Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
03.07.2020, 15:17, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.07.2020, 15:40 przez Azzorek.)
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(02.07.2020, 20:40)Muzyczny napisał(a): Dzięki mocno wszystkim, którzy tu zajrzeli. Mam chyba w końcu światełko w tunelu Smile
Czyli wracam do punktu wyjścia i czekam na cenową ofertę MODX7 i MODX8. Wiesz jak to jest kiedy chcesz wydać pieniądze na jakieś marzenie (nie dla poklasku tylko dla frajdy) - szukasz czegoś "the best of the best of the best"! To teraz  dwa pytania laika: braku sekwencera nie odczuję czy raczej poszukam czegoś dodatkowego za jakiś bo będzie mi go odczuję brak? I proszę - w języku klawiszowców - workstation - stacja robocza po polsku - co to jest w praktyce?? Jeszcze pozostaje mi poszukać monitorów ale tu mam bardzo zawężoną paletę.

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji to polecam ci w cenie do 6000PLN syntezator Kurzweil PC3 lub PC3K (używany). Są na tym forum osoby (w tym admini Tongue ) , którzy bardzo dobrze znają ten syntezator. Zerknąłem na Allegro i jest nawet wersja 88 klawiszy z wysokiej jakości klawiaturą fortepianową w cenie poniżej 6000PLN

Kurzweil PC3K8

Mam dokładnie taki model i w mojej ocenie to ostatni porządnie wykonany (materiały) Kurzweil. Ten klawisz to potężne Workstation z sekwencerem i ma nawet sampler (ja z samplera akurat nie korzystam).
Widzę, że w cenie jest rozszerzenie Kore64 z mnóstwem brzmień, zwłaszcza elektronicznych (też je mam). W tej cenie to na prawdę okazja. Warto się jednak potargować i przede wszystkim pojechać osobiście, ograć klawiaturę (jest trochę głośna bo młoteczkowa), i ogólnie sprawdzić stan sprzętu. Zresztą ten klawisz jest tak ciężki, ze lepiej go samemu przywieźć.

Jest też na Allegro wcześniejszy model czyli PC3 (różni się głównie tym od wersji "K", że nie ma samplera), używany w wersji 76 klawiszy link . Cena 2600PLN też bardzo dobra. Wersja PC3 z 88 klawiszy też jest za 3500PLN link.

W Kurzweil PC3K8 masz w sumie wszystko, piękne brzmienia orkiestrowe (jeśli lubisz muzykę filmową jak znalazł), fajne synthy (można dokupić banki brzmień zrobione przez chociażby gościa z Francji (Barb) link

Posłuchaj jak gra ten klawisz na YT.

Warto rozważyć zakup tego wspaniałego Syntha. Mam go z 6 lat i nadal jestem zachwycony.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland JP-8000, JV-1010+SR_98||KORG R3, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt - przez Azzorek - 03.07.2020, 15:17