Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
07.11.2020, 21:33,
#1
W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Więcej tu: https://www.gearnews.com/korg-nautilus-a...-the-deep/
Gdzieś już było pisane że wykupiono znak towarowy Nautilus przez Korga
Osobiście przeraża mnie biedota interfejsu i gduby się to tak zakończyło raczej pójdę jednak w nowe Rolandy Sad Szkoda bo liczyłem na Korga.
Oby to był bużetowy model a nie flagowiec ;-)

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.11.2020, 23:28,
#2
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Od dłuższego czasu wyszukuję cokolwiek o Korgu Nautilusie. Sweetwater obniża cenę na Kronosa o 500 USD, inne sklepy też, może to świadczyć o nadchodzącym następcy.

https://www.sweetwater.com/korg-kronos/series

Ten z linku który wrzuciłeś tak na wygląd pasuje mi raczej jako następca Krome, raczej nie flagowiec. Zresztą informacje Gearnews też to sugerują.

Odpowiedz
07.11.2020, 23:48,
#3
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Tylko gdzie ten nowy flagowiec? Wink Mniej niż 400 MB próbek na pokładzie Kronosa i mizerna na tle konkurencji polifonia to dziś porażka jak na sprzęt za tą cenę nawet po obniżce.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.11.2020, 23:52,
#4
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Może tym razem najpierw prezentacja średniej półki a dopiero potem flagowiec, tylko co z nazwą ? Spodziewałem się że właśnie flagowiec będzie nazywał się "Nautilus".

Odpowiedz
09.11.2020, 08:51,
#5
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Coś konkretnego o Nautilus

https://www.youtube.com/watch?v=Nkw0nladyLI

Korg wykonał więc podobny ruch jak Yamaha z Montage i MODX.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.11.2020, 11:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.11.2020, 11:13 przez Valtari.)
#6
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Pojawił się też w sklepach. Patrząc na ceny, to będzie drożej od MODX

https://www.sweetwater.com/store/search....redirect=1

MODX8 w cenie Nautilusa6.

Jest to nowość, więc cena pewnie początkowo zawyżona, ale Yamaha na początku nie startowała z takiego pułapu.

9 silników z Kronosa ocalało ale zdaje się że bez Karmy, w wersjach 61 i 73 nowa lekka klawiatura.

Dużo małych ikonek na wyświetlaczu i nie najlepsza reakcja na dotyk, będzie bolał palec jak mnie kiedyś przy Tritonie Smile

Według mnie taki instrument powinien pojawić się znacznie szybciej, gdzieś w rok lub dwa po Kronosie, zamiast Krome. Cena też trochę z kosmosu, cieszę się z każdego nowego instrumentu ale ten euforii we mnie nie wywołał. Powinni zamiast tego Nautilusa wypuścić nowego flagowca i chwilę później wersję lite. No cóż, może Roland mnie zaskoczy nowym Fa

Odpowiedz
09.11.2020, 14:00,
#7
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
(09.11.2020, 11:12)Valtari napisał(a): Pojawił się też w sklepach. Patrząc na ceny, to będzie drożej od MODX

https://www.sweetwater.com/store/search....redirect=1

MODX8 w cenie Nautilusa6.

Jest to nowość, więc cena pewnie początkowo zawyżona, ale Yamaha na początku nie startowała z takiego pułapu.

9 silników z Kronosa ocalało ale zdaje się że bez Karmy, w wersjach 61 i 73 nowa lekka klawiatura.

Dużo małych ikonek na wyświetlaczu i nie najlepsza reakcja na dotyk, będzie bolał palec jak mnie kiedyś przy Tritonie Smile

Według mnie taki instrument powinien pojawić się znacznie szybciej, gdzieś w rok lub dwa po Kronosie, zamiast Krome. Cena też trochę z kosmosu, cieszę się z każdego nowego instrumentu ale ten euforii we mnie nie wywołał. Powinni zamiast tego Nautilusa wypuścić nowego flagowca i chwilę później wersję lite. No cóż, może Roland mnie zaskoczy nowym Fa

Miejmy nadzieję że nie ruszali i tak już słabej polifonii z Kronosa.

Korg nie ma wiele roboty aby znowu odskoczyć konkurencji dlatego dziwne że nic nie robią, bo tak naprawdę wystarczyło by tylko sprzętowo odświeżyć obecnego Kronosa czyli wystarczyło by przerobić system na 64 bit aby się dało zaadresować więcej RAM niż te ledwo ponad 3 GB i zastosować nową płytę z szybszym procesorem aby system ładował się szybciej i żeby zwiększyć przynajmniej dwukrotnie polifonię. Uważam że idea 9 silników by sie obroniła bo konkurencja pod tym względem i tak w tyle.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.11.2020, 16:17,
#8
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Myślę że flagowiec mimo wszystko nadchodzi, ale póki go nie ma to spróbowali jeszcze sprzedać stare flaki w nowej obudowie. Tylko skoro nazwa "Nautilus" poszła na Kronosa lite, to teraz potrzebna nowa nazwa dla flagowca, ale to już problem drugorzędny.

Jestem niemal pewien, że Nautilus nie zrobi takiej sprzedaży jak MODX, co prawda ma pełny sekwencer 16 śladów MIDI i 16 Audio, ale to za mało. Gdybym chciał Korga, to raczej wybrałbym używanego 3 - 4 letniego Kronosa, bo jeżeli Nautilus ma walczyć z MODX to musi być zbliżony cenowo a wygląda na to że tak nie jest.

Odpowiedz
11.11.2020, 16:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2020, 16:43 przez Valtari.)
#9
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
https://klawiszowe.pl/szukaj.html/szukaj...odprod=tak

No to życzę sukcesów przy takiej cenie.

Porównanie z cenami Kronosa

https://klawiszowe.pl/szukaj.html/szukaj...odprod=tak

Wersje 61 i 88 tylko tysiąc złotych więcej za Kronosa. Nie wiem czy mam się śmiać czy postukać palcem w czoło.

Odpowiedz
11.11.2020, 17:32,
#10
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Mniejsza ilość miejsca na sample, brak możliwości podłączenia drugiego SSD (jak w Kronosie), wyjęta Karma, gorsza klawiatura bez aftertouch, zubożały interfejs itd to można nawet powiedzieć że Nautilus w Polsce wychodzi "drożej" niż Kronos, a już na pewno totalnie nie opłaca się go kupować. To już lepiej kupić używanego Kronosa.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
11.11.2020, 17:55,
#11
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Jest wave sequencing ale nie ma joysticka, trzeba jeździć palcem po ekranie, co przy tego typu wyświetlaczu pewnie płynne i komfortowe nie jest. Ktoś kiedyś wciśnie ten ekran do obudowy Smile

Odpowiedz
06.10.2021, 23:06,
#12
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
(11.11.2020, 17:32)bestspec napisał(a): Mniejsza ilość miejsca na sample, brak możliwości podłączenia drugiego SSD (jak w Kronosie), wyjęta Karma, gorsza klawiatura bez aftertouch, zubożały interfejs itd to można nawet powiedzieć że Nautilus w Polsce wychodzi "drożej" niż Kronos, a już na pewno totalnie nie opłaca się go kupować. To już lepiej kupić używanego Kronosa.
jest możliwość podłączenia drugiego dysku ssd..co do karmy w kronosie bez dodatkowego kupna edytora do swoich modyfikacji karmy na pokładzie kronosa niestety nie jesteśmy za dużo zdziałać raczej zdani na gotowe presety ewentualnie lekkie modyfikacjie a w noutilusie mozna tworzyć paterny od zera nie jest tak dokonca ze jest be co do interfejsu niewidze zadnej zubozalosci a raczej duzo ułatwienia ja osobiście uważam ze jest w porządku sprzęt dużo nowych brzmień plus 14 dodatkowych pakow EX tylko do tego modelu jest takie powiedzenie jeszcze się taki nie urodził by komuś dogodzil ciekaw jestem ilu wykorzystuje te rzeczy w rzeczywistości co marudza  ze nie ma tego czy tego słabe te krytyki

Odpowiedz
07.10.2021, 00:15,
#13
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
(06.10.2021, 23:06)freeride napisał(a):
(11.11.2020, 17:32)bestspec napisał(a): Mniejsza ilość miejsca na sample, brak możliwości podłączenia drugiego SSD (jak w Kronosie), wyjęta Karma, gorsza klawiatura bez aftertouch, zubożały interfejs itd to można nawet powiedzieć że Nautilus w Polsce wychodzi "drożej" niż Kronos, a już na pewno totalnie nie opłaca się go kupować. To już lepiej kupić używanego Kronosa.
jest możliwość podłączenia drugiego dysku ssd..co do karmy w kronosie bez dodatkowego kupna edytora do swoich modyfikacji karmy na pokładzie kronosa niestety nie jesteśmy za dużo zdziałać raczej zdani na gotowe presety ewentualnie lekkie modyfikacjie a w noutilusie mozna tworzyć paterny od zera nie jest tak dokonca ze jest be co do interfejsu niewidze zadnej zubozalosci a raczej duzo ułatwienia ja osobiście uważam ze jest w porządku sprzęt dużo nowych brzmień plus 14 dodatkowych pakow EX tylko do tego modelu jest takie powiedzenie jeszcze się taki nie urodził by komuś dogodzil ciekaw jestem ilu wykorzystuje te rzeczy w rzeczywistości co marudza  ze nie ma tego czy tego słabe te krytyki

Jesteś tu nowy, dopiero co się zarejestrowałeś, a zaczynasz od razu od riposty i to takiej która nie wiele wnosi do tematu. Na początek wypadało by się przywitać i mile widziane kilka słów o sobie. Jest do tego specjalny dział na forum.

Zmniejszenie ilości gałek, suwaków i przycisków = zubożałość interfejsu więc nie wiem czemu tego nie widzisz.

Bardzo podobny ruch jak teraz Korg wcześniej zrobiła Yamaha wypuszczając seri syntezatorów MODX które mają ten sam silnik syntezy i praktycznie te same możliwości co flagowa Yamaha Montage tyle że MODX ma właśnie gorszą obudowę, klawiaturę i biedniejszy interfejs (czyli podobnie jak Kronos vs Nautilus) tylko zobacz ile kosztuje Yamaha MODX a ile Yamaha Montage to może zrozumiesz dlaczego uważam że Nautilus powinien być o wiele tańszy.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.10.2021, 01:39,
#14
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Przedstawiciel pokolenia hejterów. Tacy genetycznie z nikim się nie zgadzają a o przywitaniu zapomnij.
Niektórzy nie widzą różnicy po między forum a komentarzami pod filmami na YouTube

Odpowiedz
11.10.2021, 08:18,
#15
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
a wiec witam was wszystkich serdecznie jestem jimi przepraszam ze może moja wypowiedz kogoś tam dotknęła odnośnie korg kronos kontra nautilus ale moja opinia i tak zostanie niezmienna odnośnie tych odczuć w każdym bądź razie uważam ze nautilus fajny sprzęt a miałem wszystkie parapety zaczynajac od yamach montage  kronosy kurzweile rolandy itd a w zawodzie muzycznym siedzę już 35 lat jako Sound designer pozdrawiam wszystkich zwłaszcza założyciela muzykuj.com serdecznego kolege

Odpowiedz
11.10.2021, 08:30,
#16
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Witaj. Oczywiście nikt tu nie wymusza zmiany zdania, bo każdy ma prawo do swojego i tak samo nie neguję że Nautilus to fajny sprzęt, a jedynie do czego ja mogę się przyczepić to cena.
Jeśli go kupiłeś to śmiało pisz jakie są twoim zdaniem wady czy zalety itp (co częściowo poczyniłeś w pierwszej wypowiedzi).

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
10.02.2022, 17:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2022, 20:23 przez pawelsz.)
#17
RE: W końcu coś nowego od Korga? Nautilus?
Kronos właśnie trafił do produktów archiwalnych Korga.

EDIT: a razem z nim Triton Taktile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rabat 97% na AIR Essential Synths Pack od AIR Music Tech czyli 3 instrumenty za 9 EUR bestspec 0 150 06.01.2024, 12:39
Ostatni post: bestspec
  Noctua od Venus Theory - darmowy syntezator dla UVI Workstation(darmowy) i UVI Falcon bestspec 0 162 29.12.2023, 21:04
Ostatni post: bestspec
  MUTANT - Modern Bass Design do Vital od HydraTek za darmo przez kilka dni bestspec 1 262 20.12.2023, 08:07
Ostatni post: Kohenn
  Synthesizer Expander Module(SEM) od Cherry Audio-darmowa replika słynnego syntezatora bestspec 0 142 02.12.2023, 10:49
Ostatni post: bestspec
  Indie Voices oraz Old School Keys od Splash Sound - za darmo do 08.12.2023 bestspec 0 174 23.11.2023, 18:49
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS