Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy upgrdade 2.50
02.06.2020, 12:17,
#1
Nowy upgrdade 2.50
Pojawił się nowy upgrade do modx

https://pl.yamaha.com/pl/support/updates...dater.html

oraz MODX Connect for Windows

https://pl.yamaha.com/pl/support/updates...t_win.html

Odpowiedz
02.06.2020, 15:25,
#2
RE: Nowy upgrdade 2.50
Dzięki!
Zaraz instaluję.

Odpowiedz
02.06.2020, 19:05,
#3
RE: Nowy upgrdade 2.50
Więc już wiadomo o czym będzie mowa na Tech Talk na YT dziś o 22:00 Wink

Najbardziej ciekawi mnie co wniesie Smart Morph
No i fajnie że dodali obsługę DAW

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.06.2020, 13:20,
#4
RE: Nowy upgrdade 2.50
(02.06.2020, 19:05)bestspec napisał(a): Więc już wiadomo o czym będzie mowa na Tech Talk na YT dziś o 22:00 Wink

Najbardziej ciekawi mnie co wniesie Smart Morph
No i fajnie że dodali obsługę DAW

No ten Smart Morph to dla ciebie jak znalazł. Tu Dom opowiada o nim (m.in). Wygląda, że mamy sztuczną inteligencję a przynajmniej uczenie maszynowe w swoich maszynach:

https://www.youtube.com/watch?v=Hd3aCDutC5s







Odpowiedz
03.06.2020, 17:51,
#5
RE: Nowy upgrdade 2.50
(03.06.2020, 13:20)garit napisał(a): No ten Smart Morph to dla ciebie jak znalazł. ......................

https://www.youtube.com/watch?v=Hd3aCDutC5s

Powiedział bym że to bardzo fajna opcja nawet dla początkujących bo praktycznie nic nie trzeba wiedzieć o syntezie a tylko się wybiera kilka barw z których jak to określiłeś "sztuczna inteligencja" robi jakiś wspólny mianownik na który można jeszcze dodatkowo wpływać w czasie rzeczywistym kontrolerami i uzyskiwać ciekawe nowe barwy. Nic podobnego (po za samym podobieństwem do syntezy wektorowej) nie kojarzę w żadnym innym sprzęcie więc Yamaha na prawdę dała radę i dodała fajna opcję dzięki której łatwo poszerzyć swój arsenał barw w prosty sposób jednocześnie uzyskując bardzo oryginalne brzmienia.
Jest to coś na wzór syntezy wektorowej (mają doświadczenie z SY-22 i SY-35) przeniesiony do świata syntezy FM z tym że jak się wydaje nie polega to tylko na miksowaniu pomiędzy poszczególnymi elementami (wektorami) tylko tam też zachodzi jakaś ingerencja w samą syntezę FM (jak dodałem do pianina string to w skrajnych położeniach podobnie jak w syntezie wektorowej mam czyste piano lub string ale w położeniach pośrednich to już nie przypomina dokłądnie miksu audio pianina ze stringiem a coś innego i to jest najfajniejsze). No i można uzyskać ciekawe efekty z morfingu aż 9 barw.

Na prawdę fajna funkcja!

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.06.2020, 17:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2020, 17:16 przez garit.)
#6
RE: Nowy upgrdade 2.50
No właśnie wiedziałem, że tak lubisz się zagłębiać w tą syntezę i technikalia. Ale to dotyczy tylko syntezy FM, jak rozumiem.

Ja tak bardzo to nie i dlatego jaram się bardziej wszystkim co dodają do tego Pattern Sequencera (nie chce mi się kompa odpalać z Cubasem).
I tu takie pytanko od razu: jedną z możliwości nagrania gotowego Patternu (lub łańcucha lub songu) - zgrania do audio- jest podłączenie apki Yamaha Cloud Audio Recoder, czytałem znowu na forum, że nawet sami to proponują (niestety bezpośrodenio na pendrive nie da się). Używa ktoś może tego? Bo nie mogę dojść jak z tej apki już nagrany plik (najlepiej w wav) wydobyć (tak by móc skopiować na pendrive)???
Nagrałem parę plików i mogę je wysłać do Sound Cloud, ale stamtąd nie da się ściągnąć pliku źródłowego chociażby on był w wav. Jak skopiuje plik audio to proponuje różne inne kompatybilne apki, na razie na moje oko to Audio Share może by się nadawał, ale nie wiem, może ktoś już przeszedł tą drogę.

Pomoże ktoś?

PS
Tech Talk o tym Smart Morphie jest przeniesiony, ale nie wiem na kiedy.

Odpowiedz
04.06.2020, 17:34,
#7
RE: Nowy upgrdade 2.50
No przepraszam, już znalazłem. Gdyby ktoś chciał tak nagrać Pattern lub Chain lub Song to poprzez SoundCloud jak najbardziej można.

Ta apka to zdaje się tylko na iOS i poprzez USB podłączamy do MODX i hula wszystko!


Sorry za zamieszanie!

Nagrywanie Patternów w nowym OS też super!

Odpowiedz
04.06.2020, 18:03,
#8
RE: Nowy upgrdade 2.50
(04.06.2020, 17:12)garit napisał(a): No właśnie wiedziałem, że tak lubisz się zagłębiać w tą syntezę i technikalia. Ale to dotyczy tylko syntezy FM, jak rozumiem.

Mnie generalnie kręci synteza (wszystkie typy) i to jak się kształtuje w nich brzmienie, a szczególnie jak można obejść ograniczenia każdej z nich natomiast FM jest jedną z moich ulubionych z powodu że z samej tylko z sinusoidy można wykręcić niestworzone rzeczy i pewnie też dlatego, że lubię barwy typowe dla tej syntezy, które dziś zyskują nowe życie po dodaniu nowych możliwości do tej syntezy jak w Montage/Modx i nie tylko.

Wracając do Smart Morph to fajnie że można zapisać sobie na USB konfigurację tej syntezy więc można sobie pozapisywać takie szablony w których będziemy np wymieniać tylko barwy składowe.
Fajne jest też to że prócz kontrolerów czy gałki SUper Knob na wirtualne położenie naszego drążka możemy wpływać też samą klawiaturą gdzie każdy wciśnięty klawisz wywoła inne jego położenie.

Może kiedyś Yamaha wpadnie też na podobny pomysł aby można było globalnie zapisywać sobie szablony (jak to teraz jest dla Smart Motph) dla np bloku syntezy (np gotowiec ustawień bloku obwiedni czy lfo dla barw typu Piano czy Pad itp) czy torów FX. Teoretycznie można zaczynać tworzyć sobie nową barwę danego typu jak np Sub Bass na już gotowej barwie tego typu ale szablony były by pomocne.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.06.2020, 20:16,
#9
RE: Nowy upgrdade 2.50
(04.06.2020, 18:03)bestspec napisał(a):
(04.06.2020, 17:12)garit napisał(a): No właśnie wiedziałem, że tak lubisz się zagłębiać w tą syntezę i technikalia. Ale to dotyczy tylko syntezy FM, jak rozumiem.

Mnie generalnie kręci synteza (wszystkie typy) i to jak się kształtuje w nich brzmienie, a szczególnie jak można obejść ograniczenia każdej z nich natomiast FM jest jedną z moich ulubionych z powodu że z samej tylko z sinusoidy można wykręcić niestworzone rzeczy i pewnie też dlatego, że lubię barwy typowe dla tej syntezy, które dziś zyskują nowe życie po dodaniu nowych możliwości do tej syntezy jak w Montage/Modx i nie tylko.

Wracając do Smart Morph to fajnie że można zapisać sobie na USB konfigurację tej syntezy więc można sobie pozapisywać takie szablony w których będziemy np wymieniać tylko barwy składowe.
Fajne jest też to że prócz kontrolerów czy gałki SUper Knob na wirtualne położenie naszego drążka możemy wpływać też samą klawiaturą gdzie każdy wciśnięty klawisz wywoła inne jego położenie.

Może kiedyś Yamaha wpadnie też na podobny pomysł aby można było globalnie zapisywać sobie szablony (jak to teraz jest dla Smart Motph) dla np bloku syntezy (np gotowiec ustawień bloku obwiedni czy lfo dla barw typu Piano czy Pad itp) czy torów FX. Teoretycznie można zaczynać tworzyć sobie nową barwę danego typu jak np Sub Bass na już gotowej barwie tego typu ale szablony były by pomocne.

Odpowiedz
04.06.2020, 21:18,
#10
RE: Nowy upgrdade 2.50
(04.06.2020, 17:12)garit napisał(a): Ja tak bardzo to nie i dlatego jaram się bardziej wszystkim co dodają do tego Pattern Sequencera (nie chce mi się kompa odpalać z Cubasem).
I tu takie pytanko od razu: jedną z możliwości nagrania gotowego Patternu (lub łańcucha lub songu) - zgrania do audio- jest podłączenie apki Yamaha Cloud Audio Recoder, czytałem znowu na forum, że nawet sami to proponują (niestety bezpośrodenio na pendrive nie da się).

Rozumiem, że nie da się wyeksportować z klawisza mida czy patterna do wava na pendrive? Nie bardzo mi się uśmiecha odpalać DAW'a i go konfigurować tylko po to, żeby nagrać w nim partię piana. Więcej czasu mi zejdzie na instalacje, konfiguracje DAW, sterów itd niż na samo granie.

Odpowiedz
04.06.2020, 22:07,
#11
RE: Nowy upgrdade 2.50
(04.06.2020, 21:18)Mike napisał(a):
(04.06.2020, 17:12)garit napisał(a): Ja tak bardzo to nie i dlatego jaram się bardziej wszystkim co dodają do tego Pattern Sequencera (nie chce mi się kompa odpalać z Cubasem).
I tu takie pytanko od razu: jedną z możliwości nagrania gotowego Patternu (lub łańcucha lub songu) - zgrania do audio- jest podłączenie apki Yamaha Cloud Audio Recoder, czytałem znowu na forum, że nawet sami to proponują (niestety bezpośrodenio na pendrive nie da się).

Rozumiem, że nie da się wyeksportować z klawisza mida czy patterna do wava na pendrive? Nie bardzo mi się uśmiecha odpalać DAW'a i go konfigurować tylko po to, żeby nagrać w nim partię piana. Więcej czasu mi zejdzie na instalacje, konfiguracje DAW, sterów itd niż na samo granie.

 kolega Garit już wyżej napisał. Na tą chwilę nie ma takiej opcji w instrumencie a jedynie z dodatkowo podłączonym Ipadem czy Iphonem przez USB do MODX i z odpowiednią aplikacją. Oczywiście pozostaje też DAW.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.06.2020, 10:53,
#12
RE: Nowy upgrdade 2.50
(04.06.2020, 21:18)Mike napisał(a):
(04.06.2020, 17:12)garit napisał(a): Ja tak bardzo to nie i dlatego jaram się bardziej wszystkim co dodają do tego Pattern Sequencera (nie chce mi się kompa odpalać z Cubasem).
I tu takie pytanko od razu: jedną z możliwości nagrania gotowego Patternu (lub łańcucha lub songu) - zgrania do audio- jest podłączenie apki Yamaha Cloud Audio Recoder, czytałem znowu na forum, że nawet sami to proponują (niestety bezpośrodenio na pendrive nie da się).

Rozumiem, że nie da się wyeksportować z klawisza mida czy patterna do wava na pendrive? Nie bardzo mi się uśmiecha odpalać DAW'a i go konfigurować tylko po to, żeby nagrać w nim partię piana. Więcej czasu mi zejdzie na instalacje, konfiguracje DAW, sterów itd niż na samo granie.


Na pendrive możesz nagrać tylko audio z Performace, czyli odpalasz Performace i grasz i to możesz nagrać na pena. Audio i mida też.

Natomiast jak już zaprzęgasz Pattern to musisz skorzystać z DAWa lub apki (ja używam tej od Yamahy).

Odpowiedz
05.06.2020, 10:56,
#13
RE: Nowy upgrdade 2.50
A do kolegi bestspec odnośnie: Wracając do Smart Morph to fajnie że można zapisać sobie na USB konfigurację tej syntezy....

Nie wiem jak to rozumieć, gdzie możesz zapisać tą konfigurację syntezy?

Odpowiedz
05.06.2020, 18:32,
#14
RE: Nowy upgrdade 2.50
(05.06.2020, 10:56)garit napisał(a): A do kolegi bestspec odnośnie: Wracając do Smart Morph to fajnie że można zapisać sobie na USB konfigurację tej syntezy....

Nie wiem jak to rozumieć, gdzie możesz zapisać tą konfigurację syntezy?

Zaczynasz od programu Init Normal FM-X i tworzysz sobie jakieś konfiguracje Smart Morph i zapisujesz standardowo jako barwa do pamięci User i robisz sobie takie kilka barw które żeby nie zaśmiecać pamięci USER najlepiej zapisać jako Library na USB i to Library wgrać do MODX.
Od tej pory będąc w edycji jakieś nowej barwy w Smart Morph za pomoca przycisku JOB wybierasz Load Smart Morph wybierasz Smart MOrph dostępne w pamięci USER (jeśli są) pamięci Preset albo z twojego Library i ci się wczyta do tego Performance które akurat edytujesz.
Dziwne że w JOB nie ma opcji Save Smart Morph.

Można by sobie zadać pytanie po co taka opcja skoro mogę bezpośrednio wgrać sobie barwę wykorzystującą Smart Morph? Ano jest to dlatego że Smart Morph jest tylko na Parcie nr 1  a wiele barw ze Smarth Morph skłąda się np z więcej jak jednego Partu i gdybyśmy wgrali to w standardowy sposób to się załaduje komplet partów danej Performance a Load Smart Morph zasysa tylko sam Smart Morph z danej barwy Performance.
Przykładowo barwa Glavinet skłąda się z 3 Partów a my potrzebujemy zaciągnąć tylko to co w niej znajduje się na Parcie nr 1.

Tu jest sporo nowych rzeczy o Smart Morph choć akurat o JOB jest wybiórczo

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.06.2020, 16:36,
#15
RE: Nowy upgrdade 2.50
A OK. Właśnie nie wiedziałem czy ci chodzi o Library czy User czy coś tam innego.

Czyli za pomocą funkcji JOB możesz zasysnąć Smart Morph z biblioteki nawet nie importując jej do User?

Odpowiedz
07.06.2020, 20:37,
#16
RE: Nowy upgrdade 2.50
(07.06.2020, 16:36)garit napisał(a): A OK. Właśnie nie wiedziałem czy ci chodzi o Library czy User czy coś tam innego.

Czyli za pomocą funkcji JOB możesz zasysnąć Smart Morph z biblioteki nawet nie importując jej do User?

Dokładnie tak tyle że to Library musi być wgrane do MODX

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.06.2020, 17:53,
#17
RE: Nowy upgrdade 2.50
A no to super.

Dzięki!


A ten odwołany Tech Talk to będzie kiedyś ?

Odpowiedz
11.06.2020, 22:50,
#18
RE: Nowy upgrdade 2.50
(11.06.2020, 17:53)garit napisał(a): A ten odwołany Tech Talk to będzie kiedyś ?

Nie widzę żadnych informacji na ten temat.

Coś na FB sie zapowiada na żywo w sobotę https://www.yamahasynth.com/synths/ted-b...12-7pm-pdt

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.06.2020, 12:46,
#19
RE: Nowy upgrdade 2.50
Pojawil sie nowy pack od easysoud "fm-explorer"

Odpowiedz
23.06.2020, 15:37,
#20
RE: Nowy upgrdade 2.50
Wyszedł nowy upgrade 2.51

Odpowiedz
23.06.2020, 18:02,
#21
RE: Nowy upgrdade 2.50
(23.06.2020, 15:37)Mike napisał(a): Wyszedł nowy upgrade 2.51

Dzięki.

Najwyraźniej tylko kosmetyka czyli poprawiono niesłusznie pojawiające się informacje że dana barwa jest SSS w niektórych przypadkach:

"Fixed a problem in which the SSS Flag was incorrectly displayed in some Preset Performances."

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS