Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura sterująca - drugi manuał
06.06.2020, 15:52,
#1
Klawiatura sterująca - drugi manuał
Dzień dobry, jestem nowy na forum dlatego witam wszystkich serdecznie.

Posiadam stage Kawai MP7SE i potrzebuję do tego drugiej klawiatury.
Upatrzyłem sobie Studiologic SL88 studio - mało waży i pasuje mi zarówno pod ręką jak i cenowo.
Mam pytanie czy sprzęty się ze sobą "dogadają"?
Czy na SL88 zagram brzmieniami z Kawai - np. ustawiając jedną ze stref w Kawai na EXT? 
Pytam bo moje doświadczenie z midi wynosi tydzień, a nie chcę kupować nieodpowiedniego sprzętu.

Odpowiedz
06.06.2020, 18:39,
#2
RE: Klawiatura sterująca - drugi manuał
(06.06.2020, 15:52)qbuh napisał(a): Dzień dobry, jestem nowy na forum dlatego witam wszystkich serdecznie.

Posiadam stage Kawai MP7SE i potrzebuję do tego drugiej klawiatury.
Upatrzyłem sobie Studiologic SL88 studio - mało waży i pasuje mi zarówno pod ręką jak i cenowo.
Mam pytanie czy sprzęty się ze sobą "dogadają"?
Czy na SL88 zagram brzmieniami z Kawai - np. ustawiając jedną ze stref w Kawai na EXT? 
Pytam bo moje doświadczenie z midi wynosi tydzień, a nie chcę kupować nieodpowiedniego sprzętu.

Do czego ci ta druga klawiatura bo nie bardzo rozumie sens takiej konfiguracji?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.06.2020, 18:57,
#3
RE: Klawiatura sterująca - drugi manuał
Jako drugi manuał.
Jak podzielę klawiaturę na dwa różne brzmienia to w pewnym momencie kończy mi się klawisz np.
gram brzmieniem piana na lewej ręce i syntezatorem na prawej, potem np. chcę grać solo na pianie, a nie mam czasu przełączyć ustawienia klawiatury, mam do dyspozycji tylko np. trzy oktawy i to w dolnym rejestrze.. Mając dwa manuały, mogę swobodnie przeskakiwać z klawiatury na klawiaturę i improwizować. To wygodne.

Odpowiedz
06.06.2020, 19:45,
#4
RE: Klawiatura sterująca - drugi manuał
OK.
Nie miałem do czynienia z Kawai więc nie jestem pewien ale jeśli jego moduł brzmieniowy jest otwarty na komunikaty midi z zewnątrz to nie powinno być problemu.
Jeśli korzystasz z jakiegoś zewnętrznego sekwencera (obojętnie jaki czy fizyczny czy programowy w kompie) i sekwencer gra brzmieniami z Kawai to nie będzie moim zdaniem problemu z zasterowaniem modułem brzmieniowym Kawai z SL88.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.06.2020, 19:01,
#5
RE: Klawiatura sterująca - drugi manuał
Próbuję doczytać w instrukcji, ale nie widzę czy da się sterować modułem. Na pewno Kawai można używać jako klawiaturę sterującą innymi urządzeniami midi np. modułami dźwięku - w instrukcji jest napisane o sterowaniu zewnętrznymi urządzeniami midi lub współpracy z komputerem. Podejrzewam że gdyby moduł brzmieniowy był otwarty na komunikaty midi z zewnątrz to napisali by o sterowaniu przez zewnętrzne urządzenia midi. Myślałem że może ktoś już próbował to robić ale obawiam się że się nie da. Muszę jeszcze poczytać, ale na obecnym etapie moja wiedza o midi jest znikoma...
W każdym razie dzięki za pomoc.

Odpowiedz
08.07.2020, 21:13,
#6
RE: Klawiatura sterująca - drugi manuał
Załatwione - wszystko śmiga i jest git. Dzięki za wskazówki. Pozdrawiam.

Odpowiedz
08.07.2020, 23:41,
#7
RE: Klawiatura sterująca - drugi manuał
no to super!

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS