Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
30.03.2020, 22:21,
#1
Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Witam,jestem byłym DJ (już 40dychy i brak zdrowia do noszenia sprzętu na imprezy).
Siedzę w domu i szukam czegoś na początek do grania.Jestem kompletnym laikiem w kwestii klawiszy i kompletnie nie wiem
od czego zacząć.Keyboard czy Syntezator ? Posiadam dobre sceniczne nagłośnienie aktywne także pierwsza rzecz to - sprzęt musi posiadać wyjście liniowe 2x XLR ewentualnie 2x duży jack(przejściówka).Co bym zamierzał z tymi klawiszami robić ? 
Dogrywać klawiszami do podkładów beatowych głównie muzyki trance.
Podaje video przykład : https://www.youtube.com/watch?v=7ad6cqzaTzo
Zatem szukam jakieś modelu klawiszy gdzie można przez usb puścić podkład beatowy mp3 i dogrywać klawiszami melodie.
Chodzi mi też o prostotę obsługi urządzenia bo jak pisałem wcześniej będą to moje pierwsze klawisze Wink
Największy problem w tym że posiadam 1500-2000 zł nie więcej za zakup,oczywiście może to być sprzęt używany.
Bardzo bym prosił aby mi ktoś mógł cokolwiek doradzić i z góry serdecznie dziękuje.
pozdrawiam.

Odpowiedz
30.03.2020, 22:43,
#2
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Cześć Smile
Moja propozycja, to Yamaha MX49 lub 61.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.03.2020, 22:59,
#3
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
(30.03.2020, 22:43)Rychubil napisał(a): Cześć Smile
Moja propozycja, to Yamaha MX49 lub 61.

Dzięki za zainteresowanie...
A czym się konkretnie różni syntezator od keyboardu ? 
Syntezator nie ma wbudowanych głośników i zaprogramowanych tych kiczowatych styli co keyboard ? 
Czy w syntezatorach też można jak w tej yamaszce s770 podpiąć usb mp3 ? 
Bo może ja w ogóle tego nie kumam Wink
Te podkłady beatowe np.muzyki trance to lecą z mp3 czy z jakiegoś innego rodzaju "plików" ? 
A przede wszystkim czy te podkłady można ściągać z neta za free ?
dzięki !

Odpowiedz
30.03.2020, 23:27,
#4
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
(30.03.2020, 22:59)DMC napisał(a): Dzięki za zainteresowanie...
A czym się konkretnie różni syntezator od keyboardu ? 
Syntezator nie ma wbudowanych głośników i zaprogramowanych tych kiczowatych styli co keyboard ? 
Czy w syntezatorach też można jak w tej yamaszce s770 podpiąć usb mp3 ? 
Bo może ja w ogóle tego nie kumam Wink
Te podkłady beatowe np.muzyki trance to lecą z mp3 czy z jakiegoś innego rodzaju "plików" ? 
A przede wszystkim czy te podkłady można ściągać z neta za free ?
dzięki !

Już się miałem rozpisywać czym jest syntezator itp ale sam określiłeś to idealnie. Syntezatora z głośnikami chyba sie nie spotka Wink A bardziej poważnie to keyboard-em określa się instrument klawiszowy z autoakompaniamentem i z reguły z ograniczoną możliwości tworzenia nowych barw (szczególnie dolna półka cenowa), a syntezator nie ma autoakompaniamentu ale za to ma z reguły duże możliwości kreowania nowych barw.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.03.2020, 23:59,
#5
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
(30.03.2020, 22:59)DMC napisał(a):
(30.03.2020, 22:43)Rychubil napisał(a): Cześć Smile
Moja propozycja, to Yamaha MX49 lub 61.

1 - Czy w syntezatorach też można jak w tej yamaszce s770 podpiąć usb mp3 ? 
2 - Te podkłady beatowe np.muzyki trance to lecą z mp3 czy z jakiegoś innego rodzaju "plików" ? 
3 - A przede wszystkim czy te podkłady można ściągać z neta za free ?

Przede wszystkim na twoim miejscu absolutnie odrzuciłbym opcję keyboardu a poszedł w kierunku syntezatora, najlepiej takiego, który ma już na pokładzie gotowe setupy. Odpowiem konkretnie w kontekście Yamahy MX ale podobnych możliwości można się spodziewać w innych syntezatorach.

1 - Yamaha MX ma własny interfejs audio, co bardzo ułatwia zabawę (nie potrzebna zewnętrzna karta dźwiękowa) a możesz też do niego podpiąć player mp3 i jedziesz.
2 - w MXie są gotowe setupy Performance, coś na kształt styli w keyboardach więc praktycznie masz gotowe akompaniamenty do różnych styli. Kiedyś nagrałem krótkie dema MXa w trybie performance i mam to gdzieś na dysku. Jak chcesz mogę podesłać przez WeTransfer choć na YouTube pewnie takie też są.
3 - Takich rzeczy jest pełno w necie więc nie powinno być problemu.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.03.2020, 11:03,
#6
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Ja rozumiem z zdaję sobie sprawę że syntezator ma więcej możliwości i według mnie nawet standardowe grand piano brzmi dużo lepiej w syntezatorach niż w keyboardach.Dla mnie kluczową kwestią przy zakupie sprzętu jest PODKŁAD !
Dlatego muszę mieć w 100% pewność żebym potem nie żałował zakupu bo 2000 zł piechotą nie chodzi Wink
Zapytam konkretnie raz jeszcze z jakiego źródła dźwięku leci podkład beatowy w tym nagraniu :
https://www.youtube.com/watch?v=Bmk8-fb_MDQ
Bo pokłady w tych yamahah psr s770 są zarąbistej jakości.
Czy to są mp3 z usb,jakiś plik ze stylem pod yamahy czy jeszcze coś innego.
Mnie interesuje tylko i wyłacznie jakość podkładu beatowego który mogę załadować pod instrument.
Czyli czy syntezator za 2000 zł będzie miał takie możliwości ?
Bo ta yamaha mx49 - https://www.youtube.com/watch?v=_aNYcE58u84 brzmi jak maluch do mercedesa w porównaniu z yamaha s770.

Odpowiedz
31.03.2020, 12:19,
#7
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
To co słyszysz z pierwszego linku i nazywasz to beatem to klasyczny przykład chałturzenia, czyli gra melodii prawą ręką a lewa zmienia akordy i tym samym steruje podkładem (stylem) odtwarzanym z instrumentu. To fabryczny styl tej Yamahy i wszystko co słyszysz oprócz melodii pochodzi z tego stylu.
W syntezatorze nie ma styli więc tak nie zagrasz, gdybyś miał wbudowany sekwencer wielościeżkowy to mógłbyś od podstaw na wielu ścieżkach stworzyć coś takiego ale to mozolna praca nuta po nucie Smile
Do PSR S770 możesz załadować pakiety dodatkowych styli, niektóre są darmowe a niektóre płatne.
Tutaj przykład płatnego Dance pack
https://www.youtube.com/watch?v=Al460iqMeEY

A tutaj krótka prezentacja tego modelu
https://www.youtube.com/watch?v=4dD1RWf_p44

Tak więc wracając do filmu, nie jest to odtwarzanie pliku a gra z sterowaniem stylem po przez naciskanie akordów.

Odpowiedz
31.03.2020, 12:49,
#8
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Dziękuje Panu !
Z tego wynika że jednak mam szukać keyboardu a nie syntezatora Wink
Bo właśnie o to mi chodzi aby dogrywać do pokładu a nie tworzyć od podstaw.
Czyli jaki mam keyboard wybrać w kwocie 2000 zł aby jakość tych pokładów była mniej więcej jak w psr s770.
Czy też poczekać aż ceny spadną o kilka stów i kupić tego psr bo obecnie używaną można kupić za 2800 ?
gorąco pozdrawiam!!

Odpowiedz
31.03.2020, 13:03,
#9
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Pamiętaj że ten podkład musisz "sterować" grając lewą ręką akordy, bez tego będzie grał w kółko to samo w jednej tonacji.

Co do wyboru to możesz spróbować ponegocjować cenę, może uda Ci się zejść gdzieś w pobliże 2 tyś.
Jeśli nie to zamiast S770 możesz wziąć S670. To niższy model, mniejszy wyświetlacz ale style do muzyki dance, trance ma również bardzo dobre.
Czekać aż ceny spadną to możesz się nie doczekać, sprzedający nie sugerują się rocznikiem jak przy sprzedaży auta. Dwa takie same modele z ogłoszeń mogą różnić się rokiem produkcji o 2 lata a cena może być ta sama.

Odpowiedz
31.03.2020, 13:11,
#10
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Ostanie pytanie i już nie zawracam gitary Wink
Czy takie modele jak KORG PA 600 i ROLAND BK-5 to są porównywalne modele do tej Yamahy psr s770 czy dużo słabsze ?
Problem w tym że nie można w dobie epidemii odwiedzać sklepów muzycznych i sobie na miejscu popróbować,trzeba brać w ciemno przez internet.
Dziękuje za wszystkie wskazówki i odpowiedzi i życzę wszystkim czytającym zdrowia !

Odpowiedz
31.03.2020, 13:28,
#11
RE: Coś na pierwszy ogień dla DJ ?
Korga Pa600 jak najbardziej można wziąć pod uwagę. Brzmieniowo stawiam go wysoko ale pod względem podkładów myślę że wypada słabiej właśnie w tych kategoriach Dance, Trance. Style Yamahy są nowocześniejsze, świeższe, jakby stworzone pod aktualne trendy w muzyce.
Zaglądając na Olx widzę że za Pa600 trzeba dać ok 2600.
Roland BK5 nie wart uwagi. Nie w porównaniu do tego co proponują Korg i Yamaha.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 594 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,183 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,052 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,210 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS