Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
05.11.2020, 16:58,
#1
Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
Dzień dobry. Szukam słuchawek głównie do pianina cyfrowego Yamaha p125. 

Obecnie używam jakichś Chińczyków oneodio studio pro-50, ale one jakoś kiepsko grają i są zbyt głośne (albo to wyjście z piana takie wulgarne w brzmieniu)

Szukam słuchawek z najbardziej równym i szczegółowym brzmieniem, które w pełni ukażą piękne brzmienie owej Yamahy w całym zakresie klawiatury bez dudnienia, zbytniej basowości, albo krzykliwych sopranów.
Dźwięk w miarę możliwości jak najrówniejszy, bogaty w detale, żebym mógł cieszyć się dynamiką barwy fortepianu. 

Słuchawki muszą być też mega wygodne bo ja mam sporą głowę i uszy, dużo ćwiczę i nie mogę tego robić na głośnikach (słuchu nie uszkodzę bo i tak nie słucham na maks i robię przerwy. 

Docelowo kupię jeszcze monitory odsłuchowe, ale pytanie czy ma sens granie na przyciszonych...

Słuchawki będą też służyły przy komputerze w połączeniu z Audiotrak Prodigy Cube BE (docelowo pewnie zaopatrzę się w jakiś interfejs audio) do filmów, YouTube, słuchania najróżniejszej muzyki, ale głównie jazz, blues i klasyka.

Nie wiem też jaki typ będzie dobry do pianina, otwarte? Pół? Zamknięte? Mieszkam sam, ale za ścianą mam sąsiadów. być może chciałbym ich użyć też z telefonem na ulicy. Może zamknięte jak najwygodniejsze z akceptowalną sceną?

Cena to maks 600, ale myślę że mogę dołożyć maks do 1000 jeśli będzie coś naprawdę wartego uwagi...i tak pewnie kupię na raty.

Myślałem nad audiotechnika m40x, ale ludzie narzekają na wygodę, dt770 pro 80 ohm, ale podobno dźwięk bardziej na planie V. Akg k271 mkII podobno dźwięk płaski ale też jakiś bez wyrazu.. 
Dt880 32 ohm, ale pół otwarte, podobno bardziej neutralne od 770 pro.


Może coś jeszcze wyżej?

Odpowiedz
05.11.2020, 19:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2020, 19:26 przez pawelsz.)
#2
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
https://www.audiofanatyk.pl/polecane-slu...la-graczy/

Ja się radziłem na tamtejszym forum, polecono mi właśnie K271 MKII, ale budżet miałem mniejszy. Po czasie, jedyne co bym im dodał to nieco więcej basu średniego i niskiego, ale generalnie cech o jakich mówisz czyli analityczności raczej nie można im odmówić. Oczywiście mówimy o nausznicach skóropodobnych, na welurowych basu nie ma. I im lepiej słuchawki przylegają do głowy tym oczywiście lepszy bas, przy niektórych nagraniach czasami dociskam je do głowy dłońmi Smile. Środek jest najważniejszą częścią pasma. Są jasne, ale nie przesadnie. Kupowałem je zresztą nie do Yamahy a do Rolanda, a tam basu w dole barwy fortepianu o wiele więcej w porównaniu z Yamahą, to się wtedy bardziej wyrównywało.

Co do łączenia z Yamahą, K271 MKII mają 55 Ohm i 91dB skuteczności i przyznam, że w mojej P-515 muszę dość wysoko głośność ustawić. Inna sprawa, że osiągałem nieco lepszą dynamikę oraz klarowność wysokich tonów puszczając dźwięk z wyjść liniowych na wejście FA-07 i dopiero z jego wyjścia słuchawkowego słuchając. Nie świadczy to najlepiej o wzmacniaczach słuchawkowych w Yamaszkach Smile ale już nie robię tego ze zwyczajnego lenistwa, a różnica nie jest duża.

Nie mam doświadczenia, ale patrząc na wykresy i opis na ww. stronie brałbym K550 MKIII 32 Ohm.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.11.2020, 19:44,
#3
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
@pawelsz te AKG byłyby chyba dobre, ale nie do dostania.. kurcze.

Odpowiedz
05.11.2020, 19:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2020, 20:01 przez pawelsz.)
#4
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
To może K702. Albo K612.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.11.2020, 23:17,
#5
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
A może nowość od Sennheisera

https://sennheiser.pl/o/hd-560s

Sam jestem ciekawy tych słuchawek, wybrałbym się do Katowic bo mam w miarę blisko, na odsłuch, tylko że od soboty sklepy nieczynne Sad

Odpowiedz
07.11.2020, 20:19,
#6
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
Sennheisera posiadam:
15letnie hd565 Ovation - ostatnio odświeżyłem je i kupiłem nowe gąbki
słuchawki są półotwarte, więc słychać też co się dzieje poza. Jeszcze do wymiany mam kabel, bo zaczął przerywać, lub stykać.

tegoroczne hd660s - zrobiłem sobie prezent - po prostu bajka.
W obu przypadkach oprócz super dźwięku na uwagę zasługuje WYGODA!!!
Jest tak, że po godzinie grania, lub słuchania nie pamiętasz, że są na głowie!
To nie ta półka cenowa, ale jako markę gorąco polecam!

Odpowiedz
07.11.2020, 21:47,
#7
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
Ja też mam Sennheiser HD 555 tylko moje i jak się nie mylę wyżej wymienione słuchawki Senheiser-a to akurat modele otwarte czyli takie które maja piękną szerokość stereo (i mniejsze uczucie muzyki wewnątrz głowy) ale nie nadają się do słuchania w warunkach nawet nie dużego hałasu. Jeśli w pomieszczeniu w którym gramy będzie hałas to lepsze będą słuchawki w systemie zamkniętym z tym ze lepiej aby miały natyle dobre i naturalne pasmo aby nietrzeba ich było dociskać aby miały właściwą ilość basu Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.11.2020, 00:06,
#8
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
Ja aktualnie od Sennheisera mam HD449. To nie drogi model o brzmieniu "budżetowym" ale niesłychanie wygodne a hałas z zewnątrz mi nie przeszkadza, ponieważ takowy nie występuje Smile

Drugie moje słuchawki to Focal Spirit S, brzmienie bardzo dynamiczne, jednak w kierunku "V" i cisną głowę jak imadło Smile

HD660S za drogie dla mnie, ale model HD560s bardzo mnie interesuję. Impedancja 120 Ohm myślę że tragedii nie ma.

Odpowiedz
09.11.2020, 11:51,
#9
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
@Valtari

No ciekawe jak te 120 ohm przekłada się na głośność odsłuchu w pianinie..

Odpowiedz
09.11.2020, 16:07,
#10
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
Impedancja dla mnie jakoś specjalnego kłopotu nie robi, bo i tak słuchawki wpinałem do miksera więc masz dwie możliwości zwiększenia głośności. O Hd560s myślę jako o słuchawkach do słuchania muzyki, więc były by podpięte do wyjścia słuchawkowego we wzmacniaczu stereo.

Odpowiedz
09.11.2020, 18:02,
#11
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
(05.11.2020, 19:59)pawelsz napisał(a): To może K702. Albo K612.
Słuchaj. Używasz do nagłośnienia swojej Yamahy Presonus Eris e5?
Jak to jest z tymi kolumnami? Rozważam też ich zakup do swojej p125, ale zastanawia mnie co z dolnym dźwiękami piana poniżej 50hz?
One się nie odzywają na tych głośnikach?Czy po prostu odzywają się, ale brzmią cienko? 
Jak to jest w ogóle z takimi monitorami skoro najniższy dźwięk w pianinie ma 27.5 Hz, a głośniki schodzą do około 50? Czy ja tu czegoś nie rozumiem? ?

Odpowiedz
10.11.2020, 00:30,
#12
RE: Słuchawki monitorowe z równym, detalicznym brzmieniem do pianina Yamaha p125
To nie jest tak że poniżej np 50 Hz jest odcięte jak nożem i nic nie słychać. Kolumny im niższa częstotliwość tym grają ją ciszej. Z dźwiękiem jest podobnie jak ze światłem, to jest spektrum lub przynajmniej poszczególne składowe (harmoniczne). Proste sinusy możemy porównać ze światłem lasera który świeci jedną konkretną długością fali. Czyli te 50 Hz masz np dla spadku nie więcej niż - 3dB, 40Hz też zagrają ale będzie to już pewnie kilkanaście dB na minusie względem tego poziomu na jakim przenoszą całą resztę pasma powyżej (mniej więcej, i zakładając że grają idealnie płasko co nie dzieje się nigdy).
Co do odsłuchu piana na monitorach 5 cali (5,25). Piano nie emituje dużej mocy dźwięku na częstotliwości bazowej 27,5 Hz. Głównie słyszysz harmoniczne będące wielokrotnościami tej częstotliwości. Tak, używam tych monitorów do P-515 i to najczęściej w parze z głośniczkami pokładowymi bo one grają najgłośniej sądzę mniej więcej w tym pasmie gdzie w monitorach jest częstotliwość podziału (mniej więcej powinno tak być), w każdym razie fajnie się to uzupełnia. Kwestia ustawienia balansu. Lubię piano z dobrze zdefiniowanym atakiem więc można powiedzieć jasne. Natomiast do słuchania muzyki (piano ma bluetooth) lepiej same monitory (i tak im podkręciłem górki i użyłem filtra poniżej 800 Hz, stoją przy ścianie, jeden w kącie).
Jeżeli gdzieś brakuje basu na takich monitorach to czuć to np przy barwach typu synth bass, perkusja (stopa), także gitara basowa w niskich rejestrach. Ale to nie jest tak że ich nie słychać (choć nieco się zdziwiłem jak posłuchałem Echoes Pink Floyd, tam jest taki miękki bas i momentami tam gdzie niskie dźwięki słychać doskonale na wieży z pasywnymi Altusami 65 (basowe 8" chyba) tu na Presonusach trzeba było ich trochę szukać). Słychać ale są "cieńsze" niż na większych kolumnach. Nie ma tej miękkości najniższych składowych dźwięku bo są ciche.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Słuchawki do stage piana Qaroll 11 12,293 04.11.2021, 18:14
Ostatni post: pawelsz
  tanie słuchawki do pianina Rychubil 4 7,493 30.06.2018, 18:03
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS