Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy keyboard dla rodzinki.
25.03.2020, 12:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.03.2020, 12:21 przez bartoss.)
#1
Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Witajcie.

Wiem, że w niedalekiej przeszłości pojawiały się już takie tematy, ale nie chce zaśmiecać innych wątków. Tym bardziej, że wybrałem już kilka modeli pomiędzy którymi będę najprawdopodobniej wybierał.

Dzieciaki moje i małżonka spróbowali gry na keyboardzie i tak im się spodobało, że chcę coś dla nich kupić. Mamy taki czas, że dużo czasu spędzają w domu, chociaż nie będą się nudzić. Żona grała kiedyś na instrumentach klawiszowych więc nie jest całkiem "zielona", dzieci dopiero będą zaczynać.

Zdążyłem już doczytać, że keyboard to nie najlepsza opcja do nauki, ale to ma to być bardziej zabawa niż poważne granie i raczej tylko takie urządzenia są w zasięgu cenowym. Ponadto znam osobę która grywa na keyboardzie od lat i zaoferowała się, że udzieli kilka wskazówek.

Rozważam zakup następujących modeli:
1. YAMAHA PSR-E263
2. YAMAHA PSR-E363 Zastanawiam się czy warto dopłacać do "1" opcji - to ma być raczej zabawa niż wielkie "muzykowanie": )
3. MEDELI M 331 Widziałem jakiś test, w którym chwalą to urządzenie. Jednak ja się trochę martwię o ewentualne serwisy, awaryjność i późniejszą odsprzedaż (pierwszy raz słyszę o tej firmie, nic o nie nie wiem). Wydaje mi się, że w tych kwestiach Casio i Yamaha są bezpieczniejsze.

Górna granica budżetu to 800 zł. Wydaje mi się, że wyżej nie ma co wariować, tym bardziej, że nie wiadomo czy po kilku tygodniach sprzęt nie wyląduje w kartonie, albo na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

Proszę o ewentualne opinie lub inne propozycje (np. Casio), którymi warto się zainteresować w budżecie do 800 zł. Zaznaczam, że jest to maksimum, ale może być coś tańszego Smile

Rozważę też zakup czegoś mało używanego w stanie idealnym.

Z góry dzięki za sugestie. Pozdrawiam.

Odpowiedz
25.03.2020, 22:48,
#2
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Witaj.
Skoro już się przyznałeś że poszukujesz muzycznego źródła rozrywki i nie będzie to nauka na poważnie (chociaż nigdy nie wiadomo co z tego wyniknie później) to pominiemy uwagi dotyczące nieodpowiedniego kierunku przy wyborze rodzaju instrumentu oraz wyższości czegoś tam nad czymś Smile
Jeśli boisz się o trwałość i awaryjność Medeli to po tym filmie powinieneś również a może przede wszystkim, bać się o Casio.
https://www.youtube.com/watch?v=iAcNjVdd25w

Pomijam jakość elektroniki oraz jej montaż, bo w sprzęcie bardzo budżetowym nie ma co spodziewać się wyższego poziomu, ale takie rozwiązania dotyczące klawiatury nie wróżą długiej bezawaryjnej pracy.

No ale rozpoznawalność firmy i ewentualne późniejsze problemy z odsprzedażą to już inna sprawa.
Można temu zaradzić i kupić to samo pod inną nazwą. Otóż Medeli M331 to to samo co Kurzweil KP100 a Medeli M361 to Kurzweil KP110 Smile
Taka kooperacja Amerykańsko - Chińska. Czy pod nazwą Kurzweil będzie potem łatwiej sprzedać ? być może, chociaż w Polsce ktoś nie w temacie to słyszał pewnie jedynie o Casio i Yamasze.
Kurzweil się ceni, więc odpowiedniki będą droższe od Medeli.

Medeli, jeżeli chodzi o stosunek możliwości i jakości brzmienia do ceny to wypadają super. Natomiast przy odsprzedaży faktycznie łatwo nie będzie. O awaryjność nie martwiłbym się bardziej niż w przypadku każdego innego keyboardu w tym przedziale cenowym, potknięcia mogą przydarzyć się również Yamasze i to w znacznie droższych instrumentach.
Takie czasy, wszyscy mają fabryki w Chinach.

PSR E263 i PSR E363 różnią się o wiele bardziej niż tylko jedną opcją. Przede wszystkim wyższy model ma klawiaturę czułą na dynamikę gry, a niższy nie ma. To od razu dyskwalifikuje ten niższy !
Ilość brzmień - E363 ma prawie 200 brzmień więcej.
Polifonia - 48 głosów E363 vs 32 głosy w E263. 32 głosy to trochę mało.
Wyższy model ma Arpeggiator, bardzo fajna funkcja wzbogacająca grę, tańszy nie ma.
Nie mówiąc o takich funkcjach jak dzielenie klawiatury na dwa brzmienia czy nakładanie dwóch brzmień na siebie. Tego również tańszy nie potrafi.
Wymieniać dalej ? więcej typów efektów Reverb, Chorus w E363, rejestrator dwu ścieżkowy w wyższym modelu, w niższym nagramy tylko jedną ścieżkę.

Podsumowując, Yamaha PSR E262 odpada przede wszystkim za nie dynamiczną klawiaturę.
PSR E363 rozwiązanie rozsądne i ja najbardziej warte uwagi, chociaż nie wiem czy uda się zmieścić w budżecie 800zł.

Medeli M331 również wart polecenia, bo w tej cenie oferuje bardzo dużo. No ale jak się znudzi to odsprzedaż zajmie trochę czasu.

Odpowiedz
26.03.2020, 08:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.03.2020, 08:58 przez bartoss.)
#3
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Paradoksalnie wybór padł na Casio. A dlaczego Casio? A no dlatego, że udało mi się wynegocjować najlepszą cenę i będę miał go najszybciej w domu Smile Myślę, że sprawy które dzielą te wszystkie wspomniane modele będą dla nas niezauważalne.

Zanim padła twoja podpowiedź w tym wątku, to przeczytałem jednak sporo pozytywnych wypowiedzi na temat Casio ctx700. One mnie finalnie przekonały. Krąży opinia, że to mimo wszystko dobra propozycja w tym budżecie.

Na dzień dzisiejszy lepiej siedzieć w domu niż biegać po sklepach i dotykać sprzętów, dlatego wybór zapadł zaocznie Smile

Odpowiedz
26.03.2020, 11:57,
#4
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
No cóż, mam swoje zdanie odnośnie tego kto pisze te pozytywne wypowiedzi. Ten sam prężnie działający dział handlowy sprawia że w większości odwiedzanych przeze mnie sklepach muzycznych sprzedawca na siłę chce mnie posadzić przy Casio Smile
Życzę zadowolenia z wyboru i miłego spędzania czasu przy instrumencie.

Odpowiedz
26.03.2020, 14:40,
#5
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(26.03.2020, 11:57)Valtari napisał(a): No cóż, mam swoje zdanie odnośnie tego kto pisze te pozytywne wypowiedzi. Ten sam prężnie działający dział handlowy sprawia że w większości odwiedzanych przeze mnie sklepach muzycznych sprzedawca na siłę chce mnie posadzić przy Casio Smile

Jak wiesz mam to samo zdanie i doświadczenie na temat produktów Casio ale cóż, ślepa wiara w to, co piszą fikcyjni użytkownicy w opiniach o produkcie, czy to co powiedzą pseudo znawcy w sklepach muzycznych, liczący tylko zysk z przychodu jest wielka i nie pokonasz tego. Pazerność i jeszcze raz pazerność! Dzisiaj ludzie chcąc coś kupić, żądają odpowiedzi na JUŻ, na teraz, na wczoraj! 
No i weź tu się staraj, doradzaj.  Confused

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.03.2020, 16:32,
#6
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Najciekawsze jest to, że możesz rozpisywać się, podawać argumenty i przykłady a i tak przegrasz z krótkim - "bardzo dobry produkt, polecam". Ludzie faktycznie oczekują prostych odpowiedzi, w większości nie bawią się w analizy rynkowe, chcą być prowadzeni za rękę a najskuteczniej docierająca reklama to - "kup, kup bo to jest fajne"

Odpowiedz
27.03.2020, 17:08,
#7
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(27.03.2020, 16:32)Valtari napisał(a): Najciekawsze jest to, że możesz rozpisywać się, podawać argumenty i przykłady a i tak przegrasz z krótkim -  "bardzo dobry produkt, polecam". Ludzie faktycznie oczekują prostych odpowiedzi, w większości nie bawią się w analizy rynkowe, chcą być prowadzeni za rękę a najskuteczniej docierająca reklama to - "kup, kup bo to jest fajne"

Przede wszystkim działają liczby wystawionych opinii na 5 gwiazdek a wtedy już nie czytają nawet tych krótkich wpisów w stylu "bardzo dobry produkt, polecam".

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.03.2020, 17:30,
#8
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Posiadam kilka produktów, które były ocenione mocno średnio, z których jestem zadowolony, jak również takich, które podobno miały być 5/5, a okazały się kompletną klapą. Dużo zależy od potrzeb i oczekiwań. Trzymając się skali 5 stopniowej, ile widzicie produktów, z jakiejkolwiek branży, ocenionych <4.5? To jakiś margines. Tak długo, jak coś "działa", ludzie dają 5. Taka Yamaha P125 ma średnią ocen na poziomie P515, a chyba nikt, kto chodź trochę się orientuje w temacie, gdyby miał dostać któryś z tych instrumentów za darmo, nie wybrałby P125.

Co do samego Casio.. owszem, agresywny marketing daje się zauważyć, ale to nie oznacza, że te produkty są słabe. Posiadałem Casio PX-320, używają go aktualnie moje kuzynki i do dzisiaj bezawaryjnie działa. Klawiatura OK, komplet wyjść, fajne opcje. Sam posiadałem dłuższy czas PX-5S, które uważam za świetne, lekkie stage piano z masą funkcjonalności. Czy jest lepsze od Kawai MP7, czy Korga Grandstage, które miałem później? Zdecydowanie nie. Tylko to Casio kosztuje kolejno 2x i 3x mniej, niż kolejne wymienione instrumenty. Przy okazji też waży 2x mniej. Są ludzie, których brzmienie fortepianu Casio zadowoli, a w tej cenie naprawdę dostaje się dużo za wydane pieniądze.

Szczerze dopinguję tej firmie, bo potencjał technologiczny jest, to solidny brand, z gwarancją nie robią ludzi w ciula (zareklamujcie w Polsce Kawai czy Dexibela), dają dużo za małą kasę i nie boją się eksperymentów (seria PX-S z tym ich 'slim lookiem' i panelem dotykowym). Stać ich, żeby w przyszłości zaimplementować jakieś VST, tak myślę.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
27.03.2020, 19:50,
#9
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Życzmy koledze żeby mu się dobrze grało, bo przecież to jest najważniejsze. Przynajmniej jak będzie niezadowolony to nie powie że to my mu źle doradziliśmy Wink
Nie korzystałem nigdy z Casio ale to chyba godna polecenia marka skoro Muzykuj reklamuje je na swojej głównej stronie i to jeszcze na samej górze? Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.03.2020, 21:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2020, 22:04 przez Valtari.)
#10
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Ja również PX5s uważam za ciekawy model, dość uniwersalny z ciekawymi brzmieniami synth a cena według mnie bardzo korzystna.
Drażni mnie jednak naginanie rzeczywistości w wykonaniu przedstawicieli handlowych Casio. Sporo w tym nadętej pychy i zadufania. Zresztą to co wyprawiali na tym forum parę lat temu nie mogło skończyć się inaczej jak banem.

Natomiast wracając do tematu sensu udzielania się w doradzaniu w przypadku gdy ktoś i tak będzie sugerował się gwiazdkami, to może po prostu stworzyć u nas taki ranking instrumentów oparty na gwiazdkach.
Skala od 1 do 5 i żadnych szczegółów czy dodatkowych opisów Smile.

Ktoś zapyta o instrument ? To zerknij sobie do rankingu a potem ciesz się wyborem instrumentu, który na "Muzykuj" dostał 5 gwiazdek.

Odpowiedz
27.03.2020, 22:23,
#11
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(27.03.2020, 21:48)Valtari napisał(a): Natomiast wracając do tematu sensu udzielania się w doradzaniu w przypadku gdy ktoś i tak będzie sugerował się gwiazdkami, to może po prostu stworzyć u nas taki ranking instrumentów oparty na gwiazdkach.
Skala od 1 do 5 i żadnych szczegółów czy dodatkowych opisów Smile.

Ktoś zapyta o instrument ? To zerknij sobie do rankingu a potem ciesz się wyborem instrumentu, który na "Muzykuj" dostał 5 gwiazdek.

tylko kto zdecyduje ile gwiazdek dla danego instrumentu? Jak wszyscy będą mogli głosować to wygra Casio bo zaraz się stado naganiaczy pojawi i będa klikać Wink na tym to polega przecież Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.03.2020, 22:37,
#12
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Ranking nie modyfikowalny, jak ocena przyznawana w teście. Noty ustalone po głosowaniu stałych forumowiczów na podstawie wyliczenia średniej.
Brak opcji podbijania lub obniżania raz ustalonych not Smile

Odpowiedz
27.03.2020, 22:56,
#13
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(27.03.2020, 22:37)Valtari napisał(a): Ranking nie modyfikowalny, jak ocena przyznawana w teście. Noty ustalone po głosowaniu stałych forumowiczów na podstawie wyliczenia średniej.
Brak opcji podbijania lub obniżania raz ustalonych not Smile

Ok to teraz szukamy ochotnika który założy wątek, zrobi listę itp ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.03.2020, 00:20,
#14
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Nie chcę Was Panowie odwodzić od pomysłu takiego rankingu ale nie mam pewności czy taki ranking uczciwie by się przysłużył i obiektywnie mógł ocenić które instrumenty muzyczne są lepsze czy gorsze. Sami wiecie ile subiektywnych czynników wpływa na taką ocenę i jak ta ocena może się też zmieniać w trakcie ich użytkowania.

Podam przykład z własnego doświadczenia. Jakiś czas temu byłem wniebowzięty ogrywając śweżo wypuszczone stage piano Nord Grand. Po jakimś czasie ogrywania zacząłem dostrzegać pewne drobne minusy a po dłuższym czasie i doczytaniu opinii wielu wytrawnych muzyków, oceniłem ten instrument niżej, niż na samym początku, kiedy to grałem na nim po raz pierwszy. Nie uważam, że to przeciętny instrument, gdyż to dobry instrument ale jednak nie wybitny, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę. 
Co zatem z oceną instrumentów, na których pogramy w sklepie zaledwie raz czy dwa razy? Czy taka ocena będzie obiektywna? Myślę że lepiej takie oceny pozostawić wytrawnym muzykom, ogrywaczom takim jak Tony z Bonners Music, Enzo Messina czy Paweł Lemański z naszego portalu.

Po za tym czy forum musi pędzić za wszechobecnymi rankingami i wszystkiemu gwiazdkować, jak to dziś jest modne? Zauważcie jaka dziś jest silne potrzeba oceniania wszystkiego. Po co? Na co? 
Obawiam się, że po pojawieniu się takiego rankingu zaczęłaby się fala przyczajonych przedstawicieli handlowych pewnych firm (wiadomo o których mowa), które mają na celu podbijanie wartości swoich produktów a tego chyba nie chielibyśmy na nowo przerabiać - przynajmniej Ja. Nie po to swego czasu powyrywałem chwasty z ogródu, żeby znowu dać im możliwość rozplenienia się. Powstałoby pewnie pełno wątków opartych na pyskówkach i mało merytorycznych wypowiedziach, których to pełno dziś ogólnie w sieci. Czy warto tym zaśmiecać nasze forum? Możnaby owszem założyć iż do takiego rankingu mogą przystąpić osoby powyżej 100tu postów i reputacji powyżej 10pkt ale sam nie wiem czy mnie samemu wypadałoby tu oceniać i wpływać na cudze wybory. 

Czy nie lepiej byłoby stworzyć poradnik wyboru instrumentu? Możnaby podzielić go na kilka podtytułów, takich jak, np:
Jaki instrument, do jakiej muzyki?
Jaki instrument dla mnie?
Jaki instrument dla dziecka?
Jaki keyboard?
Jaki syntezator?
Jakie pianino?
Jakie oprogramowanie?
Co na estradę?
Co do tworzenia i studia?
itp.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.03.2020, 00:30,
#15
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(28.03.2020, 00:20)Rychubil napisał(a): Nie chcę Was Panowie odwodzić od pomysłu takiego rankingu ale nie mam pewności czy taki ranking uczciwie by się przysłużył i obiektywnie mógł ocenić które instrumenty muzyczne są lepsze czy gorsze. Sami wiecie ile subiektywnych czynników wpływa na taką ocenę i jak ta ocena może się też zmieniać w trakcie ich użytkowania.

Podam przykład z własnego doświadczenia. Jakiś czas temu byłem wniebowzięty ogrywając śweżo wypuszczone stage piano Nord Grand. Po jakimś czasie ogrywania zacząłem dostrzegać pewne drobne minusy a po dłuższym czasie i doczytaniu opinii wielu wytrawnych muzyków, oceniłem ten instrument niżej, niż na samym początku, kiedy to grałem na nim po raz pierwszy. Nie uważam, że to przeciętny instrument, gdyż to dobry instrument ale jednak nie wybitny, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę. 
Co zatem z oceną instrumentów, na których pogramy w sklepie zaledwie raz czy dwa razy? Czy taka ocena będzie obiektywna? Myślę że lepiej takie oceny pozostawić wytrawnym muzykom, ogrywaczom takim jak Tony z Bonners Music, Enzo Messina czy Paweł Lemański z naszego portalu.

Po za tym czy forum musi pędzić za wszechobecnymi rankingami i wszystkiemu gwiazdkować, jak to dziś jest modne? Zauważcie jaka dziś jest silne potrzeba oceniania wszystkiego. Po co? Na co? 
Obawiam się, że po pojawieniu się takiego rankingu zaczęłaby się fala przyczajonych przedstawicieli handlowych pewnych firm (wiadomo o których mowa), które mają na celu podbijanie wartości swoich produktów a tego chyba nie chielibyśmy na nowo przerabiać - przynajmniej Ja. Nie po to swego czasu powyrywałem chwasty z ogródu, żeby znowu dać im możliwość rozplenienia się. Powstałoby pewnie pełno wątków opartych na pyskówkach i mało merytorycznych wypowiedziach, których to pełno dziś ogólnie w sieci. Czy warto tym zaśmiecać nasze forum? Możnaby owszem założyć iż do takiego rankingu mogą przystąpić osoby powyżej 100tu postów i reputacji powyżej 10pkt ale sam nie wiem czy mnie samemu wypadałoby tu oceniać i wpływać na cudze wybory. 

Czy nie lepiej byłoby stworzyć poradnik wyboru instrumentu? Możnaby podzielić go na kilka podtytułów, takich jak, np:
Jaki instrument, do jakiej muzyki?
Jaki instrument dla mnie?
Jaki instrument dla dziecka?
Jaki keyboard?
Jaki syntezator?
Jakie pianino?
Jakie oprogramowanie?
Co na estradę?
Co do tworzenia i studia?
itp.

I zapomniałeś o "Jakie Workstation?" Wink

Tak sobie tylko gdybamy

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.03.2020, 00:58,
#16
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(28.03.2020, 00:30)bestspec napisał(a):
(28.03.2020, 00:20)Rychubil napisał(a): Czy nie lepiej byłoby stworzyć poradnik wyboru instrumentu? Możnaby podzielić go na kilka podtytułów, takich jak, np:
Jaki instrument, do jakiej muzyki?
Jaki instrument dla mnie?
Jaki instrument dla dziecka?
Jaki keyboard?
Jaki syntezator?
Jakie pianino?
Jakie oprogramowanie?
Co na estradę?
Co do tworzenia i studia?
itp.

I zapomniałeś o "Jakie Workstation?" Wink

Tak sobie tylko gdybamy

"Jakie Workstation?" - jak najbardziej tak  Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.03.2020, 04:51,
#17
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
Panowie, ja nie na poważnie z tym gwiazdkowym rankingiem Smile Myślałem że to oczywiste że temat jest prześmiewczy. Taki ranking jest nieprofesjonalny i nie przystoi temu forum. Z resztą wspomniałem że ranking zawierałby tylko gwiazdki od 1 do 5 i żadnych dodatkowych informacji, to co to za źródło wiedzy Smile

Odpowiedz
28.03.2020, 12:06,
#18
RE: Pierwszy keyboard dla rodzinki.
(28.03.2020, 04:51)Valtari napisał(a): Panowie, ja nie na poważnie z tym gwiazdkowym rankingiem Smile Myślałem że to oczywiste że temat jest prześmiewczy. Taki ranking jest nieprofesjonalny i nie przystoi temu forum.

Dzięki, ulżyło mi.  Rolleyes

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 441 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 596 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,188 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 643 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS