Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Macbook+klawiatura?
26.01.2021, 22:18,
#1
Macbook+klawiatura?
Cześć, 
chodzi non stop za mną granie z macbooka. Mam pc3k8, gram głównie wesela. 
Szukam osób, które grają właśnie TYLKO takim zestawem, czyli macbook +klawiatura sterująca. Na scenie jest to widok bardzo częsty. 
Czy ten zestaw jest samowystarczalny? Jest to w miarę wygodne i bezawaryjne? Zastąpi mi kurzweila? 
(sory jeśli napisałem w złym wątku)
Pozdrawiam!

Odpowiedz
26.01.2021, 23:53,
#2
RE: Macbook+klawiatura?
(26.01.2021, 22:18)Muzyk-Kamil napisał(a): Cześć, 
chodzi non stop za mną granie z macbooka. Mam pc3k8, gram głównie wesela. 
Szukam osób, które grają właśnie TYLKO takim zestawem, czyli macbook +klawiatura sterująca. Na scenie jest to widok bardzo częsty. 
Czy ten zestaw jest samowystarczalny? Jest to w miarę wygodne i bezawaryjne? Zastąpi mi kurzweila? 
(sory jeśli napisałem w złym wątku)
Pozdrawiam!

Do klawiatury sterującej i macbooka będziesz jeszcze potrzebował zewnętrznego interfejsu audio (na USB lub na złączu Thunderbolt (ta opcja jest wydajniejsza choć USB też da radę)).
Korzystając z wirtualnych instrumentów jesteś w stanie zastąpić sobie brzmienia Kurzweila (wirtualne instrumenty dają większe możliwości) jednak panowanie nad zestawem wirtualnych instrumentów na scenie na żywo jest o wiele bardziej skomplikowane i wymaga już sporego zaawansowania w tym temacie. Im więcej wirtualnych instrumentów będziesz wykorzystywał tym będzie to bardziej skomplikowane na początku. Pomocne stają sie specjalne programy które umożliwiają tworzenie tzw Setlist czyli zestawów odpowiednich barw i ustawień w wirtualnych instrumentach przygotowanych pod dany utwór i wywoływane jednym kliknięciem itp (programy jak AKAI VIP czy Camelot Pro firmy Audio Modeling - Camelot chyba nawet ma więcej możliwości jak VIP bo potrafi też sterować prócz wirtualnych instrumentów również te fizyczne jak twój Kurzweil)
Nie koniecznie bym się zaraz pozbywał PC3K8 bo to bardzo zaawansowana klawiatura sterująca w niczym nie ustępująca najdroższym dedykowanym/typowym klawiaturom sterującym a wielu aspektach je przewyższa (PC jak Performance Controller - Kurzweil ma rozbudowane funkcje masterkeyboard-u). Przykładowo większość klawiatur sterujących nawet z górnej półki potrafi zarządzać jednocześnie max 8 sterfami a niektóre jak np Arturia Keylab tylko dwoma natomiast w Kurzweilu masz 16 stref do dyspozycji (możesz więc 16 barw podzielić na klawiaturze lub nałożyć na siebie lub to i to razem).
Zostawiając PC3K8 jako klawiatura sterująca mógł byś też korzystać z jego barw w połączeniu z wirtualnymi instrumentami oraz mógł byś stopniowo zastępować jego brzmienia wirtualnymi instrumentami aż dojdziesz do momentu kiedy już tylko będzie klawiaturą sterującą. Jak od razu go zastąpisz klawiaturą sterującą to będziesz potrzebował mnóstwo czasu na dobranie odpowiednich wirtualnych instrumentów a w nich odpowiednich barw do każdego utworu itp.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.01.2021, 07:29,
#3
RE: Macbook+klawiatura?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy z takim zadaniem poradzi sobie jakiś starszy mac (2014) z 8 gb ramu?

Odpowiedz
27.01.2021, 09:05,
#4
RE: Macbook+klawiatura?
(27.01.2021, 07:29)Muzyk-Kamil napisał(a): Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy z takim zadaniem poradzi sobie jakiś starszy mac (2014) z 8 gb ramu?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć bo wszystko zależy od wydajności maca ale też od wydajności interfejsu audio i od samych wirtualnych instrumentów (jedne są bardziej wymagające inne mniej) oraz od ich ilości wykorzystywanej jednocześnie. Ja bym jednak nie ryzykował z tak starym mac-iem ale ja nie mam doświadczenia akurat z mac bo ja działąm na PC więc może niech się wypowie ktoś kto używa mac.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
Music Instrument z dobrą klawiaturą aspiryna 19 14,866 10.01.2023, 23:58
Ostatni post: Bapo
  bezprzewodowa klawiatura Keytar e_marian 1 1,659 05.11.2021, 01:35
Ostatni post: bestspec
  Pianino cyfrowe / klawiatura sterująca Kamil92 7 16,290 02.01.2021, 21:35
Ostatni post: bestspec
  Klawiatura MIDI na początek przygody z klawiszami tereferiusz 7 6,386 30.11.2020, 21:08
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS