Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stage piano do 4000 zł
25.08.2020, 22:55,
#1
Stage piano do 4000 zł
Cześć Smile Od kilku miesięcy szukam przenośnego pianina cyfrowego do gry na scenie. Chciałbym grać na nim w zespole, akompaniować wokalistom, czy też w mniejszym stopniu pobawić się brzmieniami i po cichu grać w domu. Od 8 lat gram na akustyku w szkole muzycznej, toteż od klawisza będę raczej sporo wymagał w kwestii klawiatury i brzmienia pianina. Nie odmówię dużemu wyborowi brzmień, a nawet fajnie byłoby je mieć, jednak raczej nacisk będę kładł na aspekty wspomniane wcześniej. Mój budżet wynosi 4000 zł.
Z porad profesjonalistów udało mi się wybrać kilka modeli, jednak wciąż pojawiają się problemy.
- Korg D1   (Nie jestem przekonany ze względu an zaskakująco niską cenę)
- Kurzweil MPS 10F lub 20 F     (Niestety nie są już produkowane i nie mogę ich nigdzie znaleźć)
- Kurzweil MPS110 
Byłbym wdzięczny za każdą udzieloną poradę w wyborze instrumentu. Jestem świadom, że 4000 zł to raczej dość niska półka jak dla pianisty z jakimś wyższym zaawansowaniem, ale wychodzę z założenia, że od czegoś trzeba zacząć, a dopiero potem będę celował w górną półkę.

Odpowiedz
26.08.2020, 07:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.08.2020, 09:05 przez Valtari.)
#2
RE: Stage piano do 4000 zł
Witaj.
Nie łatwo pogodzić wszystkie Twoje wymagania. Instrument na scene dobrze żeby nie był za ciężki, z drugiej strony dobre klawiatury z racji rozbudowanego mechanizmu muszą swoje ważyć. Budżet również ogranicza wybór. Mając duże wymagania od klawiatury i brzmienia zapewne z żadnej propozycji z tego przedziału cenowego nie będziesz w pełni zadowolony.
Moja pierwsza propozycja to Kurzweil Sp6. Patrzyłem na ceny i trochę przekraczają budżet ale może dałoby się ponegocjować cenę ze sklepem aby osiągnąć cenę bardzo bliską 4 tys.
W Sp6 masz bardzo duży wybór brzmień, barwa fortepianu lepsza od tej w Kurzweilu MPS. W MPS zastosowana jest dość leciwa już próbka fortepianu. Sp6 jest też w miarę lekki, ma też panel zaprojektowany do pracy na scenie, czyli mamy łatwy podział klawiatury czy nakładanie brzmień na siebie lub szybki dostęp do wybranych brzmień.

Propozycja druga to Roland Juno Ds88. Instrument nieco tańszy więc tu mieścimy się w budżecie. Roland oferuje podobną funkcjonalność co Kurzweil. Porównując dwie najważniejsze kwestie, to klawiaturę Rolanda teoretycznie należy ocenić wyżej od tej z Kurzweila. Piszę "teoretycznie" ponieważ to są zawsze indywidualne odczucia i parę osób tu na forum się wypowiadało, że na tej z Sp6 grało się całkiem przyjemnie. Więc nic nie zastąpi wizyty w sklepie aby się samemu przekonać. Brzmienie fortepianu jak i pozostałe brzmienia oceniam jako gorsze od tych w Kurzweilu. 
Posłuchaj prezentacji obu na Youtube a osobiste ogranie instrumentów przed zakupem uważam za konieczne.

Co do propozycji wspomnianych przez Ciebie Kurzweil MPS nawet nie jestem pewien czy jest jeszcze produkowany. Widziałem jednego w sklepie ale stoi tam już od bardzo dawna i na pewno jest to pretekst aby porządnie zbić cenę. Szczególnie warte uwagi są MPS 10/20 z literką "F". Mają lepszą klawiaturę. ( "F" to Fatar, uznany producent klawiatur)
Brzmienie fortepianu jak wspomniałem wcześniej oparte na starej próbce. Gdyby trafiła się bardzo dobra cena, to wówczas MPS10F lub 20F wart jest rozważenia.
Co do Korga D1 to mam wątpliwości do jakiej kategorii zakwalifikować ten instrument. Niby to pianino cyfrowe ale nie ma wbudowanych głośnikôw, co sugeruje przeznaczenie na scenę. Jednak mała ilość brzmień ( kilkanaście, omawiane powyżej mają ich po kilkaset) oraz panel z obsługą charakterystyczną raczej dla pianin cyfrowych powodują, że jakoś nie widzę tego instrumentu na scenie w zespole muzycznym. Waga również nie mała - 16 kg.

Odpowiedz
26.08.2020, 17:08,
#3
RE: Stage piano do 4000 zł
Pierwsza myśl po przeczytaniu tytułu tematu to SP6, ale sprawa nie jest taka prosta. Jakiś rok temu i wcześniej można było go kupić za 3500 zł, teraz ceny po wzrostach do 4400 zaczęły znów trochę spadać, pewnie ze względu na słabego dolara.

Potrzebujesz stage piano czy przenośne pianino cyfrowe? To prawie to samo, ale nie do końca. Można powiedzieć, że to pierwsze ma możliwie dużo przycisków/pokręteł/funkcji dostępnych bezpośrednio z panelu instrumentu, a to drugie odwrotnie.

Korg D1 - nietypowy instrument, flagowa klawiatura Korga (nie superfortepianowa, ale dobra), brzmienia całkiem całkiem, w ogóle nie urywa brzmień przy zmianie. Ale nie ma głośników (czyli jak stage piano), oraz nie ma żadnych opcji zapamiętania ustawień (registracji/banków), zupełnie jak nie stage piano. 2 warstwy (tryb dual), brak funkcji split (np. bas na lewą rękę w razie braku basisty). 16 kg to nie jest źle jak na 88 klawiszy z dobrą klawiaturą. Jeśli wyłączysz instrument bądź zmienisz barwę wszelkie ustawienia (których jest zaskakująco dużo jak na taki instrument) resetują się do fabrycznych.

Kurzweil SP6 - trochę gorsza klawiatura, ale wstydu nie ma, nieco podobna do Yamaha GHS. Stage piano. Brak głośników, niestety tylko 5 ulubionych brzmień do zapisania pod ekranem, ale za to albo 256 albo 1024 presety użytkownika, które można szybko przywołać po numerze (klawiatura numeryczna - rzadkość w tym segmencie), 4 warstwy dowolnie programowalne, szybki dual i split, możliwość ustawienia ulubionych brzmień w każdej kategorii... ogólnie wydaje się bardzo dobrze pomyślany na scenę oraz jako kontroler do innych instrumentów (modułów brzmieniowych). Co do brzmień, nie są złe, ale trochę takie "suche" jak dla mnie, przynajmniej fortepiany/pianina elektryczne. Super waga i bardzo dobry stosunek możliwości/cena. Edycja brzmień z poziomu instrumentu niewielka, jest zewnętrzny edytor na komputer. Oczywiście brak głośników.

Roland JUNO DS-88, nie grałem na tym modelu, ale w miarę znam te klawiaturę z FP-50, późniejsze FP-30 mają bardzo podobną. Klawiatura pewnie najbardziej fortepianowa (i najcięższa) z tych trzech, dużo stref, bo chyba aż do 16, z czego dwie strefy ze sterowaniem głośnością z panelu. Brzmienia? Kiedyś mi się Roland podobał, ale generalnie w środkowym rejestrze to jedna z bardziej elektronicznie, nienaturalnie brzmiących (i brzęczących) marek. Myślę, że funkcjonalność podobna jak Kurzweil, ale nieco inna, nastawiona na edycję brzmień z poziomu instrumentu, w końcu to nawet syntezator a nie stage piano. Można na pewno zapisywać swoje ustawienia jak i mieć szybko dostępne ulubione w bankach (bodajże 10 banków x 10 miejsc, czyli 100). Oczywiście brak głośników.

Kurzweil MPS10/20(F) nie znam tych instrumentów, nie ma ich tez już na stronie Kurzweila. Jeżeli w wersjach F był Fatar TP/40L to była to dobra klawiatura. Obecnie Kurzweil zaczyna montować nie-fatary już nawet to tych "pro" modeli. Choć fatary też są lepsze i gorsze, jedne są wygodne inne wręcz przeciwnie, ale to subiektywna kwestia.

Kurzweil MPS110 (i 120) to nowości niedawno recenzowane na portalu, są testy video na YouTube. Nagłośnienie mają, design z panelem dotykowym, raczej brak dość potrzebnych na scenie registracji.

Mamy oczywiście jeszcze te wszystkie popularne instrumenty typu P-125, ES110, FP-10, FP-30, ale to są przenośne pianina cyfrowe z bardzo ubogim panelem, nie wiem czy takie coś Ci wystarczy. Tutaj zalicza się także D1 mimo dobrej klawiatury.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
30.08.2020, 11:10,
#4
RE: Stage piano do 4000 zł
Byłem w Katowicach w paru sklepach muzycznych i mam dylemat. Ograłem Kurzweile i nie siedzi mi pod palcami ta klawiatura. SP6 ma jak dla mnie za dużo funkcji, których bym raczej nie używał. Po obgadaniu tematu ze sprzedawcą doszedłem do Korga D1 i do Rolanda FP30. Korga nie ograłem jeszcze, natomiast Rolanda już tak i ma jak dla mnie genialną klawiaturę. Jest dla mnie bardzo dobry pod każdym względem, jednak ma jedną wadę. Nie ma tych gniazd R L, których BARDZO POTRZEBUJĘ do połączenia pianina do głośników zewnętrznych/do miksera! Powiedziano mi, że można połączyć go przez Jack jacka (czyli chyba AUXa). Czy to prawda? Czy jeśli będę próbował go połączyć w ten sposób to nie wystąpią jakieś zaburzenia dźwięku?

Odpowiedz
30.08.2020, 11:45,
#5
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 11:10)Erys napisał(a): Byłem w Katowicach w paru sklepach muzycznych i mam dylemat. Ograłem Kurzweile i nie siedzi mi pod palcami ta klawiatura. SP6 ma jak dla mnie za dużo funkcji, których bym raczej nie używał. Po obgadaniu tematu ze sprzedawcą doszedłem do Korga D1 i do Rolanda FP30. Korga nie ograłem jeszcze, natomiast Rolanda już tak i ma jak dla mnie genialną klawiaturę. Jest dla mnie bardzo dobry pod każdym względem, jednak ma jedną wadę. Nie ma tych gniazd R L, których BARDZO POTRZEBUJĘ do połączenia pianina do głośników zewnętrznych/do miksera! Powiedziano mi, że można połączyć go przez Jack jacka (czyli chyba AUXa). Czy to prawda? Czy jeśli będę próbował go połączyć w ten sposób to nie wystąpią jakieś zaburzenia dźwięku?

Zapewne temu co ci potwierdzał tą możliwość chodziło o wyprowadzenie sygnału z jednego z dostępnych gniazd słuchawkowych (jeśli dobrze zrozumiałem z opisów to są dwa). Musisz do tego użyć odpowiedniego kabla (odpowiedniego w tym sensie aby pasował do wejść twojego wzmacniacza bi nie wiem co masz).
Wyjścia słuchawkowe mają zazwyczaj inną charakterystykę jak typowe wyjście liniowe więc pewnie będziesz słyszał Rolanda ciszej jak by sygnał wychodził z wyjącia liniowego ale dzięki temu że w mikserze masz gałkę Gain na wejści to powinno się dać to dostosować aby efektył OK.
Sprawdziłem i w MODX jak wepnę słuchawki w jedno z wyjść liniowych to rzeczywiści jest około 40% ciszej choć trudno to określić dokładnie bo słyszę przecież jeden kanał.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.08.2020, 11:49,
#6
RE: Stage piano do 4000 zł
Na wyjściu słuchawkowym sygnał jest nie tylko słabszy (cichszy) ale też zupełnie inny w swej charakterystyce

Odpowiedz
30.08.2020, 17:58,
#7
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 11:49)Valtari napisał(a): Na wyjściu słuchawkowym sygnał jest nie tylko słabszy (cichszy) ale też zupełnie inny w swej charakterystyce

Można z tego w dużym stopniu (albo całkiem) wybrnąć stosując dobrej klasy przedwzmacniacz (najlepiej z korekcją itp) ale to dodatkowy wydatek i przy cenie Rolanda mało opłacalny (przedwzmacniacz mógł by się okazać droższy od Rolanda Wink )

Zobacz tu: https://www.youtube.com/watch?v=WIuq4ZcoG6o

Jak widać i jest napisane dźwięk na mikser wychodzi w nagraniu z wyjść słuchawkowych i wcale źle to nie brzmi.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.08.2020, 18:11,
#8
RE: Stage piano do 4000 zł
Dodatkowa sprawa to nawet Roland na swojej stronie pisze:
"Phones jacks (usable as output jack) x 2: Stereo miniature phone type, Stereo 1/4-inch phone type"
WIęc te wyjścia słuchawkowe są uniwersalne i moga służyć jak typowie wyjścia audio w domyśle "line"
W sklepach muzycznych wyjścia często są opisywane jako: Headphone/Line Jack 3,5 mm TRS
Jaki sens ma w tym instrumencie zastosowanie 2 wyjść słuchawkowych? Pewnie dlatego są uniwersalne aby do jednego podpiąć słuchawki a do drugiego np wzmacniacz.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.08.2020, 18:15,
#9
RE: Stage piano do 4000 zł
To fakt, przedwzmacniacz przyjąłby sygnał z wyjścia słuchawkowego Fp30 a wypuścił sygnał już odpowiedni dla miksera. Impedancja słuchawek to najczęściej kilkadziesiąt Ohmów, jak jest 150 i więcej, to już jest słyszalnie ciszej. Wejścia liniowe w mikserach mają 5 czy nawet 10 kiloOhmów. No ale wydatek na dobry przedwzmacniacz chyba przekreśla sens kupna Fp30. W takiej sytuacji poszukałbym i ograł Kawai Es110

Odpowiedz
30.08.2020, 18:17,
#10
RE: Stage piano do 4000 zł
Dwa wyjścia słuchawkowe to rozwiązanie na dwie pary słuchawek. Na przykład uczeń i nauczyciel.

Odpowiedz
30.08.2020, 18:18,
#11
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 18:15)Valtari napisał(a): To fakt, przedwzmacniacz przyjąłby sygnał z wyjścia słuchawkowego Fp30 a wypuścił sygnał już odpowiedni dla miksera. Impedancja słuchawek to najczęściej kilkadziesiąt Ohmów, jak jest 150 i więcej, to już jest słyszalnie ciszej. Wejścia liniowe w mikserach mają 5 czy nawet 10 kiloOhmów. No ale wydatek na dobry przedwzmacniacz chyba przekreśla sens kupna Fp30. W takiej sytuacji poszukałbym i ograł Kawai Es110

A nie uważasz że z tego co podałem wyżej włącznie z testem w linku i tym co pisze Roland  że te wyjścia są Headphone/Line w sensie uniwersalne?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.08.2020, 18:19,
#12
RE: Stage piano do 4000 zł
Rychubil miał Fp30 i podłączał do swoich monitorów przez wyjście słuchawkowe. Pamiętam że mówił że było kiepsko.

Odpowiedz
30.08.2020, 18:25,
#13
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 18:19)Valtari napisał(a): Rychubil miał Fp30 i podłączał do swoich monitorów przez wyjście słuchawkowe. Pamiętam że mówił że było kiepsko.

Uważam że nasz zainteresowany powinien poprosić w sklepie o prosty test. W sklepach muzycznych najczęściej jakiś prosty mikser się znajdzie więc niech podepną Rolanda do tego miksera i sprawdzić słuchawkami jak brzmi Roland gdy słuchawki są wpięte w drugie gniazdo Rolanda a jak gdy słuchawki są podpięte w mikserze. Jeśli brzmienie w mikserze nie odbiega lub jest takie samo to kupować Rolanda.
Na samych słuchawkach pozbywamy się przekłamania i zmiany brzmienia przez charakterystyki głośników (bo może Rychybil miał wtedy kiepskie głośniki Wink ) no i najważniejsze że zainteresowany sam oceni

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.08.2020, 18:54,
#14
RE: Stage piano do 4000 zł
Rychubil ma Neumanny, więc raczej wysoka półka. Trzeba pamiętać że sygnał na wyjście słuchawkowe pochodzi z układu wzmacniacza słuchawkowego a na lineOut dostajemy sygnał ze wzmacniacza liniowego. Oba wzmacniacze pracują na innych parametrach. Układ wzmacniacza liniowego ma tak dobrane parametry aby wysterował źródła wysokoohmowe, takie jak na wejściu miksera. Układ wzmacniacza słuchawkowego przystosowany jest do wysterowania niskoohmowych słuchawek. Tak więc przy próbie z mikserem różnica powinna być znaczna.

Odpowiedz
30.08.2020, 18:59,
#15
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 18:54)Valtari napisał(a): Rychubil ma Neumanny, więc raczej wysoka półka. Trzeba pamiętać że sygnał na wyjście słuchawkowe pochodzi z układu wzmacniacza słuchawkowego a na lineOut dostajemy sygnał ze wzmacniacza liniowego. Oba wzmacniacze pracują na innych parametrach. Układ wzmacniacza liniowego ma tak dobrane parametry aby wysterował źródła wysokoohmowe, takie jak na wejściu miksera. Układ wzmacniacza słuchawkowego przystosowany jest do wysterowania niskoohmowych słuchawek. Tak więc przy próbie z mikserem różnica powinna być znaczna.

Teoretycznie tak z tym że nie wiemy co tam roland wymyślił, a już samo to jak brzmi to na prezentacji z linku ja bym się nie wachał. Najlepiej niech Erys sam ocenie podczas testu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
30.08.2020, 19:31,
#16
RE: Stage piano do 4000 zł
Widziałem ten test z linku z portalu E-muzyk. Monitory podłaczył pod jedno wyjscie słuchawkowe a ZoomH4 pod drugie. Nie pamiętam już dokładnie tego testu, ale zdaje się że było użalanie się na brak wyjść liniowych. Jednak słychać że brzmi dobrze. Trzeba tak jak mówisz podpiąć w sklepie do miksera i sprawdzić.

Odpowiedz
30.08.2020, 20:09,
#17
RE: Stage piano do 4000 zł
Ja powiem tylko tyle że używanie klawisza na scenie poprzez podpięcie z wyjścia aux jest mega niepraktyczne. Niech tylko braknie kabla stereo bądź tzw insertowego z Jacka stereo na dwa mono. Mając normalne wyjścia liniowe choćby niesymetrycznr nie ma problemu podepniemy się wszędzie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
30.08.2020, 20:16,
#18
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 20:09)pawelsz napisał(a): Ja powiem tylko tyle że używanie klawisza na scenie poprzez podpięcie z wyjścia aux jest mega niepraktyczne. Niech tylko braknie kabla stereo bądź tzw insertowego z Jacka stereo na dwa mono. Mając normalne wyjścia liniowe choćby niesymetrycznr nie ma problemu podepniemy się wszędzie.

Wystarczy kupić coś takiego i mieć zawsze przy sobie: https://www.conrad.pl/p/kabel-przejsciow...ono-325126

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
31.08.2020, 06:07,
#19
RE: Stage piano do 4000 zł
(30.08.2020, 20:16)bestspec napisał(a):
(30.08.2020, 20:09)pawelsz napisał(a): Ja powiem tylko tyle że używanie klawisza na scenie poprzez podpięcie z wyjścia aux jest mega niepraktyczne. Niech tylko braknie kabla stereo bądź tzw insertowego z Jacka stereo na dwa mono. Mając normalne wyjścia liniowe choćby niesymetrycznr nie ma problemu podepniemy się wszędzie.

Wystarczy kupić coś takiego i mieć zawsze przy sobie: https://www.conrad.pl/p/kabel-przejsciow...ono-325126

No można i tak Smile
Albo jednak po prostu insert gdy wpinamy się przez di-boxy jak to najczęściej bywa. A di boxy i wszystko co dalej to już nie klawiszowca zmartwienie.
https://riff.net.pl/kable/46209-klotz-ay...23064.html

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
31.08.2020, 08:50,
#20
RE: Stage piano do 4000 zł
(31.08.2020, 06:07)pawelsz napisał(a):
(30.08.2020, 20:16)bestspec napisał(a):
(30.08.2020, 20:09)pawelsz napisał(a): Ja powiem tylko tyle że używanie klawisza na scenie poprzez podpięcie z wyjścia aux jest mega niepraktyczne. Niech tylko braknie kabla stereo bądź tzw insertowego z Jacka stereo na dwa mono. Mając normalne wyjścia liniowe choćby niesymetrycznr nie ma problemu podepniemy się wszędzie.

Wystarczy kupić coś takiego i mieć zawsze przy sobie: https://www.conrad.pl/p/kabel-przejsciow...ono-325126

No można i tak Smile
Albo jednak po prostu insert gdy wpinamy się przez di-boxy jak to najczęściej bywa. A di boxy i wszystko co dalej to już nie klawiszowca zmartwienie.
https://riff.net.pl/kable/46209-klotz-ay...23064.html

Ciekawy jestem czy robiąc sobie samemu kable w ten sposób że z jednego wyjścia wezmę kanał lewy z jego masą, a z drugiego kanał prawy i jego masę uzyska się połączenie synchroniczne Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
01.09.2020, 11:41,
#21
RE: Stage piano do 4000 zł
Stoje przed wyborem Korga D1 / Kawaia ES110. Gdzie je znajdę na śląsku?

Odpowiedz
01.09.2020, 14:02,
#22
RE: Stage piano do 4000 zł
Korga pewnie ograsz w Katowicach, ale podzwoń i upewnij się. Z Kawai pewnie będzie problem.

Odpowiedz
01.09.2020, 21:47,
#23
RE: Stage piano do 4000 zł
(01.09.2020, 14:02)Valtari napisał(a): Korga pewnie ograsz w Katowicach, ale podzwoń i upewnij się. Z Kawai pewnie będzie problem.
Nie wiem czy brać w ciemno. Podobno klawiatury mają oba dobre, a nie chce przejechać pół Polski

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 1600 zł Jaredfu 0 482 29.03.2023, 03:18
Ostatni post: Jaredfu
  Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów gosciu_co_zaczyna 7 2,221 17.03.2023, 09:29
Ostatni post: gosciu_co_zaczyna
  Pianino do 4000 Alpaka 3 1,442 14.11.2022, 19:41
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS