Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu
26.05.2020, 09:02,
#1
Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu
Witam. Mam 13 lat i od kilku lat gram na jakimś badziewnym keyboardzie MK 2061 który dostałem pod choinkę w 2012 roku. Sprzęt działa, klawisze chodzą bardzo lekko, ale irytuje to, że przy niektórych stylach lub wielu dźwiękach na raz głośniki wariują i jest takie bruum. 

Wydaje mi się, że całkiem dobrze ogarniam prawą rękę, tworzę akordy na lewą. Przez małą ilość funkcji tego keyboarda traktuję go nie jako samograja a jako pianino cyfrowe, przez brak możliwości podłączenia do komputera. Jednakże chcę kupić nowy keyboard ze wszystkimi bajerami jakie keyboardy posiadają, wgrywanie własnych styli, podkładów, podłączanie do komputera i hauptwerka i tak dalej. 


Mój budżet to 1000 zł, keyboard musi mieć prawie bardzo lekką klawiaturę z możliwością wyłączenia dynamicznej gdyby taka była. Musi mieć możliwość podłączania do komputera, robienia podkładów, nowych stylów i co tam jeszcze jest potrzebne w keyboardach. (chyba jest coś takiego jak sample? Fajnie jakby to też było) 


Pozdrawiam!

Odpowiedz
26.05.2020, 11:29,
#2
RE: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu
Witaj.
Dzisiejsze keyboardy potrafią bardzo wiele, można wgrywać sample a nawet edytować brzmienia jak w syntezatorze. Tylko że nie za tysiąc złotych...Taka kwota pozwala na zakup nowego, dość podstawowego keyboardu którejś z liczących się firm. Ale i tak porównując do Twojego MK 2061 to możesz być pewien, że propozycje za tysiąc złotych rozłożą go na łopatki Smile zarówno możliwościami jak i jakością brzmień.
Jeśli chcesz podłączyć keyboard do komputera, to musi mieć złącze USB to host, za tysiąc złotych znajdziesz keyboardy z takim złączem.
Proponuję żebyś zainteresował się Yamahą PSR E 363 lub Casio CTX700. Poszukaj na YouTube prezentacji, posłuchaj jak brzmią, bo bajery bajerami ale jeśli brzmienia Ci nie podejdą to instrument samymi możliwościami się nie obroni.

Odpowiedz
26.05.2020, 13:44,
#3
RE: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu
Bardziej myślę o Yamaha PSR E463. Troszkę dołożę a wydaje mi się, że jest dużo lepszej jakości. Smile Co o tym sądzisz?

Odpowiedz
26.05.2020, 15:28,
#4
RE: Jaki keyboard dla średnio początkującego? Drugi keyboard w życiu
Jak najbardziej warto. Nie proponowałem bo przekracza Twój budżet a z racji Twojego wieku zdaję sobie sprawę że nie koniecznie możesz mieć możliwości aby dołożyć do droższego modelu.

Różnic na korzyść droższego modelu jest sporo. Dużo więcej brzmień, więcej styli. Rejestrator w droższym modelu jest 6 ścieżkowy a w tańszym tylko 2. Po lewej stronie masz już koło Pitch Bend. Ogólnie dużo wygodniejsza i przyjemniejsza praca na modelu E463 z racji większego wyświetlacza.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 444 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 598 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,195 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,906 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS