Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
24.08.2020, 21:20,
#31
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Ja to sobie mogę sam zrobić i wyeksportować z Zenology do formatu Fantoma bo przecież mam Zenology i dostęp do wszystkich rozszerzeń (opłacam Roland Cloud) ale udostępnij to się może komuś innemu tez przyda Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.08.2020, 06:39,
#32
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
...aaa, skoro masz, to nie będę pół dnia klikał, tylko rozbiję to sobie na kilka banków w wolnym czasie.
Swoją drogą nie rozumiem o co Rolandowi chodzi z tym $0,99, skoro sam daje bezpłatną możliwość przerzucania brzmień z Zenology do urządzeń Zen-Core?

Odpowiedz
25.08.2020, 08:28,
#33
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(25.08.2020, 06:39)GoOrange napisał(a): ...aaa, skoro masz, to nie będę pół dnia klikał, tylko rozbiję to sobie na kilka banków w wolnym czasie.
Swoją drogą nie rozumiem o co Rolandowi chodzi z tym $0,99, skoro sam daje bezpłatną możliwość przerzucania brzmień z Zenology do urządzeń Zen-Core?

Chodzi o to że tylko pierwszy miesiąc Roland Cloud w wersji Ultimate jest za darmo i masz wtedy dostęp do wszystkiego. Po miesiącu musisz przejść na abonament płatny (Core, Pro lub Ultimate) lub pozostać na darmowym koncie ale wtedy masz dostęp tylko do Zenology Lite (bardzo okrojona wersja - niecałe 200 barw ma tylko) i nie masz dostępu do rozszerzeń które wtedy będziesz musiał sobie kupować za symboliczne 0,99$.
W dowolnej wersji płatnej masz już dostęp do rozszerzeń barw bez dodatkowych opłat.
Tu masz pokazane różnice między poszczególnymi werjsami płatnego abonamentu:
https://www.rolandcloud.com/roland-account/memberships/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.08.2020, 16:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2020, 17:21 przez GoOrange.)
#34
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Tak, oczywiście wiem o różnych planach Roland-Cloud i chyba zdecyduje się na Ultimate, w sumienie oprócz Fantoma nie mam nic innego, ani pół instrumentu, wtyczki czy czegokolwiek.

Dlatego kupię sobie dodatkową, małą (max 3X klawiszy) klawiaturę MIDI do komputera. Niestety chyba będę też zmuszony do kupienia interfejsu audio.

Mógłbyś mi polecić jakieś urządzenia? Fajnie gdyby wszystko również współpracowało z iPadem Pro 2020.
Przeznaczenie to głównie szukanie i budowanie brzmień, więc trochę pokręteł by się przydało. Mniej mnie interesuje granie bo przecież do grania mam coś innego. Ważna jest bardziej jakość niż cena. Na razie mam na oku Arturia MiniLab MKII, ale może jest coś sensowniejszego?

Co do interfejsu audio, to fajnie gdyby współpracował z iPadem Pro 2020, ale również tu przede wszystkim liczy się jakość.

Odpowiedz
25.08.2020, 17:42,
#35
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(25.08.2020, 16:28)GoOrange napisał(a): Tak, oczywiście wiem o różnych planach Roland-Cloud i chyba zdecyduje się na Ultimate, w sumienie oprócz Fantoma nie mam nic innego, ani pół instrumentu, wtyczki czy czegokolwiek.

Dlatego kupię sobie dodatkową, małą (max 3X klawiszy) klawiaturę MIDI do komputera. Niestety chyba będę też zmuszony do kupienia interfejsu audio.

Mógłbyś mi polecić jakieś urządzenia? Fajnie gdyby wszystko również współpracowało z iPadem Pro 2020.
Przeznaczenie to głównie szukanie i budowanie brzmień, więc trochę pokręteł by się przydało. Mniej mnie interesuje granie bo przecież do grania mam coś innego. Ważna jest bardziej jakość niż cena. Na razie mam na oku Arturia MiniLab MKII, ale może jest coś sensowniejszego?

Co do interfejsu audio, to fajnie gdyby współpracował z iPadem Pro 2020, ale również tu przede wszystkim liczy się jakość.

 Dwa pytania.

1. Po co ci dodatkowy interfejs audio skoro Fantom to bardzo dobry interfejs audio również? Pisaliśmy już przecież o tym że Fantom może pełnić też funkcję interfejsu audio. Roland chwali się że zastosowali w nim HI End interfejs.

2. Po co ci dodatkowa klawiatura sterująca skoro Fantom z powodzeniem może pełnić funkcję klawiatury sterującej i to zaawansowanej? Zrozumiał bym gdyby brakowało ci klawiszy i zależało by ci na dodatkowym kawałku klawiatury tak na drugi poziom itp. Tak jest?

Z iPadami to jest tego typu sprawa o czym się już kilka razy przekonałem że coś z nim współpracuje, a potem robisz aktualizację systemu do której cie namawiają i przypominają (jeśli nie robisz od razu) i to coś ci już przestaje działać/współpracować po tej aktualizacji a cofnąć aktualizacji jak w Windows nie daje radyWink
Niestety zdarzają się tego typu historie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.08.2020, 17:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2020, 17:51 przez GoOrange.)
#36
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(25.08.2020, 17:42)bestspec napisał(a):
(25.08.2020, 16:28)GoOrange napisał(a): Tak, oczywiście wiem o różnych planach Roland-Cloud i chyba zdecyduje się na Ultimate, w sumienie oprócz Fantoma nie mam nic innego, ani pół instrumentu, wtyczki czy czegokolwiek.

Dlatego kupię sobie dodatkową, małą (max 3X klawiszy) klawiaturę MIDI do komputera. Niestety chyba będę też zmuszony do kupienia interfejsu audio.

Mógłbyś mi polecić jakieś urządzenia? Fajnie gdyby wszystko również współpracowało z iPadem Pro 2020.
Przeznaczenie to głównie szukanie i budowanie brzmień, więc trochę pokręteł by się przydało. Mniej mnie interesuje granie bo przecież do grania mam coś innego. Ważna jest bardziej jakość niż cena. Na razie mam na oku Arturia MiniLab MKII, ale może jest coś sensowniejszego?

Co do interfejsu audio, to fajnie gdyby współpracował z iPadem Pro 2020, ale również tu przede wszystkim liczy się jakość.

 Dwa pytania.

1. Po co ci dodatkowy interfejs audio skoro Fantom to bardzo dobry interfejs audio również? Pisaliśmy już przecież o tym że Fantom może pełnić też funkcję interfejsu audio. Roland chwali się że zastosowali w nim HI End interfejs.

2. Po co ci dodatkowa klawiatura sterująca skoro Fantom z powodzeniem może pełnić funkcję klawiatury sterującej i to zaawansowanej? Zrozumiał bym gdyby brakowało ci klawiszy i zależało by ci na dodatkowym kawałku klawiatury tak na drugi poziom itp. Tak jest?
Ponieważ to są dwie lokalizacje. Myślę że nawet Roland-Cloud i Zenology bym nie potrzebował w tym samym miejscu, obok Fantoma.
Chcę po prostu w lokalizacji B mieć alternatywę.

Ujmijmy to tak, zamiast owocowych czwartków czy piłkarzyków, chcę się relaksować od programowania wyciągając z szuflady klawiaturę i poszukiwać nowych brzmień, które później będę ładował do Fantoma.

Odpowiedz
25.08.2020, 18:36,
#37
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(25.08.2020, 17:47)GoOrange napisał(a):
(25.08.2020, 17:42)bestspec napisał(a):
(25.08.2020, 16:28)GoOrange napisał(a): Tak, oczywiście wiem o różnych planach Roland-Cloud i chyba zdecyduje się na Ultimate, w sumienie oprócz Fantoma nie mam nic innego, ani pół instrumentu, wtyczki czy czegokolwiek.

Dlatego kupię sobie dodatkową, małą (max 3X klawiszy) klawiaturę MIDI do komputera. Niestety chyba będę też zmuszony do kupienia interfejsu audio.

Mógłbyś mi polecić jakieś urządzenia? Fajnie gdyby wszystko również współpracowało z iPadem Pro 2020.
Przeznaczenie to głównie szukanie i budowanie brzmień, więc trochę pokręteł by się przydało. Mniej mnie interesuje granie bo przecież do grania mam coś innego. Ważna jest bardziej jakość niż cena. Na razie mam na oku Arturia MiniLab MKII, ale może jest coś sensowniejszego?

Co do interfejsu audio, to fajnie gdyby współpracował z iPadem Pro 2020, ale również tu przede wszystkim liczy się jakość.

 Dwa pytania.

1. Po co ci dodatkowy interfejs audio skoro Fantom to bardzo dobry interfejs audio również? Pisaliśmy już przecież o tym że Fantom może pełnić też funkcję interfejsu audio. Roland chwali się że zastosowali w nim HI End interfejs.

2. Po co ci dodatkowa klawiatura sterująca skoro Fantom z powodzeniem może pełnić funkcję klawiatury sterującej i to zaawansowanej? Zrozumiał bym gdyby brakowało ci klawiszy i zależało by ci na dodatkowym kawałku klawiatury tak na drugi poziom itp. Tak jest?
Ponieważ to są dwie lokalizacje. Myślę że nawet Roland-Cloud i Zenology bym nie potrzebował w tym samym miejscu, obok Fantoma.
Chcę po prostu w lokalizacji B mieć alternatywę.

Ujmijmy to tak, zamiast owocowych czwartków czy piłkarzyków, chcę się relaksować od programowania wyciągając z szuflady klawiaturę i poszukiwać nowych brzmień, które później będę ładował do Fantoma.


Czyli w przypadku klawiatury bardziej cie interesuje bogatszy interfejs czyli więcej gałek suwaków itp a mniej a ważna ilość klawiszy? Czy akceptujesz tez klawisze w wersji Mini czyli takie jak ta Arturia która wymieniłeś? Budżet dla klawiatury ograniczony do?

W przypadku interfejsu audio to ma służyć tylko za kartę muzyczną dla instrumentów wirtualnych i na ilości wejść audio (nagłośnienie mikrofonu czy gitary itp) i wyjść audio ci nie zależy? Jaki budżet na interfejs?
Jaki port wejściowy w komputerze posiadasz bo mamy interfejsy audio na USB3 lub  i na Thunderbolt3/USB-C  czy Wire Wire (nowsze szybsze) i na USB2 (czyli do jakiego portu w PC będziesz mógł podłączać interfejs)?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.08.2020, 18:55,
#38
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(25.08.2020, 18:36)bestspec napisał(a):
(25.08.2020, 17:47)GoOrange napisał(a):
(25.08.2020, 17:42)bestspec napisał(a):
(25.08.2020, 16:28)GoOrange napisał(a): Tak, oczywiście wiem o różnych planach Roland-Cloud i chyba zdecyduje się na Ultimate, w sumienie oprócz Fantoma nie mam nic innego, ani pół instrumentu, wtyczki czy czegokolwiek.

Dlatego kupię sobie dodatkową, małą (max 3X klawiszy) klawiaturę MIDI do komputera. Niestety chyba będę też zmuszony do kupienia interfejsu audio.

Mógłbyś mi polecić jakieś urządzenia? Fajnie gdyby wszystko również współpracowało z iPadem Pro 2020.
Przeznaczenie to głównie szukanie i budowanie brzmień, więc trochę pokręteł by się przydało. Mniej mnie interesuje granie bo przecież do grania mam coś innego. Ważna jest bardziej jakość niż cena. Na razie mam na oku Arturia MiniLab MKII, ale może jest coś sensowniejszego?

Co do interfejsu audio, to fajnie gdyby współpracował z iPadem Pro 2020, ale również tu przede wszystkim liczy się jakość.

 Dwa pytania.

1. Po co ci dodatkowy interfejs audio skoro Fantom to bardzo dobry interfejs audio również? Pisaliśmy już przecież o tym że Fantom może pełnić też funkcję interfejsu audio. Roland chwali się że zastosowali w nim HI End interfejs.

2. Po co ci dodatkowa klawiatura sterująca skoro Fantom z powodzeniem może pełnić funkcję klawiatury sterującej i to zaawansowanej? Zrozumiał bym gdyby brakowało ci klawiszy i zależało by ci na dodatkowym kawałku klawiatury tak na drugi poziom itp. Tak jest?
Ponieważ to są dwie lokalizacje. Myślę że nawet Roland-Cloud i Zenology bym nie potrzebował w tym samym miejscu, obok Fantoma.
Chcę po prostu w lokalizacji B mieć alternatywę.

Ujmijmy to tak, zamiast owocowych czwartków czy piłkarzyków, chcę się relaksować od programowania wyciągając z szuflady klawiaturę i poszukiwać nowych brzmień, które później będę ładował do Fantoma.


Czyli w przypadku klawiatury bardziej cie interesuje bogatszy interfejs czyli więcej gałek suwaków itp a mniej a ważna ilość klawiszy? Czy akceptujesz tez klawisze w wersji Mini czyli takie jak ta Arturia która wymieniłeś? Budżet dla klawiatury ograniczony do?

W przypadku interfejsu audio to ma służyć tylko za kartę muzyczną dla instrumentów wirtualnych i na ilości wejść audio (nagłośnienie mikrofonu czy gitary itp) i wyjść audio ci nie zależy? Jaki budżet na interfejs?
Jaki port wejściowy w komputerze posiadasz bo mamy interfejsy audio na USB3 lub  i na Thunderbolt3/USB-C  czy Wire Wire (nowsze szybsze) i na USB2 (czyli do jakiego portu w PC będziesz mógł podłączać interfejs)?

1. Klawiatura wielkość klawiszy ma mniejsze znaczenie, ale jakość oby byla jak najlepsza. Mniej interesują mnie sekwencer i pady, bardziej pokrętła i suwaki (o ile zadziała to z wirtualnymi instrumentami Rolanda). Fajnie jakby z iPadem działała. Wiem że na aftertouch nie mam co liczyć, ale chciałbym słyszeć to co na Fantomie, a nie jak teraz (zero / jedynkowo), na klawiaturze laptopa. 
Widziałem że teoretycznie Roland A300 Pro mógłby mi spasować, ale ten produkt jest dekadę na rynku...

2. Interfejs audio, mikrofon do vocodera i jakich próbek domowego śpiewu bedzie, co do ilości wejść / wyjść to nie wiem jak to obliczyć... Potrzebuję porady Sad Natomiast chyba bliżej mi już do wirtualnych instrumentów niż fizycznych, ale biorę pod uwagę też opcję drugiego, małego syntezatora, tyle że ten musiałby brzmieniowo mocno dywersyfikować Fantoma...

Na szybko wpadł mi w oko Motu, dobre recenzje ma M2, ale nie wiem czy przyszłościowo lepiej nie kupić minimum M4 (inna sprawa czy to ta sama dobra jakość???).

W laptopie mam 2 x Thunderbolt, ale w iPadzie USB-C. Mam też na biurku HP Microserver Gen10 Plus z USB 3.2 (chyba najnowsza wersja). Nie wiem czy Thunderbolt utrzyma się jako standard, a laptop pewnie kiedyś pójdzie do wymiany.

Budżet, klawiatura do 1000 zł, interfejs max ok. 1500 zł.

Odpowiedz
25.08.2020, 21:16,
#39
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(25.08.2020, 18:55)GoOrange napisał(a): 1. Klawiatura wielkość klawiszy ma mniejsze znaczenie, ale jakość oby byla jak najlepsza. Mniej interesują mnie sekwencer i pady, bardziej pokrętła i suwaki (o ile zadziała to z wirtualnymi instrumentami Rolanda). Fajnie jakby z iPadem działała. Wiem że na aftertouch nie mam co liczyć, ale chciałbym słyszeć to co na Fantomie, a nie jak teraz (zero / jedynkowo), na klawiaturze laptopa. 
Widziałem że teoretycznie Roland A300 Pro mógłby mi spasować, ale ten produkt jest dekadę na rynku...

2. Interfejs audio, mikrofon do vocodera i jakich próbek domowego śpiewu bedzie, co do ilości wejść / wyjść to nie wiem jak to obliczyć... Potrzebuję porady Sad Natomiast chyba bliżej mi już do wirtualnych instrumentów niż fizycznych, ale biorę pod uwagę też opcję drugiego, małego syntezatora, tyle że ten musiałby brzmieniowo mocno dywersyfikować Fantoma...

Na szybko wpadł mi w oko Motu, dobre recenzje ma M2, ale nie wiem czy przyszłościowo lepiej nie kupić minimum M4 (inna sprawa czy to ta sama dobra jakość???).

W laptopie mam 2 x Thunderbolt, ale w iPadzie USB-C. Mam też na biurku HP Microserver Gen10 Plus z USB 3.2 (chyba najnowsza wersja). Nie wiem czy Thunderbolt utrzyma się jako standard, a laptop pewnie kiedyś pójdzie do wymiany.

Budżet, klawiatura do 1000 zł, interfejs max ok. 1500 zł.

Klawiatura A300 jest OK. To że nie jest to nowość w niczym nie przeszkadza wręcz to zaleta bo kiedyś aftertouch to był standard a dziś go w tańszych modelach nie tak łatwo spotkać a A300 go ma. Ważne że wciąż jest sprzedawana jako nowa. To moim zdaniem solidna konstrukcja i ma bogaty interfejs.
Ipada podłączysz do niej złączami MIDI 5DIN ale musisz kupić dodatkowy interfejs MIDI dla ipada Pro co przez jego nietypowość złącza (USB-C) może nie być proste, bo wątpię aby bezpośrednie podłączenie do A300 przez USB zadziałało. W razie czego można się ratować dodatkowymi rozwiązanimi MIDI Blutouch.
Z klawiatur Midi fajna też jest Akai MPK 249 ale już wylatuje z twojego budżetu.

Motu M2/M4 jest ok. Dobra jakość audio całkiem szybka jak na ten segment ale trudno znaleźć jednoznaczne informacje że działa bezpośrednio podłączona do Ipad Pro.
Focusrite Scarlet 2i2 (gen 3 - najnowsze modele) już natomiast wspierają iPad Pro i mógła by być alternatywą dla Motu M2/M4

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.08.2020, 10:46,
#40
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Wziąłem jednak Arturię Keysteep, ma aftertouch tak jak Fantom, dodatkowo jest wąska i wydaje się mieć ogolną dobrą jakość.
Co do interfejsu, Motu M2/4 jest niedostępny, a ściąganie z Niemiec... Kupiłem Focusrite Scarlett 8i6 3rd Gen, poza przyzwoit jakością, głównie ze względu na popularność, pewnie dopracowane sterowniki i ma spdif.

A powiedz mi jeszcze, znasz jakiś syntezator za max 2-3 tys. z własnym interfejsem audio?

Odpowiedz
26.08.2020, 13:04,
#41
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(26.08.2020, 10:46)GoOrange napisał(a): Wziąłem jednak Arturię Keysteep, ma aftertouch tak jak Fantom, dodatkowo jest wąska i wydaje się mieć ogolną dobrą jakość.
Co do interfejsu, Motu M2/4 jest niedostępny, a ściąganie z Niemiec... Kupiłem  Focusrite Scarlett 8i6 3rd Gen, poza przyzwoit jakością, głównie ze względu na popularność, pewnie dopracowane sterowniki i ma spdif.

A powiedz mi jeszcze, znasz jakiś syntezator za max 2-3 tys. z własnym interfejsem audio?

Tak na szybko w tym przedziale i nawet w dolnej granicy to Novation Ultranova - bardzo fajny synth i świetny stosunek ceny do jakości i możliwości jak również rozbudowany sterownik midi (słynne Novation AutoMap).

Dodatkowo Acces Viruss Ti Snow- jeszcze fajniejszy ale w tym przedziale to chyba tylko używany (jak kupiłem swojego Virusa urzywanego i jestem bardzo zadowolony)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
26.08.2020, 13:47,
#42
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(26.08.2020, 13:04)bestspec napisał(a):
(26.08.2020, 10:46)GoOrange napisał(a): Wziąłem jednak Arturię Keysteep, ma aftertouch tak jak Fantom, dodatkowo jest wąska i wydaje się mieć ogolną dobrą jakość.
Co do interfejsu, Motu M2/4 jest niedostępny, a ściąganie z Niemiec... Kupiłem  Focusrite Scarlett 8i6 3rd Gen, poza przyzwoit jakością, głównie ze względu na popularność, pewnie dopracowane sterowniki i ma spdif.

A powiedz mi jeszcze, znasz jakiś syntezator za max 2-3 tys. z własnym interfejsem audio?

Tak na szybko w tym przedziale i nawet w dolnej granicy to Novation Ultranova - bardzo fajny synth i świetny stosunek ceny do jakości i możliwości jak również rozbudowany sterownik midi (słynne Novation AutoMap).

Dodatkowo Acces Viruss Ti Snow- jeszcze fajniejszy ale w tym przedziale to chyba tylko używany (jak kupiłem swojego Virusa urzywanego i jestem bardzo zadowolony)
Pytałem w kontekście ewentualnego wykorzystania takiego syntezatora z interfejsem audio zamiast klawiatury MIDI z oddzielnym interfejsem, ale w sumie nie będę kombinował.

Odpowiedz
29.10.2020, 16:16,
#43
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Ukazał się soft Rolanda o wdzięcznej nazwie SVZ SAMPLE CONVERTER. Ludziska się cieszą, a ja nie wiem z czego... Możecie mnie oświecić?

Odpowiedz
29.10.2020, 17:56,
#44
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(29.10.2020, 16:16)GoOrange napisał(a): Ukazał się soft Rolanda o wdzięcznej nazwie SVZ SAMPLE CONVERTER. Ludziska się cieszą, a ja nie wiem z czego... Możecie mnie oświecić?

To prosty program który konwertuje pliki w formacie Soundfont których nie wczytasz do fantoma bezpośrednio na pliki w formacie SVZ które już do Fantoma wczytasz.
Soundfont-y zawierają cały zestaw sampli przyporządkowanych już do poszczególnych klawiszy czyli taki zbiór sampli i ich keymap więc nie musisz tego robić ręcznie i przypisywać każde Wav do poszczególnego klawisza itp.
Soundfont to bardzo popularny format który czyta większość samplerów itp więc w sieci jest tego dużo. Nazywając taki keymap i sample barwą w soundfont można zapisać cały zestaw barw czyli taki np bank barw (więc zbioru zestawów takich keymap i sampli)
Dzięki temu konwerterowi otwierają się nowe możliwości, bo można użyć np innych konwerterów jak np Chicken System Translator, który chyba czyta wszystkie możliwe formaty samplerów i nie tylko (i konwertuje je na dowolny inny) i przekonwertować je do Soundfont a potem do SVZ i wgrać do Fantoma.
Dzięki temu można np sample w formacie AKAI czy Emu czy Kurzweil czy z Fantoma z serii X przerobić na Soundfont a potem na SVZ i wgrać do nowego Fantoma.

Teraz wyposażając się z dodatkowe konwertery jak Chicken System Translator, Sample Robot, Awave Studio zabawa dopiero się zaczyna Wink

Osobiście posiadam Chicken System Translator i Sample Robot i to mega przydatne programy jak się ma dostęp do sampli do samplerów (a mam im bardzo dużo) w przypadku Translatora bo Sample Robot z kolei służy do automatycznego samplowania dowolnych instrumentów fizycznych i wirtualnych więc możesz sobie zsamplować jakieś piano z Kontakt albo jakiś wirtual Arturii który jeśli pamiętam to kupiłeś chyba Pigments (co potrafią oba znajdziesz zna YT).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
21.02.2021, 01:10,
#45
Aktualizacja systemu 2.1 wprawadza Model Expansions
Ukazała się aktualizacja systemu dla serii Fantom która wreszcie wprowadza obiecane wcześniej 4 Model Expansions JX-8P, Jupiter-8, Juno-106 i SH101, które wcześniej były dostępne tylko dla Jupiter X i Zenology. Biorąc pod uwagę że Fantom ma już całkiem funkcjonalny sampler który potrafi samplować z wejść audio jak i samego siebie i obsługuje multisample (wiele warstw sampli na 1 klawisz) można powiedzieć że ma do dyspozycji 9 silników syntezy (Sampler, Rompler, Supernatural, Wirtualny analog, V-Piano, JX-8P, Jupiter-8, Juno-106 i SH101). To już potęga i z nowych Workstation jakie ostatnimi laty się pokazały moim zdaniem Fantom wysuwa się na prowadzenie. Duże możliwości syntezy, jakość materiałów, bardzo rozbudowany interfejs i możliwości masterkeyboard (mnogość portów USB do zewnętrznych kontrolerów), dobry interfejs audio i integracja z DAW i Mainstage oraz Zenology oraz mnogość rozszerzeń dostępnych dla Fantoma w Roland Cloud (ponad 70) robią wrażenie.

https://www.youtube.com/watch?v=ALdzXQeU0FQ
https://www.synthanatomy.com/2021/02/rol...ter-8.html
https://www.youtube.com/watch?v=ynbzBjh5m3M

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
13.07.2021, 18:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2021, 18:35 przez GoOrange.)
#46
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Przed chwilą ukazała się nowa wersja oprogramowania dla nowego Fantoma oznaczona cyferkami 2.5 Wink

Dodano nowy silnik brzmieniowy...
"A Virtual ToneWheel sound module has been added (ZONE 2 only)".
https://youtu.be/y4SjV8RQ-gM

Dla mnie super informacją jest integracja z Ableton Live!
"A function for Official integration with Ableton Live has been added".
https://youtu.be/tE0vSqs_Y_0

Odpowiedz
14.07.2021, 19:50,
#47
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Roland wykonał świetną robotę ostatnimi czasy znacznie rozszerzając pierwotne możliwości nowych fantomów przez między innymi uwolnienie pamięci na sample do "normalnego" użytku i dodanie nowych silników brzmieniowych w tym  symulacji Tone Wcheel. Odskoczył na kilometr produktom Yamahy i zrobił to czego Yamaha nie robi mimo bardzo wyraźnym sugestiom i oczekiwaniom użytkowników Montage/Modx (dodanie śliników np VA czy Tone Wcheel). Na początku Fantom był całkiem porównywalny możliwościami do Montage/MODX ale dziś to już wiele więcej.
Biorąc pod uwagę że Kronos już sie nie rozwija a Nautilus nie wniósł nic nowego praktycznie po za nowymi barwami w komplecie to dla mnie nowy Roland Fantom to obecnie Numer 1 wśród stacji roboczych.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
14.07.2021, 20:04,
#48
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Trzeba przyznać że przeszli kawałd rogi od początkowych możliwości softu, a pewnie niedługo dodadzą jeszcze model JD-800. Mnie osobiście brakuje możliwości pełnej edycji wszystkiego na PC.
Gdyby powstał wirtualny odpowiednik Fantoma na PC z możliwością wzajemnej synchronizacji, to byłoby absolutnie genialne.

PS.
Odpowiadając w moim wątku "popełniłeś" tysięczny post na tym forum Big Grin To tym bardziej cenne, że zawsze merytorycznie i rzeczowo.

Odpowiedz
14.07.2021, 21:05,
#49
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(14.07.2021, 20:04)GoOrange napisał(a): Trzeba przyznać że przeszli kawałd rogi od początkowych możliwości softu, a pewnie niedługo dodadzą jeszcze model JD-800. Mnie osobiście brakuje możliwości pełnej edycji wszystkiego na PC.
Gdyby powstał wirtualny odpowiednik Fantoma na PC z możliwością wzajemnej synchronizacji, to byłoby absolutnie genialne.

PS.
Odpowiadając w moim wątku "popełniłeś" tysięczny post na tym forum Big Grin To tym bardziej cenne, że zawsze merytorycznie i rzeczowo.

No nawet nie zauważyłem że to już 1000 pękłoWink

Niedawno zrobili edytor dla Jupiterów X/Xm to może osobny zrobią do Fantomów ale jak popatrzeć że praktycznie wszystko z wyjątkiem barw Multi Zone można zrobić w Zenology i przesłać do Fantoma to może być nie prędko. Może do Zenology dodadzą synchronizację albo może już jest? Sprawdzałeś?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
15.07.2021, 06:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2021, 06:20 przez GoOrange.)
#50
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(14.07.2021, 21:05)bestspec napisał(a):
(14.07.2021, 20:04)GoOrange napisał(a): Trzeba przyznać że przeszli kawałd rogi od początkowych możliwości softu, a pewnie niedługo dodadzą jeszcze model JD-800. Mnie osobiście brakuje możliwości pełnej edycji wszystkiego na PC.
Gdyby powstał wirtualny odpowiednik Fantoma na PC z możliwością wzajemnej synchronizacji, to byłoby absolutnie genialne.

PS.
Odpowiadając w moim wątku "popełniłeś" tysięczny post na tym forum Big Grin To tym bardziej cenne, że zawsze merytorycznie i rzeczowo.

No nawet nie zauważyłem że to już 1000 pękłoWink

Niedawno zrobili edytor dla Jupiterów X/Xm to może osobny zrobią do Fantomów ale jak popatrzeć że praktycznie wszystko z wyjątkiem barw Multi Zone można zrobić w Zenology i przesłać do Fantoma to może być nie prędko. Może do Zenology dodadzą synchronizację albo może już jest? Sprawdzałeś?

Nie sprawdzałem. Niestety miałem długą przerwę ze względu na pracę, a teraz zastanawiam się czy kupić Iridium i używać Fantom + Iridium + sporadycznie PC, czy zamiast Waldorfa kupić jakiegoś nadchodzącego Macbooka Pro na M2/M1X i obok Zenology i Pigments-a powoli myśleć o NI Kontakt. Gram tylko w domu i tylko dla siebie.

Odpowiedz
15.07.2021, 20:13,
#51
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(14.07.2021, 19:50)bestspec napisał(a): Roland wykonał świetną robotę ostatnimi czasy znacznie rozszerzając pierwotne możliwości nowych fantomów przez między innymi uwolnienie pamięci na sample do "normalnego" użytku i dodanie nowych silników brzmieniowych w tym  symulacji Tone Wcheel. Odskoczył na kilometr produktom Yamahy i zrobił to czego Yamaha nie robi mimo bardzo wyraźnym sugestiom i oczekiwaniom użytkowników Montage/Modx (dodanie śliników np VA czy Tone Wcheel). Na początku Fantom był całkiem porównywalny możliwościami do Montage/MODX ale dziś to już wiele więcej.
Biorąc pod uwagę że Kronos już sie nie rozwija a Nautilus nie wniósł nic nowego praktycznie po za nowymi barwami w komplecie to dla mnie nowy Roland Fantom to obecnie Numer 1 wśród stacji roboczych.

No fakt, choć dla mnie nowy Fantom ze swoją ceną jest na tyle abstrakcyjny, że się specjalnie nie interesowałem, ale widzę, że co chwilę dokładają coś nowego, nieco zbliżając Fantoma do Jupitera X, tak? Mówię o rozszerzeniach MODELS. W Jupiterze panel instrumentu dedykowany stricte syntezatorom, naturalnie.
A gdy Fantom wyszedł to było mówione, że niedorobiony Big Grin może taka moda teraz, że wypuszczamy produkty niedokończone byle tylko być szybszym. Apropo tego nowego jeszcze, mimo wszystko ten "nowy" sinik organowy to jest wciąż praktycznie to samo co słyszymy czy to jako SuperNatural Acoustic Organ (np. w FA czy Integrze), czy w instrumentach serii VR i pewnie VK też. Nie ma tu żadnej rewolucji, nazwy się zmieniają. Korg też wałkuje swojego CX-3 którąś dekadę, nie wspominając o Kurzweilu z KB3. W tym towarzystwie najbardziej postępowa wydaje się być Yamaha z serią YC Smile choć to nie workstation, więc też nie do końca pasuje, w temacie workstation zostaje daleko w tyle organowo. 

Ciekaw jestem następcy nie tyle FA, co JUNO-DS. Bo skoro Roland pożegnał swój stary silnik brzmieniowy PCM, a wprowadził ZEN-Core (choć nie widzę specjalnych różnic, wciąż 4 partiale itd. no ale jest to ujednolicenie pomiędzy różnymi instrumentami i pewnie o to chodzi), to czego można się spodziewać? AX-Edge też już na ZEN-Core, RD-88 także. Myślę sobie, że gdybym miał JUNO-DSa a nie FA, to bym się Rolanda nie pozbył, bo dopiero po czasie dotarłem do tego, że DS choć wyraźnie słabszy "na papierze" w specyfikacji, bez SuperNatural, ma nowsze próbki typu PCM pochodzące raczej z rodziny Fantom S/X/G a nie z modułu XV-5080. Może jeszcze zdążę kupić, ale wypadałoby podejrzeć co szykują jako następny model Smile Przydałoby się więcej kontrolerów na panelu, coś w stylu Fantoma LE - dla biedaków Big Grin - czyli przynajmniej 4 suwaki od stref jak w MODX...

Wiem, że trochę off-topic, ale parę przemyśleń związanych z Rolandem jako takim chyba za bardzo nie zaśmieci.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
15.07.2021, 20:53,
#52
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Generalnie moje przemyślenia na temat i Rolanda Fantom i workstation są takie, że każdy z elementów (zarówno brzmienie, funkcje jak i ergonomię) osobno ktoś, gdzieś zrobił pewnie lepiej, ale w Fantomie jest to połączone w jeden dość zgrabny instrument i to jest chyba jego największą zaletą.

Co do dodatkowych gałek i suwaków, które wyciągną na wierzch opcje syntezatora - są takowe?
Tak z innej beczki, czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł umożliwienia podpięcia monitora, klawiatury i myszy przez HDMI i USB?

Odpowiedz
16.07.2021, 02:58,
#53
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(15.07.2021, 20:53)GoOrange napisał(a): .........
Tak z innej beczki, czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł umożliwienia podpięcia monitora, klawiatury i myszy przez HDMI i USB?

Do Yamahy Montage podłączysz monitor nawet dotykowy (i normalnie dotykowo obsługujesz) przez przelotkę HDMI/USB i ponoć z MODX też się da. Działają wybrane modele monitorów. Jest kilka filmów na ten temat na YT.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.07.2021, 03:37,
#54
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(15.07.2021, 20:13)pawelsz napisał(a): No fakt, choć dla mnie nowy Fantom ze swoją ceną jest na tyle abstrakcyjny, że się specjalnie nie interesowałem, ale widzę, że co chwilę dokładają coś nowego, nieco zbliżając Fantoma do Jupitera X, tak? Mówię o rozszerzeniach MODELS.

Raczej bym powiedział że Fantom wchłonął z Jupiterów to co najlepsze czyli Models bo trzeba pamiętać że w Fantomie mamy sporo więcej jak Jupiterach zwłaszcza pod kątem wgrywania sampli tworzenia z tego barw czy korzystanie z wewnętrznego samplera itp.

(15.07.2021, 20:13)pawelsz napisał(a): A gdy Fantom wyszedł to było mówione, że niedorobiony Big Grin może taka moda teraz, że wypuszczamy produkty niedokończone byle tylko być szybszym.

Fantom (i nie tylko bo nowe rzeczy dochodzą również w pozostałych nowych produktach z Zen-Core choć nie na taką skalę jak w Fantomie) idzie najwyraźniej drogą przetartą przez Kurzweila który w przypadku Forte ze Stage Piano uczynił zaawansowane Workstation dodając całe mnóstwo nowych rzeczy od możliwości wgrywania sampli 3,6 GB czego w ogóle nie było na starcie po dodanie sequencera czy nowego silnika brzmieniowego z syntezą FM itp.

(15.07.2021, 20:13)pawelsz napisał(a): Apropo tego nowego jeszcze, mimo wszystko ten "nowy" sinik organowy to jest wciąż praktycznie to samo co słyszymy czy to jako SuperNatural Acoustic Organ (np. w FA czy Integrze), czy w instrumentach serii VR i pewnie VK też. Nie ma tu żadnej rewolucji, nazwy się zmieniają. Korg też wałkuje swojego CX-3 którąś dekadę, nie wspominając o Kurzweilu z KB3. W tym towarzystwie najbardziej postępowa wydaje się być Yamaha z serią YC Smile choć to nie workstation, więc też nie do końca pasuje, w temacie workstation zostaje daleko w tyle organowo.

Tu nie jest moim zdaniem ważne czy to jest rewolucja czy coś co z innego produktu włożyli teraz do Fantoma. Ważne jest to że to dodali czyniąc go bardziej kompletnym produktem (Yamaha w Montage/Modx olała ten temat). Nie jest to oparte na SuperNatural czyli próbkach jak SuperNatural Acoustic Organ tylko to symulacja organów elektrycznych typu Tone Wheel i jak wynika z tej prezentacji oficjalnej Rolanda bazuje na tym co mamy w serii VK.
https://www.youtube.com/watch?v=y4SjV8RQ-gM

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
16.07.2021, 16:27,
#55
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(16.07.2021, 03:37)bestspec napisał(a): Tu nie jest moim zdaniem ważne czy to jest rewolucja czy coś co z innego produktu włożyli teraz do Fantoma. Ważne jest to że to dodali czyniąc go bardziej kompletnym produktem (Yamaha w Montage/Modx olała ten temat). Nie jest to oparte na SuperNatural czyli próbkach jak SuperNatural Acoustic Organ tylko to symulacja organów elektrycznych typu Tone Wheel i jak wynika z tej prezentacji oficjalnej Rolanda bazuje na tym co mamy w serii VK.
https://www.youtube.com/watch?v=y4SjV8RQ-gM

No faktycznie, nazywa się to inaczej Virtual Tone Wheel Organ. Ale brzmienie jest wciąż o tym samym charakterze. Nie mówię, że jest złe.
Możliwe, że SuperNatural Acoustic Organ to zsamplowany Virtual Tone Wheel... a do Fantoma wsadzili silnik podobnie jak V-Piano. Aaa, to może dlatego organy w VR-09 wydawały mi się lepsze niż w FA? Jeśli Hammond to prawdziwa rzecz, silnik Virtual ToneWheel Organ Rolanda to jego proteza, to SuperNatural Acoustic Organ to proteza protezy Big Grin
Oczywiście, jako kombajn do wszystkiego Fantom naprawdę ma sporo, także w porównaniu z konkurencją.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
16.07.2021, 23:56,
#56
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(16.07.2021, 16:27)pawelsz napisał(a):
(16.07.2021, 03:37)bestspec napisał(a): Tu nie jest moim zdaniem ważne czy to jest rewolucja czy coś co z innego produktu włożyli teraz do Fantoma. Ważne jest to że to dodali czyniąc go bardziej kompletnym produktem (Yamaha w Montage/Modx olała ten temat). Nie jest to oparte na SuperNatural czyli próbkach jak SuperNatural Acoustic Organ tylko to symulacja organów elektrycznych typu Tone Wheel i jak wynika z tej prezentacji oficjalnej Rolanda bazuje na tym co mamy w serii VK.
https://www.youtube.com/watch?v=y4SjV8RQ-gM

No faktycznie, nazywa się to inaczej Virtual Tone Wheel Organ. Ale brzmienie jest wciąż o tym samym charakterze. Nie mówię, że jest złe.
Możliwe, że SuperNatural Acoustic Organ to zsamplowany Virtual Tone Wheel... a do Fantoma wsadzili silnik podobnie jak V-Piano. Aaa, to może dlatego organy w VR-09 wydawały mi się lepsze niż w FA? Jeśli Hammond to prawdziwa rzecz, silnik Virtual ToneWheel Organ Rolanda to jego proteza, to SuperNatural Acoustic Organ to proteza protezy Big Grin
Oczywiście, jako kombajn do wszystkiego Fantom naprawdę ma sporo, także w porównaniu z konkurencją.

Zupełnie nie o to chodzi (tak mi się wydaje)Wink
Poczytaj czym są organy ToneWheel w sensie jak powstaje w nich dźwięk a zobaczysz że to inna bajka w porównaniu do innego typu organ np piszczałkowych itp które myślę bliższe są czemuś co zostało nazwane acoustic organ. W organach Thonewheel które są instrumentem elektromechanicznym a nie akustycznym źródłem dźwięku jest stale rotujący dysk (chyba magnetyczny) w pobliżu specjalnej cewki tzw przetwornika. Nie wiem bo nie mam instrumentu z Supernatural Acoustic Organ ale na logikę nie powinno to mieć nic współnego z ToneWheel. Ja przynajmniej zakładam że różnica jest podobna w sensie tych dwóch technologii do tego jaka jest między pianinem elektrycznym a akustycznym Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
17.07.2021, 00:54,
#57
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Jak dla mnie sn-a tone wheel organ w moim FA-08 brzmi tak samo jak w tym filmie prezentującym właśnie dodany do fantoma. W fa też mam możliwość edycji (i nie mam tu na myśli tylko poziomu poszczególnych draw barów, ale też Leakage, Percussion, key on/of click, tempo kręcenia woofera i tweetera, poziomy itd.), ogólnie, to symulacja Hammonda u Rolanda, to chyba jedna ze słabszych na rynku, a co do prawdziwego Hammonda, to fajne filmiki są tu:
https://www.youtube.com/watch?v=mFDLWxk6_zE
https://www.youtube.com/watch?v=JVAmjYIC3xs
https://www.youtube.com/watch?v=9qytVziTy6s
i o leslie:
https://www.youtube.com/watch?v=3fmSPov4gMQ

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
17.07.2021, 06:53,
#58
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
Wydaje mi się że po zrobieniu symulacji starych, istniejących od dawna instrumentów nie bardzo jest co poprawiać, ich brzmienie przecież też już się nie zmienia.osobna kwestia, to na ile ta implementacja jest udana.

Co do jakości samego brzmienia, to wydaje mi się że Fantom ma najsłabsze brzmienie w demach brzmień biorąc pod uwagę inne topowe workstation, z kolei najwięcej zyskuje i najlepiej brzmi po wyprodukowaniu utworu. Inna sprawa że np. w takim Montage wydaje się jakby wszystko globalnie było podciągnięte na equalizerze.

Odpowiedz
17.07.2021, 07:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2021, 12:38 przez pawelsz.)
#59
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
(16.07.2021, 23:56)bestspec napisał(a):
(16.07.2021, 16:27)pawelsz napisał(a):
(16.07.2021, 03:37)bestspec napisał(a): Tu nie jest moim zdaniem ważne czy to jest rewolucja czy coś co z innego produktu włożyli teraz do Fantoma. Ważne jest to że to dodali czyniąc go bardziej kompletnym produktem (Yamaha w Montage/Modx olała ten temat). Nie jest to oparte na SuperNatural czyli próbkach jak SuperNatural Acoustic Organ tylko to symulacja organów elektrycznych typu Tone Wheel i jak wynika z tej prezentacji oficjalnej Rolanda bazuje na tym co mamy w serii VK.
https://www.youtube.com/watch?v=y4SjV8RQ-gM

No faktycznie, nazywa się to inaczej Virtual Tone Wheel Organ. Ale brzmienie jest wciąż o tym samym charakterze. Nie mówię, że jest złe.
Możliwe, że SuperNatural Acoustic Organ to zsamplowany Virtual Tone Wheel... a do Fantoma wsadzili silnik podobnie jak V-Piano. Aaa, to może dlatego organy w VR-09 wydawały mi się lepsze niż w FA? Jeśli Hammond to prawdziwa rzecz, silnik Virtual ToneWheel Organ Rolanda to jego proteza, to SuperNatural Acoustic Organ to proteza protezy Big Grin
Oczywiście, jako kombajn do wszystkiego Fantom naprawdę ma sporo, także w porównaniu z konkurencją.

Zupełnie nie o to chodzi (tak mi się wydaje)Wink
Poczytaj czym są organy ToneWheel w sensie jak powstaje w nich dźwięk a zobaczysz że to inna bajka w porównaniu do innego typu organ np piszczałkowych itp które myślę bliższe są czemuś co zostało nazwane acoustic organ. W organach Thonewheel które są instrumentem elektromechanicznym a nie akustycznym źródłem dźwięku jest stale rotujący dysk (chyba magnetyczny) w pobliżu specjalnej cewki tzw przetwornika. Nie wiem bo nie mam instrumentu z Supernatural Acoustic Organ ale na logikę nie powinno to mieć nic współnego z ToneWheel. Ja przynajmniej zakładam że różnica jest podobna w sensie tych dwóch technologii do tego jaka jest między pianinem elektrycznym a akustycznym Wink

Specu, ale ja doskonale wiem co to są hammondy. Chodzi mi o to, że barwy organowe organów elektromechanicznych (czyli nie akustycznych, owszem) siedzą w Integrze czy FA jako brzmienia SuperNatural Acoustic (SN-A) , w odróżnieniu od SuperNatural Synth (SN-S) czy SuperNatural Drums (SN-D). Chodzi mi o typ/rodzaj brzmienia w instrumencie. I masz tam tak samo drawbary jak w Fantomie choć tylko jeden zestaw na pojedynczą barwę. A "organ" to tylko kategoria brzmień bo w ramach SuperNatural Acoustic jeszcze możesz osobno wyodrębnić Piano, E. Piano, Strings i właśnie np Organ. Za to organy które nie są SuperNatural ro brzmienia "syntetyczne" PCMS i składają się jak typowe stare barwy z max czterech multisampli. Perkusje PCMD to też brzmienia syntetyczne ale zbudowane inaczej niż SuperNatural Drums. Myślę, że Jupitery 50 i 80 mają też sporo brzmień SuperNatural Acoustic. A Hammondy znalazły się w typie Acoustic będąc nie-syntezatorami więc je tam umieścili.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
17.07.2021, 09:18,
#60
RE: Roland Fantom 6 - wątek, worek ;)
No ja po prostu myślałem  że w barwach akustycznych siedzą instrumenty akustyczne a takie organy przecież też są ale widać Roland w SuperNatural sporo też namieszał Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS