Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
24.01.2020, 00:55,
#1
Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Proszę o pomoc. Mam nowe pianino Sp6 Kurzweil. Podłączyłem je 5m kablem do domowego amlitunera wyjściem audio 2 x Jack L i R, a w amlitunerze 2x Czincz na CD. Niestety dźwięk jest niezadowalający. Trzeszczenie i jakby takie małe sprzężenia szczególnie na tonach wysokich. Zmieniłem kabel, to samo. W amlitunerze spróbowałem zmienić na Tape, to samo. Zamiast wyjścia audio wyszedłem z insrumentu jackem stereo z wyjścia słuchawkowego, to samo. Zmieniałem poziomy głośności na amlitunerze i instrumencie nadal to samo??? Co jest, sprzęt jest nowy nie powinno być problemu. Kolega radzi aby puścić przez mały mikser, ale nie wiem czy pchać się w kolejne koszty czy może odesłać sprzęt??? Poradzicie? Huh Huh Huh

Odpowiedz
01.02.2020, 00:43,
#2
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Na słuchawkach jest OK?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 21:48,
#3
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
To pytanie było zdublowane.
Tutaj post nr 26
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=2724

Odpowiedz
18.01.2021, 22:46,
#4
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(24.01.2020, 00:55)joops1982 napisał(a): Proszę o pomoc. Mam nowe pianino Sp6 Kurzweil. Podłączyłem je 5m kablem do domowego amlitunera wyjściem audio 2 x Jack L i R, a w amlitunerze 2x Czincz na CD. Niestety dźwięk jest niezadowalający. Trzeszczenie i jakby takie małe sprzężenia szczególnie na tonach wysokich. Zmieniłem kabel, to samo. W amlitunerze spróbowałem zmienić na Tape, to samo. Zamiast wyjścia audio wyszedłem z insrumentu jackem stereo z wyjścia słuchawkowego, to samo. Zmieniałem poziomy głośności na amlitunerze i instrumencie nadal to samo??? Co jest, sprzęt jest nowy nie powinno być problemu. Kolega radzi aby puścić przez mały mikser, ale nie wiem czy pchać się w kolejne koszty czy może  odesłać sprzęt??? Poradzicie? Huh Huh Huh

@joops1982 czy udało Ci się rozwiązać problem? 
Mam podobny, tzn nic nie trzeszczy, ale dźwięk nie jest taki "ładny i czysty" jak na słuchawkach. Zastanawiam się czy można coś zrobić (kable/podłączenie przez komputer) aby polepszyć jakość dźwięku czy jedynym rozwiązaniem jest zakup monitorów?

Odpowiedz
19.01.2021, 07:27,
#5
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Raczej sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Zresztą nigdzie indziej niż na słuchawkach nie uzyskasz takiego dźwięku jak na słuchawkach. Monitory na pewno będą grały lepiej, ale też nie tak jak słuchawki. A słuchawki też są różne.

www.audiofanatyk.pl

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
19.01.2021, 14:29,
#6
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Czyli monitorki są jedynym rozwiązaniem.
Zastanawiam się z technicznego punktu widzenia dlaczego tak jest, ale nie mam dogłębnej wiedzy w tym temacie.
Muzyka z telefonu/komputera podłączonego po kablu jack do wzmacniacza gra super ładnie i czysto, ale z pianinem już tak nie jest i to mnie zastanawia dlaczego.
Chyba jakieś czysto techniczne wytłumaczenie tego niuansu musi istnieć Smile byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

Odpowiedz
19.01.2021, 16:08,
#7
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(19.01.2021, 14:29)luk napisał(a): Czyli monitorki są jedynym rozwiązaniem.
Zastanawiam się z technicznego punktu widzenia dlaczego tak jest, ale nie mam dogłębnej wiedzy w tym temacie.
Muzyka z telefonu/komputera podłączonego po kablu jack do wzmacniacza gra super ładnie i czysto, ale z pianinem już tak nie jest i to mnie zastanawia dlaczego.
Chyba jakieś czysto techniczne wytłumaczenie tego niuansu musi istnieć Smile byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.

 Prawdopodobnie masz problem z pętlą masy (poczytaj sobie o tym) jeśli w tle słychać charakterystyczne brzęczenie. Jest kilka sposobów na pozbycie się tego efektu od prostych które sam możesz spróbować po konieczność zakupu odpowiednich kabi czy dodatkowych komponentów (temat szeroki by go to szczegółowo opisać ale w sieci jest dużo o tym zarówno w google jak i na YT)
Problem ten (jeśli oczywiście to on u ciebie występuje) powstaje w sprzęcie które jest zasilane z gniazd sieciowych (klawisz + wzmacniacz) wiec problem nie występuje dla telefonu a dla komputera nie występuje z innych powodów (pewnie zasilacz lub wyjścia audio).
Tak generalnie w muzyce na scenie problem z pętlą masy na nasze nieszczęście głównie dotyczy instrumentów klawiszowych Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.01.2021, 18:34,
#8
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Dzięki za odpowiedź. Sytuacja wygląda u mnie tak, że nie mam żadnych trzasków ani brzęczenia, ale dźwięk z kolumn nie ma takiej czystej barwy jak np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ehPyDDCyT8w oglądacjąc nagranie wszystko dobrze słychać (na tych samych kolumnach), ale po podłączeniu pianina dźwięk nie jest taki czysty i wzmocniony - po prostu jest gorzej. Kabli jakich używam to 2x Jack 6,3 Mono VITALCO 5M MK46 z przejściówką na chinch i do wzmacniacza.

Odpowiedz
19.01.2021, 19:18,
#9
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(19.01.2021, 18:34)luk napisał(a): Dzięki za odpowiedź. Sytuacja wygląda u mnie tak, że nie mam żadnych trzasków ani brzęczenia, ale dźwięk z kolumn nie ma takiej czystej barwy jak np. tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ehPyDDCyT8w oglądacjąc nagranie wszystko dobrze słychać (na tych samych kolumnach), ale po podłączeniu pianina dźwięk nie jest taki czysty i wzmocniony - po prostu jest gorzej. Kabli jakich używam to 2x Jack 6,3 Mono VITALCO 5M MK46 z przejściówką na chinch i do wzmacniacza.

Skoro dźwięk jest pozbawiony zakłóceń a po prostu brzmieniowo sie nie podoba to już kwestia kolumn i odpowiedniej korekcji EQ pod swoje ucho. Tak jak Pawelsz pisał powinieneś kupić dobre monitory, bo zestawy audio typu wieża itp nie bardzo się do tego nadają (bez wnikania w szczegóły).

Polecam kupowanie przez internet bo wtedy ograsz i jak się nie spodobają to odeślesz. Możesz tak przetestować kilka zestawów albo jechać z klawiszem do sklepu ale wtedy to już nie będzie twoje pomieszczenia i trochę inaczej to będzie słychać jak w twoim pokoju itd.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.01.2021, 21:25,
#10
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ok, chyba nie mam innego wyjścia.
A tak z ciekawości, dlaczego się takie domowe zestawy nie nadają? Sygnał idzie, powinno grać Smile inna charakterystyka sygnału?

Odpowiedz
19.01.2021, 21:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.01.2021, 21:40 przez Valtari.)
#11
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
A nie zakładacie że coś źle kontaktuje po kablach i kolega słyszy po prostu dual mono ? Masz możliwość sprawdzić na innym okablowaniu ?

Skombinuj kable Jack - cinch bez przejściówek bo tutaj właśnie podejrzewam problem

Odpowiedz
19.01.2021, 23:04,
#12
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(19.01.2021, 21:37)Valtari napisał(a): A nie zakładacie że coś źle kontaktuje po kablach i kolega słyszy po prostu dual mono ? Masz możliwość sprawdzić na innym okablowaniu ?

Skombinuj kable Jack - cinch bez przejściówek bo tutaj właśnie podejrzewam problem

Zgadzam się z @Valtari oraz chciałem dodać, że wyjście jest symetryczne i przekazując jedynie sygnał, bez dodanego odwróconego sygnału w przeciwfazie będzie po prostu ciszej. Można też spróbować wziąć sygnał z wyjścia słuchawkowego - wejście aux wzmacniacza często lepiej sobie radzi z takim sygnałem niż z liniowym.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
19.01.2021, 23:17,
#13
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Może być.. proponujecie jakiś konretny kabel? (Duży Jack z pianina, i chinch do wzmiacniacza)

Odpowiedz
19.01.2021, 23:34,
#14
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
https://redsmusic.pl/au14

Mam takie i również takie same z Proela, różnicy w dźwięku nie słyszę ale Proel grubszy i bardziej elastyczny.

Odpowiedz
20.01.2021, 09:15,
#15
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ok, dzięki w takim razie wypróbuje go. W instrukcji piszą o 2 zbalansowanych wyjściach, w warunkach domowych potrzebuje kabla długości max 3m więc kabla zbalansowanego nie potrzebuje - dobrze to rozumiem?
@zagoor próbowałem podłaczyć pod wyjście słuchawkowe -> wzmacniacz - różnica jest taka, że jest głośniej, a słuchawki podłączone pod wyjście analogowe grają ciszej.

Odpowiedz
20.01.2021, 09:39,
#16
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Sens zastosowania kabla symetrycznego jest wtedy, gdy zarówno instrument jak i wzmacniacz posiadają wejścia zbalansowane. Jeżeli Twój wzmacniacz nie ma wejść zbalansowanych to kabel symetryczny i tak nic nie da.

Warto przeczytać ten artykuł
https://m.sklep.rms.pl/czy-polaczenia-zb...-sens.html

Odpowiedz
20.01.2021, 10:08,
#17
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ok, dzięki za informacje. Zapoznam się z artykułem.
Mój wzmacniacz to stary poczciwy Denon DRA 565RD, raczej nie ma zbalansowanego wejścia, ale jeszcze to sprawdzę.

Odpowiedz
20.01.2021, 10:20,
#18
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Twój Denon ma wejścia RCA więc nie ma wewnątrz zbalansowanych stopni wzmacniających.
Ale nawet jakby miał wejścia XLR to wcale nie musi znaczyć, że jego konstrukcja jest zbalansowana, może po prostu mieć tylko desymetryzator sygnału zbalansowanego.
w każdym razie bez zagłębiania się dalej w temat w Twoim przypadku kable symetryczne nie mają sensu.

Odpowiedz
20.01.2021, 10:27,
#19
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Jasne, w takim razie zamawiam https://redsmusic.pl/au14 i wrócę po testach Smile

Odpowiedz
20.01.2021, 10:36,
#20
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Skoro kolega Luk pisze " po podłączeniu pianina dźwięk nie jest taki czysty i wzmocniony" to może też jest problem że charakterystyka wejścia Denona jest tu problemem. Mam nadzieję że nie podłączyłeś klawisza pod wejście Phono. Najbardziej do podłączenia klawiszy nadaje się wejście Tape (przy najmniej na moim starym Technics-ie tak kiedyś zaobserwowałem). Próbowałeś jak sytuacja się ma w innym wejściu np CD? Gdzie w ogóle masz włączony klawisz?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.01.2021, 11:00,
#21
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
@bestspec tak też właśnie podejrzewałem/słyszałem takie opinie, ale nie wiedziałem jak to zweryfikować w instrukcji nie znalazłem szczegółowych informacji na ten temat (nie jestem też specjalistą w tym temacie)
" Mam nadzieję że nie podłączyłeś klawisza pod wejście Phono." - dlaczego? Smile
Właśnie dla testu kiedyś podłączyłem klawisz pod wejście Phono biorąc pod uwagę, że ma większą czułość - efekt był taki, że wzmacniacza nie musiałem tak mocno rozkręcać no i raz przy wyciąganiu kabla nabawiłem się uszkodzenia głośnia wysokotonowego w kolumnie Smile.

Teraz mam podłączone pod CD, testowałem też VIDEO, ale TAPE nie testowałem - zaraz to zrobię Smile

Jeżeli problem jest rzeczywiście z charakterystyką mogę to jakoś sprawdzić porównując odpowiednie parametry?

Odpowiedz
20.01.2021, 11:18,
#22
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Kiedyś podłączyłem Kurzweila Forte Se do zestawu stereo ( Marantz PM6006 + Focal Aria 906). Oczywiście kablami niezbalansowanymi, tymi Redsami których link wrzuciłem. Grało normalnie, całkiem nie źle choć czuć było że sygnał z Kurzweila jest mocniejszy niż na przykład z odtwarzacza CD. Dałem trochę głośniej to membrany w kolumnach chodziły tak jakby miało je zaraz wyrwać z koszy Smile

Odpowiedz
20.01.2021, 12:15,
#23
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
No nic, może zadziała jak trzeba z tymi kabelkami i nie będę musiał dostawiać nowego sprzętu do pokoju. Swoją drogą odnośnie charakterystyki sygnału, o której to wspomniał @bestspec poleci ktoś jakieś źródło aby dokształcić się w tym temacie tak aby samemu ocenić jak to jest i ewentualnie ten problem wykluczyć?

Odpowiedz
20.01.2021, 14:24,
#24
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Charakterystykę sygnału o której wspomniał Bestspec opisują głównie dwa parametry: poziom sygnału (mierzony w milivoltach mV) oraz impedancja (Ohm).
Parametry te różnią się na przykład dla wyjść słuchawkowych i wyjść liniowych. Dlaczego ? Ponieważ słuchawki i kolumny to dwa różne obciążenia i wymagają podania różnych parametrów. Trzeba też pamiętać że wyjście słuchawkowe bezpośrednio napędza słuchawki a z wyjść line out puszczamy sygnał do wzmacniacza (najpierw na przedwzmaniacz a potem na końcówki mocy) a dopiero potem na kolumny, więc wyjścia Line out napędzają kolumny pośrednio a wyjście słuchawkowe napędza słuchawki bezpośrednio.
I tu dochodzimy do parametrów wejścia we wzmacniaczu czyli tak zwanej czułości, określonej również za pomocą poziomu sygnału i impedancji. Jeśli na przykład wzmacniacz ma czułość wejściową 150mV i podasz mu sygnał o takim parametrze, to osiągnie on swoją nominalną moc maksymalną. Gdybyś natomiast podłączył źródło które daje 500mV (przy potencjometrze danym na max) to wówczas przesterujesz wzmacniacz. Wówczas pełną moc wzmacniacza uzyskasz dając potencjometr powiedzmy na 40%.

I tu wychodzi na to że parametry wyjść line out w pianinach cyfrowych czy syntezatorach nie są optymalne dla zintegrowanych wzmacniaczy stereo.

Natomiast Twój problem może wynikać zarówno jak pisałem z okablowania, jak i uszkodzonych wyjść w Kurzweilu.

Czasami można na słuchawkach usłyszeć taki problem, że słyszymy dźwięk z obu przetworników, ale jest on jakby płaski, nie przestrzenny. Dzieje się tak gdy wtyk mini jack nie jest do końca wsunięty do gniazda, lub jest jakieś uszkodzenie. Przypuszczam że taki problem występuje u Ciebie, dlatego zaproponowałem zmianę okablowania, jeśli to nie pomoże, to sprawdzić w sklepie na monitorach czy jest lepiej. Jak nadal będzie kiepsko, to pozostaje podejrzenie że są uszkodzone wyjścia w Kurzweilu.

Odpowiedz
20.01.2021, 15:26,
#25
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(20.01.2021, 11:00)luk napisał(a): @bestspec tak też właśnie podejrzewałem/słyszałem takie opinie, ale nie wiedziałem jak to zweryfikować w instrukcji nie znalazłem szczegółowych informacji na ten temat (nie jestem też specjalistą w tym temacie)
" Mam nadzieję że nie podłączyłeś klawisza pod wejście Phono." - dlaczego? Smile
Właśnie dla testu kiedyś podłączyłem klawisz pod wejście Phono biorąc pod uwagę, że ma większą czułość - efekt był taki, że wzmacniacza nie musiałem tak mocno rozkręcać no i raz przy wyciąganiu kabla nabawiłem się uszkodzenia głośnia wysokotonowego w kolumnie Smile.
Wejście phono, oprócz dodatkowego przedwzmacniacza, najczęściej ma korekcję RIAA, co znacznie wpłynie na barwę.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
20.01.2021, 16:25,
#26
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(20.01.2021, 14:24)Valtari napisał(a): Charakterystykę sygnału o której wspomniał Bestspec opisują głównie dwa parametry: poziom sygnału (mierzony w milivoltach mV) oraz impedancja (Ohm).
Parametry te różnią się na przykład  dla wyjść słuchawkowych i wyjść liniowych. Dlaczego ? Ponieważ słuchawki i kolumny to dwa różne obciążenia i wymagają podania różnych parametrów. Trzeba też pamiętać że wyjście słuchawkowe bezpośrednio napędza słuchawki a z wyjść line out puszczamy sygnał do wzmacniacza (najpierw na przedwzmaniacz a potem na końcówki mocy) a dopiero potem na kolumny, więc wyjścia Line out napędzają kolumny pośrednio a wyjście słuchawkowe napędza słuchawki bezpośrednio.
I tu dochodzimy do parametrów wejścia we wzmacniaczu czyli tak zwanej czułości, określonej również za pomocą poziomu sygnału i impedancji. Jeśli na przykład wzmacniacz ma czułość wejściową 150mV i podasz mu sygnał o takim parametrze, to osiągnie on swoją nominalną moc maksymalną. Gdybyś natomiast podłączył źródło które daje 500mV (przy potencjometrze danym na max) to wówczas przesterujesz wzmacniacz. Wówczas pełną moc wzmacniacza uzyskasz dając potencjometr powiedzmy na 40%.

I tu wychodzi na to że parametry wyjść line out w pianinach cyfrowych czy syntezatorach nie są optymalne dla zintegrowanych wzmacniaczy stereo.

I tu kolega Valtari bardzo ładnie odpowiedział ci na pytanie z postu nr 10:

(19.01.2021, 21:25)luk napisał(a): A tak z ciekawości, dlaczego się takie domowe zestawy nie nadają? Sygnał idzie, powinno grać Smile inna charakterystyka sygnału?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.01.2021, 16:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2021, 16:46 przez luk.)
#27
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Przeanalizuje je. Mam już redsy, ale działa tylko jeden kanał (prawy)... końcówki (chinch) były lutowane na miejscu w sklepie bo nie mieli. Jutro pojadę jeszcze raz to zweryfikować. 
Dźwięk jest zauważalnie lepszy.

Czy mogę wykluczyć uszkodzone wyjścia w Kurzweilu np. metodą nagrania audio i odsłuchu + wrzucenia próbki tutaj?

Odpowiedz
20.01.2021, 16:48,
#28
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
(20.01.2021, 16:46)luk napisał(a): Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Przeanalizuje je. Mam już redsy, ale działa tylko jeden kanał (prawy)... końcówki (chinch) były lutowane na miejscu w sklepie bo nie mieli. Jutro pojadę jeszcze raz to zweryfikować. 
Dźwięk jest zauważalnie lepszy.

Czy mogę wykluczyć uszkodzone wyjścia w Kurzweilu np. metodą nagrania audio i odsłuchu + wrzucenia próbki tutaj?

Coś nie masz szczęściaWink

Pewnie że wrzucaj próbki.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.01.2021, 19:55,
#29
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Ciekawe czy wtyki lutowali zgodnie ze standardami producenta, czyli cyna z dodatkiem srebra. Tak przy okazji połączeń lutowanych, to obecnie używa się cyny bez dodatku ołowiu (takie wymogi wprowadza dyrektywa RoHS). Pomijając kwestie techniczne lutowania bezołowiowego (wyższa temperatura lutowania i dłuższy czas) po przez brak zawartości ołowiu, takie połączenia są jak spieki, twarde ale podatne na pęknięcia, więc mamy plagę tak zwanych zimnych lutów. Lut się odspaja od jednego z łączonych elementów. Tak to "zieloni" poprawiają nam jakość życia, wpływając na produkcję bardziej awaryjnej elektroniki.

Odpowiedz
22.01.2021, 21:39,
#30
RE: Podłączenie Sp6 Kurzweil do domowego Audio.
Wtyczka w kablu wymieniona, lewy grał ok prawy bardzo cicho - wymienienie wtyczki chinch załatwiło sprawę. Dziwna sprawa, myślałem że to zero jedynkowo działa... W każdym razie oba kanały grają teraz ok - przynajmniej mam taką nadzieje bo już od tego wszystkiego pada na słuch Big Grin

W każdym razie, mamy rozwiązanie. Winą była zła jakość okablowania. Na redsach gra super z głośników - chyba nie mam się do czego przyczepić, nie muszę nawet rozkręcać mocno wzmacniacza jak to miało miejsce poprzednio. Panowie dzięki za pomoc, nie ma jak to dobre forum w starym stylu.
Szarpnąłem się jeszcze na Scarlet 2i2, żeby jakoś nagrywać (początkowo chciałem wykorzystać starą kartę dźwiękową Creative Sound Blaster, ale szybko odszedłem od tego pomysłu). W weekend wrzucę jakąś próbkę do oceny czy home made studio jest już ok Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sp6 vs Sp6-7 krumar 4 3,306 11.09.2021, 12:19
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS