Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop na scene
29.01.2020, 12:32,
#1
Laptop na scene
Witam.
Domyślam się, że ten temat był już przerabiany ale trochę czasu już upłynęło więc chciałbym powrócić do tematu. Tutaj odwieczne pytanie MacBook czy PC. Czytając różne opinie można wywnioskować, że jedno i drugie będzie dobre w zależności od konfiguracji sprzętu. Jeśli chodzi o mnie egzamin bardziej by zdał zwykły PC na WIN 10 z dobrym procesorem (np. i7-8750H + 16GB RAM) ze względu na jego uniwersalność ponieważ Mac jest troche ograniczony.
Komputera potrzebuje do grania koncertów. Na żywo wtyczki VST itd. więc komputer będzie trochę obciążony.
Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii??

Odpowiedz
29.01.2020, 14:00,
#2
RE: Laptop na scene
Ja niedawno wymieniłem laptop na nowy i kupiłem HP Omen z ekranem 17,3 cala z procesorem i7-9750H (pierwsza piątka w mobilnych) i 16 GB RAM a do tego był dysk samsunga 500 GB SSD NVME który wymieniłem na 1TG Samsunga 970 Pro. Dodatkowo w laptopie jest miejsce na drugi dysk 2,5 cala gdzie wsadziłem dysk HDD 2TB. Mam więc najszybszy na runku dysk SSD NVME na system i instrumenty VSTi oraz drugi dysk który może być magazynem na sample, nagrania audio, instrumenty oparte na samplach jak np te dla Kontakt itp.
Sporo mnie to kosztowało ale mam teraz bardzo wydajny system i co najważniejsze mobilny i jestem z niego mega zadowolony bo wszystko co miałem odżyło i znacznie przyśpieszyło (znacznie spadła latencja bo karty mogę odpalić na najwyższych parametrach i system wyrabia). Nie mam miejsca na zestaw stacjonarny ale jak nie zależy ci na mobilności to za te same pieniędze będziesz miał o wiele wydajniejszy komp stacjonarny.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.01.2020, 15:28,
#3
RE: Laptop na scene
No powiem ci że sprzęcik ładny. Trochę (a może nawet bardzo) za drogi na mój fundusz. Rozglądałem się i wypatrzyłem coś takiego:
Dell Inspiron
Intel Core i5-9300H (4 rdzenie, od 2.4 GHz do 4.1 GHz, 8MB cache)
16 GB (SO-DIMM DDR4, 2666MHz)
Dysk SSD M.2 PCIe
512 GB
Miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk SATA
Jak myślisz?? Da rade??

Odpowiedz
29.01.2020, 19:29,
#4
RE: Laptop na scene
Da rade spokojnie. Procesor jest około 12% mniej wydajny od mojego więc w zasadzie różnica trudna do odczucia.
Tu masz porównanie procesorów (tego z twojej propozycji i tego co ja mam)
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/In...4vsm766364
Generalnie fajna strona na której można porównać ze sobą wiele podzespołów.

Jedna ważna informacja odnośnie zakupów laptopa to należy pamiętać że te dzisiejsze mają procesor wlutowany w płytę główną więc go nie wymienisz za parę lat więc trzeba kupić max na co cie w danym momencie stać. Jeszcze kilka lat temu kiedy kupowałem swój poprzedni czyli Dell Vostro 3750 miał jeszcze wyjmowany procesor który sobie po kilku latach wymieniłem za grosze i zyskałem podniesienie wydajności ponad 20% itp.
Dziś jak ci braknie mocy obliczeniowej to musisz po prostu wymienić laptopa na nowy wydajniejszy (nadal można wymieniać dyski i RAM).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.02.2020, 08:28,
#5
RE: Laptop na scene
Dzięki bardzo za poradę.
Temat do zamknięcia.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 510 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,299 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 924 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,344 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,522 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS