Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rabat 50% w Native Instruments
31.08.2021, 20:48,
#31
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(31.08.2021, 19:24)GoOrange napisał(a):
(31.08.2021, 19:14)bestspec napisał(a):
(26.08.2021, 19:24)GoOrange napisał(a): Rozumiem że bez softu, czyli używane?

Możesz zasugerować kilka propozycji?

No pytałeś o najtańszą możliwość więc zasugerowałem kupno używanego kontrolera których pełno znajdziesz na allegro czy olx. Ostatnio sporo propozycji które się tam znajdują dotyczą samego kontrolera (bez softu) więc musisz skalkulować czy bardziej ci się opłaci kupić od razu używkę z przepisaniem licencji na soft czy bez softu i Maschine dokupić z oferty którą sam wskazałeś.

Podobno można spokojnie przepisać licencję posiadając urządzenie z rynku wtórnego, ta zostaje dla starego i nowego użytkownika ponieważ NI próbuje kontaktować się z pierwotnym właścicielem ale najczęściej bez skutku...

Inna sprawa że tak szczerze mówiąc, to nawet nie jestem pewien czy potrzebuję kolejnego kontrolera. 

Koniec końców mogłem kupić Maschine MK3 z Komplete 13 Select, wtedy kontroler wyszedł by mnie ok. 1100 zł, albo Ultimate bez Collector's, wtedy wyszłoby taniej o ok. 700 zł. Jedyny ewentualny plus, to jakieś extra instrumenty w Collector's po migracji do Komplete 14.
 Moim zdaniem te oferty "bez softu" i "sam kontroler" to pewnie przypadek kiedy ktoś nie usuwa ze swojego konta licencji na hardware który sprzedaje aby został mu soft np Maschine który być może dalej wykorzystuje za pomocą innego kontrolera (nie od NI). W takiej sytuacji nie dodasz do swojego konta numeru seryjnego kontrolera który kupiłeś bo cały czas będzie na koncie sprzedawcy (dodanie numeru seryjnego kontrolera do swojego konta automatycznie dodaje do konta licencje na Maschine Software itp). Być może jak piszesz NI daje możliwość pozyskania licencji któtrej pierwotny właściciel nie przepisał (o tym akurat nigdzie informacji nie znalazłem) ale pewnie trochę z tym zachodu jak udowodnienie że legalnie zakupiłeś ich produkt z rynku wtórnego itp.
Dla mnie to jest chore że NI daje możliwość sterowania innymi kontrolerami (nie od NI) Maschine Software a nadal nie da się tego programu kupić bez powiązania z nr seryjnym ich kontrolerów przez co ty czy ja czy inni posiadacze Komplete 13 i dowolnego kontrolera innego niż od NI mają rozszerzenia do Maschine z których nie da się korzystać po za samymi samplami.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.08.2021, 20:53,
#32
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(31.08.2021, 20:48)bestspec napisał(a):
(31.08.2021, 19:24)GoOrange napisał(a):
(31.08.2021, 19:14)bestspec napisał(a):
(26.08.2021, 19:24)GoOrange napisał(a): Rozumiem że bez softu, czyli używane?

Możesz zasugerować kilka propozycji?

No pytałeś o najtańszą możliwość więc zasugerowałem kupno używanego kontrolera których pełno znajdziesz na allegro czy olx. Ostatnio sporo propozycji które się tam znajdują dotyczą samego kontrolera (bez softu) więc musisz skalkulować czy bardziej ci się opłaci kupić od razu używkę z przepisaniem licencji na soft czy bez softu i Maschine dokupić z oferty którą sam wskazałeś.

Podobno można spokojnie przepisać licencję posiadając urządzenie z rynku wtórnego, ta zostaje dla starego i nowego użytkownika ponieważ NI próbuje kontaktować się z pierwotnym właścicielem ale najczęściej bez skutku...

Inna sprawa że tak szczerze mówiąc, to nawet nie jestem pewien czy potrzebuję kolejnego kontrolera. 

Koniec końców mogłem kupić Maschine MK3 z Komplete 13 Select, wtedy kontroler wyszedł by mnie ok. 1100 zł, albo Ultimate bez Collector's, wtedy wyszłoby taniej o ok. 700 zł. Jedyny ewentualny plus, to jakieś extra instrumenty w Collector's po migracji do Komplete 14.
 Moim zdaniem te oferty "bez softu" i "sam kontroler" to pewnie przypadek kiedy ktoś nie usuwa ze swojego konta licencji na hardware który sprzedaje aby został mu soft np Maschine który być może dalej wykorzystuje za pomocą innego kontrolera (nie od NI). W takiej sytuacji nie dodasz do swojego konta numeru seryjnego kontrolera który kupiłeś bo cały czas będzie na koncie sprzedawcy (dodanie numeru seryjnego kontrolera do swojego konta automatycznie dodaje do konta licencje na Maschine Software itp). Być może jak piszesz NI daje możliwość pozyskania licencji któtrej pierwotny właściciel nie przepisał (o tym akurat nigdzie informacji nie znalazłem) ale pewnie trochę z tym zachodu jak udowodnienie że legalnie zakupiłeś ich produkt z rynku wtórnego itp.
Dla mnie to jest chore że NI daje możliwość sterowania innymi kontrolerami (nie od NI) Maschine Software a nadal nie da się tego programu kupić bez powiązania z nr seryjnym ich kontrolerów przez co ty czy ja czy inni posiadacze Komplete 13 i dowolnego kontrolera innego niż od NI mają rozszerzenia do Maschine z których nie da się korzystać po za samymi samplami.

Tak z ciekawości zapytam, jakimi innymi kontrolerami (nie NI), można sterować software Maschine 2?

Sam soft Maschine 2 do użycia bez kontrolera chyba też można kupić, tylko jest nieco droższy od tego linkowanego przeze mnie wyżej. Ten z mojego linku jest tylko dla użytkowników sprzetu NI Maschine.

Odpowiedz
31.08.2021, 21:32,
#33
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(31.08.2021, 20:53)GoOrange napisał(a): Tak z ciekawości zapytam, jakimi innymi kontrolerami (nie NI), można sterować software Maschine 2?

Nie wiem i szczerze mówiąc wydawało mi się że to ty zainicjowałeś ten temat a z linku YT który podałeś można wysnuć takie wnioski z pierwszych minut filmu.
Nie mam Maschine więc rozważałem czysto teoretycznie.

(31.08.2021, 20:53)GoOrange napisał(a): Sam soft Maschine 2 do użycia bez kontrolera chyba też można kupić, tylko jest nieco droższy od tego linkowanego przeze mnie wyżej. Ten z mojego linku jest tylko dla użytkowników sprzetu NI Maschine.

Daj więc przykład takiej oferty bo ja nie znalazłem i z opisów jakie udało mi się przeczytać to raczej nie powinno być możliwe

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.09.2021, 09:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.09.2021, 09:39 przez GoOrange.)
#34
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(31.08.2021, 21:32)bestspec napisał(a):
(31.08.2021, 20:53)GoOrange napisał(a): Tak z ciekawości zapytam, jakimi innymi kontrolerami (nie NI), można sterować software Maschine 2?

Nie wiem i szczerze mówiąc wydawało mi się że to ty zainicjowałeś ten temat a z linku YT który podałeś można wysnuć takie wnioski z pierwszych minut filmu.
Nie mam Maschine więc rozważałem czysto teoretycznie.

(31.08.2021, 20:53)GoOrange napisał(a): Sam soft Maschine 2 do użycia bez kontrolera chyba też można kupić, tylko jest nieco droższy od tego linkowanego przeze mnie wyżej. Ten z mojego linku jest tylko dla użytkowników sprzetu NI Maschine.

Daj więc przykład takiej oferty bo ja nie znalazłem i z opisów jakie udało mi się przeczytać to raczej nie powinno być możliwe

Rzeczywiście chyba źle zapamiętałem ofertę bo dziś patrzę, a to jest update do Maschine 2, a nie pełna wersja:

https://www.native-instruments.com/en/products/maschine/maschine-accessories/maschine-2.0-software-update/

Odpowiedz
01.09.2021, 10:40,
#35
RE: Rabat 50% w Native Instruments
Poszperałem trochę i okazuje się że Maschine to dość zamknięty ekosystem w porównaniu do np Ableton. Na liście możliwych kontrolerów do podłączenia do sterowania Maschine Software są tylko kontrolery od NI z ich klawiaturami włącznie więc żaden "obcy" kontroler nie będzie pełnił funkcji zarządzania tym programem w pełni. Na liście ustawień MIDI można dodać dowolne urządzenie/nia MIDI które pełni/nią funkcje sterownika midi na podobnej zasadzie jak się to odbywa w innych programach tego typu czy DAW czyli jego komunikaty służą np do grania na żywo danym instrumentem czy samplami sterowania wirtualnym syntezatorem (jego filtrami itp) itp.
Jest jeszcze osobne menu "Midi Change" i tu są najważniejsze rzeczy jeśli się nie posiada kontrolera od NI bo tu możemy przypisać kontrolę przez MIDI dla Scene, Section i Lock za pomocą jednego z dwóch parametrów do wyboru czyli albo Note albo Program Change i to wszystko dla wybranego kanału MIDI klawiatury sterującej czy innego sterownika midi który wybraliśmy w menu Midi (o czym pisałem wyżej). Można więc poruszać się na żywo między Scenami i Sekcjami (to co w oryginalnych kontrolerach NI robi się padami podczas grania) albo przez wywołanie Midi Note (np wciskając klawisz klawiatury sterującej na wskazany kanale MIDI) albo za pomocą komunikatów program change.
Jęśli więc ma się jakiś sterownik z padami i można pod nie przypisywać komunikaty Midi Note albo program change to można grać "gotowcami" z rozszerzeń do Maschine w podobny sposób jak na orginalnym kontrolerze Maschine (oczywiście w dużo bardziej ograniczonej możliwościami formie - mógł byś np odpowiednio sobie skonfigurować pady w Fantomie do tego).
Przećwiczyłem to wszystko na wersji Demo Maschine 2 za pomocą Kurzweila Pc3k8 i działa to lepiej jak się spodziewałemWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.09.2021, 20:21,
#36
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(24.08.2021, 18:09)GoOrange napisał(a): A'propos Massive X Sad Nie bangla z M1 (przynajmniej na razie)...
...

Właśnie się ukazało uaktualnienie dla Massive X które prócz kilku innych spraw wnosi możliwość działania z M1.

Przy okazji: NI udostępniło trochę darmowych barw w pakiecie Community Drive 2021

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
02.09.2021, 20:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2021, 21:02 przez GoOrange.)
#37
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(02.09.2021, 20:21)bestspec napisał(a):
(24.08.2021, 18:09)GoOrange napisał(a): A'propos Massive X Sad Nie bangla z M1 (przynajmniej na razie)...
...

Właśnie się ukazało uaktualnienie dla Massive X które prócz kilku innych spraw wnosi możliwość działania z M1.

Przy okazji: NI udostępniło trochę darmowych barw w pakiecie Community Drive 2021

Ooo, i to jest news! Dziś grałem sobie i nie pomyślałem o zaktualizowaniu wtyczek Sad

Edit:
Chyba pospieszyłeś się z tym newsem o Massive X, ten nadal potrzebuję CPU z AVX:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Advanced...s_with_AVX

Natomiast z drugiej strony wygląda że niby jednak powinno działać:
https://support.native-instruments.com/h...0014683497

Odpowiedz
03.09.2021, 10:26,
#38
RE: Rabat 50% w Native Instruments
To potwierdź czy działa jak zrobisz aktualizację ale zakładam że w NI wiedzą co piszą Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.09.2021, 10:49,
#39
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(03.09.2021, 10:26)bestspec napisał(a): To potwierdź czy działa jak zrobisz aktualizację ale zakładam że w NI wiedzą co piszą Wink

Wczoraj nie dawało mi to spokoju i zaktualizowałem samą aplikację, która z kolei zaktualizowała Massive X do bodaj wersji 1.3.3.

Taka ciekawostka. Działa ale tylko w trybie emulacji Intela przez Rosetta 2. Innymi słowy w Logic Pro X nie działa, a w Ableton Live 11 działa. Oczywiście tylko odpaliłem wtyczkę, o czym wcześniej nie było mowy, samo testowanie najprędzej w weekend.

Odpowiedz
03.09.2021, 11:16,
#40
RE: Rabat 50% w Native Instruments
Dzięki za info.
NI pisze wyraźnie w informacjach co zostało wprowadzone że działanie jest przez Apple Silicon Rosetta 2 compatibility więc krok do przodu ale jeszcze nie u celuWink
https://www.native-instruments.com/forum...-3.359895/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.09.2021, 18:11,
#41
RE: Rabat 50% w Native Instruments
(03.09.2021, 11:16)bestspec napisał(a): Dzięki za info.
NI pisze wyraźnie w informacjach co zostało wprowadzone że działanie jest przez Apple Silicon Rosetta 2 compatibility więc krok do przodu ale jeszcze nie u celuWink
https://www.native-instruments.com/forum...-3.359895/

Dziś testowałem Massive X + Ableton Live na Macbook Pro M1. Wszystko działa jak powinno.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rabat 90% na Native Instruments FM8! bestspec 4 803 09.01.2024, 01:18
Ostatni post: bestspec
  Rabat 97% na AIR Essential Synths Pack od AIR Music Tech czyli 3 instrumenty za 9 EUR bestspec 0 150 06.01.2024, 12:39
Ostatni post: bestspec
  Produktu U-He w tym Diva za 50% ceny jeszcze przez tydzień bestspec 0 189 23.11.2023, 19:43
Ostatni post: bestspec
  NoizeClick od Sick Noise Instruments darmo do 05.11.2023 Kohenn 0 184 09.10.2023, 21:48
Ostatni post: Kohenn
  Xenobyte by Sick Noise Instruments do 06.10.2023r. Kohenn 0 202 10.09.2023, 21:30
Ostatni post: Kohenn

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS