Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór pianina cyfrowego
29.02.2020, 16:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.02.2020, 17:36 przez Wiking.)
#1
Wybór pianina cyfrowego
Witam wszystkich

Moglibyście polecić pianino cyfrowe typu "mebel" z pedałami?

Rodzaj muzyki: 90% klasyczna
Klawiatura: młoteczkowa, ważona
Kolor: czerń lub biel
Oczekiwania: dźwięk jak najbardziej zbliżony do pianina akustycznego
Bajery: nieistotne
Budżet: do 3 tys.zł, ale w miarę elastyczny nawet do 50%

Odpowiedz
29.02.2020, 17:02,
#2
RE: Wybór pianina cyfrowego
A jakieś "cześć" "hej" czy coś w tym stylu ?

Odpowiedz
29.02.2020, 17:13,
#3
RE: Wybór pianina cyfrowego
(29.02.2020, 17:02)Valtari napisał(a): A jakieś "cześć" "hej" czy coś w tym stylu ?

Poprawiłem, przepraszam

Odpowiedz
29.02.2020, 18:32,
#4
RE: Wybór pianina cyfrowego
Dzięki, teraz jest ok Smile
Co do wyboru instrumentu, to poczekamy na odpowiedź bardziej kompetentych osób w temacie pianin cyfrowych

Odpowiedz
29.02.2020, 23:02,
#5
RE: Wybór pianina cyfrowego
Temat wałkowany setki razy, które można znaleźć tu:
http://www.muzykuj.com/forum/forumdisplay.php?fid=230
Tu jeden z najświeższych wątków w temacie:
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=2722

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.02.2020, 23:24,
#6
RE: Wybór pianina cyfrowego
Niestety w powyższych tematach nie uwzględniono wielu modeli m.in. Dynatone DPS -70 czy Elpiano SLP-360.

Odpowiedz
01.03.2020, 00:37,
#7
RE: Wybór pianina cyfrowego
Widocznie nie są warte uwagi Smile
Oczekujesz brzmienia możliwie najbardziej zbliżonego do instrumentu akustycznego. Takiego nie znajdziesz nawet w o wiele droższych pianinach cyfrowych. Natomiast modele wymionione przez Ciebie brzmią niestety kiepsko. Myślę że muzyka klasyczna którą chcesz grać zasługuje na coś więcej.

Odpowiedz
01.03.2020, 00:50,
#8
RE: Wybór pianina cyfrowego
(29.02.2020, 23:24)Wiking napisał(a): Niestety w powyższych tematach nie uwzględniono wielu modeli m.in. Dynatone DPS -70 czy Elpiano SLP-360.

Nie żartuj sobie Big Grin przecież to kompletnie nie brzmi i to każdy Ci tutaj powie. Z resztą wystarczy mieć odrobinę słuchu muzycznego, żeby to usłyszeć, porównując do jakiegokolwiek pianina cyfrowego innego producenta. Sensowny wybór wśród niedrogich pianin cyfrowych w zabudowie jest taki, że jest: Kawai, Roland i Yamaha i koniec tematu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.03.2020, 11:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2020, 11:55 przez Wiking.)
#9
RE: Wybór pianina cyfrowego
(01.03.2020, 00:50)Rychubil napisał(a): Nie żartuj sobie Big Grin przecież to kompletnie nie brzmi i to każdy Ci tutaj powie. Z resztą wystarczy mieć odrobinę słuchu muzycznego, żeby to usłyszeć, porównując do jakiegokolwiek pianina cyfrowego innego producenta. Sensowny wybór wśród niedrogich pianin cyfrowych w zabudowie jest taki, że jest: Kawai, Roland i Yamaha i koniec tematu.

Niestety nie słyszałem na żywo brzmienia tych pianin cyfrowych. Odsłuchiwanie w internecie - wiadomo, dźwięk przetworzony przez wzmacniacz i głośniki komputera nie mówiąc już o urządzeniu rejestrującym.

Moglibyście porównać Kawai KDP 110 R, Yamaha YDP 144 i Yamaha YDP 164? O jakim modelu Rolanda możemy mówić w tym budżecie?

Odpowiedz
01.03.2020, 13:46,
#10
RE: Wybór pianina cyfrowego
Najlepiej pójść do sklepu, ograć w.w. pianina i samemu wybrać co się najbardziej spodoba. W każdym razie twoje ostatnie propozycje są jak najbardziej godne polecenia.

(01.03.2020, 11:55)Wiking napisał(a): O jakim modelu Rolanda możemy mówić w tym budżecie?

FP-30 lub F140R

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.03.2020, 15:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.03.2020, 15:10 przez Valtari.)
#11
RE: Wybór pianina cyfrowego
Jest jeszcze Roland Rp102. Klawiatura jak w Fp30 ale masz już prawie mebel z trój pedałem.

Odpowiedz
01.03.2020, 15:12,
#12
RE: Wybór pianina cyfrowego
Oczywiście, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Niestety pytałem w sklepach, ale jak był KDP 100, to nie było YDP 144 i na odwrót. Sprzedawcy mówili, że mogą sprowadzić ale na zamówienie. Odsłuchać jedne pianino w jednym sklepie, drugie w innym - wiadomo, nie porównamy, bo różna akustyka pomieszczenia. Kawai KDP 110 R, Yamaha YDP 144 są z tej samej półki cenowej. Bazując na odsłuchu przez internet (wiadomo jak jest) to bardziej skłaniałbym się (w sumie moja córka, bo dla niej ma być pianino) do Kawai. Yamaha YDP 164 jest nieco droższa i teraz pytanie - za co dopłacamy, co dostajemy w zamian za dołożenie do YDP 164? Mam jeszcze jedno pytanie w związku z różną mocą głośników w pianinach cyfrowych. Czy zwracać na to uwagę?

Odpowiedz
01.03.2020, 18:19,
#13
RE: Wybór pianina cyfrowego
Myślę że nie ma potrzeby robienia porównania instrument vs instrument na żywo, czyli szybkie przeskakiwanie z jednego instrumentu na drugi. Tak jak napisałeś, ciężko jest trafić interesujące nas wszystkie modele w jednym sklepie. Dlatego uważam że wystarczy oprzeć się na ogólnym wrażeniu, który instrument najlepiej odbieramy (praca klawiatury + brzmienie)

Co do mocy zestawu nagłośnieniowego, to w przypadku dwóch modeli jednego producenta ten z większą mocą zabrzmi pełniej, głębiej, potężniej. Rozpatrując modele różnych firm już nie musi to być takie oczywiste. Każda firma ma swoje rozwiązania techniczne, więc model o niższej mocy nagłośnienia firmy A może wcale nie brzmieć gorzej od modelu z większą mocą firmy B

Czy warto dopłacić do YDP164 w porównaniu do YDP144 ? Dwie podstawowe różnice to właśnie większa moc nagłośnienia w droższym modelu oraz trochę lepiej pracująca klawiatura.
Ja bym odpuścił YDP144. Jeśli ma to być instrument dla córki rozpoczynającej naukę, to jednak lepiej nabierać odpowiednich nawyków i wyczucia na lepiej pracującej klawiaturze.

Proponuję usiąść na spokojnie przy Kawai KDP110, Yamasze YDP164, Rolandzie RP102, F140. Niech będą w różnych sklepach w różnym czasie, nie szkodzi. Później zastanowić się do którego najbardziej wracamy myślami (a właściwie o którym córka najwięcej mówi Smile ) przekalkulować stosunek ceny do wartości i wybrać zwycięzcę.
Nie słuchać sprzedawców, oni chcą najlepiej dla siebie a nie dla nas !

Odpowiedz
31.01.2022, 17:26,
#14
RE: Wybór pianina cyfrowego
Witam wszystkich Forumowiczów,
wydaje mi się że to dobre miejsce na moje pytanie; uczę się gry na Yamaha PSR 260 od dwóch lat, ostatnio czuję że potrzebuję czegoś szerszego i lepszego, szczególnie po pograniu sobie na pianinie klasycznym, na którym o wiele lepiej czuję klawisze; w sklepie trafiłem na Yamaha ydp 164 - i to jest TO co bardzo mi odpowiada (brzmienie i przede wszystkim klawisze), no niestety za drogie jak na teraz dla mnie, szczególnie że ceny poszybowały.
pytanie, czy w granicach 3 tys. jestem w stanie coś podobnego kupić? tzn. mam na myśli pracę klawiszy, no i ew. brzmienie.
pozdrawiam

Odpowiedz
01.02.2022, 14:45,
#15
RE: Wybór pianina cyfrowego
(31.01.2022, 17:26)iras111 napisał(a): Witam wszystkich Forumowiczów,
wydaje mi się że to dobre miejsce na moje pytanie; uczę się gry na Yamaha PSR 260 od dwóch lat, ostatnio czuję że potrzebuję czegoś szerszego i lepszego, szczególnie po pograniu sobie na pianinie klasycznym, na którym o wiele lepiej czuję klawisze; w sklepie trafiłem na Yamaha ydp 164 - i to jest TO co bardzo mi odpowiada (brzmienie i przede wszystkim klawisze), no niestety za drogie jak na teraz dla mnie, szczególnie że ceny poszybowały.
pytanie, czy w granicach 3 tys. jestem w stanie coś podobnego kupić? tzn. mam na myśli pracę klawiszy, no i ew. brzmienie.
pozdrawiam

Witaj na forum,
YDP-164 jest całkiem dobrym instrumentem. Dokładnie dziś Yamaha zapowiedziała następców serii (z cyferką 5 na końcu, w tym YDP-165). Szczerze, nie widzę rewolucyjnych różnic jak na razie. W granicach 3 tys. być może jesteś w stanie kupić niższy model YDP-144, ale uwaga tam jest inna klawiatura GHS. Nie wiem czy będzie Ci odpowiadać, różnica jest. 

To pianino ma być raczej w wersji stacjonarnej czy może być przenośne? W wersji przenośnej być może mogłoby być taniej, ale i tak takiej klawiatury jak w YDP-164 nie dostaniesz poniżej 3 tys.

Co myślisz o Rolandzie? Miałeś okazję dotknąć? Bo to chyba najbardziej realistyczna (a jednocześnie dość wymagająca) klawiatura w tanich instrumentach PHA-IV Standard.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,196 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 539 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Wybor klawiszy - Fatar TP100lr vs pha-4? leonz 1 1,234 18.08.2022, 15:48
Ostatni post: pawelsz
  Wybór pianina do 2300zł clavia 1 1,136 31.07.2022, 16:35
Ostatni post: pawelsz
Smile wybór pianina cyfrowego jaks 2 3,357 29.04.2022, 17:18
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS