Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestaw softu na początek
07.08.2020, 19:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2020, 19:39 przez GoOrange.)
#1
Zestaw softu na początek
To że zainwestuje w oprogramowanie DAW jest przesadzone, pewnie będzie to jakaś wyższa wersja, czy FL Studio czy Ableton Live, to jeszcze pomyślę, chociaż chętnie posłucham Waszego zdania Wink

Pytanie bardziej dotyczy samych instrumentów, brzmień, itp. Z jednej strony pewnie na dłużej zostanę z Roland Cloud, więc syntezatory itp. mam z głowy, ale co polecili byście w temacie poza syntezatorowym? Mam na myśli "prawdziwe" instrumenty, orkiestrę, muzykę filmową itp?

Generalnie mam pytanie o taki virtualny must have? Pytanie stawiam również w kontekście dobrze wyposażonego w brzmienia Rolanda Fantom.

Odpowiedz
08.08.2020, 09:13,
#2
RE: Zestaw softu na początek
(07.08.2020, 19:38)GoOrange napisał(a): To że zainwestuje w oprogramowanie DAW jest przesadzone, pewnie będzie to jakaś wyższa wersja, czy FL Studio czy Ableton Live, to jeszcze pomyślę, chociaż chętnie posłucham Waszego zdania Wink

Co do DAW to jest jeszcze zawodowy i całkiem za darmo i na bieżąco rozwijany Cakewalk by Bandlab więc wypróbuj zanim wydasz pieniądze (są też inne ciekawe darmowe jak Wavwform czy Studio One Prime których nie próbowałem)

(07.08.2020, 19:38)GoOrange napisał(a): Pytanie bardziej dotyczy samych instrumentów, brzmień, itp. Z jednej strony pewnie na dłużej zostanę z Roland Cloud, więc syntezatory itp. mam z głowy, ale co polecili byście w temacie poza syntezatorowym? Mam na myśli "prawdziwe" instrumenty, orkiestrę, muzykę filmową itp?

Nie ograniczaj się do Roland Cloud bo najbardziej zaawansowany synth jaki tam jest to Zenology który właściwie pokrywa się prawie z twoim Fantomem. Reszta syntezatrów to repliki ich starych instrumentów więc daleko im do nowoczesnych syntezatorów wirtualnych a wśród nich takie must have jak Spectrasonic Omnisphere, Native instruments Massive (czy Massive X) Xfer Serum, Arturia Pigments, U-he Hive czy Lennar Digital Sylenth 1 albo KV331 SynthMaster i Synthmaster One.
Syntezatory Rolanda są fajne i sam z nich korzystam ale dla mnie to bardziej rozszerzenie niż podstawa arsenału Wink

(07.08.2020, 19:38)GoOrange napisał(a): Generalnie mam pytanie o taki virtualny must have? Pytanie stawiam również w kontekście dobrze wyposażonego w brzmienia Rolanda Fantom.

Z Vsti opartych na samplach to moim zdaniem trzeba mieć Native Instruments Kontakt bo najwiecej bibliotek z dobrymi samplami jest w formacie na ten wirtualny sampler. Jeśli masz fundusze to warto zapolować na promocję 50% na cały zestaw Komplete 12 w której masz Kontakt + wiele dobrych bibliotek + komplet syntezatorów + komplet procesorów efektów. Najbliższa promocja na black friday i święta wielkanocne.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.08.2020, 14:19,
#3
RE: Zestaw softu na początek
Fundusze mam, tylko rozsądku czasem brak Wink

Odpowiedz
08.08.2020, 16:51,
#4
RE: Zestaw softu na początek
(08.08.2020, 14:19)GoOrange napisał(a): Fundusze mam, tylko rozsądku czasem brak Wink

Mam to samo Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.07.2021, 13:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2021, 13:52 przez wacek5.)
#5
RE: Zestaw softu na początek
Jesli mowimy o muzyce filmowej to wtyczki NI do Kontakta. Aczkolwiek polecam pograc sobie na mocno krytykowanym NEXUS 3 z wtyczkami orkiestrowymi bo czasem dobrze jest miec pod reka kazde brzmienie jakie ci sie zamarzy bez szukania i importowania do Kontakta miliardow VST:

https://www.youtube.com/watch?v=YDwGz4T1I-o

Co do choru to East West:

https://youtu.be/0Ed51_vDwVM

Dzis na rynku jest masa dobrego softu trzeba troche zaplacic.
Z mojego doswiadczenia nie polecam pianina NI Giant. Dla kogos kto lubi gre symultaniczna na pianinie i improwizacje to klawiatura midi z VST to sprawa watpliwa. Tu bym chyba zainwestowal w elektroniczne pianino.

Co do softu syntezatorowego to tego jest masa, mysle ze jesli chcesz wykrecac oryginalne brzmienia to szukaj czegos unikatowego i wyjatkowego, bo w designe elektronicznym chodzi o oryginalnosc i experyment.

Co do wyboru DAW to co kto lubi, ja przyzwyczailem sie do FL i juz tak zostanie.
Podstawa zabawy to solidny komp, tutaj kazde ustepstwo spowoduje nerwice. Jesli dopiero zaczynasz zabawe i nie masz starych VST z windowsa to polecam zabawe z Mac.

Odpowiedz
26.07.2021, 15:12,
#6
RE: Zestaw softu na początek
(26.07.2021, 13:41)wacek5 napisał(a): Jesli mowimy o muzyce filmowej to wtyczki NI do Kontakta. Aczkolwiek polecam pograc sobie na mocno krytykowanym NEXUS 3 z wtyczkami orkiestrowymi bo czasem dobrze jest miec pod reka kazde brzmienie jakie ci sie zamarzy bez szukania i importowania do Kontakta miliardow VST:

https://www.youtube.com/watch?v=YDwGz4T1I-o

Co do choru to East West:



Dzis na rynku jest masa dobrego softu trzeba troche zaplacic.
Z mojego doswiadczenia nie polecam pianina NI Giant. Dla kogos kto lubi gre symultaniczna na pianinie i improwizacje to klawiatura midi z VST to sprawa watpliwa. Tu bym chyba zainwestowal w elektroniczne pianino.

Co do softu syntezatorowego to tego jest masa, mysle ze jesli chcesz wykrecac oryginalne brzmienia to szukaj czegos unikatowego i wyjatkowego, bo w designe elektronicznym chodzi o oryginalnosc i experyment.

Co do wyboru DAW to co kto lubi, ja przyzwyczailem sie do FL i juz tak zostanie.
Podstawa zabawy to solidny komp, tutaj kazde ustepstwo spowoduje nerwice. Jesli dopiero zaczynasz zabawe i nie masz starych VST z windowsa to polecam zabawe z Mac.
W zasadzie Roland Fatom + Zenology Pro + Pigments 3 chyba wyczerpują moje zapotrzebowanie na syntezatory. Wbudowane w Fantoma pojedyncze klasyczne instrumenty przy moim nikłym nimi zainteresowaniu chyba też, brakuje mi właśnie takich brzmień jak na kanale, który podlinkowałeś.

Odpowiedz
26.07.2021, 20:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.07.2021, 20:29 przez wacek5.)
#7
RE: Zestaw softu na początek
(26.07.2021, 15:12)GoOrange napisał(a):
(26.07.2021, 13:41)wacek5 napisał(a): Jesli mowimy o muzyce filmowej to wtyczki NI do Kontakta. Aczkolwiek polecam pograc sobie na mocno krytykowanym NEXUS 3 z wtyczkami orkiestrowymi bo czasem dobrze jest miec pod reka kazde brzmienie jakie ci sie zamarzy bez szukania i importowania do Kontakta miliardow VST:

https://www.youtube.com/watch?v=YDwGz4T1I-o

Co do choru to East West:



Dzis na rynku jest masa dobrego softu trzeba troche zaplacic.
Z mojego doswiadczenia nie polecam pianina NI Giant. Dla kogos kto lubi gre symultaniczna na pianinie i improwizacje to klawiatura midi z VST to sprawa watpliwa. Tu bym chyba zainwestowal w elektroniczne pianino.

Co do softu syntezatorowego to tego jest masa, mysle ze jesli chcesz wykrecac oryginalne brzmienia to szukaj czegos unikatowego i wyjatkowego, bo w designe elektronicznym chodzi o oryginalnosc i experyment.

Co do wyboru DAW to co kto lubi, ja przyzwyczailem sie do FL i juz tak zostanie.
Podstawa zabawy to solidny komp, tutaj kazde ustepstwo spowoduje nerwice. Jesli dopiero zaczynasz zabawe i nie masz starych VST z windowsa to polecam zabawe z Mac.
W zasadzie Roland Fatom + Zenology Pro + Pigments 3 chyba wyczerpują moje zapotrzebowanie na syntezatory. Wbudowane w Fantoma pojedyncze klasyczne instrumenty przy moim nikłym nimi zainteresowaniu chyba też, brakuje mi właśnie takich brzmień jak na kanale, który podlinkowałeś.

Takie brzmienia wykrecasz Edirol Orchestral, Nexus 3, East West Hollywood Choir i roznymi innymi wtyczkami syntezatorow. Ja osobiscie preferuje Spire i stare ale jare wtyczki Korga Legacy. Grunt to zeby miec po reka cala game mozliwosci szybko dostepnych dlatego tez nie jestem fanem NI Kontakt Bundle bo musialbym zatrudnic wtedy kogos kto by mi wyszukiwal brzmien i stworzyl osobista biblioteke. Dla kogos kto za wszelka cene chce zasymulowac idealnie brzmienie i obwiednie instrumentow symfonicznych to polecam East West i oczywiscie wtyczki NI, ale to jest juz zabawa dla prawdziwych producentow muzyki symfonicznej, ktorzy ponad przyjemnosc gry live stawiaja dłubanie i układanie klocków w sequencerze.

Odpowiedz
26.07.2021, 22:30,
#8
RE: Zestaw softu na początek
(26.07.2021, 13:41)wacek5 napisał(a): Jesli mowimy o muzyce filmowej to wtyczki NI do Kontakta. Aczkolwiek polecam pograc sobie na mocno krytykowanym NEXUS 3 z wtyczkami orkiestrowymi bo czasem dobrze jest miec pod reka kazde brzmienie jakie ci sie zamarzy bez szukania i importowania do Kontakta miliardow VST:

Nie bardzo rozumie ten zarzut do Kontakta o importowaniu (pomijając że do Kontakta nie nie importuje sie VST ale pewnie chodziło ci o tzw bibliotekę). Biblitekę dodajesz tylko raz podobnie jak w Nexus i pozostaje w nim na stałe. Kupując zestaw Kopmplete nic nie musisz importować tylko wszystkie biblioteki są od razu załadowane do kontakta.
Nexus jest fajny i wszechstronny jak każdy kombajn tego typu (np Avenger itp) i kiedyś rozważałem jego zakup ale uznałem że jest zdecydowanie za drogi jak na to co ma do zaoferowania w tej cenie a firma w zasadzie nie robi znaczących promocji tak jak w NI np wspomniane 50%. Ponad 4200 Eur za full wersję w której jest 150 GB sampli i ponad 20 000 barw wypada kosmicznie drogo w porównaniu do Komplete w full wersji w której jest ponad 115 000 barw i 770 GB sampli a można to kupić za 1599 $ bez promocji a promocje są znaczne o czym piszę np TU.
Myślę też że instrumenty samplowane (pianina, smyki, gitary, dęciaki, chóry itp) są na wyższym poziomie jednak w Komplete choć to oczywiście rzecz gustu. Po za tym w Komplete dostajemy wiele syntezatorów procesorów efektów itp więc jest to trudniej ogarnąć bo jest tego dużo więcej jak w Nexus.
Myślę że Nexus jest adresowany do trochę innego klienta jak Komplete (ma więcej brzmień typu "samograj" i do muzyki elektronicznej czy dance itp) ale gdyby w wersji full był w przyzwoitej cenie to pewnie bym się kiedyś skusił bo od przybytku głowa nie boli Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.07.2021, 23:37,
#9
RE: Zestaw softu na początek
(26.07.2021, 22:30)bestspec napisał(a):
(26.07.2021, 13:41)wacek5 napisał(a): Jesli mowimy o muzyce filmowej to wtyczki NI do Kontakta. Aczkolwiek polecam pograc sobie na mocno krytykowanym NEXUS 3 z wtyczkami orkiestrowymi bo czasem dobrze jest miec pod reka kazde brzmienie jakie ci sie zamarzy bez szukania i importowania do Kontakta miliardow VST:

Nie bardzo rozumie ten zarzut do Kontakta o importowaniu (pomijając że do Kontakta nie nie importuje sie VST ale pewnie chodziło ci o tzw bibliotekę). Biblitekę dodajesz tylko raz podobnie jak w Nexus i pozostaje w nim na stałe. Kupując zestaw Kopmplete nic nie musisz importować tylko wszystkie biblioteki są od razu załadowane do kontakta.
Nexus jest fajny i wszechstronny jak każdy kombajn tego typu (np Avenger itp) i kiedyś rozważałem jego zakup ale uznałem że jest zdecydowanie za drogi jak na to co ma do zaoferowania w tej cenie a firma w zasadzie nie robi znaczących promocji tak jak w NI np wspomniane 50%. Ponad 4200 Eur za full wersję w której jest 150 GB sampli i ponad 20 000 barw wypada kosmicznie drogo w porównaniu do Komplete w full wersji w której jest ponad 115 000 barw i 770 GB sampli a można to kupić za 1599 $ bez promocji a promocje są znaczne o czym piszę np TU.
Myślę też że instrumenty samplowane (pianina, smyki, gitary, dęciaki, chóry itp) są na wyższym poziomie jednak w Komplete choć to oczywiście rzecz gustu. Po za tym w Komplete dostajemy wiele syntezatorów procesorów efektów itp więc jest to trudniej ogarnąć bo jest tego dużo więcej jak w Nexus.
Myślę że Nexus jest adresowany do trochę innego klienta jak Komplete (ma więcej brzmień typu "samograj" i do muzyki elektronicznej czy dance itp) ale gdyby w wersji full był w przyzwoitej cenie to pewnie bym się kiedyś skusił bo od przybytku głowa nie boli Wink

Biblioteki kontakta i ich obsluga to jest zabawa w nocna dlubanine. Szczerze nie polecam do realizacji pomyslow ad hoc. Nexus ma rozne biblioteki, nie tylko do muzyki dance. Wygodny interfejs, czesto splitowane instrumenty z wieloma layerami ktore wybrzmiewaja przy silniejszym nacisnieciu klawisza. To bardzo nowoczesne podejscie do robienia i grania muzyki symfonicznej ad hoc. Mozna sie doczepic do obwiedni ale to wg mnie zalezy od wykoanwcy i jego klawiatury midi.  Co do bibliotek Kontakta to kupowanie calego Ultimate to troche chwyt marketingowy bo tak naprawde uzytecznych jest moze max 35-50%.

Odpowiedz
27.07.2021, 07:47,
#10
RE: Zestaw softu na początek
(26.07.2021, 23:37)wacek5 napisał(a): Co do bibliotek Kontakta to kupowanie calego Ultimate to troche chwyt marketingowy bo tak naprawde uzytecznych jest moze max 35-50%.

Pewnie że kupowanie tak obszernej kolekcji nie ma sensu jeśli się tego nie potrzebuje i nie będzie korzystać ale to w jakiej części sie z tego korzysta to myślę sprawa indywidualna. Ja na pewno korzystam z większości i na pewno nie wymaga to wszystko dłubania po nocach jak piszesz bo wszystko zależy co robisz i jak z tego korzystasz (nie wiem w czym tam dłubać jak wszystko jest gotowe - może ty masz taką potrzebę żeby tam dłubać, edytować i zmieniać to co jest - to nic złego przecież).
Sam za pewne nie korzystasz też w 100% tego co jest w Nexus i pewnie jest wiele barw których nigdy nie użyłeś.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.07.2021, 10:43,
#11
RE: Zestaw softu na początek
Dlatego mając na uwadze argumenty Was obu kupię Komplete 13 "tylko" jak stanieje do 50%, może do tego czasu też € stanieje Wink

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  licencja na native intruments Mike 1 1,218 09.06.2022, 16:04
Ostatni post: bestspec
  True Keys VI Labs! na sprzedaż! takataka 0 3,325 15.02.2015, 08:06
Ostatni post: takataka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS