Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dla kogo to forum?
16.08.2012, 01:07,
#1
dla kogo to forum?
Mam pytanie do prowadzących portal. Może wydawać się "głupie", bo od nadmiaru ponoć nikt nie umarł, ale...

...do kogo właściwie adresowane jest forum? Z jednej strony interesują mnie syntezatory w pełnym znaczeniu tego słowa i jest tu o nich dział jak byk (ba, nawet dział o analogach), ale z drugiej - zjeżdżam niżej i widzę KEYBOARDY. KETRON, GEM. Nie mam absolutnie żadnych pseudoelitarystycznych zapędów, niech każdy gra na czym ma ochotę czy potrzebę. Ale to zbyt rozpięta tematyka! Jakoś nie wyobrażam sobie, aby powstało 'community' ludzi zainteresowanych syntezą dźwięku przy dyskusjach przeplatanych ładowaniem podkładów z flopa w yamaszkach albo graniem z fingera na kasjaczu.

Instrumenty klawiszowe to bardzo pojemne pojęcie. Nie oszukujmy się, chałtury i pytania o keyboard dla dziecka w połączeniu z rozmowami o np. trzydziestoletnich syntezatorach czy rhodesach to rzecz nierealna i dysonans. A, mówiąc bardzo powściągliwie, szkoda jest zawsze większa dla tematów wymagających większej wiedzy, zaangażowania, przygotowania - tych ambitniejszych. Oceńcie sami, które powinniśmy mieć teraz na myśli.

Przy okazji - po co dzielić na producentów? Ani to potrzebne, ani zwiększające czytelność. Jedynie zmusza do ciągłego scrollowania.

pozdr
patty

Odpowiedz
16.08.2012, 08:37,
#2
RE: dla kogo to forum?
Witaj
Jesteśmy portalem który zajmuje się całą tematyką instrumentów klawiszowych. Jest to uzupełnienie portalu, dla komunikacji między użytkownikami. Testujemy różne instrumenty, keyboardy też się znajdą, stąd ten dział.
Po co dzielić na producentów? Aby był porządek na forum. Ktoś kto przyjdzie z problemem może sprawdzić czy już ktoś miał podobny problem z danym instrumentem. Jeśli tego nie podzielimy to będzie bałagan.

Odpowiedz
14.04.2015, 05:03,
#3
RE: dla kogo to forum?
Próbowałem obu rozwiazan.
Dawno temu probowalem casio privia z reason i vst, na dodatek na netbooku (sic!) z karta usb lexicon alpha i cakewalk by Roland um1g. Także zestaw skromny i wiadomo, procecesor czasami nie wytrzymywal. W warunkach scenicznych podłączenie i używanie przy klawiaturZe bez kontrolerów tragiczne ale efekt brzminiowy naprawdę imponujacySmile pass4sure 200-120 ccna pdf

Pózniej lenistwo i potrzeba profesjonalizmu ustawiły miejscowa korgowi m3-73.
Aż do dzisiaj kiedy to coraz bardziej wciągnął mnie ipad.poki co spoko Smile
Wygoda hardware jest oczywista, ale powiem szczerze ze dobrze mieć coś z obsługa software, jako dodatek na scenie. Oczywiście masterkeyboard musi być hardwarem Smile pomijajam warunki studyjne. Tam przewaga softu jest bezapelacyjna

Odpowiedz
20.04.2015, 13:27,
#4
RE: dla kogo to forum?
Ja też uważam, że podział na producentów nie jest zły, jednak wiele z tych sprzętów ma inną filozofię obsługi. Jedyny minus, że dużo marek musi być uwzględnionych co prowadzi do powstania dosyć długiej listy. Można pisać w jednym dziale jak na innych forach (np. miłośników słuchania kaset magnetofonowych na kultowych deckach), ale w mojej ocenie robi się wtedy straszny chaos.

Podział na marki nie jest zły, ale jeśli jest jakiś lepszy z chęcią się zapoznam tak z ciekawości.

Co do keyboardów, to ja nawet nie zaglądam do tego działu. Zresztą.... , niewiele się tam akurat dzieje, od tego jest inne forum dedykowane właśnie chałturnikom, które być może kolega już zna.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
21.04.2015, 17:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.04.2015, 17:37 przez Rychubil.)
#5
RE: dla kogo to forum?
Rozumiem, że forum głównie zajmuje się instrumentami klawiszowymi-cyfrowymi ale nie rozumiem dlaczego zostały wręcz zupełnie pominięte instrumenty klawiszowe akustyczne?
Uważam, że to spory błąd i taki dział jednak powinien być (już kiedyś o tym pisałem do administratora). Jeśli nawet mało się na nim będzie działo, to chociażby dla prestiżu forum.
Co do reszty nie mam zastrzeżeń, ponieważ bez problemu znajduję interesujące mnie wątki.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 513 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Nauka gry na fortepianie dla najmłodszych - materiały dydaktyczne kasandra_roxana5 6 12,035 29.03.2020, 23:34
Ostatni post: Rychubil
Wink Kabel USB Midi dla Mac Ralph1983 4 6,170 25.11.2018, 14:47
Ostatni post: Ralph1983
  Pianino cyfrowe dla początkującego do 3-3.5 tys ad94kaz@gmail.com 2 4,431 21.08.2018, 11:02
Ostatni post: Pedrito
  Aplikacja dla zespołu iOS / android ksiusiu 6 12,363 03.08.2016, 10:30
Ostatni post: ksiusiu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS