Ankieta: Keyboard czy pianino estradowe?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Keyboard StartOne MK-200
0%
0 0%
Pianino estradowe Thomann SP-120
0%
0 0%
Razem 0 głosów 0%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyboard czy pianino estradowe?
17.11.2020, 17:37,
#1
Music  Keyboard czy pianino estradowe?
Witam,
zastanawiam się nad kupnem prezentu w postaci instrumentu klawiszowego dla początkującej dziewczyny. Mam na oku 2 modele:
Keyboard StartOne MK-200 oraz pianino estradowe Thomann SP-120. Które wybrać na prezent osiemnastkowy?

Odpowiedz
18.11.2020, 01:22,
#2
RE: Keyboard czy pianino estradowe?
Witaj.
Dziewczyna jest początkująca w czym ? Rozpoczęła naukę gry w jakiejś szkole czy pod okiem nauczyciela, czy może po prostu jest muzykalna, ma słuch i gdzieś tam spróbowała na jakimś instrumencie i widać że coś może z tego być ?

Podałeś dwa odmienne typy instrumentów, mające różne zastosowania.
Pianina cyfrowe mają klawiatury ważone i sprawdzają się przy nauce gry. Keyboardy to samograje i mając coś takiego od początku raczej słabo rozwiniemy swoje umiejętności.
Twierdzę że na pianinie cyfrowym się gra a keyboard się obsługuje Smile ponieważ na keyboardzie gramy tylko prawą ręką a lewa obsługuje różne funkcje związane z akompaniamentem, a na klawiaturze zmienia tylko akordy (najczęściej trójdźwięki ). Tylko że jak taki chałturnik wychowany na keyboardzie usiądzie przy prawdziwym pianinie czy nawet cyfrowym, to zazwyczaj okazuje się że nie potrafi nic zagrać na dwie ręce.

Powinieneś podpytać dziewczynę jaką drogą chce pójść, czy rozwinąć na poważnie umiejętności gry, czy po prostu pograć sobie na keyboardzie z podkładami. Oczywiście zachowując dyskrecję aby nie wydało się że planujesz taki prezent Smile

Druga sprawa, to dobrze by było gdybyś określił do jakiej kwoty możesz sobie pozwolić, to może uda się wybrać coś sensowniejszego. Ten keyboard StartoOne, pierwszy raz o czymś takim słyszę, przypuszczam że to z Aliexpress. Pomijając już możliwości i jakość brzmienia tego czegoś, to obawiałbym się o awaryjność i problemy z reklamacją/serwisem.
Na temat Thomanna też nie wypowiem się pozytywnie.
Napisz ile max możesz wydać, a spróbujemy wybrać instrument na widok którego dziewczyna nie pomyśli - "ale chała" Smile

Odpowiedz
18.11.2020, 11:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.11.2020, 11:16 przez Bambus.)
#3
RE: Keyboard czy pianino estradowe?
Dziękuję za odpowiedź  Smile 
Dziewczyna jest całkowicie nowa w temacie instrumentów klawiszowych. Od paru lat gra na gitarze klasycznej oraz akustycznej i chce spróbować czegoś nowego, ale tylko hobbistycznie. 

Co do ceny chciałbym zmieścić się w kwocie 800zł, chociaż wiem że to dość niska kwota patrząc, że to instrument, ale myślę że do grania w zaciszu domowym wystarczy. Szukałem instrumentów używanych, ale nie znalazłem nic sensownego, co tym bardziej nadawałoby się na prezent, więc nie rozważam zakupu używanego sprzętu. Zaznaczam, że jestem zielony w tym temacie. Big Grin 

Jeśli chodzi o markę StartOne, nie jest ona z Ali, ponieważ wszystkie instrumentu oglądam na stronie Thomann, która wygląda autentycznie.

Odpowiedz
18.11.2020, 14:31,
#4
RE: Keyboard czy pianino estradowe?
Thomann jako sklep jak najbardziej można polecić, nie słyszałem żeby ktoś miał problemy a wręcz przeciwnie, jest chwalony za sprawną obsługę.

Ciekawostka na temat keyboardów Startone, to nic innego jak chińskie Medeli. Medeli to moloch produkujący instrumenty klawiszowe, nie tylko keyboardy ale też pianina cyfrowe. Jak polecisz do Chin do ich siedziby i zamówisz odpowiednią ilość instrumentów (liczoną w kontenerach) to nakleją Ci nazwę jaką będziesz chciał Smile

Tak więc Startone MK200 to nieprodukowany już Medeli M11 a wyższy model Startone MK300 to Medeli M12

Oto dowód, zobacz na zdjęcia (przyciski, charakterystyczna obudowa głośników z wzorem w kratę)

https://www.thomann.de/pl/startone_mk300.htm

https://medeli.eu/products/keyboards/m12...board.html

Więc Thomann jako duży sprzedawca zamówił u chińczyków keyboardy i sprzedaje pod własną marką Startone.

Nie tylko Thomann tak robi, amerykański Kurzweil też kupuje instrumenty u chińczyków Smile Zobacz sobie że Kurzweil KP110 to Medeli M331.

Tak więc możesz kupić jeden keyboard pod przynajmniej trzema nazwami Smile

Pianino cyfrowe Thomann SP120 to Alesis Recital, oba również zamówione u chińczyków.

Wracając do wyboru instrumentu, 800zł na instrument to nie wiele, ale z drugiej strony jak na prezent dla dziewczyny, mając na uwadze że masz około 18 lat i pewnie nie masz jeszcze własnych dochodów to i tak sporo chcesz wydać.
Myślałem o czymś bardziej rozpoznawalnym, ale w przypadku Yamahy do PSR E373 musiałbyś trochę dołożyć a ten model to takie minimum u Yamahy. To nowość, ale może znalazłby się jeszcze gdzieś w którymś sklepie poprzedni model PSR E363, to pewnie byłby w cenie może delikatnie po wyżej 800zł.

Pianina cyfrowe w tym budżecie w ogóle nie ma co brać pod uwagę, klawiatura będzie kiepska, brzmienie mało realistyczne, więc nie wiadomo do czego taki instrument miałby służyć.
Więc chyba faktycznie pozostaje keyboard, który co prawda brzmieniem też głowy nie urywa ale przynajmniej zapewnia więcej zabawy. Z oferty Thomanna dołożyłbym do wyższego modelu Startone czyli MK300, ze względu na dwukrotnie wyższą polifonię czyli 64 głosy zamiast 32 w MK200. Uwierz że warto. Zamiennie możesz poszukać odpowiedników od Medeli, Kurzweil będzie droższy.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 362 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 457 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,105 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 377 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 759 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS