Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yamaha montage 6
03.01.2021, 10:07,
#1
yamaha montage 6
Witajcie,

Czy keyboard ma wgrane fabrycznie gotową muzykę/podkład/akompaniament/demo po naciśnięciu jednego klawisza w lewej ręce?
Czy trzeba samemu każdy oddzielnie instrument skomponować nagrać i sklejać w całość?
Czy ma klawiaturę dynamiczną?

Dziękuje za odpowiedź

Odpowiedz
03.01.2021, 13:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2021, 13:50 przez Valtari.)
#2
RE: yamaha montage 6
Witaj.
Montage to syntezator, nie jest keyboardem (samograjem) więc nie ma styli (podkładów), może pomyliłeś z Genosem.

Klawiatury dynamicznej nie mają już chyba tylko zabawki za 600zł

Odpowiedz
03.01.2021, 15:14,
#3
RE: yamaha montage 6
Rzeczywiście Montage to nie keyboard i nie ma autoakompaniamentu jak keyboardy ale posiada bardzo rozbudowany arpeggiator wielościeżkowy dzięki czemu barwy zbudowane z takim arpeggiatorem działają podobnie do autoakompaniamentu co możesz zobaczyć na przykład na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=9mWHDvHJfQo od dwunastej minuty. Tego typu barw jest bardzo dużo ale nie jest to główne przeznaczenie tego instrumentu bo to bardziej syntezator/stacja robocza a nie typowy keyboard (samograj).
Być może nie wiesz ale Montage ma swojego tańszego odpowiednika MODX który ma wszystko to samo w zakresie możliwości syntezy (te same barwy) a jest bardziej plastikowe i ma mniej gałek, przycisków i suwaków. Pod względem barwowym pełna zgodność z Montage. Demo z filmu którego link podałem wyżej jest właśnie na MODX.
Montagę ma lepsze materiały obudowy, lepszą klawiaturę, więcej przycisków, suwaków itp, trochę więcej miejsca na sample i większą polifonię i to cała różnica w stosunku do MODX ale za to MODX ma rewelacyjną cenę w stosunku do możliwości.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.01.2021, 16:24,
#4
RE: yamaha montage 6
(03.01.2021, 15:14)bestspec napisał(a): Rzeczywiście Montage to nie keyboard i nie ma autoakompaniamentu jak keyboardy ale posiada bardzo rozbudowany arpeggiator wielościeżkowy dzięki czemu barwy zbudowane z takim arpeggiatorem działają podobnie do autoakompaniamentu co możesz zobaczyć na przykład na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=9mWHDvHJfQo od dwunastej minuty. Tego typu barw jest bardzo dużo ale nie jest to główne przeznaczenie tego instrumentu bo to bardziej syntezator/stacja robocza a nie typowy keyboard (samograj).
Być może nie wiesz ale Montage ma swojego tańszego odpowiednika MODX który ma wszystko to samo w zakresie możliwości syntezy (te same barwy) a jest bardziej plastikowe i ma mniej gałek, przycisków i suwaków. Pod względem barwowym pełna zgodność z Montage. Demo z filmu którego link podałem wyżej jest właśnie na MODX.
Montagę ma lepsze materiały obudowy, lepszą klawiaturę, więcej przycisków, suwaków itp, trochę więcej miejsca na sample i większą polifonię i to cała różnica w stosunku do MODX ale za to MODX ma rewelacyjną cenę w stosunku do możliwości.
MODX jest tak zwanym samo grajem? Czy to jeszcze nie to, czy szukać czegoś innego?

Odpowiedz
03.01.2021, 17:50,
#5
RE: yamaha montage 6
Jeśli chcesz keyboard z podkładami to podaj do jakiej kwoty chcesz kupić instrument i co chcesz grać (jaki repertuar) Jeśli nie masz ograniczeń finansowych to masz dwa topowe instrumenty Yamaha Genos i Korg PA4x. Genos ma 76 klawiszy a Pa4x jest w wersjach 61 i 76.

MODX tak jak Montage jest bardzo rozbudowanym syntezatorem, nie grasz na nim jak na keyboardzie, czyli lewa ręka podkład a prawa melodia. W MODX i Montage nie znajdziesz typowych podkładów typu Dance, Waltz itp, nie ma takich funkcji jak wstęp, zakończenie, bo nie ma podkładów którymi można sterować.

Odpowiedz
03.01.2021, 19:53,
#6
RE: yamaha montage 6
(03.01.2021, 17:50)Valtari napisał(a): Jeśli chcesz keyboard z podkładami to podaj do jakiej kwoty chcesz kupić instrument i co chcesz grać (jaki repertuar) Jeśli nie masz ograniczeń finansowych to masz dwa topowe instrumenty Yamaha Genos i Korg PA4x. Genos ma 76 klawiszy a Pa4x jest w wersjach 61 i 76.

MODX tak jak Montage jest bardzo rozbudowanym syntezatorem, nie grasz na nim jak na keyboardzie, czyli lewa ręka podkład a prawa melodia. W MODX i Montage nie znajdziesz typowych podkładów typu Dance, Waltz itp, nie ma takich funkcji jak wstęp, zakończenie, bo nie ma podkładów którymi można sterować.
Zastanawiam się nad yamaha psr s975 lub Korg Pa4x czy obydwa mają klawisze dynamiczne?
W zależności od mocniejszego naciśnięcia klawisza albo słabszego jest dynamika piano albo forte?
Czy w Korg Pa4x ma dużo styli dynamicznych?
Mogę wydać około 10 tyś.

Odpowiedz
03.01.2021, 20:17,
#7
RE: yamaha montage 6
Psr s975 oraz Pa4x mają klawiatury które reagują na dynamikę gry, tak jak pisałem wcześniej klawiatury bez dynamiki są już chyba tylko w zabawkach.
Yamaha ma własne nagłośnienie, ma swoje głośniki, Korg Pa4x takiego nie posiada, trzeba dokupić osobne nagłośnienie PAAS które jest dość drogie
https://klawiszowe.pl/korg-paas-p-288.html

Ewentualnie możesz podłączyć tego Korga do jakiejś wieży stereo.

Musisz wiedzieć że Psr s975 nie jest już produkowany, choć można go jeszcze kupić. Ten model został zastąpiony modelem PSR SX900. Jest on jednak droższy od poprzednika ale mieści się w Twoim budżecie.

Odpowiedz
03.01.2021, 22:03,
#8
RE: yamaha montage 6
(03.01.2021, 20:17)Valtari napisał(a): Psr s975 oraz Pa4x mają klawiatury które reagują na dynamikę gry, tak jak pisałem wcześniej klawiatury bez dynamiki są już chyba tylko w zabawkach.
Yamaha ma własne nagłośnienie, ma swoje głośniki, Korg Pa4x takiego nie posiada, trzeba dokupić osobne nagłośnienie PAAS które jest dość drogie
https://klawiszowe.pl/korg-paas-p-288.html

Ewentualnie możesz podłączyć tego Korga do jakiejś wieży stereo.

Musisz wiedzieć że Psr s975 nie jest już produkowany, choć można go jeszcze kupić. Ten model został zastąpiony modelem PSR SX900. Jest on jednak droższy od poprzednika ale mieści się w Twoim budżecie.
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź Smile
Dobrze, że powiedziałeś o nowszym modelu psr sx 900, zamierzam go kupić

pozdrawiam

Odpowiedz
03.01.2021, 22:42,
#9
RE: yamaha montage 6
Jak to ? Smile taka szybka decyzja ? To świetny keyboard o olbrzymich możliwościach i wysokiej jakości brzmieniach, ale czy zapoznałeś się już bliżej z tym co potrafi i jak brzmi ? Jeśli chcesz keyboard do grania w domu na własne potrzeby, to może wystarczy Ci znacznie tańszy Psr-sx700 ? To też keyboard z najnowszej serii SX. Czy jesteś pewien że wykorzystasz wszystkie możliwości modelu PSR SX900 ?

Odpowiedz
04.01.2021, 12:37,
#10
RE: yamaha montage 6
(03.01.2021, 22:42)Valtari napisał(a): Jak to ? Smile taka szybka decyzja ? To świetny keyboard o olbrzymich możliwościach i wysokiej jakości brzmieniach, ale czy zapoznałeś się już bliżej z tym co potrafi i jak brzmi ? Jeśli chcesz keyboard do grania w domu na własne potrzeby, to może wystarczy Ci znacznie tańszy Psr-sx700 ? To też keyboard z najnowszej serii SX. Czy jesteś pewien że wykorzystasz wszystkie możliwości modelu PSR SX900 ?
Wole zawszę mieć więcej ustawień i możliwości Smile
Chodż powiem, że chciałbym mieć genosa, więcej ustawień możliwości modyfikowania brzmień ustawiania indiwdualnie.

Szkoda, że nie produkują coś podobnego do roland fantom 6 jako workstation, podoba mi się w nim zawansowana modyfikacja brzmień i podświetlanie przyciski i pokrętła
Valtari, jakieś sugestie? Smile

Odpowiedz
04.01.2021, 18:58,
#11
RE: yamaha montage 6
Jak chcesz grać podkładami to tego nie dostaniesz w workstation. W takim Korgu Pa4x masz spore możliwości edycji brzmień, choć edycja u Korga nie jest łatwa i trzeba się nagrzebać w menu. Ale podkłady w serii Pa nie brzmią jak dla mnie nowocześnie, współcześnie, tu lepiej wypada Yamaha.
Przy budżecie 10 tys. może przemyślałbyś dwa instrumenty, keyboard + syntezator.
Na przykład Yamaha PSR SX700 zamiast SX900 i zostaje jeszcze sporo na syntezator

Odpowiedz
04.01.2021, 21:43,
#12
RE: yamaha montage 6
Ponoć SX900 ma jakąś namiastkę bębnów z Genosa (Revo?), więc brzmieniowo powinno być lepiej jak SX700, tak czytałem. No i wszystkiego wincyj Smile

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.01.2021, 22:15,
#13
RE: yamaha montage 6
SX900 nazywają małym Genosem, możliwości spore ale SX700 też świetnie brzmi, osobiście uważam że różnica w cenie pomiędzy SX700 i SX900 jest zbyt duża i nieadekwatna do różnic w możliwościach obu instrumentów.
Kolega jednak najwyraźniej oprócz keyboardu chciałby też rozwinięte możliwości syntezy wraz z całą gamą pokręteł i suwaków do modyfikacji parametrów.
Dlatego myślałem że byłby zadowolony z duetu SX700 i na przykład Korg Wavestate. Gdyby zestawić Wavestate z Sx900 to już przekraczamy budżet.

Odpowiedz
04.01.2021, 22:50,
#14
RE: yamaha montage 6
(04.01.2021, 22:15)Valtari napisał(a): SX900 nazywają małym Genosem, możliwości spore ale SX700 też świetnie brzmi, osobiście uważam że różnica w cenie pomiędzy SX700 i SX900 jest zbyt duża i nieadekwatna do różnic w możliwościach obu instrumentów.

Mam takie samo wrażenie. 700tka jest chyba złotym środkiem. A jak ktoś nie lubi dotykowego ekranu to jest jeszcze 600tka świeża.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.01.2021, 01:08,
#15
RE: yamaha montage 6
(04.01.2021, 22:15)Valtari napisał(a): SX900 nazywają małym Genosem, możliwości spore ale SX700 też świetnie brzmi, osobiście uważam że różnica w cenie pomiędzy SX700 i SX900 jest zbyt duża i nieadekwatna do różnic w możliwościach obu instrumentów.
Kolega jednak najwyraźniej oprócz keyboardu chciałby też rozwinięte możliwości syntezy wraz z całą gamą pokręteł i suwaków do modyfikacji parametrów.
Dlatego myślałem że byłby zadowolony z duetu SX700 i na przykład Korg Wavestate. Gdyby zestawić Wavestate z Sx900 to już przekraczamy budżet.

Wavestate nie jest złym rozwiązaniem na dostawkę ale myślę że już z samego założenia (tak jak Wavestation) jest to instrument nakierowany bardziej na robienie tła w którym się wiele dzieje a tu tło będzie robił samograj w postaci SX. Oczywiście są tam też duże ilości barw do np solówek itp ale ja bym jak już to poszedł np w Korga Opsix albo nawet bardziej w Modal Argon 8 czy Modal Cobalt 8. Jak sie popatrzy na ceny w Ceneo to zestawiając nawet SX900 z którymś  Modalem tylko minimalnie przekroczy się budżet no albo zestawić z SX700 i jeszcze sporo zostanie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.01.2021, 09:29,
#16
RE: yamaha montage 6
No fakt, któryś Modal byłby bardzo dobrym wyborem. Nie można zapomnieć o braku nagłośnienia w syntezatorach, zarówno w Korgu jak i Modalach. Więc jeśli nie ma do czego podłączyć. to w budżecie trzeba uwzględnić jakieś monitory.

Odpowiedz
05.01.2021, 21:40,
#17
RE: yamaha montage 6
Szkoda, że nie ma keybordów z akompniamentem i syntezatorem...
Trudno na razie zadowolę się yamahą Smile

Odpowiedz
05.01.2021, 22:59,
#18
RE: yamaha montage 6
Widzisz osoby kupujące keyboardy i osoby wybierające syntezatory to dwie różne grupy, poszukujące czegoś innego w muzyce.

Odpowiedz
01.11.2021, 23:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2021, 23:14 przez Adi.)
#19
RE: yamaha montage 6
Witam Wink

tu dodaję moje 5 groszy, gdyby ktoś z Was zdecydował się w przyszłości na zakup powyżej opisanego sprzetu typu "samograj":

- Genos: Chciałem kupić, jednak... zanim coś kupię to dobrze się informuję, czytam, jadę do sklepu i testuję - gdy przeczytałem recenzje i wypowiedzi posiadaczy tego instrumentu odn. problemów technicznych jakie tam zachodziły (np. często się zawiesza, przy takiej cenie to raczej jakaś kpina ze strony Yamahy), wtedy jakoś szybko mi się Genosa odechciało.. Big Grin  (być może dużo problemów zostało już przez aktualizacje oprogramowania usuniętych, tego nie wiem, jednak wtedy wolałem nie ryzykować). Link
Kupiłem Korga Pa4X 76, jak już k4410ph napisał, troche skomplikowany w edycji dzwięku, trzeba się tym troche pobawić i zapoznać z wieloma funkcjami, jednak sam instrument naprawdę bardzo dobry dzwiękowo jak i w wykonaniu (klawiatura, przyciski, bardzo stabilna obudowa,... tu wg. mnie wszystko pasuje na 100%). Polecam.

- Yamaha Montage: naprawdę super maszyna, jednak to nie samograj a stacja robocza / workstation jak już też koledzy opisali. Za to niesamowite możliwości edytowania dzwieku np. za pomocą pokrętła "Super Konob" itp. Kupiłem wersję 61, bardzo zadowolony z tego instrumentu, polecam.

- Fantom 6: następna super-maszyna, tak samo - stacja robocza, podobnie jak w Montage niesamowite możliwości edytowania dzwieku, kupiłem wersję 61, bardzo zadowolony, polecam.

Odpowiedz
02.11.2021, 14:03,
#20
RE: yamaha montage 6
Pa4x również przeszedł długą drogę i wiele aktualizacji zanim stał się stabilny. Nie żywy wyświetlacz, nie reagująca klawiatura, czy dźwięk który nie chce przestać wybrzmiewać. Często nawet twardy reset nie pomagał i Korg udostępniał plik który odblokowywał instrument.
Pośpiech, chęć wyprzedzenia konkurencji sprawiają że pierwsze partie instrumentów są niedopracowane.
Tak jest chyba z całą elektroniką, czy to konsole do gier czy smartfony, egzemplarze z pierwszego okresu produkcji najlepiej sobie odpuścić.

Odpowiedz
02.11.2021, 22:16,
#21
RE: yamaha montage 6
Hej Wink
dzięki za odpowiedź - tak, zgadzam się, trochę to trwa aż nowe systemy zostaną "wyleczone z problemów". Sęk w tym, że Genosa chyba jakoś do dzisiaj całkowicie nie wyleczyli... (z tego co czytam) Big Grin Jeśli chodzi o Pa4X, kupiłem nie na samym początku gdy wyszedł na rynek lecz trochę później. Nie wiem,.. musiał bym sprawdzić na jakim firmware mój pracuje i czy najaktualniejszy - jednak problemów technicznych z nim naprawdę nigdy nie miałem. Dodam, że to wersja "Musikant".

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS