Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pc3k - coś świruje :)
11.10.2020, 01:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2020, 02:13 przez mar11111.)
#1
Pc3k - coś świruje :)
Witam. Mam pytanie do zorientowanych w temacie. Mam taki problem ze od kilku imprez kilka moich setupów zmieniło delikatnie głośności co niektórych layerów. Poziomy są inne niż te które ustawiłem w momencie jak je tworzyłem. I w momencie jak dochodzi to tej anomalii to brzmienia fabryczne hammond jak i inne fabryczne również są ciszej niz normalnie. Funkcja Panic naprawia sytuacje aż do momentu jak włącze ponownie któryś ze wspomnianych setupów. Ciężko jest mi zlokalizować ktore to setupy powodują problem. Czy mozna jakoś zdiagnozować co się stało? No chyba zeby nie tracic czasu na zabawe w szukanie to moze lepiej bedzie wgrac na nowo system??? Tylko czy jak na nowo wrzucę swoje ustawienia to czy znowu nie oszaleje??? 
Za wszelkie sugestie wielkie dzięki. Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
11.10.2020, 10:32,
#2
RE: Pc3k - coś świruje :)
(11.10.2020, 01:44)mar11111 napisał(a): Witam. Mam pytanie do zorientowanych w temacie. Mam taki problem ze od kilku imprez kilka moich setupów zmieniło delikatnie głośności co niektórych layerów. Poziomy są inne niż te które ustawiłem w momencie jak je tworzyłem. I w momencie jak dochodzi to tej anomalii to brzmienia fabryczne hammond jak i inne fabryczne również są ciszej niz normalnie. Funkcja Panic naprawia sytuacje aż do momentu jak włącze ponownie któryś ze wspomnianych setupów. Ciężko jest mi zlokalizować ktore to setupy powodują problem. Czy mozna jakoś zdiagnozować co się stało? No chyba zeby nie tracic czasu na zabawe w szukanie to moze lepiej bedzie wgrac na nowo system??? Tylko czy jak na nowo wrzucę swoje ustawienia to czy znowu nie oszaleje??? 
Za wszelkie sugestie wielkie dzięki. Smile

Dziwny to przypadek bo ustawienia jednego Setup-u nie mogą wpływać na inne Setup-y.
Zainstaluj od nowa system i sprawdź czy dzieje się podobnie na czystym systemie i jego Setup-ach. Niestety nikt tu nie jest jasnowidzem więc na pytanie czy Twoje problemy wrócą nie odpowiem Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.10.2020, 12:08,
#3
RE: Pc3k - coś świruje :)
No dziwne to właśnie jest. Tym bardziej że brzmienia Hammond (te fabryczne) również cichną delikatnie. W domu na słuchawkach to jest słabo wyczuwalne ale na dużym sprzęcie różnica jest spora. Wgram system i zobaczę, muszę jakoś temu zaradzić, tak absolutnie nie może być :/

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
11.10.2020, 12:59,
#4
RE: Pc3k - coś świruje :)
(11.10.2020, 12:08)mar11111 napisał(a): No dziwne to właśnie jest. Tym bardziej że brzmienia Hammond (te fabryczne) również cichną delikatnie. W domu na słuchawkach to jest słabo wyczuwalne ale na dużym sprzęcie różnica jest spora. Wgram system i zobaczę, muszę jakoś temu zaradzić, tak absolutnie nie może być :/

Jak byś trochę dokładniej opisywał sytuacje to może by można było wysnuć jakieś wnioski. Przykładowo to fabryczne hammondy to ci cichną w trybie Program czy w trybie Setup?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.10.2020, 18:59,
#5
RE: Pc3k - coś świruje :)
Te w trybie program na pewno m.in pierwszy dostępny z listy o numerze 49 PicturNectar również.
Posprawdzam dokładnie po weekendzie co się dzieje to opiszę dokładnie sytuację

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
25.10.2020, 13:35,
#6
RE: Pc3k - coś świruje :)
Odnośnie szczegółów tych problemów które u mnie występują to w zasadzie tak jak pisałem ściszają się brzmienia hammond (m.in nr 49 w trybie program) jak i setupy które mają Layery tych hammondów. Dzieje się to od momentu jak włączę niektóre swoje Setupy. Jeden z nich jest bardzo prosty, składa się w zasadzie z padu i brzmienia orkiestry a też powoduje ten problem.

Proszę o podpowiedź odnośnie aktualizacji systemu, bo już nie pamiętam jak to się robiło. Który to plik muszę brać pod uwagę jak ściągnę pliki z aktualizacją ze strony kurzweila? (nie mam kore 64).

Oraz czy jak podczas robienia kopii zapasowej i zaznaczeniu wszystkich dostępnych podpunktów z listy do zapisania to czy również zapisze mi sample które mam wgrane?? Smile
Sorry za te pytania ale bardzo dawno nie robiłem Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
25.10.2020, 14:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2020, 14:32 przez mar11111.)
#7
RE: Pc3k - coś świruje :)
Edit: juz wiem ze w moim przypadku (brak kore64, brak Gernan D Grand) kopiuję plik pierwszy z listy opisany jako BRAK ROZSZERZEŃ ROM. Rozumiem że pamięć na sample (w końcu to Pc3k) nie ma tu znaczenia??? Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
25.10.2020, 17:14,
#8
RE: Pc3k - coś świruje :)
(25.10.2020, 14:31)mar11111 napisał(a): Edit: juz wiem ze w moim przypadku (brak kore64, brak Gernan D Grand) kopiuję plik pierwszy z listy opisany jako BRAK ROZSZERZEŃ ROM. Rozumiem że pamięć na sample (w końcu to Pc3k) nie ma tu znaczenia??? Smile

Mega dawno nie robiłem aktualizacji systemu (bo nowa już sie nie ukazała) więc nie pamiętam dokładnie jak to jest ale na logikę z samplami nic się nie powinno stać.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.10.2020, 22:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.10.2020, 22:12 przez mar11111.)
#9
RE: Pc3k - coś świruje :)
Ogarnąłem temat, wszystko juz jest jasne. Zrobiłem kopię moich danych,  wgrałem na nowo aktualny system, wrzuciłem z powrotem moje dane. Sytuacja się diametralnie poprawiła, głośność brzmień hamnondów juz nie skaczą, ale jest jeszcze jeden (przynajmniej do tej pory tyle znalazłem) mały problem. Mam taki jeden setup (hammond + orkiestra/string) w którym na"dzień dobry" jest juz poprawnie. Ale po wciśnięciu przycisku Panic nagle ten hammond w tym jednym brzmieniu staje się wyraźniej głośniejszy... Może jest ktoś chętny do przetestowania tego brzmienia? Chętnie wyślę w celu dokonania porównania Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
25.10.2020, 22:15,
#10
RE: Pc3k - coś świruje :)
(25.10.2020, 22:10)mar11111 napisał(a): Ogarnąłem temat, wszystko juz jest jasne. Zrobiłem kopię moich danych,  wgrałem na nowo aktualny system, wrzuciłem z powrotem moje dane. Sytuacja się diametralnie poprawiła, głośność brzmień hamnondów juz nie skaczą, ale jest jeszcze jeden (przynajmniej do tej pory tyle znalazłem) mały problem. Mam taki jeden setup (hammond + orkiestra/string) w którym na"dzień dobry" jest juz poprawnie. Ale po wciśnięciu przycisku Panic nagle ten hammond w tym jednym brzmieniu staje się wyraźniej głośniejszy... Może jest ktoś chętny do przetestowania tego brzmienia? Chętnie wyślę w celu dokonania porównania Smile

Śmiało możesz mi podesłać to sprawdzę.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.10.2020, 21:22,
#11
RE: Pc3k - coś świruje :)
Przeanalizowałem sytuacje i u mnie jest podobnie choć aby przywrócić zadaną głośność hammonda na lewej ręce wystarczy że przełącze na dowolny inny setup który nie urzywa hammodna. Sugeruje to że wywołanie Panic powoduje jakiś dziwny objaw że do Setupu włącza się głośność żródłowej barwy Program czyli tego hammonad który jest na lewej ręce w Setup. Zwróć uwagę że Program źródłowy tego hammonda jest bardzo głośny wręcz za głośny w trybie Program.
Wyedytuj go w trybie Program zmniejszając parametr Out Gain w zakładce Output aby był dużo cichszy (ja zrobiłem na -12 dB). Na tyle cichy aby mając w trybie Setup w zakładce PANVOL parametr EntryVolume wartość 127 i ExitVolune wartość127 miał on właściwą dla ciebie głośność. Przy takim zabiegu Panic nie powoduje podgłoszenia tego Hammonda

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.10.2020, 23:36,
#12
RE: Pc3k - coś świruje :)
Dziękuję Ci bardzo za pomoc, radę w temacie i uspokojenie mnie, bo przejmowałem się że mam awarię sprzętu. Zrobię tak jak piszesz Smile
A tak swoją drogą to ciekawe dlaczego tak się dzieje...? Jakiś błąd/pomyłka w oprogramowaniu???

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brzmienia akordeonu z PC3K do SP5-8 techa4572 1 2,946 25.01.2019, 23:24
Ostatni post: bestspec
  Rhodes dla PC3k Valtari 3 8,687 24.02.2016, 21:01
Ostatni post: hammond
  PC3K w teatrach muzycznych garit 2 6,279 29.10.2015, 11:08
Ostatni post: Azzorek
  Jakich brzmień wam brakuje w PC3K? hammond 17 30,297 08.04.2015, 05:37
Ostatni post: hammond
  Pady do PC3K. hammond 2 6,882 27.07.2014, 23:10
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS