Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrument do 1000zł
14.04.2020, 23:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2020, 23:39 przez KacBia.)
#1
Instrument do 1000zł
Witajcie!

Wiem, że pojawiały się takie tematy, jednak nie chce ich zaśmiecać kolejnymi wpisamI.

 Przymierzam się do kupna czegoś możliwie na wzór pianina. Kilka razy miałem możliwość pogrania na tym instrumencie i bardzo mi się spodobał. Potrafię przez kilka godzin słuchać różnych utworów na Youtube więc chyba mogę powiedzieć, że w dość dużym stopniu mnie ten temat wciągnął. Nie jestem jednak całkowicie pewien czy po kupnie instrumentu będę miał taki sam zapał do ćwiczeń i czy nie będzie się on po prostu wkurzył w szafie, ponieważ wiadomo że różnie bywa, gdy się posiada to co się chciało. 

Budżet który chciałbym na to przeznaczyć to do 1000 zł. W razie czego mogę go trochę nagiąć, jednak jestem dość młodą osobą która nie chciałaby przeznaczyć na ten cel wszystkich swoich środków. Myślałem nad kupnem yamahy np-12 lub ewentualnie yamahy psr-363. Wiem że druga opcja to typowy keyboard jednak ma on dość pozytywne opinie i zastanawiam czy mi by nie wystarczył na początek, żeby sprawdzić czy "połknąłem bakcyla". Gdybym jednak stwierdził, że chcę to kontynuować, to chyba nie byłoby dużych problemów z odsprzedażą i kupieniem czegoś trochę poważniejszego.

Jest też inna możliwość. Jestem w stanie kupić yamahę p 35 w okolicach 900zł. Problem jest jednak taki, że nie jestem w stanie osobiście sprawdzić tego instrumentu.
Czy jest dobry sposób na sprawdzenie w jakim jest stanie lub czy nie ma wad które wykluczałyby ten zakup?

Prosiłbym o opinie lub inne wasze propozycje waete zainteresowania.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odpowiedz
15.04.2020, 09:39,
#2
RE: Instrument do 1000zł
Witaj Smile
Wpierw doprecyzuj co byś chciał grać na swoim przyszłym instrumencie, czyli jaki rodzaj muzyki i w jaki sposób, czy jak pianista oburącz czy jakieś hiciory z podkładem rytmicznym grane praktycznie jedną ręką? 
Jak już wszystko w kraju wróci do normalności i otworzą sklepy muzyczne, to najlepiej jak pójdziesz kilka razy i pograsz sobie tam na pianinie Yamaha P45 (to właściwie to samo co P35) i na Psr-363 i sam ocenisz do jakiego typu gry i muzykowania Cię ciągnie i jaki typ instrumentu bardziej Tobie leży.
Jednak jak chcesz już w najbliższym czasie zagrać coś co by zabrzmiało i było się czym pochwalić, to raczej keyboard ale jeśli chcesz się rozwinąć i czegoś nauczyć, to idź w pianino P35 albo poczekaj i dołóż do nowego P45. Nie pakuj się w NP-12, to badziew, którego potem w razie czego nie sprzedasz.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.04.2020, 14:00,
#3
RE: Instrument do 1000zł
Dziękuję za odpowiedź,

Głównie zależy mi na dość dobrym dźwięku pianina i sensownej klawiaturze. Dobrze byłoby też mieć te 88 klawiszy choć wymaga to jednak trochę większego nakładu finansowego niż mój zakładany budżet (chyba, że są jakieś inne sensowne propozycje w tej cenie). Czy może 61 klawiszy przy tańszych instrumentach by mi na początek wystarczyło?

 Co do muzyki to skupiał bym się pewnie na muzyce klasycznej i popularnej. Raczej nie interesują mnie bajery w stylu disco-polo.

W tej cenie znajdują się instrumenty które brzmią nienajgorzej. Niektóre też posiadają funkcje do wspomagania nauki, choć to wy wiecie czy są one w ogóle warte zainteresowania.

Czy coś sensownego by się dało znaleźć w tym budżecie czy jednak nie ma wyjścia niż dołożyć te 4 czy 5 stówek więcej?

Odpowiedz
15.04.2020, 17:01,
#4
RE: Instrument do 1000zł
(15.04.2020, 14:00)KacBia napisał(a): Czy coś sensownego by się dało znaleźć w tym budżecie czy jednak nie ma wyjścia niż dołożyć te 4 czy 5 stówek więcej?

W budżecie 1000zł niestety nie więc lepiej poczekać i dołożyć te 500zł i kupić sensowny jednak instrument do nauki jakim jest pianino.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
15.04.2020, 22:33,
#5
RE: Instrument do 1000zł
Jeśli na prawdę chcesz nauczyć się grać to nie zaglądaj na keyboardy. Tym bardziej że wspominasz o chęci gry muzyki klasycznej czy popularnej. Keyboardy są dla jednorękich muzyków Smile. Prawą ręką gramy a lewą obsługujemy keyboard. No ale są też "instrumenty" dla w ogóle nie potrafiących grać. Mam tu na myśli różnego rodzaju Grooveboxy z padami zamiast klawiatury.
Takie czasy, że mamy sporo nie umiejących grać muzyków.

Tak więc jeśli Twoją ambicją jest nauczyć się grać na instrumencie klawiszowym a nie pokazywać, jak sprawnie obsługujesz różne funkcje dzięki którym instrument gra sam, to zdecydowanie nastaw się na pianino cyfrowe.

Używana P35 byłaby dobrym instrumentem na początek, tylko że pytasz jak sprawdzić taki używany instrument a jednocześnie dodajesz że nie jesteś w stanie osobiście go sprawdzić. Czyli jak ? Ktoś to zrobi za Ciebie ?

Absolutnie nie wierz w zapewnienia sprzedającego że instrument jest w bardzo dobrym stanie ! Jak coś okaże się nie tak, to potem będzie twierdził że właściwie to on na nim nie grał i nie zna się, był przekonany że instrument jest sprawny.
W przypadku pianina cyfrowego sam fakt że klawisze nie są poubijane, wizualnie wygląda na zadbany oraz włącza się i wyłącza a po naciśnięciu dowolnego klawisza wydaje dźwięk, to trochę za mało Smile
Potrzeba troszkę obycia i doświadczenia (właściwe określenie to "ogrania) aby ocenić stan klawiatury, czy pracuje prawidłowo. To najsłabszy punkt używanych pianin cyfrowych mających już ładnych parę lat.

Jeśli nie masz takich możliwości aby ktoś to zrobi dla Ciebie, to odpuść używane ! Najsensowniejszym rozwiązaniem jest propozycja Rychubila aby kupić nową P45. Tylko że dodatkowe 500zł do budżetu raczej nie wystarczy.

Odpowiedz
16.04.2020, 09:42,
#6
RE: Instrument do 1000zł
(15.04.2020, 22:33)Valtari napisał(a): ....

Używana P35 byłaby dobrym instrumentem na początek, tylko że pytasz jak sprawdzić taki używany instrument a jednocześnie dodajesz że nie jesteś w stanie osobiście go sprawdzić. Czyli jak ? Ktoś to zrobi za Ciebie ?

Absolutnie nie wierz w zapewnienia sprzedającego że instrument jest w bardzo dobrym stanie ! Jak coś okaże się nie tak, to potem będzie twierdził że właściwie to on na nim nie grał i nie zna się, był przekonany że instrument jest sprawny.
W przypadku pianina cyfrowego sam fakt że klawisze nie są poubijane, wizualnie wygląda na zadbany oraz włącza się i wyłącza a po naciśnięciu dowolnego klawisza wydaje dźwięk, to trochę za mało Smile
Potrzeba troszkę obycia i doświadczenia (właściwe określenie to "ogrania) aby ocenić stan klawiatury, czy pracuje prawidłowo. To najsłabszy punkt używanych pianin cyfrowych mających już ładnych parę lat.

Jeśli nie masz takich możliwości aby ktoś to zrobi dla Ciebie, to odpuść używane ! Najsensowniejszym rozwiązaniem jest propozycja Rychubila aby kupić nową P45. Tylko że dodatkowe 500zł do budżetu raczej nie wystarczy.

Można jeszcze próbować umówić się ze sprzedawcą używanego klawisza, jeśli to osoba prywatna a nie firma, na możliwość odstąpienia od umowy wciągu ustalonego czasu np 14 dni (czyli jak byśmy kupowali od firmy zdalnie kiedy mamy prawo do odstąpienia itp). Czasy są jakie są więc myślę że nie jeden się zgodzi (bo chyba lepiej sprzedać z ryzykiem zwrotu niż nie sprzedać bo nikt nie chce ryzykować i kupować używany niesprawdzony sprzęt - a pojechać do klienta i wypróbować dziś sie nie da).
Takie ustalenia warto mieć co najmniej na e-mail bo każda forma pisemna jest bardziej wartościowa od umowy ustnej którą trudno udowodnić.

Ja jak kupowałem swojego Kurzweila PC3K8 to podpisałem normalnie umowę kupna sprzedaży (zwykły wzór z internetu) ale dodaliśmy dodatkowo zapis że mogę odstąpić od umowy i dostanę zwrot pieniędzy jeśli w ciągu 7 dni stwierdzę jakieś nieprawidłowości lub nie będę zadowolony z ogólnej kondycji instrumentu. Byłem u klienta po ten instrument i trochę go ograłem ale umówmy się, w godzinę czy dwie nie wszystko da się sprawdzić i nie wszystko wyjdzie na jaw itp dlatego dodaliśmy taki zapis  (sprzedawca który był osobą prywatną był pewien że sprzedaje sprawny sprzęt więc nie było problemu z dodaniem dodatkowego zapisu).

Już tylko rozmowa o tym moze ci odfiltrować potencjalnych naciągaczy ukrywających jakieś wady itp Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.05.2020, 11:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2020, 14:12 przez mattlemarc.)
#7
RE: Instrument do 1000zł
W budżecie 1000zł niestety nic nie kupisz...

znajdziesz tu zniżkę na ulubiony towar 
Odpowiedz
26.05.2020, 11:33,
#8
RE: Instrument do 1000zł
Nooo, toś dorzucił sporo informacji do tego wątku...

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,243 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,103 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Standardowe - instrument dla "świeżaka" w niestandardowo niskim budżecie Zbig123 5 1,672 08.03.2023, 21:10
Ostatni post: bestspec
  Pierwszy instrument Domo 7 2,127 20.02.2023, 20:30
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS