Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moduł brzmieniowy...?
15.07.2020, 05:23,
#1
Moduł brzmieniowy...?
Panowie mam sprawe do znawców tematu. Potrzebuję sie "dopalić" brzmieniami dęciaków.
Doradźcie mi, bo nie jestem w temacie, które moduły brzmieniowe sprawdzą się w tej kwestii? Zależy mi żeby to dobrze brzmiało i było niedrogie dlatego że to projekt tymczasowy. Czy np do ok 2 tyś zł znajdę coś godnego? Są jeszcze na rynku używane yamaszki, rolandy, ketrony itp... Może warto się ktrórymś zainteresować???

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
15.07.2020, 05:44,
#2
RE: Moduł brzmieniowy...?
Koniecznie moduł ? Skoro to projekt tymczasowy, to pewnie później moduł do sprzedaży a z tym może nie być tak łatwo.
W tej cenie masz Yamahę Motif ES Rack, ale dęciaki nie powalają.
Nie wygodniej i taniej będzie kupić pakiet na Twojego PC3K ?

https://www.youtube.com/watch?v=GNohUkhpOx4

Pewnie coś by się jeszcze znalazło.

Odpowiedz
15.07.2020, 09:09,
#3
RE: Moduł brzmieniowy...?
Pewnie wygodniej zakupić taki pakiet Smile
A czy zabrzmi on lepiej niż np ketron sd2...? Cena niska a jakiś taki polot i ciepło w sobie mają te dostępne tam brzmienia. Z kolei te od megapreset brzmią bardzo zawodowo ale czy nie zbyt chłodno??? Być może się myle i może na żywca "kopara opadnie" Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
15.07.2020, 09:12,
#4
RE: Moduł brzmieniowy...?
Ostatecznie jednak moze to być sensowne rozwiązanie, bo odpada kolejny "grat" do noszenia.

A czy masz jakieś namiary na inne dostępne opcje na pc3k??? Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
15.07.2020, 09:24,
#5
RE: Moduł brzmieniowy...?
Musze jeszcze sprawdzić czy mam w pamięci miejsce na blisko 80 mb. Kurcze troche zawalili w kurzweilu ze jest tylko 128mb pamięci Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
15.07.2020, 11:29,
#6
RE: Moduł brzmieniowy...?
Co Ty potem z tym Ketronem zrobisz ? Smile
Znam tylko pakiety z Mega Preset, bo akurat Hammond je prezentował i były wrzucone tu na forum. Bestspec ma PC3K to może zna lub ma inne.
Instrumenty akustyczne świetnie brzmią w droższych keyboardach Korga i Yamahy ale przecież nie będziesz samograja kupował na jeden projekt Smile

Odpowiedz
15.07.2020, 23:16,
#7
RE: Moduł brzmieniowy...?
Chyba nikt ci nie podpowie czy lepiej zabrzmi Ketron SD2 czy paczka Megapreset do Kurzwaila bo pewnie nikt się nie znajdzie kto by mógł to porównać (kto ma oba przedmioty).
Paczki Megapreset akurat nie posiadam ale czy nie lepiej zainwestować w coś VSTi zamiast fizycznego sprzętu?Obecnie sa letnie promocje więc mozna sporo zaoszczędzić i napewno efekt będzie lepszy niz w Kurzweilu czy Ketronie no chyba że nie masz przyzwoitej platformy (komputer+ interfejs audio) który by temu podołał.
Za te pieniądze to możesz mieć NI Kontakt + dobra biblioteka z Brass (o ile te fabryczne w Kontakt ci nie będą odpowiadać).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.07.2020, 06:00,
#8
RE: Moduł brzmieniowy...?
Kurcze nie brałem takiej opcji pod uwagę. Muszę sie temu bliżej przyjżeć. Są dostepne jakieś dema tych brzmień???

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
16.07.2020, 12:12,
#9
RE: Moduł brzmieniowy...?
(16.07.2020, 06:00)mar11111 napisał(a): Kurcze nie brałem takiej opcji pod uwagę. Muszę sie temu bliżej przyjżeć. Są dostepne jakieś dema tych brzmień???

Pewnie że są. Wujek Google na pewno pomoże. Wiele z nich można nawet zainstalować w wersji demo i wypróbować

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.07.2020, 10:31,
#10
RE: Moduł brzmieniowy...?
Dzieki za pomoc, myślę że zainteresuje się bliżej opcją z brzmieniami VSTi, mam przeczucie że to jest to czego mi trzeba Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
23.07.2020, 12:38,
#11
RE: Moduł brzmieniowy...?
Wszystko zależy od tego czy na żywo czy do studia. Jak na żywo to Megabrass będzie ok. Możemy się umówić na stream prywatny, gdzie zademonstruje Ci te brzmienia.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,243 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Jaki moduł piano Paulo358 1 4,321 25.09.2017, 16:45
Ostatni post: Rychubil
  Tani i mały moduł - jaki? kermadec 15 30,870 31.03.2014, 11:55
Ostatni post: vladek2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS