Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe
01.09.2020, 14:38,
#1
Music  Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe
Witajcie!

Moja przygoda z grą zaczęła się miesiąc temu, póki co grywam raz w tygodniu na lekcjach.

Nadszedł czas zakupu, abym mogła rozwijać swoje umiejętności, lub je dopiero zdobywać Big Grin 

Już zdążyłam prześledzić wątki i generalnie czytam, że Casio jest beee, szkoda bo była to moja pierwsza myśl zakupowa gdy zobaczyłam wykonanie I Giorni, zakochałam się i postanowiłam grać...

Mój nauczyciel wypowiada się tylko na temat Kurzweil i budżetowe Medeli, bo tylko to sprzedaje.

Szukam wymarzonego białego pianina cyfrowego, wizualnym ulubieńcem jest Casio serii Celviano, które wygląda klasycznie i pięknie.
Zależy mi aby pianino posiadało funkcje edukacyjne.
Pianino będzie stało w sypialni, ok 16 m2. Tylko tam udało mi się wygospodarować miejsce.

To co brałam dotychczas pod uwagę to: Kurzweil M210, Casio AP-270 lub AP-470.

Dołączając do was wyczytałam Yamaha YDP-164 oraz Kawai KDP110.

Na lekcjach gram najprawdopodobniej na Yamaha DGX 660 - nie zapytałam nauczyciela, sugeruje się zdjęciami w necie.

Jeżeli chodzi o mój budżet to powiedzmy, że +/- 5000 zł.

Ostatnia kwestia: Nie mam w pobliżu innych sklepów muzycznych, co eliminuje try&buy Wink 

Liczę na wasze doświadczenie i dziękuję.

Odpowiedz
15.09.2020, 10:13,
#2
RE: Białe Stacjonarne Pianino Cyfrowe
Witaj.
Pani pytanie jest już sprzed wielu dni, ale jakoś umknęło mi zasypane kolejnymi wątkami i nie wiem czy jest nadal aktualne.

Pierwsza sprawa dotyczy dodatkowych funkcji, które chciałby Pani mieć w instrumencie. Skoro uczęszcza Pani na lekcje z nauczycielem to nie widzę sensu zabawy z funkcjami edukacyjnymi, mogą one zaburzyć plan nauczyciela i niepotrzebnie wprowadzić pewien bałagan. Najlepiej skupić się na lekcjach i intensywnie ćwiczyć zadany przez nauczciela materiał.

Jeżeli lekcje odbywają się na DGX660, to ten instrument posiada klawiaturę wystarczającą zaledwie na początkowy okres nauki i ciekawy jestem czy bardziej zaawansowani uczniowie tego Pana również mają lekcję na tym instrumencie. Mam nadzieję że na późniejsze lata nauki nauczyciel ten udostępnia instrument z bardziej zaawansowaną klawiaturą.

Nie łatwo będzie coś doradzić, ponieważ ma Pani już swojego faworyta który zrobił wizualne wrażenie a z wyborem emocjonalnym ciężko konkurować Smile
Inna sprawa że sklep znajdujący się w Pani okolicach preferuje Casio (tak zakładam skoro takie instrumenty Pani widziała w sklepie) to ciężko będzie przekonać sprzedawcę że jest Pani zainteresowana innym wyborem. Na 100% sprzedawca zrobi wszystko aby przekonać Panią do Casio a zrobi to wychwalając zalety tej firmy, niestety pomijając zalety instrumentów innych firm. Z drugiej strony jeśli seria AP od Casio podoba się Pani nie tylko wizualnie ale też podoba się brzmienie i praca klawiatury to chyba nie ma sensu mieszać w głowie i namawiać na coś innego, czego nawet nie ma jak zobaczyć na sklepie i byłby to zakup w ciemno.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 397 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,902 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS