Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hammond SK Pro
07.01.2021, 22:42,
#1
Hammond SK Pro
Hammond specjalizuje się w organach, ale nowy model ma coś jeszcze.

https://www.amazona.de/hammond-sk-pro-or...unktionen/

Odpowiedz
15.01.2021, 17:34,
#2
RE: Hammond SK Pro
(07.01.2021, 22:42)Valtari napisał(a): Hammond specjalizuje się w organach, ale nowy model ma coś jeszcze.

https://www.amazona.de/hammond-sk-pro-or...unktionen/

 I już coś więcej wiadomo:
https://www.youtube.com/watch?v=UckjEvAx...e=emb_logo

https://hammondorganco.com/products/port...o-details/

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.01.2021, 16:24,
#3
RE: Hammond SK Pro
Muszę przyznać że po zagłębieniu się i odsłuchaniu demo itp to podoba mi się ten instrument. To ciekawa alternatywa dla Nord Stage/Electro czy Yamahy YC jeśli dla kogoś dla kogo priorytetem są barwy organowe. Podobnie jak u wymienionej konkurencji dostajemy też fajne pianina (to już kwestia gustu) czy barwy innego typu w tym też syntezatorowe (wielogłosowe) i jeszcze dodatkowo wirtualny analog.
W każdym razie barwy organów Hammonda boskie Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
19.01.2021, 20:12,
#4
RE: Hammond SK Pro
Oglądałem prezentację Bonnersa, barwy hammonda chyba nie osiągalne nigdzie indziej w instrumentach cyfrowych. Taki instrument widziałbym jako trzeci w kolekcji, ale cena będzie z pewnością wysoka, więc mając fundusze na zakup tego Hammonda wybrałbym jednak coś bardziej uniwersalnego.

Odpowiedz
20.01.2021, 00:12,
#5
RE: Hammond SK Pro
(19.01.2021, 20:12)Valtari napisał(a): Oglądałem prezentację Bonnersa, barwy hammonda chyba nie osiągalne nigdzie indziej w instrumentach cyfrowych. Taki instrument widziałbym jako trzeci w kolekcji, ale cena będzie z pewnością wysoka, więc mając fundusze na zakup tego Hammonda wybrałbym jednak coś bardziej uniwersalnego.

Ceny już są w polskich sklepach i można zamawiać. Cena wersji 61 klawiszy jest na poziomie Nord Stage Compact (jest pare stówek niższa jak NS Compact).
Według mnie uniwersalność ma większą jak Yamaha YC i zbliżoną albo porównywalną do NS. Wszystko zależy na ile komuś leżą pianina z tych 3 modeli (jakie mamy preferencje brzmieniowe co do pianin) a jak nie są one najważniejsze a stawiamy na organy to Hammond tu wymiata.
W każdym razie dobrze że sie rozwijają i robią spore kroki na przód względem wcześniejszych modeli czyniąc te nowe coraz bardziej uniwersalnymi. Kto wie może kiedy dojdą nawet do workstation Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.01.2021, 17:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2021, 17:16 przez pawelsz.)
#6
RE: Hammond SK Pro
Z mojego punktu widzenia jeśli ktoś szuka czegoś vintage to zdecydowanie SK Pro 73 zamiast Nord Stage (3) Compact. Jim Alfredson ładnie prezentuje. Bonnersa oglądałem. Fajnie brzmi fortepian Yamahy. Hammond oczywiście świetny. Ciekawy pomysł z tym monosynthem. A oprócz niego brzmienia "pozostałe" nie są jednowarstwowe jak w Nordzie. I nie jest kuźwa czerwony Smile i cena nie jest z księżyca, choć tanio nie jest - na podobnym poziomie do norda Stage compact 73, a stage compact 61 nie istnieje. Z electro nie ma co porównywać bo SK pro raczej może więcej.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
20.01.2021, 19:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.01.2021, 19:29 przez Valtari.)
#7
RE: Hammond SK Pro
(20.01.2021, 17:13)pawelsz napisał(a): I nie jest kuźwa czerwony Smile 

Big Grin też jakoś nie pałam uczuciem do Norda. Hammond/Suzuki też dotąd się nie interesowałem bo były tylko barwy organowe. Nawet nie wiem jakie tam klawiatury siedzą, Fatar czy jakieś własne konstrukcje ?



EDIT: Drogo Sad

https://klawiszowe.pl/hammond-sk-pro-p-2539.html

Odpowiedz
20.01.2021, 20:18,
#8
RE: Hammond SK Pro
(20.01.2021, 19:26)Valtari napisał(a):
(20.01.2021, 17:13)pawelsz napisał(a): I nie jest kuźwa czerwony Smile 

Big Grin też jakoś nie pałam uczuciem do Norda. Hammond/Suzuki też dotąd się nie interesowałem bo były tylko barwy organowe. Nawet nie wiem jakie tam klawiatury siedzą, Fatar czy jakieś własne konstrukcje ?



EDIT: Drogo Sad

https://klawiszowe.pl/hammond-sk-pro-p-2539.html

Jim mówi że to samo co poprzednio czyli będzie Fatar TP8O, natomiast zrobili wirtualny wielostyk (na podstawie velocity). Nie wiem jak to się ma do liczby czujników, ale organy powinny grać od samej góry i zapewne tak się dzieje. 
No tanio nie jest ale popatrz np na cenę jaką miał SK-2, powyżej 9 tys., a SKx kosztuje też około 11-12. Tu masz podobną cenę ale jakie możliwości. Fakt że nie ma dwóch manuałów i drugiego zestawu drawbarów,  ale masz 4 sekcje brzmieniowe i nowszy silnik organowy. Kosztuje podobnie jak Nord Stage Compact bo i podobny instrument, ale wydaje mi się ze w tej samej cenie może oferować więcej, a jeśli o organy chodzi to zje norda na śniadanie. 12 za Norda to jedna z nizszych cen, są i po ponad 13, a Nord Stage 3 już ma lata. 
Natomiast cena takiego XK-5 zwala z nóg, a to jest jeden manuał górny za jakieś 15-16k, dolny do tego 7k... Przy nim SKx jest tani Smile fakt, że tam jest 4 zestawy drawbarów Smile to już dla Hammondzistów z krwi i kości.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hammond M Solo - zapowiedź bestspec 2 373 01.02.2024, 16:24
Ostatni post: bestspec
  DAW-Studio One 3 Pro/PreSonus - Wasze opinie benek80 6 14,500 31.03.2020, 23:37
Ostatni post: Pedrito
  Arturia KeyStep Pro Rychubil 0 1,672 14.01.2020, 22:23
Ostatni post: Rychubil
  Akai Pro MPK Road 88 Rychubil 0 1,936 24.01.2019, 09:58
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS