Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
31.01.2020, 18:24,
#22
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 10:38)hammond napisał(a): Kochani przepraszam, że mnie tu nie było. W tym roku (czyt. Poprzednim) było dla mnie wiele wyzwań nawet zdrowotnych, ale to nie jest powód do usprawiedliwienia. Rozpocząłem budowę studia, gdzie w natłoku zajęć codziennych wszystko musiałem robić po 1h. Wiecie, że tak się nie da Smile
Szukając pomocy u mojego administratora, który postawił forum i powiedział „działaj” bo on nie ma czasu (nie dziwie się i nie mam pretensji).
Wiem, że były tu osoby chętne do ogarnięcia tego i prosiły mnie o różne rzeczy, a mój administrator się spóźniał z rozwiązaniami i nie dostarczał ich, co skutkowało delikatnym zdenerwowaniem kolegów i również im się nie dziwie. Szczerze to myślałem, że to forum upadło, bo FB wszystko przejął, gdzie komunikacja jest błyskawiczna, ale widzę, że trzeba to wszystko zebrać do kupy i naprawić.
Dziękuję za zrozumienie, bo nie jest łatwo nagrywać recenzje, poznawać sprzęt, składać filmy, pisać i moderować.
Forum potrzebuje Waszej pomocy, bo to, że ja również to wiecie już sami :-)
Z tym, że ja nie wiem nawet gdzie moje forum wisi, a o instalowaniu pluginów do niego nie mam pojęcia. Sam ostatnio rozwaliłem inną stronę bo Wordpress pragnął zmian i zasugerował by kliknąć update :-)
Jestem muzykiem, a nie informatykiem, więc niestety muszę prosić o to innych.
Postaram się to jakoś naprawić i faktycznie widzę, że wysunęły się osoby które mogą pomóc.
Logując się na forum mam jakieś wiadomości nieodczytane a mój mail nawet mnie o tym nie powiadomił, ale dziennie otrzymuje 300 maili spamu :-( To jest ta cena „popularności portalu”. Kiedy jestem na wyjeździe i nie zaglądam przez dwa dni w skrzynkę, to jest dramat i zdarzy się coś przeoczyć.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam i wracamy do gry Smile tylko pomóżcie bo popularność tego forum spadła na mnie nieoczekiwanie jak kariera na Zenka :-) on sobie poradził, a ja ... sami widzicie Smile

Cieszymy się bardzo, że wracamy do gry! Ja już od momentu jak wybierałem swoje pierwsze "poważne" pianino tak wsiąkłem w temat, że chętnie pomogę prowadzić forum, choćby w funkcji wspomnianego kilka postów wyżej "superusera", chyba, że będą to po prostu moderatorzy (z tym, że moderator chyba może jeszcze np. edytować treść postów innych użytkowników?). Tak jak już pisałem, forum to forum a grupa to grupa, wzajemnie się uzupełniają.


Kilka spostrzeżeń co do struktury forum (na później):

Forum miejscami sprawia wrażenie "opuszczonego" dlatego, że istnieją niektóre działy stworzone niejako "na zapas", w których nikt nie napisał jeszcze żadnego postu. Rychubil kiedy był adminem trochę forum z tego co pamiętam odchudził pod tym względem, przemianował pewne działy (np. Naszą twórczość) i wygląda to już zgrabniej. Byłbym za tym, żeby z zachowaniem rozsądku jeszcze trochę dalej pójść w tym kierunku, ale np utworzyć działy tam gdzie jest bardzo gęsto od postów:

na forum dominuje dział Nie wiem jaki instrument wybrać, kiedyś proponowałem żeby wydzielić z niego np. pianina cyfrowe, bo jest o nie masa pytań. Ale są też pytania o nagłośnienie, o karty muzyczne, o komputery do instrumentów wirtualnych czy to DAW, nie ma na te rzeczy sensownego działu i trafia to albo do instrumentów albo do luźnych rozmów. Ogólnie przemianowałbym to na "Pomoc w zakupach" i wydzielił z tego kilka działów podrzędnych takich jak: "instrumenty", "nagłośnienie" (już bez dzielenia z góry na domowe/studyjne/sceniczne/słuchawki), "komputery, tablety i oprogramowanie".

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika) - przez pawelsz - 31.01.2020, 18:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS