Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
17.10.2020, 05:50,
#1
Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
Dzień dobry, przychodzę do państwa z pytaniem jak przenieść utwór nagrany na keybordzie Casio CT-X5000 do komputera? Ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach, ale moja mama zakupiła ten keyboard i nie możemy znaleźć nic w internecie (w instrukcji również) na temat przenoszenia takich nagrań z keybordu na komputer. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, moja mama również  Big Grin Pozdrawiam.

Odpowiedz
17.10.2020, 10:55,
#2
RE: Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
(17.10.2020, 05:50)lukas1144 napisał(a): Dzień dobry, przychodzę do państwa z pytaniem jak przenieść utwór nagrany na keybordzie Casio CT-X5000 do komputera? Ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach, ale moja mama zakupiła ten keyboard i nie możemy znaleźć nic w internecie (w instrukcji również) na temat przenoszenia takich nagrań z keybordu na komputer. Będę bardzo wdzięczny za pomoc, moja mama również  Big Grin Pozdrawiam.

Witaj.
Nie mam doświadczenia z Casio (ostatni miałem ze 20 lat temu pod ręką) ale udało mi się trochę wygooglować. Z tego co wyczytałem można to nagrać na dysk USB i przegrać do komputera (to powinno być w instrukcji) lub zrzucić do komputera za pomocą programu Data Manager for CT-X. Ważne jest też czy tylko chcesz to archiwizować w komputerze czy wykorzystywać w PC w jakimś programie DAW. Jeśli w programie typu DAW to trzeba by to zrzucać w formacie MIDI czyli MID, a jeśli tylko archiwizować to można utwory zapisywać w oryginalnym formacie instrumentu czyli MRF. Tutaj masz instrukcje w której na stronie 122 jest opisane jak działać z dyskiem USB i jak zapisywać oraz jakie są dostępne formaty i dane do zapisu. Utwór zapisany w formacie i końcówką .MID który może być dalej wykorzystywany w komputerze np w programach muzycznych typu DAW niestety nie da się wgrać z powrotem do Casio więc sugeruje zapisywać utwór w obu formatach .MID i .MRF

Link do programu

TU ciekawe informacje w temacie

Mam nadzieję  że nie znając kompletnie instrumentu uda mi się pomóc Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
18.10.2020, 09:45,
#3
RE: Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
Dziękuję za odpowiedź ale niestety już próbowaliśmy tych metod i właśnie pliki ściągają się jedynie w formacie mrf, a jedyne dostępne midi do ściągnięcia które zostały zapisane w instrumencie ważą kilka kb i zupełnie nie przypominają
tego co zapisaliśmy- nie ma zapisanych barw oraz akompaniamentu. Zależy nam bardzo na plikach midi- takich żeby brzmiały tak jak zostały zapisane oraz żeby brzmiały tak jak podczas odtwarzania na keyboardzie- gdyż będę one
dalej obrabiane w komputerze.

Odpowiedz
18.10.2020, 11:06,
#4
RE: Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
(18.10.2020, 09:45)lukas1144 napisał(a): Dziękuję za odpowiedź ale niestety już próbowaliśmy tych metod i właśnie pliki ściągają się jedynie w formacie mrf, a jedyne dostępne midi do ściągnięcia które zostały zapisane w instrumencie ważą kilka kb i zupełnie nie przypominają
tego co zapisaliśmy- nie ma zapisanych barw oraz akompaniamentu. Zależy nam bardzo na plikach midi- takich żeby brzmiały tak jak zostały zapisane oraz żeby brzmiały tak jak podczas odtwarzania na keyboardzie- gdyż będę one
dalej obrabiane w komputerze.

To że midi ma mało kb to normalne bo są tam zapisane tylko dane MIDI (informacje o wciśniętych klawiszach i trochę dodatkowych komunikatów - przykładowo mój utwór Africa zespołu Toto na gotowo zajmuje 75 kb). Dodatkowo twój instrument nie zapisuje w MIDI akompaniamentu o czym jest mowa w linku który podałem.
W tym wypadku chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zgranie całego utworu na ścieżki midi programu DAW tak jak byś nagrywał na magnetofon (zakładając że w ogóle ścieżki akompaniamentu sa wysyłane na zewnątrz przez MIDI). Tu przydała by się wiedza na temat obsługi programu DAW (podaj jakiego używasz), bo trzeba by ustawić synchronizację tempa w DAW przy nagrywaniu, a potem na odpowiednich ścieżkach dodać przypisanie odpowiednich barw z Casio aby uzyskać efekt o który ci chodzi.
Drugim sposobem jest zgranie utworu do DAW na ścieżki Audio ale wtedy dalsza obróbka jest ograniczona jednak ta metoda będzie jedyną możliwą jeśli akompaniament nie wychodzi przez MIDI i nie da się skorzystać z pierwszej metody..
Obie metody wymagają co najmniej znajomości podstaw obsługi programu DAW.

Ograniczenia tego modelu Casio są duże i niestety osiągnięcie tego co chcesz będzie mocno utrudnione (albo do końca niemożliwe).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.10.2020, 04:29,
#5
RE: Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
Dziękuję za odpowiedź będziemy jeszcze próbować w ten sposób, a czy możesz polecić jakiś instrument do 2k zł (nowy), z którego bez problemu można w prosty sposób zgrywać swoje nagrania? Może jeszcze uda nam się zrobić podmiankę.

Odpowiedz
19.10.2020, 08:40,
#6
RE: Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
(19.10.2020, 04:29)lukas1144 napisał(a): Dziękuję za odpowiedź będziemy jeszcze próbować w ten sposób, a czy możesz polecić jakiś instrument do 2k zł (nowy), z którego bez problemu można w prosty sposób zgrywać swoje nagrania? Może jeszcze uda nam się zrobić podmiankę.

Kompletnie nie siedzę w instrumentach z akompaniamentem. Moja domena to syntezatory i stacje robocze i wirtualne instrumenty głównie.
Najlepiej zadaj pytanie w "Nie wiem jaki instrument wybrać"

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.10.2020, 20:25,
#7
RE: Przenoszenie nagrań z Casio CT-X5000 na komputer
Można jeszcze sprawdzić czy nie zadziała metoda konwersji pliku .mrf na .mid jaką opisał kolega Valtari TU
Może przy tej metodzie okaże się że akompaniament jest zapisany.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ct-x3000 podłączenie do Pc Forneus 1 2,011 21.10.2020, 07:41
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS