Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
29.01.2020, 21:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2020, 21:22 przez Rychubil.)
#11
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(29.01.2020, 12:09)Valtari napisał(a): Dla mnie to takie kompendium wiedzy i w żaden sposób nie można tego porównać do jakiegoś Facebookowego odpowiednika, gdzie liczą się krótkie komentarze i "polubienia"

(29.01.2020, 14:17)bestspec napisał(a): ... to forum jest moim zdaniem najlepsze wśród polskojęzycznych o tej tematyce.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): ... to najlepsze takie forum w Polsce i najprężniej działający portal, gdzie rozmawia się o przede wszystkim o instrumentach na których trzeba grać, nie o samograjach napędzanych midami.

W pełni się z Wami zgadzam. Wszelkie takie szybkie krótkie wpisy w grupie na Facebooku, pisane w przerwach w pracy pomiędzy kawą a kanapką mają się nijak do skupionego pisania na forum. Nie chodzi tylko o wiele bogatszą merytorycznie treść ale też o porządek tematyczny.

(29.01.2020, 12:09)Valtari napisał(a): Myślałem o tym żeby zadzwonić do Pawła i zaproponować przypięcie mi funkcji moderatora lub administratora. Myślę że zgodziłby się bo miałby kłopot ze sprzątaniem z głowy.

Jestem pewien, że nie wahałby się ani chwili, żeby Ci taką funkcję dodać. Zna Cię bardzo dobrze więc na stówę mógłby Tobie w tej kwestii zaufać. Skoro mnie wówczas dodał, to Tobie tym bardziej.

(29.01.2020, 14:17)bestspec napisał(a): Nie znam się na zarządzaniu forum ale myślę że niezłym rozwiązaniem było by wprowadzenie np "SuperUser" (wymyślona nazwa) czyli nie moderator a zwykły użytkownik z dodanym uprawnieniem do usuwania postu.

Takie usunięcie spamu wiele czasu pewnie nie zajmie więc nadanie takiego uprawnienia kilku stałym bywalcom tego forum może załatwi sprawę bo może poświęcenie raz na jakiś czas kilku dodatkowych minut rozwiązało by problem.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): Ciekawy pomysł z tym Superuser o ile jest to wykonalne.

To bardzo dobry pomysł i jest to wykonalne ale pod pewnym warunkiem.

(29.01.2020, 14:17)bestspec napisał(a): ... a resztę powinien ogarniać moderator/administrator.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): Mimo tego, myślę że jakaś główna blokada też jest potrzebna.

No właśnie! Koniecznie musi być administrator, który ma pełną ingerencję w działanie forum. Co z tego, że kilka osób będzie usuwać posty a nawet konta, skoro one pozostaną i nadal będą tworzyć kolejne wpisy i kolejne konta. Musi być administrator z możliwością ingerencji w serwer forum. Bez tego nic się nie zmieni - daremny trud, jak leczenie tylko objawowe.
Forum posiada blokadę CAPTCHA a mimo to boty ją przechodzą. Jeśli to nie boty, to przy zakładaniu konta, musiałaby być akceptacja konta przez administratora, który z pewnością rozpozna czy to bot czy normalny użytkownik. Niestety czasochłonna praca, wymagająca ciągłej kontroli.

(29.01.2020, 18:00)pawelsz napisał(a): To musiało być dość zniechęcające i monotonne takie usuwanie iluś tam kont za każdym wejściem na forum.

Owszem było ale bez reanimacji serwera i usprawnienia sposobu rejestracji, to po prostu nie miało sensu a zabierało codziennie sporo czasu.

Waldek - dużo zdrowia i siły w walce z chorobą życzę.

P.S. Szczerze - ostatnia nadzieja na uratowanie forum, to bestspec na administratora forum z pełnym dostępem do serwera lub przynajmniej kontaktem do prowadzącego go informatyka.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika) - przez Rychubil - 29.01.2020, 21:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS