Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
01.02.2020, 20:15,
#47
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(01.02.2020, 20:00)Rychubil napisał(a): Świetna robota bestspec!
Postaram się w wolnej chwili zarejestrować na tym próbnym forum.
Myśląc o restarcie silnika naszego forum, tli mi się obawa, że cała treść forum mogłaby przepaść. Czy jest obecnie jakaś opcja zrobienia backupu, kopii zapasowej forum? Byłoby to wiele bezpieczniejsze.

Nie bójcie się tego restartu bo wychodzi na to że na serwisach www to nie potrzebne. To występuje przy instalacji pluginów w dekoderach TV SAT które są na systemie linux czym ja się często zajmuję (konfiguruję znajomym takie dekodery) i myslałem że w forach tez to będzie występować ale się okazało że nie.

O kopiach forum napisałem wyżej.

EDIT:

A odnoścnie kopii bezpieczeństwa to byłem dziś na jakieś stronie przy okazji czytania o pluginach (mogę sprawdzić w historii) gdzie ta firma ofertowała za parę złoty na rok usługę że całe forum jest kopiwane na ich serwery każdego dnia przez cały rok aby zawsze mieć dostęp do aktualnej kopii w przypadku awarii i aby się dało go odbudować.
Po wiem wam że od wielu lat byłem aktywny na polskim forum o tematyce TV SAT i to forum nie miało takiego backupu automatycznego. Miało kilka awarii że znikało nawet na parę dni ale właścicielom się nie chciało parę złoty zainwestować i od około roku przepadło w niebyt. Podobno nikt ich nie schakował ani nic tylko posypała się baza danych i wszystko wyleciało w kosmos i nijak się już tego nie da odzyskać (postów z kilkunastu lat itp).
Teraz forum juz nie ma i wszyscy płaczą po nim na innych forach o tej tematyce.
Aż dziw że na Muzykuj sie nic nie stało i odkąd jestem nie kojarzę awarii aby nie działało ale prawo Marfiego zakłada że się stanie Wink


EDIT:

Znalazłem fajną stronę po polsku. Jest tu szczegółowa instrukcja jak aktualizować silnik forum (TU). Jest cały proces łącznie z kopią zapasową. Jak się okazuje wystarczy kopia bazy danych (mam to jako admin dostępne w panelu administratora) ale zalecają też skopiować pliki na wszelki wypadek z serwera o czym też pisałem Wink
Ja jestem gotowy. Jedynie co mi brakuje to uprawnienia do serweraWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika) - przez bestspec - 01.02.2020, 20:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS