Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
31.01.2020, 23:05,
#31
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 23:01)Valtari napisał(a): Mamy też jeszcze jednego Moderatora Smile

http://www.muzykuj.com/forum/member.php?...&uid=23135

He he Big Grin Da, kanieszna jewo udalit.
P. S. ale cwaniak, co?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2020, 23:08,
#32
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Raczej co za tupet !

Odpowiedz
31.01.2020, 23:21,
#33
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Odkryłęm co się dzieje z postami i wątkami zaznaczonymi jako Spam.

Widzę je w panelu Administratora i mogę wtedy usunąć więc to bez sensu bo od razu mogę usuwać i będzie szybciej

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.01.2020, 23:29,
#34
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 23:21)bestspec napisał(a): ... od razu mogę usuwać i będzie szybciej

Najlepiej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2020, 23:36,
#35
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
O ile dobrze dostrzegłem to konta, które masz zamiar usunąć to najpierw dajesz bana. Nie wiem czy mam rację ale chyba ten ban jest zbyteczny skoro gość idzie do kasacji

Odpowiedz
01.02.2020, 10:41,
#36
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(31.01.2020, 22:55)Rychubil napisał(a): Obecnie jest zarejestrowanych 4189 użytkowników.

Usunąłem kilkadziesiąt kont spamerskich i mimo to liczba użytkowników na dziś jest już wyższa na chwilę obecną jak wczoraj i wynosi 4197.
Od północy od której liczy się "dzisiaj" zarejestowano 64 konta.Masakra jakaś. Po pierdołach obcojęzycznych jakie mają niektórzy z tych nowych userów w Sygnaturze/podpisie widać że to boty. Jak nie wymyślimy czegoś jak zablokować boty to będzie ciężko zaprowadzić tu porządek. Standardowe możliwości silnika forum nie dają żadnych ciekawych możliwości więc cała nadzieja w dodatkowych pluginach które muszę postudiować i może na coś wpadnę.
Trzymajcie za mnie kciuki Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 15:06,
#37
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(01.02.2020, 10:41)bestspec napisał(a): Od północy od której liczy się "dzisiaj" zarejestowano 64 konta.Masakra jakaś.

To standard a może być nawet ponad 100 dziennie.

(01.02.2020, 10:41)bestspec napisał(a): Jak nie wymyślimy czegoś jak zablokować boty to będzie ciężko zaprowadzić tu porządek. Standardowe możliwości silnika forum nie dają żadnych ciekawych możliwości więc cała nadzieja w dodatkowych pluginach które muszę postudiować i może na coś wpadnę.

Oby te dodatkowe pluginy coś pomogły aczkolwiek to już dla mnie czarna magia.
Będę się jednak upierał przy swoim, że nie obędzie się bez interwencji bezpośrednio na serwerze.

(01.02.2020, 10:41)bestspec napisał(a): Trzymajcie za mnie kciuki Wink

Trzymam mocno kciuki za Ciebie Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.02.2020, 16:37,
#38
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Znalazłem kilka ciekawych pluginów związanych z botami i spamem:

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=998

https://community.mybb.com/mods.php?acti...w&pid=1008

https://community.mybb.com/mods.php?acti...w&pid=1280

Instalacja pluginów nie jest trudna. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Zależy od pluginu, raz wystarczy tylko jeden plik wrzucić do odpowiedniego miejsca na serwerze a czasem trzeba wrzucić kilka plików w kilka miejsc (wszystko z reguły opisane na stronie danego pluginu).
Dokładnie tak samo robi się to w tunerach TV SAT opartych na linuksie (to mój drugi konikWink) i z doświadczenia wiem że aby taki plugin pojawił się w widoku systemu (poprostu został dodany do funkcji systemu) to trzeba system lub tylko silnik restartować i tu jest coś co dla mnie na ten moment jest zagadką bo w narzędziach administratora nie widzę takiej możliwości.
Pewnie robi się to z linii poleceń (telnet lub ssh) mając dostęp bezpośrednio do serwera (uprawnienia do widoku plików systemu).

Jest też plugin który umożliwia instalowanie nowych pluginów w przyszłości już z poziomu panela Administratora co by znacznie ułatwiło sprawę:

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=821

W obecnym panelu administratora brakuje ostatniej zakładki widocznej na zdjęciach z powyższego linku "Upload Plugin" która by się pokazała po wgraniu tego pluginu.

Generalnie na serwerze też chyba nie wszystko jest OK bo jak chce sprawdzić czy są nowe wersje pluginów to wyświetla się błąd o połączeniu z serwerem i podobnie jest jak chce się sprawdzić wersję samego silnika czy są możliwe aktualizacje to tez wyświetla błąd połączenia z serwerem:

[Obrazek: 49473056081_c7ae4438e5_b.jpg]

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 18:49,
#39
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Rozkminiam i:
Założyłem na darmowym hostingu swoje własne forum do testu i bawienia się aby najpierw popsuć u siebia a nie ma MuzykujWink
Wpadnijcie i załóżcie kilka kont to będę miał co robićWink

http://testerforum.cba.pl/

Okazuje się że forum muzykuj jest na przestarzałym silniku MyBB 1.6.8 a wersja najnowsza to 1.8.22 i taką zainstalowałem.
Od razu widzę że doszło kilka fajnych rzeczy np przy opcjach rejestracji jest więcej pozycji do wyboru i doszło też Security Question domyślnie wybrane bo można wyłączyć.
Założyłem jednego usera do testu i prócz wpisania kodu Captcha trzeba było odpowiedzieć na losowe dodatkowe pytanie (Security Question) a w moim przypadku zapytało o podanie wyniku z działania 2 dodać 2 (zadanie pisane słowami a nie 2+2) co moim zdaniem może stanowić utrudnienie (być może wystarczające) dla botów które zakładają u nas konta.
Jak pisałęm wcześniej w opcjach sposobu aktywacji jest więcej opcji i jest np możliwość wybrania że będzie wysłany e-mail weryfikacyjny + akceptacja Admina (takiej opcji w naszej wersji systemu też nie ma).

Po za tym nie ma problemu z błędem o którym pisałem w poprzednim poście i bez problemu można aktualizować system i jego pluginy a nawet cała masa pluginów jest już widoczna w panelu admina i można z tego poziomu je pobrać.

EDIT:
Pobrałem i zainstalowałem sobie jeden plugin. Okazało się że jest to bardzo proste i przebiega tak jak opisałem wcześniej (wrzucenie w odpowiednie miejsce) a nawet prościej bo nie trzeba nic restartować (silnika itp) tylko plugin od razu pokazuje się w panelu administratora w sekcji Plugin i trzeba tylko kliknąć że się go chce aktywować - i już. Zainstalowałem Avatar Gallery więc teraz userzy mogą wybrać avatara z galerii zamiast wysyłać i robić swojego.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 19:09,
#40
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
No to trzeba pobawić się tą wersją testową forum a jak nic się nie wysypie, to zaktualizować już prawdziwe forum. Groźnie brzmi restart silnika, może nie będzie potrzebny przy instalacji najpotrzebniejszych pluginów.

Odpowiedz
01.02.2020, 19:12,
#41
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
No pisałem przecież że właśnie nic takiego nie jest potrzebne jak się okazało.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 19:15,
#42
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
No tak, ale pobrałeś jeden plugin. Przy wszystkich dodatkach nie trzeba restartować ?

Odpowiedz
01.02.2020, 19:24,
#43
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Nie już mam dwa i to samo.

Przy okazji odkryłem czemu mam ten komunikat o błędzie z połączeniem z serwerem muzykuj - bo poprostu moje konto mie ma uprawnień do plików serwera. Swoje forum sam założyłem więc automatycznie mam. Próbowałem się połączyć z serwerem muzykuj w taki sam sposób jak robię to na swoim aby wrzucić plugin i wypisuje że nie mam uprawnień

EDIT:
Zainstalowałem już wszystkie pluginy od spamu o których wyżej pisałem i teraz potestuje czy plugin Plugin Uploader jest przydatny i popatrzę co wniosły i jakie sa ustawienia w pluginach od spamu.

Edit:
Pierwsza awaria. Jeden z pluginów a konkretnie o nazwie Bot Protaction powoduje błąd ale objawia się on tym że nie działają pozostałe pluginy a w panelu admina w zakładce Plugins jest o tym informacja i nawet w której linii kodu jest błąd i jaki (pewnie jest przestarzały i niekompatybily w jakimś stopniu z najnowszym systemem - jest tam napisane co i jak ale nie mam czasu aby się zagłębiać i próbować go uruchomić więc na razie idzie w odstawkę). Nie powoduje to po za tym żadnych innych skód w działaniu tzn forum jest dostępne i działa. Po wywaleniu tego pluginu od razu reszta pluginów zaczyna działać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 19:55,
#44
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(01.02.2020, 19:24)bestspec napisał(a): Nie już mam dwa i to samo.

Przy okazji odkryłem czemu mam ten komunikat o błędzie z połączeniem z serwerem muzykuj - bo poprostu moje konto mie ma uprawnień do plików serwera. Swoje forum sam założyłem więc automatycznie mam. Próbowałem się połączyć z serwerem muzykuj w taki sam sposób jak robię to na swoim aby wrzucić plugin i wypisuje że nie mam uprawnień

To się pewnie przez Pawła musisz skontaktować z "technicznym" administratorem muzykuj, o którym pisał. Można zrobić kopię zapasową forum na wypadek niepowodzenia aktualizacji silnika?
W każdym razie na testowym forum konto założyłem, poznasz mnie po podobnej nazwie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
01.02.2020, 20:00,
#45
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Świetna robota bestspec!
Postaram się w wolnej chwili zarejestrować na tym próbnym forum.
Myśląc o restarcie silnika naszego forum, tli mi się obawa, że cała treść forum mogłaby przepaść. Czy jest obecnie jakaś opcja zrobienia backupu, kopii zapasowej forum? Byłoby to wiele bezpieczniejsze.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.02.2020, 20:12,
#46
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Plugin Uploader działa bardzo fajnie. Przy jego aktywacji jest konieczność wprowadzenia dodatkowego hasła które jest przypisane do admina uruchamiającego plugin a hasło to musi być inne od wszystkich innych haseł tego admina (do konta, do bazy danych i do serwera). Jeśli dobrze zrozumiałem opis to inni admini nie mają dostępu do możliwości korzystania z pluginu chyba że będą znać to hasło (to zabezpieczenie na wypadek gdyby ktoś wykradł dane konta admina to i tak tym pluginem nic nie doinstaluje). Plugin Uploader instaluje pluginy z lokalnego komputera albo z podanego adresu URL gdzie jest jakiś plugin i oczywiście przy próbie instalacji jesteśmy pytani o to dodatkowe hasło.
Zainstalowałem w ten sposób jeszcze jeden plugin od spamu i poszło gładko.

(01.02.2020, 19:55)pawelsz napisał(a): To się pewnie przez Pawła musisz skontaktować z "technicznym" administratorem muzykuj, o którym pisał. Można zrobić kopię zapasową forum na wypadek niepowodzenia aktualizacji silnika?
W każdym razie na testowym forum konto założyłem, poznasz mnie po podobnej nazwie.

Najprostrzym i najpewniejszym chyba sposobem kopi forum jest skopiowanie przez FTP całej zawartości forum. Widać że na serwerze Muzykuj jest dodatkowy folder o nazwie "Forum" i w nim jest cała zawartość (widać to po adresie strony http://www.muzykuj.com/forum/ - ja u siebie wrzyciłem wszystko do katalogu głównego więc u mnie nie ma /forum/)
Z poziomu panela admina można zrobić kopię bazy danych forum ale nie wiem czy to tożsame z kopią całego forum.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 20:15,
#47
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(01.02.2020, 20:00)Rychubil napisał(a): Świetna robota bestspec!
Postaram się w wolnej chwili zarejestrować na tym próbnym forum.
Myśląc o restarcie silnika naszego forum, tli mi się obawa, że cała treść forum mogłaby przepaść. Czy jest obecnie jakaś opcja zrobienia backupu, kopii zapasowej forum? Byłoby to wiele bezpieczniejsze.

Nie bójcie się tego restartu bo wychodzi na to że na serwisach www to nie potrzebne. To występuje przy instalacji pluginów w dekoderach TV SAT które są na systemie linux czym ja się często zajmuję (konfiguruję znajomym takie dekodery) i myslałem że w forach tez to będzie występować ale się okazało że nie.

O kopiach forum napisałem wyżej.

EDIT:

A odnoścnie kopii bezpieczeństwa to byłem dziś na jakieś stronie przy okazji czytania o pluginach (mogę sprawdzić w historii) gdzie ta firma ofertowała za parę złoty na rok usługę że całe forum jest kopiwane na ich serwery każdego dnia przez cały rok aby zawsze mieć dostęp do aktualnej kopii w przypadku awarii i aby się dało go odbudować.
Po wiem wam że od wielu lat byłem aktywny na polskim forum o tematyce TV SAT i to forum nie miało takiego backupu automatycznego. Miało kilka awarii że znikało nawet na parę dni ale właścicielom się nie chciało parę złoty zainwestować i od około roku przepadło w niebyt. Podobno nikt ich nie schakował ani nic tylko posypała się baza danych i wszystko wyleciało w kosmos i nijak się już tego nie da odzyskać (postów z kilkunastu lat itp).
Teraz forum juz nie ma i wszyscy płaczą po nim na innych forach o tej tematyce.
Aż dziw że na Muzykuj sie nic nie stało i odkąd jestem nie kojarzę awarii aby nie działało ale prawo Marfiego zakłada że się stanie Wink


EDIT:

Znalazłem fajną stronę po polsku. Jest tu szczegółowa instrukcja jak aktualizować silnik forum (TU). Jest cały proces łącznie z kopią zapasową. Jak się okazuje wystarczy kopia bazy danych (mam to jako admin dostępne w panelu administratora) ale zalecają też skopiować pliki na wszelki wypadek z serwera o czym też pisałem Wink
Ja jestem gotowy. Jedynie co mi brakuje to uprawnienia do serweraWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.02.2020, 23:31,
#48
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Pisz do Pawła o uprawnienia. Niech to forum wreszcie będzie zdrowe od spamerskiej zarazy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.02.2020, 00:35,
#49
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
No napisałem więc zobaczymy.

Przy okazji potrenowałem zmianę szablonu forum więc teraz wszystko wygląda ładniej i jest też po polsku.
Dodałem tez kilka dodatkowych pytań weryfikacyjnych. Myślę że to dodatkowe zabezpieczenie może rozwiązać sprawę zakładania kont botów bo to głównie są obcojęzyczne i myślę że mogą mieć problem z algorytmami do automatycznej odpowiedzi np na pytanie "czy śnieg jest zimny czy ciepły" Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.02.2020, 11:55,
#50
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Cieszę się, że coś się ruszyło Smile

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
15.02.2020, 19:34,
#51
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
z tym że żarło, żarło i zdechło Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.02.2020, 19:35,
#52
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Sory Panowie ja cały czas czekam :/

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.02.2020, 19:35,
#53
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
i ponaglam Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.02.2020, 20:07,
#54
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Mnie Rychu napisał, że właśnie tam na serwerze jest jakiś problem, więc spokojnie czekam, bo tez nie o to chodzi, żeby cały czas truć głowę "a kiedy będzie" Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
08.03.2020, 11:57,
#55
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Jak widać z forum ruszyło. Silnik forum jest już aktualny ale niestety po aktualizacji ucierpiał szablon wizualizacji forum (pewnie jest przestarzały) bo niektóre przyciski są bardzo małe i bez nazwy np" Edit" czy " dpowiedz" bezpośrednio pod danym postem.
W wolnej chwili spróbuję to naprawić a tym czasem musimy z tym żyćWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.03.2020, 12:01,
#56
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Właśnie to samo widzę Smile Za to w prywatnych wiadomościach w wysłanych już z powrotem widać tak jak dawniej do kogo poszła PW, a nie <nie wysłano>, mimo że wysłano.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
08.03.2020, 12:01,
#57
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Dziękuje Ci!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.03.2020, 12:03,
#58
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Bestspec Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
08.03.2020, 12:07,
#59
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Ups, i postów nie łączy napisanych po sobie, albo nie ustawione Smile

Co do szablonu, to lepiej dostosować istniejący czy może wybrać coś nowego kompatybilnego? Chyba, że zależy nam na utrzymaniu obecnego schematu kolorystycznego, żeby dokładnie współgrał ze stroną portalu.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
08.03.2020, 12:22,
#60
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
Paweł nie ma za co dziękować Wink
Jeszcze sporo do naprawyWink

Co do szablonu to ten który jest użyty nazywa się Kodi i moge poszukać czy jest jego aktualna wersja ale można tez wykorzystać ta długą przerwę i załadować jakiś nowy - to by wyglądało że forum się odświeżyło po tych "pracach administracyjnych" ;-)

Sami zdecydujcie czy spróbujemy czegoś nowego. Nowe mogę załadować na kopii forum i dopiero po akceptacji Pawła załadować na docelowe.

Mam tez skopiowane forum w starej wersji więc metodą poszukiwań i różnic może uda mi się naprawić przyciski jak nie znajdę nowej wersji szablonu Kodi.

Edit:
Odzyskałem dwa najważniejsze przyciski czyli Edytuj i Odpowiedz ale powiem szczerze że jest przy tym mega grzebanie i czasochłonne to jest

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS