Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stage piano, z naciskiem na piano:)
14.01.2020, 01:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.01.2020, 10:59 przez matheoosh.)
#5
RE: Stage piano, z naciskiem na piano:)
(13.01.2020, 21:30)Rychubil napisał(a):
(13.01.2020, 19:27)matheoosh napisał(a): Jeśli chodzi o FP-30 to Rhodesy słabe nie są dla mnie przeszkodą, jak będę potrzebował, to mam dość fajne jako wtyczkę VST;-).
Z ciekawości zapytam, jaka wtyczka?

Nic genialnego, Velvet z air music technology, ale spisuje się dla mnie wystarczająco dobrze.

(13.01.2020, 21:30)Rychubil napisał(a): Jeśli podeszło Ci brzmienie fortepianu w ES8, to gorąco namawiam na ogranie tegoż modelu, bo klawiatura (RHIII) zamontowana w nim jest naprawdę świetna. Ta klawiatura jest uznawana za jedną z najlepszych a może i najlepszą klawiaturę plastikową. Na niejaki dowód tego jest fakt, że firma Nord w swoim najnowszym stage pianie "Nord Grand", zamontowała właśnie tę klawiaturę. Sam miałem kupić Kawai MP7SE z tą samą klawiaturą ale wyszło inaczej. W każdym razie akcja RHIII jest wyśmienita a przewyższają ją dopiero drewniane modele klawiatur więc może ES8, jest instrumentem dla Ciebie?

Sam wiesz, że ocenianie na podstawie YouTube jest słabe, dlatego faktycznie chcę się jeszcze do sklepu wybrać, ale na etapie internetowym to chyba wywarło na mnie największe wrażenie, nie porównuję oczywiście z innymi, jeszcze droższymi klawiaturami. No drogi jest ten Kawai, w sumie liczyłem na wydanie kasy rzędu 500-700 funtów, ale jeśli pojadę do sklepu, gdzie zastanę tę klawiaturę i to będzie miłość od pierwszego wrażenia to chyba nie będzie innego wyjścia niż zaczekać, może coś skredytować i zdecydować się na to. To jest jednak 1100 GBP, w tej cenie też jest zdaje się ten Roland FP-60, ale tutaj Kawai ma chyba nieporównywalnie lepszą pozycję i tak jak od początku podejrzewam, że do FP-60 nie ma co dopłacać, to w przypadku Kawai może być warto.


(13.01.2020, 19:27)matheoosh napisał(a): Wtyczkę do piana mam jakąś niezłą,

(13.01.2020, 21:30)Rychubil napisał(a): Z ciekawości - jaką?

Też żaden top - Mini Grand ze wspomnianego Air Music Technology, ale brzmi nie najgorzej. Mam jeszcze Eighty Eight SoniVoxa, ale jest gorsza od Mini Granda, ale za to szybciej się ładujeWink. Tak jak pisałem, gdybym wszedł w opcję klawiatury MIDI zamiast pełnego instrumentu, to pewnie bym się zdecydował na jakąś lepszą wtyczkę typu Alicia Keys.

(13.01.2020, 21:30)Rychubil napisał(a): Nie wypowiem się, bo nie miałem okazji ich ogrywać ale patrząc na dane (szczególnie klawiatura), to wziąłbym pod uwagę D1 ale SP-280 raczej nie. Wziąłbym jeszcze na tapetę Kurzweila SP6.
Przypatrzę się tym dwóm osobnikom (D1 i SP6).

(13.01.2020, 21:30)Rychubil napisał(a): Ja wiem ale dema demami a co sam poczujesz pod palcami i sam usłyszysz w głośnikach i własnych słuchawkach, to często zupełnie inny świat więc nie sugeruj się tak do końca cudzymi demami. Każdy inaczej gra, inaczej ustawia krzywą dynamiki klawiatury czy parametry procesora efektów i na czym innym nagrywa dźwięk, który potem słuchasz, dlatego najlepszą metodą jest własna, bezpośrednia ocena instrumentu, bo na niektórych demach możaby się nieźle rąbnąć.
Do Bonnersa na orbitalce pod Londynem masz około 70 mil więc polecam zabrać swoje słuchawki i zrobić sobie wycieczkę Wink

W tym przypadku koleś gra te same utwory na trzech różnych klawiszach po sobie, zakładam, że warunki są praktycznie te same i mi ten Kawai jakoś źle zabrzmiał. Między Yamahą a Rolandem już takiej dużych różnicy nie było, ale ze wskazaniem na Rolanda. Tutaj tylko dostępne brzmienie oceniałem, jeśli miałbym wydać tę kasę, to oczywiście musiałbym jeszcze to zweryfikować osobiście, tak jak mi radzisz.

Jednym słowem mówiąc poziom 5000-6000 PLN to jednak więcej nic przewidywałem. Wolałbym wydać raczej coś w okolicach 3000-3500, ale mało fajnych rzeczy jest w tym zakresie cenowym. Są sensowne podstawowe stage-piana w cenie około 2000-2500, a potem niestety trochę dziura i nagle masz klawisze za 5000 i więcej, które są co prawda zdecydowanie półkę wyżej, ale kosztują dwa razy więcej. Nie ułatwia to wyboru osobom, które są w podobnej sytuacji jak ja.


Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stage piano, z naciskiem na piano:) - przez matheoosh - 14.01.2020, 01:54

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 643 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 191 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,187 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 441 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów gosciu_co_zaczyna 7 2,324 17.03.2023, 09:29
Ostatni post: gosciu_co_zaczyna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS