Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepisywanie brzmień z VST.
14.05.2013, 20:56,
#1
Przepisywanie brzmień z VST.
Witajcie, może ostatnio trochę spamuję na forum jednak, musimy jakoś je rozruszać. Wink Wraz z nowym instrumentem pojawiły się nowe problemy i niezrozumiałe kwestie, więc warto byłoby zapytać bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc, przez co szybciej rozgryzę instrument.

Mając kilka wtyczek VST pomyślałem, że warto byłoby przepisać niektóre brzmienia do Kurzweila. Wraz z kolegą Cziko wzięliśmy się do pracy.
Niestety brzmienie, które uzyskaliśmy nie było tym czego oczekiwaliśmy. Wynikło to prawdopodobnie z tego, że nie odpowiednio przepisaliśmy wartości z VST (M1) do instrumentu. Może jest tu ktoś na forum, kto podpowiedziałby gdzie należy przepisać daną wartość w instrumencie. Poniżej wkleję screeny oraz opiszę metodę jaką próbowaliśmy odwzorować brzmienie.

SCREEN NR.1 - EKRAN GŁÓWNY.
[Obrazek: m1]

Najpierw przyporządkowaliśmy odpowiednie keymapy do layerów - layer 1 keymapa Pulse, Layer 2 keymapa SAW. Pitch MG to nic innego jak LFO odpowiedzialne za strój oscylatorów - podpięliśmy LFO do Source 1 w polu Pitch. Dodatkowo LFO dostało obwiednię ASR1 (delay). Kolejnym krokiem była modulacja stroju obwiednią EVN2.

SCREEN NR.2 - FILTRY
[Obrazek: m1_2]

W okienku odpowiedzialnym za algorytmy w pierwszym polu wybraliśmy filtr 2Pole Lowpass. Częstotliwość i rezonans filtra obliczyłem w następujący sposób - wyciągnąłem procenty z najwyższej możliwej częstotliwości w filtrze. Z LFO postąpiliśmy tak samo jak wcześniej. Za obwiednię filtrów posłużyły EVN3 wpięte do Source 1 pod odpowiednimi polami. Z Vel Sens i Kbd Trk zupełnie sobie nie poradziliśmy - nie wiedzieliśmy gdzie wpisać odpowiednie wartości.

SCREEN NR.3 - OBWIEDNIA OSCYLATORA
[Obrazek: m1_3]
Wartości odpowiedzialne za obwiednie wpisaliśmy w polu AMP ENVELOPE, pola Kbd Trk i Vel Sens nie tknięte.

Najwięcej problemów sprawiło wpisanie odpowiednich wartości w obwiedniach ponieważ EVN w Korgu wygląda zupełnie inaczej niż w Kurzweilu. Z efektami nie było problemów, ba na Kurzweilu edycja FX wygląda o wiele łatwiej niż na Korgu. Wykonane przez nas brzmienie brzmiało dosyć dziwnie, zupełnie inaczej niż pierwowzór. Może ktoś z Was wie w jaki sposób powinienem przepisać wartości w edytorze, by uzyskać takie samo brzmienie jak we wtyczce?

Pozdrawiam:
Rafał. Wink

Odpowiedz
14.05.2013, 22:36,
#2
RE: Przepisywanie brzmień z VST.
Dajcie posluchac Korga i to co Wam wyszło!Wink

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.05.2013, 19:08,
#3
RE: Przepisywanie brzmień z VST.
Niestety brzmienie, które udało mi się zrobić nie nadawało się do zapisania. Później podrzucę demko leada z Korga. Wink

Odpowiedz
03.06.2013, 09:02,
#4
RE: Przepisywanie brzmień z VST.
No i jak temat przepisywania brzmień?
Rozwinął się jakoś?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS