Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stacja robocza z funkcjami aranżera
15.02.2020, 22:40,
#1
Stacja robocza z funkcjami aranżera
Cześć,

Szukam instrumentu dowolnej firmy, spełniającego dość konkretne oczekiwania do gry na żywo/improwizacji/komponowania.

Generalnie zadowala mnie każdy kombajn typu Montage, Kronos, Fantom, ale brakuje mi w trybie pattern mechanizmów Genos/Pa - nagrania fazy w danym kluczu oraz ustawienie że ta fraza podlega dopasowaniu do aktualnie zeskanowanego z klawiatury akordu (tak jak wszystkie style w keyboardach).

Jednocześnie nawet te topowe keyboardy jak Genos mają co najwyżej tryb programowania nowego stylu kawałek po kawałku, a to mnie nie urządza. Idealny do robienia w locie jest chociażby clip seq z Fantoma, gdzie można zbudować utwór w całości od zera na oczach (uszach) ludzi, bez zatrzymywania i skakania po funkcjach, tylko jak sprawić by nagrana np. w 4 taktach partia basu zaczęła podążać harmonicznie za późniejszymi akordami na klawiaturze...

Czy ktoś spotkał się z takim instrumentem lub uzyskał funkcjonalność "styli" w inny sposób na typowych workstation?

Pozdrowienia,
H

Odpowiedz
16.02.2020, 11:27,
#2
RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera
Gdyby było coś takiego pewnie ten instrument stał by już u mnie Wink

Szukasz instrumentu w którym dodanie/stworzenie nowego stylu jest o parte na funkcjonalności Pattern Seq.
Łączenie w sobie najlepszych zalety Workstation i Keyboardów chyba nie jest intencją producentów, bo po co mieli by sprzedawać jeden produkt skoro można sprzedać dwa, a w każdym zawsze czegoś brakuje więc może dokupisz też i trzeciWink

Są stacje robocze które mają wielościeżkowe arpegiatory które zachowują się podobnie jak akompaniament ale niestety ich edycja i tworzenie nowych fraz/przebiegów nie jest tak prosta jak w Pattern Seq.
Te same stacje posiadają Pattern Seq. który jak wiadomo nie posiada interakcji z klawiaturą czyli jego patterny nie podążają za akordem jak style w Keybordach.

Oczywiście to tylko moje zdanie i może ktoś już spotkał rozwiązanie którego szukasz (jednak myślę że gdyby się toś takiego pojawiło to nie umknęło by to mojej uwadze -ale mogeę się mylićSmile)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.02.2020, 12:20,
#3
RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera
To chociaż mi raźniej, że nie jestem sam w oczekiwaniu jakiś niestworzonych rzeczy od instrumentów za 15 tyś zł.
Albo to kwestia pseudo-prestiżu, nikt nie "zhańbi" flagowej stacji roboczej funkcjonalnością walczyka i twista startującego na C-dur w lewej ręce Smile

Zobaczmy jeszcze, może ktoś zetknął się z czymś podobnym na jakimś grooveboxie lub instrumencie innej marki (nie wiem za dużo o Kurzweial'ach itp.).

Albo spróbować list intencyjny paru osób (dorzuciłbym fora zagraniczne), to ktoś w nowym OS swojej stacji dodałby do nagrywania klipu pole wyboru tonacji bazowej i opcje klipu "chord-aware" czy jak to tam nazwać, byłby pierwszy krok w dobrą stronę.

W pierwszej kolejności podbijałbym chyba do Rolanda, nowym Fantom ma naprawdę fajny ten sekwencerek.

Pozdrawiam,
H

Odpowiedz
16.02.2020, 15:07,
#4
RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera
(16.02.2020, 12:20)haggridd napisał(a): (nie wiem za dużo o Kurzweial'ach itp.).

Mam Kurzweila i tu to samo co u innych czyli Pattern Seq jest ale działa jak u innych

Prędzej znajdzie się jakiś soft i chyba już tu gdzieś coś na ten temat padło na forum przy okazji omawiania korgowskiej Karmy

Znalazłem: Sprawdź możliwości tego softu: https://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=280406

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.02.2020, 23:48,
#5
RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera
Dzięki, bardzo fajny trop.

Btw - Zyklus w latach '80 produkował hardware'owe sekwencery MIDI MPS-1, nie ustaliłem jeszcze czy miały wtedy już taką funkcjonalność, ale fajny kawał historii.

Odpowiedz
19.02.2020, 01:49,
#6
RE: Stacja robocza z funkcjami aranżera
Problem w tym że to raczej software którego już chyba się nie da zakupić. Sporo googlowałem i nie udało mi się nic namierzyć na temat strony producenta czy możliwości zakupu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Yamaha MOXF8 vs Roland FA08 lub inna stacja robocza Maestro 12 20,742 05.07.2018, 12:49
Ostatni post: Valtari
  Budżetowa mobilna stacja robocza. Co wybrać? hoiraq 8 13,725 12.05.2018, 20:23
Ostatni post: hoiraq
  pianino cyfrowe z funkcjami keyboardu bart1001 9 25,895 26.08.2015, 11:06
Ostatni post: bart1001

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS