Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waldorf Iridium czyli Quantum w module
06.09.2020, 21:33,
#6
RE: Waldorf Iridium czyli Quantum w module
(06.09.2020, 19:24)Valtari napisał(a): Dzięki za ten film z Quantum. Niesamowicie inspirujący instrument ! Jego możliwości w moim przypadku nie do wykorzystania, ale tak też było z każdym instrumentem który posiadałem, bo jeżeli fabryczne brzmienia są tak inspirujące to czas spędzony przy instrumencie poświęcam na grę nie zagłębiając się w tajniki systemu.
Więc gdybym posiadał takiego Quantum lub Iridium to po prostu grałbym presetami, ewentualnie nieznacznie modyfikując parametry za pomocą tego co wyciągnięte na panel.
Nie mniej jednak wycinanie fragmentu sampla i zapętlanie go bez słyszalnego przejścia wygląda na banalnie proste, ciekawe czy podobne rozwiązanie występuje w jakimś sofcie, a może klikając myszką robi się to jeszcze prościej ?
Pewnie gdybym nie miał takich problemów ze zdrowiem, to już wydzwaniałbym po sklepach Smile

No fakt jak ktoś nie chce szukać czegoś nowego to to co jest na pokłądzie pewnie wystarczy do końca życia Wink . Na start dostajemy ponad 6000 barw jeśli dobrze apmiętam a system pozwala zapisać do 10 000 barw. I jeszcze ciekawostka czego nie ma w innych firmach to w instrukcji jest napisane że można nawet edytować fabryczne sample.
Można powiedzieć że część Quantum/Iridium jest dostępna w postaci VST a dokładnie w zasadzie część silnika Waveteble ponieważ do Quantum i Iridium można wgrywać barwy z Waldorf Nave (dostępne na PC i Ipad).
Bardzo dużo z tego co potrafi Quantum/Iridium potrafi Arturia Pigments w której mamy do wyboru 2 silniki na barwę tzw Engine w którym możemy użyć syntezy VA (3 oscylatory razem), Wavetable i Samples (również z Granular) i duże możliwości kreowania. W Pigments też można importować własne sample.
Arturia Pigments też mega wymiata więc jak ci się podoba Quantum to poluj bo co jakiś czas są promocje za 50% w Arturi lub innych sklepach a nawet obecnie jest promocja 50% TU.
Ja kupiłem i jestem mega zadowolony.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Waldorf Iridium czyli Quantum w module - przez bestspec - 06.09.2020, 21:33

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS