Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waldorf Iridium czyli Quantum w module
26.10.2021, 15:13,
#31
RE: Waldorf Iridium czyli Quantum w module
Witam Wink

o problemach o których tu piszecie słyszy/czyta się częściej w sieci - jednak z tego co zauważyłem, dotyczy to wyłącznie Iridium. Posiadam Waldorfa Quantum - wiadomo, jest to sprzęt z górnej półki i przy tej cenie nie powinno tu absolutnie dochodzić do wogóle jakichkolwiek problemów typu "niestarannie poskładane". Do tej pory w moim Quantum nie zauważyłem żadnej mechanicznej wady, wszystko działa, nic się nie zawiesza (firmware 2.0). Dodam jednak : Oczywiśscie, fajnie jest posiadać takie "muzyczne monstrum" (możliwości audio naprawdę niesamowite), jednak z dzisiejszego punktu widzenia mógł bym ten instrument, a szczególnie jego cenę określić jako "istną przesadę". Jest to w sumie droga zabawka dla purystów - fakt, kupiłem, jednak się do tych nie zaliczam. Moim zdaniem, instrumenty te nadają się wspaniale do tworzenia nowych dzwięków - bez wątpliwości. Jeżeli jednak muzyk szuka po prostu dobrego syntezatora którego funkcje bardziej oparte są na "workflow", a więc tworzenia utworów a nie "bawienia się godzinami pojedyńczymi dzwiękami" (których - ze względu na ich późniejszą "dziwaczność" i tak nie da się użyć w większości zwyczajnej muzyki Wink ), wtedy polecam zakupu zwykłego syntezatora typu Fantom, Montage, Arturia itp.
Według mnie: Iridium/Quantum - drogie zabawki na chwilę. Wink

Adi

Odpowiedz
20.07.2022, 10:20,
#32
RE: Waldorf Iridium czyli Quantum w module
Nie jestem pewien czy już był link do tej polskiej recenzji Iridium:

https://www.youtube.com/watch?v=zUUskjXr__w

Odpowiedz
20.07.2022, 20:51,
#33
RE: Waldorf Iridium czyli Quantum w module
No i znów się rozmarzyłem Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS