Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szukam słuchawek
25.11.2020, 09:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2020, 13:52 przez Marcinek3331.)
#1
Szukam słuchawek
Siemanko wszystkim. Z góry przepraszam jak wybrałem zły dział ale wydawał mi się najlepszy do mojego zapytania. Szukam słuchawek do klawisza, gram na Yamaha psr 2000. Budżet to 200-250 max 300zl. Trochę sąsiadce z dołu przeszkadza muzyka, a że lubię grać glosno to wiecie jaki jest tego skutek. Liczę na jakąś pozytywną odpowiedź  Tongue

Odpowiedz
25.11.2020, 14:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2020, 14:10 przez zagoor.)
#2
RE: Szukam słuchawek
Ostatnio kupiłem Superlux HD330 i jestem zachwycony, z tanich a dobrych mam też Samson Sr850 (kupiłem w zestawie z mikrofonem pojemnościowym C01) i także polecam. Mam też Beyerdynamic DT770 PRO 250 Ohm, ale to zamknięte, do nagrywania mikrofonem, no i cena wyższa.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
25.11.2020, 15:25,
#3
RE: Szukam słuchawek
A może wystarczy zmiana repertuaru? Tongue Big Grin (oczywiście żart i bez urazy Wink )

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
25.11.2020, 17:03,
#4
RE: Szukam słuchawek
(25.11.2020, 15:25)bestspec napisał(a): A może wystarczy zmiana repertuaru? Tongue Big Grin (oczywiście żart i bez urazy Wink )
Stary grałem różne melodie. Od biesiad, disco polo, rock,techno, kończąc na hardstyle Big Grin

Odpowiedz
25.11.2020, 22:22,
#5
RE: Szukam słuchawek
Panowie i panie mam kilka typów :
1. Prodipe 3000BR
2. PreSonus HD7
3. AUDIO-TECHNICA ATH-M20X
4. DNA ST PRO
5. DNA HD ONE
Które wg was są warte uwagi?

Odpowiedz
25.11.2020, 22:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2020, 22:51 przez Valtari.)
#6
RE: Szukam słuchawek
Żeby namieszać dorzuciłbym jeszcze Sennheisery HD300 lub HD400s.
Z tej listy Audio-Technica powinny Cię zadowolić, na temat pozostałych nie mam opinii.

Odpowiedz
25.11.2020, 22:53,
#7
RE: Szukam słuchawek
(25.11.2020, 22:40)Valtari napisał(a): Żeby namieszać dorzuciłbym jeszcze Sennheisery HD300 lub HD400i.
Z tej listy Audio-Technica powinny Cię zadowolić, na temat pozostałych nie mam opinii.
No właśnie też daje punkt dla audio technica

Odpowiedz
25.11.2020, 23:01,
#8
RE: Szukam słuchawek
Myślę że gdybyś miał wszystkie te modele do przetestowania w domu, to możliwe że zwycięzca mógłby być inny, ale wybierając na przykład te Audio-Technica będziesz zadowolony i nie będziesz zastanawiał się jakby wypadły inne Smile

Dla kogoś kto poszukuje brzmienia liniowego i analitycznego częstym wyborem są słuchawki AKG, dla osób poszukujących dynamicznego brzmienia z mocnym basem i wyraźnymi sopranami Audio-Techniki są często wybierane.

Odpowiedz
26.11.2020, 05:53,
#9
RE: Szukam słuchawek
(25.11.2020, 23:01)Valtari napisał(a): Myślę że gdybyś miał wszystkie te modele do przetestowania w domu, to możliwe że zwycięzca mógłby być inny, ale wybierając na przykład te Audio-Technica będziesz zadowolony i nie będziesz zastanawiał się jakby wypadły inne Smile

Dla kogoś kto poszukuje brzmienia liniowego i analitycznego częstym wyborem są słuchawki AKG, dla osób poszukujących dynamicznego brzmienia z mocnym basem i wyraźnymi sopranami Audio-Techniki są często wybierane.
Wiadomo, że gra się różne melodie. Nie ukrywam że lubię dużo basu w jakimś techno, hardstyle czy nawet dance

Odpowiedz
26.11.2020, 10:37,
#10
RE: Szukam słuchawek
Przy wyborze słuchawek trzeba też zwrócić uwagę na inne cechy. Wygoda noszenia jest również istotna, mam Focale Spirit One S, bardzo dynamiczne z basem mocnym ale też dobrze kontrolowanym. Tylko tak cisną na głowę że mało ich używam. Impedancja też jest ważna, duża impedancja potrzebuje mocniejszego sygnału, więc trzeba bardziej podgłośnić żeby grały tak głośno jak słuchawki o niższej impedancji. 80 Ohm nie robi problemu, ale już z 250 Ohm może być dla Ciebie za cicho nawet jak dasz głośność na max.

Odpowiedz
26.11.2020, 13:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2020, 13:06 przez Marcinek3331.)
#11
RE: Szukam słuchawek
Specyfikacja audiotechnica
Główne cechy:

- wysoka jakość wykonania oraz zaawansowana konstrukcja

- przetworniki 40 mm z magnesami z ziem rzadkich oraz cewkami wykonanymi z platerowanego miedzią aluminium

- zestrojone pod kątem mocnego basu

- wokółuszna konstrukcja zapewnia doskonałą izolacją akustyczną w hałaśliwym otoczeniu

- wygodny przewód jednostronny

- przeznaczone do zastosowań studyjnych i mikserskich

Dane techniczne:

Przetworniki: dynamiczne 40 mm z magnesem neodymowym

Konstrukcja: wokółuszna, zamknięta

Pasmo przenoszenia: 15 - 20 000 Hz

Maksymalna moc wejściowa: 700 mW / 1kHz

Czułość: 96 dB

Impedancja: 47 Ohm

Mam teraz sennheiser hd 205 i średnio zadowolony jestem

Odpowiedz
26.11.2020, 23:00,
#12
RE: Szukam słuchawek
Znam specyfikację tych Audio-Technica. Informacje o paśmie przenoszenia (Od- do) zawsze ignoruję, bo nic mi to nie mówi. Ciekawszy byłby wykres tego pasma, czyli krzywa pokazująca poziom natężenia sygnału dla różnych zakresów częstotliwości. Wtedy zobaczę czy jakieś częstotliwości są podbite albo jest spadek natężenia sygnału.
Te Sennheisery które masz to niska półka u tego producenta, miałem Hd449, rewelacji nie było i szybko zaczął charczeć lewy przetwornik. Kupiłem bo były w dobrej cenie a potrzebowałem niedrogie słuchawki do ogólnego zastosowania, film na laptopie itp.

Jeśli chcesz nieograniczoną ilość potężnego i nisko schodzącego basu to kup Bang&Olufsen H9i, gwarantuję że urwą Ci głowę Smile Ale tylko po kablu, bo przez bluetooth włączają się różne systemy kompresji i wówczas te słuchawki brzmią jakby kosztowały 300zł.
Oczywiście kosztują bardzo dużo i do tego zmierzam, że wybierając słuchawki w budżecie nie dużo wyższym od ceny Twoich obecnych słuchawek, będziesz poruszał się wśród modeli na podobnym poziomie jakości brzmienia. Jedne będą miały więcej basu inne mniej ale szoku jakościowego raczej nie doświadczysz.
Audio-Technica ATH-M20X stawiam w ciemno że będą grały lepiej od Twoich HD205 i na pewno poczujesz różnicę. Tylko czy będziesz w pełni zadowolony pewności nie ma.

Odpowiedz
27.11.2020, 00:01,
#13
RE: Szukam słuchawek
(26.11.2020, 23:00)Valtari napisał(a): Znam specyfikację tych Audio-Technica. Informacje o paśmie przenoszenia (Od- do)  zawsze ignoruję, bo nic mi to nie mówi. Ciekawszy byłby wykres tego pasma, czyli krzywa pokazująca poziom natężenia sygnału dla różnych zakresów częstotliwości. Wtedy zobaczę czy jakieś częstotliwości są podbite albo jest spadek natężenia sygnału.
Te Sennheisery które masz to niska półka u tego producenta, miałem Hd449, rewelacji nie było i szybko zaczął charczeć lewy przetwornik. Kupiłem bo były w dobrej cenie a potrzebowałem niedrogie słuchawki do ogólnego zastosowania, film na laptopie itp.

Jeśli chcesz nieograniczoną ilość potężnego i nisko schodzącego basu to kup Bang&Olufsen H9i, gwarantuję że urwą Ci głowę Smile Ale tylko po kablu, bo przez bluetooth włączają się różne systemy kompresji i wówczas te słuchawki brzmią jakby kosztowały 300zł.
Oczywiście kosztują bardzo dużo i do tego zmierzam, że wybierając słuchawki w budżecie nie dużo wyższym od ceny Twoich obecnych słuchawek, będziesz poruszał się wśród modeli na podobnym poziomie jakości brzmienia. Jedne będą miały więcej basu inne mniej ale szoku jakościowego raczej nie doświadczysz.
Audio-Technica ATH-M20X stawiam w ciemno że będą grały lepiej od Twoich HD205 i na pewno poczujesz różnicę. Tylko czy będziesz w pełni zadowolony pewności nie ma.

Co do Sennheiser to chyba nie ma sensu rozważać modeli niższych jak 555 HD a 600 HD to wiadomo klasa w tej półce cenowej. Mam od wielu lat i na razie bez zarzutu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2020, 00:32,
#14
RE: Szukam słuchawek
HD600 są rewelacyjne, jeżeli ktoś chce posłuchać unplugged Erica Claptona, chce wydobyć z płyty jak najwięcej szczegółów, ale na łup łup łup się nie nadają Smile

Pytający chce słuchawki do keyboardu, repertuar też wymienił, więc możliwe że to zupełnie inne propozycje trafią w jego gust. Jakiś model Sony czy Creative.

Odpowiedz
27.11.2020, 05:06,
#15
RE: Szukam słuchawek
Sony i Creative odpadają miałem jakieś modele i lipa totalna. Przemawiają do mnie te Audio-Technica

Odpowiedz
27.11.2020, 09:58,
#16
RE: Szukam słuchawek
Więc chyba Audio Technica będzie bezpiecznym wyborem. Pytanie tylko czy na pewno ten model, ponieważ oferta słuchawek tej firmy jest bardzo rozbudowana i są jeszcze inne modele w Twoim budżecie. Ja nigdy nie miałem słuchawek od Audio Technica, rozglądałem się kiedyś w ofercie, czytałem testy ale modele które brałem pod uwagę grają raczej brzmieniem "V", czyli uwypuklony bas i wysokie tony ale z wycofaną średnicą. Taki typ brzmienia jest pożądany dla przeważającej większości klientów więc nic dziwnego że firmy produkujące słuchawki kształtują ich pasmo w ten sposób. Ja akurat chciałem słuchawki które dobrze zaprezentują wokal, więc ubytki w tym zakresie częstotliwości u Audio Technica spowodowały że żaden model mnie nie przekonał.

Wracając do wyboru konkretnego modelu, trzeba przyjrzeć się dokładniej ofercie, seria ATH-M jest w miarę nową serią a wiadomo że nowości kuszą, tylko czy M20X, a może warto dopłacić do M30X? Jest jeszcze seria ATH-AVA. Może modele AVA300 lub AVA400 byłyby dobry wyborem. Na te pytania nie znam odpowiedzi.

Odpowiedz
27.11.2020, 11:30,
#17
RE: Szukam słuchawek
Właśnie po twoich kilku poradach zmierzam "chyba"
do zakupu modelu M30x. Najwyżej strzele sobie w kolano jak nie podpasują. Chyba że poszukam sklepu muzycznego w moich okolicach. Do Opola mam 60km. Może tam coś trafię, nie ukrywam też że niechce się napalac i żałować później zakupu

Odpowiedz
27.11.2020, 16:08,
#18
RE: Szukam słuchawek
(27.11.2020, 11:30)Marcinek3331 napisał(a): Właśnie po twoich kilku poradach zmierzam "chyba"
do zakupu  modelu M30x. Najwyżej strzele sobie w kolano jak nie podpasują. Chyba że poszukam sklepu muzycznego w moich okolicach. Do Opola mam 60km. Może tam coś trafię, nie ukrywam też że niechce się napalac i żałować później zakupu

Jeśli sklep prowadzi sprzedaż internetową to kup przez internet i możesz zwrócić po 2 tygodniach jak ci nie przypasują bez podawania przyczyny zwrotu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2020, 17:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2020, 17:15 przez Marcinek3331.)
#19
RE: Szukam słuchawek
(27.11.2020, 16:08)bestspec napisał(a): Jeśli sklep prowadzi sprzedaż internetową to kup przez internet i możesz zwrócić po 2 tygodniach jak ci nie przypasują bez podawania przyczyny zwrotu.
 
Wiesz to nie głupi pomysł, ale jakoś nie lubię zwracać czegoś poprzez wysyłkę, nie wiem czemu tak mam Tongue

Odpowiedz
27.11.2020, 20:19,
#20
RE: Szukam słuchawek
(27.11.2020, 17:14)Marcinek3331 napisał(a):
(27.11.2020, 16:08)bestspec napisał(a): Jeśli sklep prowadzi sprzedaż internetową to kup przez internet i możesz zwrócić po 2 tygodniach jak ci nie przypasują bez podawania przyczyny zwrotu.
 
Wiesz to nie głupi pomysł, ale jakoś nie lubię zwracać czegoś poprzez wysyłkę, nie wiem czemu tak mam Tongue

No to nic z tym nie zrobimyWink Najwyżej kupisz i może będziesz niezadowolony. Świat się przecież nie zawali Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.11.2020, 22:58,
#21
RE: Szukam słuchawek
Rozwinąłbym opcję Bestspeca i zamówił trzy różne modele w trzech różnych sklepach a potem dwa odesłał Smile

Gdybyś tak skusił się na M50x i to w tej brązowej wersji, to jakby Ci nie spasowały to mógłbym odkupić bez straty dla Ciebie

https://audio.com.pl/testy/stereo/slucha...a-ath-m50x

Odpowiedz
28.11.2020, 05:56,
#22
RE: Szukam słuchawek
Kurcze ładne sluchaweczki

Odpowiedz
05.05.2021, 10:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.05.2021, 15:46 przez kradam.)
#23
RE: Szukam słuchawek
A jakie opinie o słuchawkach Tonsil https://www.skleptonsil.pl/tonsil-slucha...,c183.html? Bo rozważam zakup właśnie słuchawek tej firmy, ale nikt z moich znajomych ich nie ma.

Odpowiedz
06.05.2021, 13:06,
#24
RE: Szukam słuchawek
Można mieć sentyment do Tonsila za wkład w rozwój polskiego audio, tylko czym obecnie jest Tonsil ? Firma została reaktywowana, zostały wykupione prawa do używania nazwy Tosil, pozostaje pytanie z czego to jest zrobione i gdzie montowane. Ano z podzespołów pochodzących z Chin ale składane w Polsce. W celu obniżenia kosztów wielu producentów przenosi produkcję do Chin i trzeba to zaakceptować bo nie mamy wyboru.. Tu jednak mamy sytuację odwrotną, montaż Tonsila jest w Polsce ale z wykorzystaniem chińskiej myśli technicznej. Chociaż też nie z każdym sprzętem tak jest bo w przypadku kolumn, to obudowy wykonuje się w Polsce a część elektroniczna (zwrotnice, przetworniki, okablowanie, gniazda przyłączowe) pochodzi z Chin. i to już mi się nie podoba.

Najważniejsze jednak jest to jak to gra. Niestety nie miałem na uszach słuchawek Tonsil, z produktów po reaktywacji firmy słuchałem tylko kolumn Fenix. Brzmienie baaardzo słabe w odsłuchach stereo, kolumny raczej do kina domowego po uzupełnieniu o pozostałe z zestawu.
No ale cena śmiesznie niska.

Do czego chcesz słuchawki ? Do instrumentu czy słuchania muzyki ? Jakie źródło dźwięku ? Telefon, wieża stereo, laptop ? Jakiego brzmienia oczekujesz, do jakiej muzyki ?

Odpowiedz
20.10.2021, 11:06,
#25
RE: Szukam słuchawek
A ja mam pytanie do Was jako osoba mająca generalnie problem ze słuchem. Uwielbiam słuchać muzyki w każdej postaci: na żywo i z urządzeń multimedialnych. Poszukuję dlatego słuchawek, które spełniały by obie funkcje: aparatu słuchowego do wyodrębniania i wzmacniania dźwięków dochodzących z różnych kierunków oraz słuchawek, pozwalających normalnie funkcjonować w codziennym życiu np. prowadzić rozmowy telefoniczne przez Bluetooth czy właśnie słuchać muzyki Big Grin W Internecie natknęłam się na aparat słuchowy w formie małych słuchawek Signia Active - https://www.signia.net/pl-pl/aparaty-sluchowe/active/. Słyszeliście może jakieś opinie o tym modelu i możecie się podzielić? Z góry dzięki za pomoc Smile

Odpowiedz
23.10.2021, 09:08,
#26
RE: Szukam słuchawek
polecam tez słuchawki bayerdynamic dt 990 pro

Odpowiedz
03.10.2022, 23:47,
#27
RE: Szukam słuchawek
Cześć
Szukam profesjonalnych słuchawek do Tyros 4
Nie chodzi o cenę lub firmę lub bajerancki wygląd
Chodzi o to żeby przekazały 100% sygnału z instrumentu do uszu w jak najlepszej jakości
Nie znam się na słuchawkach kompletnie
Chciałbym słyszeć wszystko to co procesor muzyczny Tyrosa podaje do wyjścia słuchawek w 100%
Z góry dziękuje za wszystkie porady

Odpowiedz
04.10.2022, 00:10,
#28
RE: Szukam słuchawek
Cześć
Szukam profesjonalnych słuchawek do Tyros 4
Nie chodzi o cenę lub firmę lub bajerancki wygląd
Chodzi o to żeby przekazały 100% sygnału z instrumentu do uszu w jak najlepszej jakości
Nie znam się na słuchawkach kompletnie
Chciałbym słyszeć wszystko to co procesor muzyczny Tyrosa podaje do wyjścia słuchawek w 100%
Z góry dziękuje za wszystkie porady

Odpowiedz
04.10.2022, 11:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.10.2022, 11:17 przez Valtari.)
#29
RE: Szukam słuchawek
Jeśli chcesz żeby sygnał z Tyrosa bez przekłamań trafił do twoich uszu, to teoretycznie dobrym wyborem byłby któryś z modeli AKG. Teoretycznie, bo nie jestem przekonany czy taki przekaz by Ci odpowiadał. AKG grają liniowo, neutralnie, nie podbijają skrajów pasma i taka charakterystyka jest pożądana przy aranżacjach muzycznych, odsłuchach zmiksowanego materiału.
Tylko taka liniowa "prawda przekazu" nie koniecznie może się podobać podczas zwyczajnej, codziennej gry na instrumencie, bo brzmienie może wydawać się suche, mało spektakularne.

Do gry na takim instrumencie jakim jest Tyros 4 lepiej sprawdzą się słuchawki bardziej melodyjne, nie tak suche w przekazie a podbijające niektóre pasma częstotliwości, dodające od siebie nieco dynamiki, wysokich tonów czy średnicy. Taki przekaz robi bardziej efektowne wrażenie, dźwięk jest potężniejszy, bardziej spektakularny.

Moje propozycje to
Audio-technica ATH-M50x - mam i polecam, ale nie do gry samym brzmieniem fortepianu, bo tu będzie nienaturalnie dudniąco ) Do keyboardu myślę że w sam raz.

Bayerdynamic DT 990 pro w wersji 80 Ohm (mogą zmęczyć swoją bezpośredniością przy dłuższym graniu )

Sennheiser HD599 lub HD560s (ten drugi model firma reklamuje jako słuchawki do odsłuchów analitycznych, jednak nie są tak liniowe jak AKG i potrafią zagrać melodyjnie)

AKG (jeśli jednak chcesz wypróbować lub spotkasz w którymś sklepie ) - K240 studio, K271 MK2, K701.

Jeśli ma być bardzo dużo basu to Taufel Massive (dla mnie dźwięk nie do zaakceptowania, ale może Tobie spodoba się taka ilość basu)

Profesjonalne i przy dużym budżecie - Neumann NHD 20 (żart Smile raczej jako ciekawostka)

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szukam klawiatury Kawai VPC1 KarolR 0 942 19.10.2021, 18:48
Ostatni post: KarolR

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS