Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
05.06.2020, 20:43,
#1
modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Chciałbym na jednej ścieżce w DAW mieć performance "cfx+fm ep 2", a na drugiej jakiś bas. Nie potrafię tego ustawić w Cubase. Jak nagram na pierwszej ścieżce performance a później na drugiej bas, to przy odtworzeniu na dwóch ścieżkach mam piano. O co tu chodzi?

Odpowiedz
05.06.2020, 21:41,
#2
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
(05.06.2020, 20:43)Mike napisał(a): Chciałbym na jednej ścieżce w DAW mieć performance "cfx+fm ep 2", a na drugiej jakiś bas. Nie potrafię tego ustawić w Cubase. Jak nagram na pierwszej ścieżce performance a później na drugiej bas, to przy odtworzeniu na dwóch ścieżkach mam piano. O co tu chodzi?

Kłaniają się podstawy czyli dopasowywanie numeru kanału midi dla danej ścieżki.
W MODX każdy Part ma swój kanał midi czyli Part 1 to midi kanał 1 , Part 2 to midi kanał 2 i tak dalej
Barwa o któtrej wspominasz składa się z dwóch partów więc bas powinien mieć ustawiony kanał midi nr 3 na ścieżce w cubase a w MODX bas dodajesz na trzeci Part tak w dużym uproszczeniu

Wygoogluj po "MOntage Cubase Track" na przykład i poczytaj i pooglądaj.

Może ten film ci dużo podpowie (co prawda Cubase na iPadzie ale zasada ta sama)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.06.2020, 22:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.06.2020, 22:16 przez Mike.)
#3
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Niestety nie dam rady z tego skorzystać. Nie jestem biegły z angielskiego. Może ktoś byłby łaskaw mnie poinstruować krok po kroku?

Odpowiedz
05.06.2020, 23:30,
#4
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Znalazłem coś takiego
https://www.yamahasynth.com/synths/modx-...ord-on-daw
Może zacząć od tego na początek? Dobrze myślę?

Odpowiedz
06.06.2020, 09:40,
#5
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
(05.06.2020, 22:14)Mike napisał(a): Niestety nie dam rady z tego skorzystać. Nie jestem biegły z angielskiego. Może ktoś byłby łaskaw mnie poinstruować krok po kroku?

Tu nie trzeba rozumieć co on mówi a po prostu patrzeć i naśladować i wyciągać wnioski ;-) Najważniejsze dla ciebie zaczyna się od 2:30 s bo tam tłumaczy o przyporządkowaniu kanałów midi do ścieżek (które zresztą same się przyprządkowują przy dodawaniu kolejnych ścieżek w cubase itd)


(05.06.2020, 23:30)Mike napisał(a): Znalazłem coś takiego
https://www.yamahasynth.com/synths/modx-...ord-on-daw
Może zacząć od tego na początek? Dobrze myślę?

Może być również to co znalazłeś.

Jest też wiele innych materiałów

https://www.youtube.com/watch?v=IVmZf2M9cBM
https://www.youtube.com/watch?v=ZPPJeU9Ayy4
[/url]
[url=https://www.yamahasynth.com/modx-category/mastering-modx-article-series]Tu masz zestawienie wszystkich poradników dla MODX
przydotowanych przez Yamaha ("Using MODX with a DAW" to współpraca z programem jak Cubase więc są 4 poradniki)

Tu masz poradniki Video dla Montage gdzie pierwsze 6 filmów dotyczą współpracy z Cubase

Tu zestawienie poradników Yamahy dla Montage - cenne bo przecież obsługa taka sama w MODX

Jak to wszystko obejrzysz i przeczytasz to sam będziesz robił poradniki Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.06.2020, 11:51,
#6
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Dzieki wielkie za materialy Smile W wolnej chwili zapoznam sie. Narazie nagram tradycyjna metoda do audio, bo czas goni Smile

Odpowiedz
06.06.2020, 15:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2020, 15:23 przez Mike.)
#7
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Kolego @bestspec widze w stopce ze masz cubase elements. Pewni aktualizowales z ai. Czego Ci brakowalo w wersji ai, jaki byl powod aktualizacji do elements?

Odpowiedz
06.06.2020, 18:30,
#8
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
(06.06.2020, 15:23)Mike napisał(a): Kolego @bestspec widze w stopce ze masz cubase elements. Pewni aktualizowales z ai. Czego Ci brakowalo w wersji ai, jaki byl powod aktualizacji do elements?

Powodem byłą tylko promocja i dobra cena i szczerze mówiąc nawet nie wnikałem jaka była różnica bo to było przejście z 9.x AI na 10 Elements Wink. Niczego mi na ta chwilę nie brakuje
Jak tylko będzie promocja 50% to podskoczę może wyżej.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.06.2020, 22:16,
#9
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Juz byla w tym roku promka. Raz na rok sie pojawiaja w okolicach wiosny lata.

Odpowiedz
07.06.2020, 11:57,
#10
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Wyrywkowo śledzę ich ceny i na Cubase 50% w tym roku jeszcze nie trafiłem choć 50% było już na Haliona czy Groove Agent. Promocja będzie prawie na pewno na koniec roku na czarny piątek albo na święta/nowy rok (w tamtym roku tak było).
Ale może skoro mówisz że była to przegapiłem. Z tym akurat mi się nie śpiesz więc poczekam.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.08.2020, 13:52,
#11
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
Jakim programem nagrywacie audio albo midi na ipadzie?

Odpowiedz
27.08.2020, 12:17,
#12
RE: modx i cubase - ustawienia do nagrywana midi
To jeszcze tu odpowiem tylko, że midi nie nagrywam.
A audio to jak pisałem Yamaha Cloud Audio Recorder (ja akurat na iphone, ale sporadycznie).

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polska instrukcja do MODX Hipisek 10 8,899 21.11.2023, 12:06
Ostatni post: szpytma@o2.pl
  Yamaha MODX garit 509 604,627 15.10.2023, 17:26
Ostatni post: bestspec
  Graj na MODX jak na keyboardzie garit 0 513 04.04.2023, 11:08
Ostatni post: garit
  MODX sustain gieniun 1 669 19.01.2023, 16:11
Ostatni post: bestspec
  problem z Cubase jarema 37 27,410 12.08.2022, 19:22
Ostatni post: celgz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS