Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cubase 5
22.01.2020, 22:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.01.2020, 01:20 przez tomek_jonek.)
#1
Cubase 5
Jako "nowy" na forum Muzykuj mówię Wszystkim 'Dzień dobry' i witam serdecznie!!!
Piszę z prośbą o pomoc. Od kilku miesięcy używam Cubase 5 dotychczas na plikach audio. Wczoraj wgrałem do edycji plik midi jednak po wciśnięciu odtwarzania w głośnikach nie słychać nic chociaż przy plikach audio wszystko było w porządku. Proszę o pomoc.Huh

Odpowiedz
23.01.2020, 17:38,
#2
RE: Cubase 5
Witaj.
Czy ten plik MIDI ma kontakt z jakimś źródłem dźwięku ?
MIDI to tylko dane, jak nuty, nie zawiera materiału audio.

Odpowiedz
24.01.2020, 13:04,
#3
RE: Cubase 5
Witaj. Jest to plik midi wgrany z mojej bazy z komputera i zaimportowany do Cubase. Do tej pory pliki midi otwierałem w programie cakewalk i przy odtwarzaniu słychać było dźwięk w głośnikach. Analizując to co piszesz, czy w cubase muszę mieć podłączony instrument odtwarzający plik midi żeby w głośnikach było go słychać?

Odpowiedz
24.01.2020, 15:26,
#4
RE: Cubase 5
Plik MIDI gra brzmieniami jakiegoś instrumentu ale sam ten plik nie zawiera w sobie próbek brzmieniowych. Mając plik MIDI w komputerze trzeba skorelować go z jakimś źródłem dźwięku, albo wtyczki w komputerze albo zewnętrzny instrument

Odpowiedz
24.01.2020, 21:58,
#5
RE: Cubase 5
(24.01.2020, 13:04)tomek_jonek napisał(a): Witaj. Jest to plik midi wgrany z mojej bazy z komputera i zaimportowany do Cubase. Do tej pory pliki midi otwierałem w programie cakewalk i przy odtwarzaniu słychać było dźwięk w głośnikach. Analizując to co piszesz, czy w cubase muszę mieć podłączony instrument odtwarzający plik midi żeby w głośnikach było go słychać?

Wszystko wynika z ustawień dla obu programów.
W Cakewalk domyślnie importując plik MIDI automatycznie uruchamia wirtualny instrument Cakewalk TTS-1 (wielokanałowy instrument (multi-timbral) z bankiem brzmień GM) specjalnie przeznaczony do odtwarzania plików MIDI).

Domyślnie Cubase też powinien to robić z tym że Cubase otwiera instrument Halion Sonic SE, który też posiada zestaw brzmień GM specjalnie dla plików MIDI. Dzieje się to przynajmniej w Cubase 10 natomiast nie wiem jak to jest w cubase 5 (czy jest taka opcja w ustawieniach aby działo się to automatycznie). Kluczowe jest czy Cubase 5 posiada instrument Halion Sonic SE i czy Cubase 5 ma włączoną opcję aby przy importowaniu pliku Midi automatycznie uruchomił się jakiś instrument wirtualny VST który posiada brzmienia w standardzie GM (jak np Halion Sonic SE). Opcja ta jest domyślnie włączona w Cubase 10:
[Obrazek: 49435390343_a285cb3469_b.jpg]

Jeśli Cubase 5 nie ma opcji jak wyżej aby instrument GM automatycznie się włączał wraz z importem pliku midi to trzeba będzie instrument po prostu uruchamiać ręcznie i tyle.

Jeśli nie masz Halion Sonic SE to możesz go sobie doinstalować bo jest darmowy
https://www.steinberg.net/en/landing_pag..._free.html

Jest parę alternatywnych darmowych instrumentów VSTi z bankami GM (można wygooglować) ale myślę że Halion SOnic jest OK skoro darmowy.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.01.2020, 09:42,
#6
RE: Cubase 5
Bardzo Ci dziękuję za fachową odpowiedź. Teraz muszę usiąść i wprowadzić to w życie mojego kompa.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cubase Artists 10,5 scieżki instrument Jarek 1 331 09.12.2023, 11:19
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS