewody najczęściej są na wtykach speakon, mogą być też jacki. Przewody głośnikowe przenoszące sygnał wzmocniony muszą mieć grubsze żyły, za to nie potrzebują ekranowania, wystarczy masa.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
10.01.2020, 21:20,
#3
RE: Problem z podłączeniem nagłośnienia
Czyli tak jak myślałem.
Kolumny podpinam pod mikser, a do miksera wpinam klawisze i wszystko powinno chulać.... Dzięki bardzo. A gdybym chciał jeszcze do tego mikrofon to też normalnie wpinam go do miksera czy potrzebny jest już wzmacniacz?

Odpowiedz
11.01.2020, 11:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2020, 11:45 przez pawelsz.)
#4
RE: Problem z podłączeniem nagłośnienia
Jeśli Twój mikser to POWERMIKSER to on już ma w sobie wzmacniacz mocy (końcówkę mocy) i wtedy podpinasz kolumny PASYWNE. Jeśli tylko mikser to potrzebna Ci jeszcze końcówka mocy (i między mikserem a końcówką mocy kable ekranowane) jeśli chcesz używać kolumn pasywnych. Jeśli kolumny mają być aktywne to już nie wolno ani końcówki mocy ani powermiksera. Nie wiem jakie te sprzęty masz w końcu bo różnie piszesz....

Co na te chwilę masz, a czego nie masz i gdzie tego sprzętu chcesz używać bo jeśli tylko w domu to skierował bym Twoją uwagę na monitory studyjne. Raczej są aktywne, przynajmniej większość. Dzięki temu nie musisz martwić się doborem wzmacniacza do kolumn czy monitorów.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland HP-601 klawisze problem shallya 54 72,153 02.09.2021, 21:15
Ostatni post: pawelsz
  Problem z podpięciem klawisza Erys 3 3,313 30.08.2020, 12:30
Ostatni post: Valtari
  Problem w wyborze dostawki na "górę" mati89 13 27,012 21.03.2020, 07:47
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS