Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wesela c.d...
28.10.2020, 16:00,
#1
Wesela c.d...
Witajcie. Panowie gram głownie wesela na Kurzweilu pc3k8. 6 lat juz sie calkiem sprawdza ale w sumie nie uzywam jego pełnych możliwości no i jest tez troche ciężki. Chciałbym na wesela kupic cos maksymalnie taniego, ale z dobrym brzemieniem, z klawiatura min 76 klawiszy. Czy roland ds to jedyna tania opcja? Band pelen na żywo, więc używam wszystkiego, od piana przez akordeony i brassy po leady. 
Kurzweila uwielbiam za Q access, w ktorym ustalam sobie cała set liste. Wtedy na weselu mam 1 kliknięcie na zmiane utworu, więc fajnie, gdyby to w nowym klawiszu też bylo. W grę wchodzi tez uzycie ipada jako uzupelnienie brzmień. 
Polecicie jakiś tani, uniwersalny i lekki set?

Odpowiedz
28.10.2020, 16:23,
#2
RE: Wesela c.d...
(28.10.2020, 16:00)Muzyk-Kamil napisał(a): Witajcie. Panowie gram głownie wesela na Kurzweilu pc3k8. 6 lat juz sie calkiem sprawdza ale w sumie nie uzywam jego pełnych możliwości no i jest tez troche ciężki. Chciałbym na wesela kupic cos maksymalnie taniego, ale z dobrym brzemieniem, z klawiatura min 76 klawiszy. Czy roland ds to jedyna tania opcja? Band pelen na żywo, więc używam wszystkiego, od piana przez akordeony i brassy po leady. 
Kurzweila uwielbiam za Q access, w ktorym ustalam sobie cała set liste. Wtedy na weselu mam 1 kliknięcie na zmiane utworu, więc fajnie, gdyby to w nowym klawiszu też bylo. W grę wchodzi tez uzycie ipada jako uzupelnienie brzmień. 
Polecicie jakiś tani, uniwersalny i lekki set?

Jaki maksymalny budżet?

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.10.2020, 16:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2020, 16:39 przez Muzyk-Kamil.)
#3
RE: Wesela c.d...
Chcę kupić w końcu pianino cyfrowe do domu, więc jak najtaniej  Big Grin ale tak do 3.5, zebym z casem wyrobil sie w 4 tys.

Odpowiedz
28.10.2020, 18:00,
#4
RE: Wesela c.d...
(28.10.2020, 16:38)Muzyk-Kamil napisał(a): Chcę kupić w końcu pianino cyfrowe do domu, więc jak najtaniej  Big Grin ale tak do 3.5, zebym z casem wyrobil sie w 4 tys.

No to chyba nic ciekawego się w tym budżecie się nie znajdzie bo ja osobiście nie zamienił bym Pc3K8 na Rolanda DS tylko dla samej wagi. Kurzweil moim zdaniem ma lepsze barwy pod każdym względem (mam Pc3k8 i Fantoma XR który ma barwy na podobnym poziomie co DS) ale to rzecz gustu i jeśli po osłuchaniu stwierdzisz że warto to OK.
Blisko zasięgu jest Kurzweil SP6 ale on chyba nie ma Q Acces za to ma sporo nowszych próbek w porównaniu do PC3K8 zwłaszcza pianin i innych akustyków itp. To co prawda Stage Piano ale bardzo lekkie i ma dużo barw po za typowo pianinowymi (ma wszystkie próbki PC3K8 i wiele wiele innych).
Jak Roland to już bym bardziej celował w FA-07 (nowy za 5000zł TU) Ewentualnie Stage piano Roland RD88 (ponad 13 kg) które ma 3000 barw więc prócz typowo fortepianowych również całe mnóstwo syntezatorwych i innych. Cena około 5000zł za nowe.
Ewentualnie Korg Krome EX 73 za około 4700 np TU

Z klawiszami po wyżej 61 klawiszy wybór jest ograniczony ale najlepiej w stosunku ceny do możliwości wypada  Yamaha MODX7 tyle że to już koszt 5800 zł (nowy ale rozpakowany za 5650 TU)
W MODX masz przynajmniej równie pożyteczną funkcje co Q Acces bo u Yamahy masz tryb Live Set w którym w każdym z takich zestawów Live Set masz do 8 tzw Scen. Sceny można wykorzystywać do zapamiętywania i wywoływania różnych rzeczy i w tym do aktywowania i przełączania się między 1 z 8 barw w danym Live Set. Live Setów da się zapisać 2048 więc powinno wystarczyć Wink. MODX 7 waży 7,4 kg.

Przecież Pc3k8 sprzedaż o wiele drożej jak 3500 zł? W zasadzie nie wiele musiał byś dołożyć do MODX7

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
28.10.2020, 18:38,
#5
RE: Wesela c.d...
Dzieki za tak obszerną odpowiedź ? wiesz co Kurzweila mi zwyczajnie szkoda. Na tych weselach różne sa warunki, rzadko kiedy jest scena, tym casem po weselu nieraz będąc zmeczonym sie go zarysuje, przepalono mi klawisz 1 (na weselu byla pirotechnika z iskrami) więc chcialem najtańsza opcję, zeby zwyczajnie nie bylo mi szkoda instrumentu. A za to co zostanie dołożyć trochę i kupic dobre cyfrowe pianino do domu. Ale chyba masz rację, ds to slaba opcja. Nie dotykalem go nigdy. Zastanowię sie nad ta modx7

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klawisz na wesela Majki 17 40,307 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
Music Instrument na Wesela Bladeix 5 8,818 22.11.2018, 22:31
Ostatni post: Valtari
  Klawisze na wesela Przemek Dobosz 35 54,870 10.02.2018, 20:28
Ostatni post: Przemek Dobosz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS