Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
07.09.2020, 15:15,
#1
Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
"Porozmawiajmy o pianinach", to webinar dla tych, którzy są lub będą zainteresowani zakupem pianina.

Wklejam treść autora, Pana Grzegorza Rychlika:

Dzień dobry, 
9 września w środę o godz. 21.00, czyli za dwa dni organizuję spotkanie online na którym chciałbym porozmawiać o pianinach. Wielu z Państwa właśnie szuka informacji na ich temat informacji. Postaram odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań. Spotkanie nie ma charakteru "sprzedażowego". Ma pomóc w uzyskaniu wiedzy przy podejmowaniu Państwa przyszłych decyzji. 
Link do spotkania: https://webinar.freshmail.pl/258-840-774 
Z pozdrowieniami, Grzegorz Rychlik 

PS. Do zobaczenia w środę wieczorem

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.09.2020, 22:30,
#2
RE: Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
Dzięki za webinar, wiele się dowiedziałem. Ponownie rozdarliście mnie między akustykiem a Rolandem HP 704....


Pozdrawiam i następnym razem postaram się mieć sprawny mikrofon. Smile

Odpowiedz
09.09.2020, 22:48,
#3
RE: Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
(09.09.2020, 22:30)Sebowiec napisał(a): Dzięki za webinar, wiele się dowiedziałem. Ponownie rozdarliście mnie między akustykiem a Rolandem HP 704....

Nie spiesz się, podejdź do tematu na spokojnie ale jak chcesz się naprawdę zakochać się w instrumencie, to tylko akustyk - warto, nawet jeśli nie będzie to łatwe Smile

(09.09.2020, 22:30)Sebowiec napisał(a): Pozdrawiam i następnym razem postaram się mieć sprawny mikrofon. Smile

No szkoda, bo było kogo zapytać, mam oczywiście na myśli organizatorów webinaru ale nic straconego, jeszcze będzie następny.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.09.2020, 22:57,
#4
RE: Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
Pozwolę sobie tutaj pociągnąć 1 temat, ponieważ nikt mi nie odpowiedział na webinarze. Co można zgubić przy takiej przesiadce z cyfry na akustyka? Chodzi o jakieś fizyczne zagubienie? Siły palców czy może samej techniki?

Odpowiedz
09.09.2020, 23:08,
#5
RE: Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
(09.09.2020, 22:57)Sebowiec napisał(a): Pozwolę sobie tutaj pociągnąć 1 temat, ponieważ nikt mi nie odpowiedział na webinarze. Co można zgubić przy takiej przesiadce z cyfry na akustyka? Chodzi o jakieś fizyczne zagubienie? Siły palców czy może samej techniki?

Praktycznie wszystko. Dużo by można pisać. Będziesz chciał coś wydobyć z cyfry a tego po prostu nie będzie.
Dynamika, kolor brzmienia, atak młotka, oparcie ręki itd, itd. Jeśli zaczniesz grać na cyfrze, to się o tym nie dowiesz i stwierdzisz, że jest całkiem spoko. Potem może podłączysz komputer i wirtualny fortepian i powiesz - no proszę! Ale jak usiądziesz do akustyka, to jest szansa, że zakręci Ci się nie jedna łza w oku.
Jeśli zaczniesz jednak od akustyka, to jak potem usiądziesz do cyfry, to parskniesz śmiechem albo Cię odrzuci.
To jest mn.w. tak samo jak oglądać góry nawet na ekranie 4K a w nie pojechać i poczuć ich zapach.

P.S. Trochę widzę nie odpowiedziałem na pytanie.
Ucząc się na cyfrze nie wykształcisz tak techniki aparatu ręki, kontroli dźwięku i słuchu przede wszystkim, jak na cyfrze. Możesz potem się trochę szukać w tych kwestiach na akustyku. Cyfrowe jest jak rozmowa przez telefon albo pisanie maila a akustyczne jak rozmowa twarzą w twarz wraz z pełnym odbiorem mowy ciała rozmówcy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.09.2020, 23:20,
#6
RE: Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
Dziękuje. Jutro jadę do salonu w Pszczynie, gdzie stoi Roland HP 704 i inne pianina, więc z chęcią sobie porównam na żywo te 2 rodzaje instrumentów. Smile Oglądając filmiki Grzegorza znalazłem wśród jego pianin model ed.seiler. Orientujesz się czy wszystkie modele tego producenta mają zbliżoną barwę do fortepianowych i czy ewentualnie jest jeszcze jakaś grupa producentów pianin, którzy są blisko tego brzmienia?

Odpowiedz
09.09.2020, 23:52,
#7
RE: Porozmawiajmy o pianinach - webinar, Środa 9. 09. 2020, godz. 21:00
(09.09.2020, 23:20)Sebowiec napisał(a): Dziękuje. Jutro jadę do salonu w Pszczynie, gdzie stoi Roland HP 704 i inne pianina, więc z chęcią sobie porównam na żywo te 2 rodzaje instrumentów. Smile Oglądając filmiki Grzegorza znalazłem wśród jego pianin model ed.seiler. Orientujesz się czy wszystkie modele tego producenta mają zbliżoną barwę do fortepianowych i czy ewentualnie jest jeszcze jakaś grupa producentów pianin, którzy są blisko tego brzmienia?

Pewnie chodzi o ten instrument:
https://www.youtube.com/watch?v=iSZZHDPhIBI
Niestety aż takim znawcą nie jestem jak Pan Grzegorz czy Patryk ale to fakt, że Ed.Seiler ma piękne brzmienie. Warto też zwrócić uwagę na markę Grotrian Steinweg ale chyba będą droższe. Generalnie radzę szukać brzmienia samemu, na własne ucho.
Kiedyś mieszkałem w Czechowicach Dziedzicach, obok Pszczyny ale wówczas jeszcze nie było tego salonu a ponoć niesamowicie wyposażony. Ograj wszsytko co mógłbyś kupić w swoim założonym budżecie.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland VR-09, FA-06, Kurzweil PC3LE6 lub coś innego pawelsz 6 14,773 22.09.2016, 09:42
Ostatni post: matejko

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS