Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy zakupie pianina
30.10.2020, 17:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2020, 17:18 przez Procjon.)
#1
Pomoc przy zakupie pianina
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie. W przyszłym roku planuję przeprowadzkę do domu, z czym będzie wiązać się zmiana pianina. Obecnie mam pianino Fuchs &Mohr, które planuję sprzedać. W to miejsce chce kupić pianino nowe. Myślałem o następujących modelach: Kawai K500 (lub k600), W. Hoffmann T 128. Ewentualnie myślałem żeby dozbierac trochę pieniędzy i kupić pianino Petrof 131M. Pianino będzie stało w salonie ok. 30 m2. Na żadnym z tych pianin jeszcze nie grałem, póki co słuchałem tylko ich dźwięku na YouTube, jednak zanim pojeżdżę po salonach chciałbym dowiedzieć się który z tych modeli jest najbardziej polecany z uwagi na jakość materiałów, trzymanie stroju etc. 
Kawai jest generalnie znane z wysokiej jakości instrumentów za rozsądną cenę i jest porównywalny do Yamahy (w przypadku modeli wskazanych wyżej odpowiednikiem Yamahy będą Yamaha U3 lub YUS5). Z kolei w.hoffmann jest to instrument wyprodukowany w fabryce Bechsteina w Czechach na częściach Bechsteina.
Dodam, że jestem muzykiem amatorem i gram tylko dla swojej przyjemności.

Odpowiedz
30.10.2020, 19:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.10.2020, 19:42 przez Valtari.)
#2
RE: Pomoc przy zakupie pianina
Witaj. Nie jestem zawodowym pianistą a moja edukacja to zaledwie 8 lat nauki gry na pianinie począwszy od 8 roku życia. Czyli już bardzo bardzo dawno. Obecnie rzadko mam do czynienia z instrumentami akustycznymi, jednak z tych które Ty wymieniłeś miałem okazję grać na K500 oraz dwóch U3, nowym i używanym.
Co do klawiatur to zarówno na Kawai jak na Yamasze grało mi się wyśmienicie i uważam że nie mam na tyle kompetencji żeby wskazać faworyta.
Brzmieniowo moje preference zmieniały się w zależności od dynamiki gry. Grając spokojnie tak zwane kawiarniane utwory do kotleta, bardziej podobała mi się Yamaha, natomiast Kawai było dla mnie wyraźnie ciemniejsze. Może gdyby nie było obok Yamahy to nie miałbym takich odczuć, jednak w bezpośrednim porównaniu Yamaha jest jaśniejsza i odebrałem to jako pozytywną cechę.
Inaczej wyglądało to, gdy postanowiłem nico "przyłożyć" fortissimo. Wówczas Yamaha zrobiła się zbyt ostra, niemal jazgocząca, podczas gdy Kawai nabrało dźwięczności.
Gdybym wybierał dla siebie, to z tych dwóch wybrałbym jednak K500.
Pod warunkiem że kupujemy nowy instrument, ponieważ tu ciekawostka, używana U3 brzmiała dla mnie lepiej od nowej Smile i używany model choć nadal miał ten swój jasny charakter brzmienia, to jednak grając bardzo głośno nie było już tego nieprzyjemnego efektu.

Nie wiem czy choć trochę pomogłem, na pozostałych wymienionych przez Ciebie modelach nie grałem a co do Yamahy U3 to nawet chyba jej nie rozważasz.

Odpowiedz
01.11.2020, 09:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2020, 09:02 przez Procjon.)
#3
RE: Pomoc przy zakupie pianina
Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź i przemyślenia. Z mojej listy skreśliłem pianino Petrof. Nadal zastanawiam się pomiędzy Hoffmannem, a Kawai k 500 lub k 600. Pierwszy ma niesamowity dźwięk, brzmi prawie zupełnie jak Bechstein. Z kolei Kawai k 600 jest praktycznie w tej samej cenie co Hoffmann, ale jest wyższe o 6 cm i ma mechanizm Millenium III, podobno świetny, a dodatkowo klawisze pokryte Neotexem. Kawai będzie też chyba łatwiej sprzedać w przyszłości, jeżeli ewentualnie będę chciał kupić wymarzonego Bechsteina (Hoffmann jest chyba u nas bardzo mało znany, a markę Kawai zna prawie każdy). Najgorsze jest to, że obecnie nawet nie ma możliwości wypróbowania Kawai, będą one dostępne w salonach dopiero w w przyszłym roku.
Yamahy nie rozważam, ponieważ preferuję dźwięk Kawai, a ponadto Yamaha u3 jest droższa od wyższego modelu Kawai k 600.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zakup i strojenie używanego pianina Rychubil 6 12,106 25.08.2020, 15:40
Ostatni post: maurycypalo
  Poszukuję pianina cyfrowego dla początkującego gr8pio 7 17,484 20.11.2017, 17:37
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS