Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tyros 4 Software
22.03.2020, 11:32,
#1
Tyros 4 Software
Witam,

Jestem amatorem muzykowania w domu.

Rozpocząłem przygodę z naprawdę fajnym sprzętem jakim jest Tyros 4. Na potrzeby amatora, grającego ze słuchu zestaw Yamaha T4 plus Yamaha Stagepass 400BT to super zestaw. Gram wyłącznie ze słuchu ze stylami. Chciałbym rozszerzyć jednak swoje korzystanie z T4 i spiąć go z komputerem po MIDI USB lub USB/To Host.

Po przydługim wstępie pojawia się pytanie.

Jaki soft,najchętniej freeware'owy mogę ściągnąć aby spiąć klawisz z kompem i rozszerzyć korzystanie z tego dość zaawansowanego sprzętu? Czy zwykłą karta muzyczna laptopa pozwoli nagrywać graną muzykę? Szukam też kogoś kto zna ten sprzęt i jego możliwości i pomógł mi obsłudze tego klawisza. Może ktoś ze Śląska lub Zagłębia znajdzie chwilę czasu. Za dane lekcje przewiduje honorarium. Osoba od której kupiłem T4 posiadająca go od nowości grała wyłącznie na ustawieniach fabrycznych. Nawet tony niskie i wysokie były ustawione na zero. Zatem jak widać umiejętność obsługi tak zaawansowanego sprzętu są dość ważne.

Kto pomóc może niech napisze.

Pozdrawiam!
Rafał

Odpowiedz
22.03.2020, 12:49,
#2
RE: Tyros 4 Software
(22.03.2020, 11:32)r.gajda@wp.pl napisał(a): Jaki soft,najchętniej freeware'owy mogę ściągnąć aby spiąć klawisz z kompem i rozszerzyć korzystanie z tego dość zaawansowanego sprzętu? Czy zwykłą karta muzyczna laptopa pozwoli nagrywać graną muzykę?

Trochę mógł byś rozwinąć czego oczekujesz po spięciu klawisza z komputeremWink

Moim zdaniem najlepszy darmowy program typu Domowe Studio to Cakewalk by Bandlab.
https://www.bandlab.com/products/cakewalk
Pobierasz najpierw program Bandlab i za jego pomocą instalujesz Cakewalk wraz z dodatkami. Jeśli będziesz miał tylko kartę z laptopa to niezbędne będą dodatkowe sterowniki Asio które znajdziesz np tu: http://www.asio4all.org/

Karta z laptopa ledwie wystarczy aby w tego typu programie nagrać audio na ścieżkę jak w wielościeżkowym magnetofonie natomiast z korzystania w czasie rzeczywistym z wszelkich wirtualnych efektów czy instrumentów można zapomnieć.

Nie znam Tyrosów więc tyle na ta chwilę ode mnie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.03.2020, 13:50,
#3
RE: Tyros 4 Software
Mój kolega ma Tyrosa 5, ogrywa z zespołem wesela, no ale obecnie wszystkie imprezy odwołane więc może zechciałby poświęcić trochę czasu. Zorientuję się i napiszę Ci na priv.

Na Youtube są tutoriale, można coś tam podejrzeć z obsługi

https://www.youtube.com/results?search_q...4+tutorial

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Software balonowywojownik 3 6,227 21.03.2016, 20:20
Ostatni post: fabianrojet

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS