Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
23.07.2020, 19:52,
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(23.07.2020, 17:35)Muzyczny napisał(a): Witam po przerwie. Zakupy wciąż przede mną, urlop w trakcie,  więc mam garść nowych zapytań: ROLAND JUNO- DS88??? Czy to również dobrej jakości sprzęt z niekoniecznie znakomitym dźwiękiem?? Zainteresował mnie ze względu na opisywaną dobrą klawiaturę. Co można powiedzieć o tym urządzeniu w konkurencji do MODX7? Gdzieś po drodze trafiłem też na sugestię zakupu dobrej klawiatury MIDI i podłączenie do dobrego oprogramowania - pamiętam pisałeś o wciąż poszerzających się możliwościach wirtualnych syntezatorów. MODX7 trochę mnie hamuje ze względu na zaporową cenę która zablokuje na długi czas ewentualne dodatkowe zakupy dlatego wciąż krążę po ofertach

Nie mogę nic powiedzieć o klawiaturze DS88 ale jest to ogólnie instrument dość wszechstronny brzmieniowo (od pianin po samplowane syntezatory) i niedrogi. Jest oparty na samplach i ma też możliwość wgrywania własnych sampli i multisampli (po ostatniej aktualizacji systemu). Do MODX nie ma co porównywać bo to różnica kilku klas i synteza w nim też nie powala więc jakoś sonicznie nie zaszalejesz ale na początek mógł by być.
Rozważał bym go jako podstawę zestawu gdzie służył by ci jako klawiatura sterująca i do grania pianinami (rzadziej brzmieniami syntezatorowymi) i dokupił bym do niego jakiś tani i dobry syntezator do zabawy barwami jakim jest np Novation Ultranowa (jeśli zabraknie budżetu to Novation Mininowa czyli uproszczona wersja Ultranova) albo Korg Minilogue XD (tylko sporo droższy od Ultranowa i czterogłosowy) ewentualnie Waldorf Blofeld.
Można też rozważyć dokupienie używanego Acces Virus Ti Snow (bardzo duże możliwości kreowania dźwięku - cena urzywanego to 2500zł na OLX).
Ultranova i Virus Ti Snow działają też jako interfejs audio więc ponownie otwiera się droga do syntezatorów wirtualnych w komputerze

Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Może inni coś wymyślą.

Co do klawiatury sterującej to jeśli nie masz dobrego interfejsu audio (na tyle szybkiego aby latencja nie denerwowała przy grze pianinem) to taki zestaw nie wyjdzie ci wyraźnie taniej jak MODX bo dobra klawiatura to co najmniej okolice 2500 - 3000zł podobne pieniądze interfejs (może coś poniżej 2000 zł też by się znalazło ale wyboru dużego nie ma) i nie wiem jaki masz komputer(czy wystarczająco wydajny) a jeszcze koszty oprogramowania (co prawda są też darmowe). Na pewno to najbardziej wszechstronne rozwiązanie ale nadaje się bardziej do domowego studia nie do gry na żywo (zwłaszcza dla początkujących) ale nie koniecznie - wszystko zależy jak sobie z tym będziesz radził bo na pewno będzie trudniej jak z syntezatorami (masz do opanowania więcej urządzeń).

Przykładowy wypasiony zestaw to Native Instruments Kontrol S88 (999 EUR) + Native instruments Komplete 12 (399 EUR) + interfejs audio

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt - przez bestspec - 23.07.2020, 19:52